آموزش حذف اطلاعات مکانی از عکس ؛ غیر فعال کردن مکان یاب عکس

آموزش حذف اطلاعات مکانی از عکس ؛ غیر فعال کردن مکان یاب عکس هربار که کلید شاتر یا گزینه‌ی گرفتن عکس را از روی گوشی تلفن همراه اندرویدی خود میفشارید یا انتخاب میکنید، علاوه بر عکسی که مشاهده میکنید و ذخیره می شود، اطلاعات دیگری همراه با این عکس نیز همراه عکس ذخیره خواهند شد.

هربار که با تلفن اندروید خود عکس می گیرید، اطلاعات خاصی را ثبت و آن را در فراداده های تصویر رمزگذاری می کند. بخشی از این داده ها شامل مکان جغرافیایی (GPS) محل عکسبرداری است. هرچند حذف آن آسان است، اما روشی هم وجود دارد که از ابتدا مانع از ثبت موقعیت مکانی در عکس شویم. شاید از خودتان بپرسید چگونه میتوانم از ثبت مختصات جغرافیایی عکس جلوگیری کنم؟ یا چگونه ثبت موقعیت مکانی در عکس غیر فعال می شود؟ در این قصد داریم شما را با آموزش حذف اطلاعات مکانی از عکس ها آشنا کنیم.

آموزش حذف اطلاعات مکانی از عکس ها

البته، این داده های مختصات جغرافیایی عکس در مواردی به درد می خورند. برای مثال، اگر از Google Photos برای بک آپ خودکار و ذخیره عکس ها استفاده می کنید، می توانید یک مکان خاص را جستجو کنید و Photos از این داده ها برای نشان دادن همه عکس های مرتبط استفاده می کند. این ویژگی خیلی مفید است.


حتما بخوانید: آموزش مرحله به مرحله انتقال مخاطبین به گوشی جدید در اندروید


اما، مثل هر چیز دیگری جنبه های منفی هم دارد: وقتی شما یک تصویر را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید، به این معنی است که اکثر افراد می توانند این اطلاعات را پیدا کنند. پس اگر در خانه ای هستید و از آنجا عکسی را به اشتراک می گذارید، آدرس آن را به همه مردم جهان داده اید. این اصلاً خوب نیست. سرویس های آنلاین زیادی وجود دارند که وقتی عکس ها را آپلود می کنید این اطلاعات را از بین می برند. برای مثال فیسبوک و ایمگور هر دو به دلایل حفظ حریم خصوصی کاربر، این اطلاعات را از بین می برند، اما اگر می خواهید در امنیت بیشتری باشید، می توانید از ذخیره شدن این اطلاعات توسط اندروید هم جلوگیری کنید.

مختصات جغرافیایی عکس

از آنجایی که تولید کننده های مختلف اندروید وجود دارند، ما می خواهیم روش حذف داده ها را در برخی از شناخته شده ترین آنها توضیح دهیم: Google (یا دستگاه های اندروید)، سامسونگ و ال جی. همه این برنامه های دوربین وقتی برای اولین بار آنها را باز می کنید از شما اجازه ثبت موقیت مکانی عکس را می گیرند، اما اگر واقعاً توجهی به آن ندارید (یا در آن زمان درباره حفظ حریم خصوصی فکر نکردید)، پس احتمالاً به طور خودکار آن را تایید کرده باشید. در اینجا به شما می گوییم چطور این مشکل را حل کنید.

غیر فعال کردن مختصات جغرافیایی عکس در گوشی ‌های اندرویدی

نحوه غیر فعال کردن مختصات جغرافیایی عکس در گوشی ‌های اندرویدی

روش زیر مخصوص Google Camera است که در اکثر دستگاه های اندروید موجود است.

  • ابتدا دوربین را روشن کنید، حالا روی سه خط که در گوشه بالا سمت چپ دیده می شود بزنید تا منو باز شود.
  • از اینجا "Settings" را انتخاب کنید.
  • گزینه مورد نظر در منو تنظیمات "Save Location" است. آن را غیر فعال کنید. این همه کاری است که باید انجام دهید.

نحوه غیر فعال کردن ثبت لوکیشن عکس در گوشی سامسونگ

من از گوشی گلکسی 7 استفاده می کنم که برای این بخش Nougat را اجرا می کند، اما روند کار برای همه گوشی های به روز سامسونگ باید شبیه به هم باشد.

  • ابتدا دوربین را روشن کنید، سپس در گوشه بالایی روی آیکون که شبیه چرخ دنده است بزنید، مکان دقیق با توجه به جهت تغییر می کند.
  • در این منو، به سمت پایین اسکرول کنید تا اینکه گزینه "Location Tags" را ببینید. آن را غیر فعال کنید.
  • کار تمام است.

موقعیت مکانی عکس ایفون

نحوه غیر فعال کردن موقعیت یاب عکس در ال جی

صرف نظر از اینکه شما کدام نوع از تلفن های همراه را دارید، روشی وجود دارد که به طور کامل از دسترسی دوربین به موقعیت مکانی جلوگیری کنید. در اینجا ما روش انجام کار را برای LG G5 توضیح می دهیم.

  • در اینجا هم باید آیکون چرخ دنده را پیدا کنید و آن را باز کنید.
  • در منو Settings، به پایین اسکرول کنید و "Apps" را انتخاب کنید.
  • گزینه پایین در اینجا باید "Your location" باشد. آن را غیر فعال کنید.

باید بگوییم که این روش در همه دستگاه های اندروید قابل استفاده است، اما بهتر است ابتدا ثبت موقعیت مکانی در عکس دوربین را غیر فعال کنید (البته در دستگاه هایی که این گزینه را دارند). در غیر این صورت، هنگامی که دوربین را راه اندازی می کنید، فقط دسترسی به مکان را دوباره درخواست می کند.

لوکیشن عکس در گوشی سامسونگ

اگرچه این کار از برچسب گذاری موقعیت مکانی برنامه های دوربین جلوگیری می کند، اما باید به یاد داشته باشید که این مورد فقط در مورد آن برنامه های خاص دوربین است. اگر برنامه جانبی روی تلفن خود نصب کرده اید، برای غیر فعال یا جلوگیری از برچسب گذاری مکان، باید تنظیمات خاص آن برنامه را بررسی کنید.


مقالات مرتبط:

نحوه فعال کردن حالت شب گوگل کروم در اندروید؛ تغییر تم گوگل کروم اندروید

5 برنامه شماره تلفن مجازی برای اندروید؛ برنامه های سیم کارت مجازی اندروید

6 راه ساده برای انتقال فایل های حجیم از کامپیوتر به گوشی موبایل اندرویدی

نحوه عملکرد جی پی اس (GPS) و بررسی تاریخچه آن

از
3
رای