تبدیل a4 به a5 در ورد؛ آموزش تغییر سایز کاغذ از A4 به A5 در Word

تبدیل a4 به a5 در ورد؛ آموزش تغییر سایز کاغذ از A4 به A5 در Word نحوه چاپ کردن سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4 در برنامه Word؛ نحوه چاپ کردن سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4 در برنامه Word به صورت عمودی و افقی را تنها در این مطلب از سلام دنیا بیاموزید.

امروزه روز، برای چاپ اسناد Word لزوماً به کاغذ A5 نیاز ندارید، اما می توانید از کاغذ A4 موجود استفاده کنید. این مقاله از سلام دنیا، به شما راهنمایی می‌کند تا روش تغییر سایز کاغذ از A4 به A5 در Word و تبدیل a4 به a5 در ورد (Word) بیاموزید تا بتوانید سایز A5 را بر روی کاغذ A4 در Word چاپ کنید. با ما همراه باشید.

نحوه چاپ عمودی سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4 

  • مرحله 1: ابتدا در رابط Word بر روی تب Layout کلیک کرده و سپس Page Setup را انتخاب کنید. سپس Size را انتخاب کرده و اندازه A5 را انتخاب کنید.

نحوه چاپ عمودی سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4  1

  • مرحله 2: سپس روی File کلیک کنید و سپس Print را انتخاب کنید تا رابط چاپ سند Word باز شود. در اینجا به فرمت صفحه چاپ شده ادامه می دهید. مطابق شکل روی Page Setup زیر کلیک می کنیم.

حتما بخوانید: 13 قابلیت و ترفند مخفی ورد (word) برای سادگی کارها و حرفه ای شدن


  • مرحله 3: رابط سفارشی را نمایش دهید، روی فرمت صفحه Landscape Landscape در Orientation کلیک کنید. بعد در Multiple pages ، 2 صفحه در هر برگه را انتخاب کنید. در صورتی که فقط می‌خواهید اندازه A5 را در 1 صفحه A4 چاپ کنید، فقط باید فرمت عادی را در چند صفحه انتخاب کنید.
  • مرحله 4: در قسمت Pages تعداد صفحاتی که باید در Word چاپ کنیم را وارد می کنیم. در نهایت Print All Pages، Print One Sided، Margin را در صورت لزوم تنظیم کنید و سپس اقدام به چاپ کنید.

نحوه چاپ عمودی سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4  2

نحوه چاپ افقی سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4

  • مرحله 1: ابتدا، کاربران اندازه Word را به اندازه A5 نیز تنظیم می کنند. سپس روی File > Print کلیک کنید تا رابط ویرایش چاپ در Word نمایش داده شود. بر روی تنظیم صفحه در زیر کلیک کنید. با جابجایی به رابط جدید، به بخش Orientation رفته و Portrait را انتخاب می کنیم.

نحوه چاپ افقی سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4 1

  • مرحله 2: بعد، در بخش Multiple pages، روی فلش کشویی کلیک کنید و 2 Pages per sheet را انتخاب کنید تا 2 کاغذ A5 روی کاغذ A4 به صورت افقی چاپ شود. یا اگر به آن نیاز ندارید، آن را به عنوان Normal بگذارید. در نهایت تنظیمات را مانند عرض انجام می دهیم و سپس طبق معمول چاپ را ادامه می دهیم.

نحوه چاپ افقی سایز کاغذ A5 بر روی کاغذ A4 2

سخن آخر

در این پست از سلام دنیا، ما به نحوه چاپ کردن سایز برگه A5 بر روی کاغذ A4 در برنامه Word پرداختیم. پس آموزش گام به گام ما را از دست ندهید و در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این روش ها به شما در حل و یادگیری مطلب سرچ شده کمک کرده باشند.


مطالب مرتبط:

آموزش ساخت، تنظیم و حذف تب استاپ در برنامه ورد

آموزش ادغام و تقسیم خانه های جدول در ورداز
1
رای