آموزش آرشیو کردن پست اینستاگرام و مشاهده و بازیابی پست حذف شده

آموزش آرشیو کردن پست اینستاگرام و مشاهده و بازیابی پست حذف شده آموزش نحوه مشاهده و بازیابی پست های حذف شده؛ نحوه آرشیو کردن پست ها و نحوه مشاهده پست های حذف شده اینستاگرام دیگران را تنها در این مطلب از سلام دنیا بیاموزید. این آموزش را از دست ندهید چرا که هر آنچه که به آن نیاز دارید در همین جا گردآوری شده است.

اگر چیزی را در اینستاگرام پست کنید و بعداً آن را حذف کنید، کاملاً از بین نرفته است. می توانید پست های حذف شده اینستاگرام را ظرف 30 روز پس از حذف اصلی بازیابی کنید. این در یک به‌روزرسانی معرفی شد، بنابراین قبل از استفاده از این ویژگی مطمئن شوید که آخرین نسخه برنامه را دارید. می توانید آن را در فروشگاه اپل اپ و فروشگاه گوگل پلی پیدا کنید. برخی از برنامه‌ها هستند که ادعا می‌کنند به شما اجازه می‌دهند محتوای حذف شده شخص دیگری را مشاهده کنید، اما هیچ راه رسمی برای انجام این کار وجود ندارد. چند راه حل وجود دارد، اما یک قانون کلی خوب این است: اگر شخصی تصویری را از حساب اینستاگرام خود (یا هر پلتفرم رسانه اجتماعی ) حذف کرد، به حریم خصوصی او احترام بگذارید و سعی نکنید عکس را پیدا کنید. در این مطلب از سلام دنیا، ما به آموزش آرشیو کردن پست اینستاگرام و نحوه مشاهده و بازیابی پست های حذف شده اینستاگرام پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

نحوه بازیابی عکس های پاک شده اینستاگرام

اگر به‌طور تصادفی پست اینستاگرامی را که می‌خواهید حفظ کنید حذف کنید، همچنان به مدت 30 روز به آن دسترسی دارید و می‌توانید در هر زمانی آن را بازیابی کنید. شما باید این کار را از برنامه اینستاگرام در آیفون یا دستگاه اندرویدی انجام دهید، زیرا نسخه مرورگر وب به شما اجازه دسترسی به محتوای حذف شده را نمی دهد. در اینجا یک آموزش گام به گام است.


حتما بخوانید: نحوه بازیابی و بازگرداندن پست پاک شده اینستاگرام 


 • اینستاگرام را باز کنید و روی نماد پروفایل اینستاگرام در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید تا به صفحه پروفایل خود دسترسی پیدا کنید.

نحوه بازیابی عکس های پاک شده اینستاگرام 1

 • روی نماد سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

نحوه بازیابی عکس های پاک شده اینستاگرام 2

 • روی your activity ضربه بزنید .
 • روی Recently deleted ضربه بزنید . با این کار پوشه حذف شده باز می شود.

نحوه بازیابی عکس های پاک شده اینستاگرام 3

 • یکی از پست های حذف شده را انتخاب کنید، سپس روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و روی Restore ضربه بزنید، سپس دوباره روی Restore ضربه بزنید .

نحوه بازیابی عکس های پاک شده اینستاگرام 4

 • برای بازیابی یا حذف دائمی محتوا، باید یک رمز عبور یکبار مصرف برای شما ارسال شود. این برای جلوگیری از خراب کردن هکرها در پروفایل شما است. می توانید انتخاب کنید که به ایمیل یا شماره تلفن ارسال شود.

نحوه بازیابی عکس های پاک شده اینستاگرام 5

 • پس از انتخاب محل دریافت OTP، آن را در فیلد وارد کرده و روی Confirm ضربه بزنید.

نحوه بازیابی عکس های پاک شده اینستاگرام 6

این کار عکس را به نمایه شما باز می گرداند. از این طریق می توانید تصاویر، قرقره ها و موارد دیگر را بازیابی کنید. از طرف دیگر، اگر می خواهید چیزی را بدون حذف کامل از پروفایل اصلی خود حذف کنید، از ویژگی آرشیو اینستاگرام استفاده کنید. 

نحوه آرشیو کردن پست های اینستاگرام

بایگانی کردن یک پست آن را از فید شما حذف می کند، اما به طور کامل حذف نمی شود. همچنین می توانید استوری های اینستاگرام و محتوای زنده را بایگانی کنید. در اینجا نحوه آرشیو کردن پست ها آمده است.


حتما بخوانید: بازیابی فایل پاک شده هنگام کات و پیست


 • اینستاگرام را باز کنید و عکسی را که می خواهید بایگانی کنید انتخاب کنید .
 • روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

نحوه آرشیو کردن پست های اینستاگرام 1

 • روی آرشیو ضربه بزنید.

نحوه آرشیو کردن پست های اینستاگرام 2

 • با مراجعه به پروفایل اینستاگرام خود می توانید محتوای آرشیو شده را مشاهده کنید.
 • روی سه خط در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • آرشیو را انتخاب کنید .
 • هر پست آرشیو شده در اینجا ظاهر می شود. می‌توانید روی بایگانی پست‌ها در بالای صفحه ضربه بزنید تا به آرشیو Stories یا بایگانی زنده بروید.

نحوه آرشیو کردن پست های اینستاگرام 3

آرشیو پست های شما فقط در دسترس شماست. اگر می خواهید پستی را به طور موقت حذف کنید اما می خواهید بعداً آن را برگردانید، آن را در بایگانی ذخیره کنید. 

نحوه مشاهده پست های حذف شده اینستاگرام دیگران

هیچ راه رسمی برای مشاهده پست های حذف شده اینستاگرام وجود ندارد. عملکرد اینستاگرام به گونه ای طراحی شده است که به محض حذف آن از نمایه خود، برای همیشه از بین می رود. اگر نمایه خود را حذف کنند، هیچ راهی برای دیدن محتوای آنها وجود ندارد. اگر مشکوک هستید که محتوا حذف می شود، می توانید یک رویکرد پیشگیرانه برای ذخیره آن در پیش بگیرید.


حتما بخوانید: بازیابی اطلاعات پاک شده دسکتاپ ویندوز قبلی بعد از نصب مجدد


می‌توانید از یک عکس اسکرین شات بگیرید و آن را در گالری تلفن ، برنامه عکس‌ها یا حساب Google Photos خود ذخیره کنید. از طرف دیگر، محتوای زنده نیاز به چند مرحله بیشتر دارد. یک برنامه شخص ثالث به نام Storysaver.net وجود دارد که می توان از آن برای دانلود استوری های اینستاگرام استفاده کرد. در حالی که می توانید از طریق دستگاه اندروید یا iOS خود به آن دسترسی داشته باشید، بهتر است از مک یا رایانه شخصی استفاده کنید. 

 • به StorySaver.net بروید.
 • نام کاربری اکانت اینستاگرام را در فیلد وارد کرده و Download را انتخاب کنید.

نحوه مشاهده پست های حذف شده اینستاگرام دیگران 1

همه استوری های اخیر در صفحه نشان داده می‌شوند و شما می‌توانید انتخاب کنید که همه آنها ذخیره شوند یا به صورت جداگانه بین داستان‌هایی که می‌خواهید نگه دارید، انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از یک برنامه شخص ثالث برای دانلود محتوای ویدیویی زنده مانند ویدیوهای IGTV استفاده کنید.

نحوه مشاهده پست های حذف شده اینستاگرام دیگران 2

سخن آخر

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این ابزار باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. قرار نیست تصاویر و ویدیوهای اینستاگرام برای همیشه باقی بمانند. اگرچه اینستاگرام به اندازه اسنپ چت زودگذر نیست، اما به گونه ای طراحی شده است که به شما امکان می دهد تصاویری را که دیگر نمی خواهید نگه دارید حذف کنید. اما اگر به طور تصادفی این کار را انجام دهید، تا 30 روز فرصت دارید تا محتوا را قبل از اینکه برای همیشه از بین برود، بازیابی کنید. اگر از گم شدن تصاویر می ترسید، سعی کنید یک پوشه اختصاصی اینستاگرام در تلفن یا رایانه شخصی خود ایجاد کنید.


مطالب مرتبط:

بازیابی اطلاعات مموری کارت فرمت شده

بازیابی و ریکاوری عکس های پاک شده اندروید

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال آسیب دیده و خراباز
1
رای