گوگل کیپ چیست ؛ آموزش نحوه استفاده از Google Keep

گوگل کیپ چیست ؛ آموزش نحوه استفاده از Google Keep Google Keep اطلاعات شما را سازماندهی می کند و شما می توانید به راحتی ایده های خود را یادداشت کرده یا کارهایی را که باید به انجام برسند را با همکاران و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Google Keep سازماندهی اطلاعات را به کار آسان تبدیل می کند. شما می توانید به آسانی ایده های خود را یادداشت کرده یا اموری را که باید به انجام برسند را با همکارانتان به اشتراک بگذارید. ما از ماریو آنیما، مدیر محصول Google Keep خواسته ایم تا یک سری نکات را درباره آن با ما درمیان بگذارد. اینها چیزهایی هستند که ما آموختیم. ما در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از google keep به شما آموزش دهیم.

گوگل کیپ چیست؟

اگر به دنبال برنامه ای هستید که بتوانید در آن به سرعت و سادگی یادداشت برداری کنید در عین حال یادداشت هایتان را در دستگاه های مختلف مثل کامپیوتر و گوشی تلفن همراه داشته باشید گوگل کیپ بهترین انتخاب حال حاضر است. اپلیکیشن گوگل کیپ یادداشت ها را در فضای ذخیره سازی ابری گوگل به صورت خودکار ذخیره می کند. گوگل کیپ دارای رابط کاربری ساده است که هر کاربری توانایی کار با آن را دارد.

دانلود برنامه کیپ

گوگل کیپ محصول دیگر از شرکت گوگل است که این امکان را برای ما فراهم می کند که به سهولت یادداشت هایی را ایجاد کنیم. این برنامه از آنجا که یادداشت ها را با گوگل همگام سازی میکند میتواننید از هر جایی به یادداشت هایتان دسترسی پیدا کنید. گوگل کیپ دارای محیط کاربری جذاب و دوست داشتنی است که کاربر را سر ذوق می آورد که از داشتن یک دفترچه یادداشت فوق العاده نهایت لذت را ببرد.در این قسمت لینک دانلود گوگل کیپ برای ویندوز قرار داده شده است.

دانلود نرم افزار google keep برای ویندوز

هنگامی که گوگل کیپ را باز میکنید تمام یادداشت های فعالی که ایجاد کرده اید را میتوانید مشاهده کنید. برای مرتب سازی یادداشت ها یادداشتی را نگه دارید و آن را به مکان جدید منتقل کنید.

دانلود برنامه کیپ

روش استفاده از گوگل کیپ (Google Keep)

1. ضبط یادداشت های صوتی در گوگل کیپ (آموزش keep note) 

برای ضبط افکار، شما می توانید یادداشت های صوتی خود را در Google Keep با کمک گوشی اندروید یا iOS خود ضبط کنید. برنامه را باز کرده، بر روی آیکون میکروفن در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کرده و پیام خود را ضبط کنید. وقتی صحبت تان تمام شد، عملیات ضبط به صورت خودکار متوقف شده و پنجره ای جدید با متن پیام شما و یک فایل صوتی باز می شود. بر روی گزینه title در بالای فایل صوتی خود کلیک کرده و برای آن نامی انتخاب کنید. یادداشت شما به صورت خودکار با برنامه تحت وب هماهنگ می شود بنابراین شما می توانید بر روی کامپیوترتان نیز به آن دسترسی داشته باشید.

2. رونویسی یادداشت ها از روی تصاویر در گوگل کیپنحوه استفاده از google keep

گاهی اوقات یک تصویر به اندازه هزاران کلمه گویا می باشد. با استفاده از امکانات تشخیص نوری کاراکتر (OCR) برنامه Keep می تواند متن را از روی تصاویر برای شما یادداشت برداری کند بنابراین شما لازم نیست نگران تایپ کردن یادداشت های مربوط به یک جلسه یا از روی تخته وایت برد در یک جلسه باشید. تنها از متن مذکور عکس کرده و گزینه Grab Image Text را بزنید تا یادداشت برداری از تصویر انجام پذیرد.


حتما بخوانید: گوگل داکس چیست؛ روش کار با گوگل داکس ویندوز


3. ایجاد طراحی و حتی جستجوی یادداشت های دست نویس در گوگل کیپ

شما می توانید تصاویری را در Keep بکشید. آیکون مداد را در پایین صفحه گوشی همراه خود انتخاب کنید تا یک سری گزینه ها در اختیار شما قرار گیرد. می توانید با رنگها، سایه ها و غیره بازی کنید. وقتی روند طراحی شما به پایان رسید، می توانید آن را بلافاصله با همکارانتان به اشتراک گذارید یا می توانید بعداً از طریق جستجو برای آنچه نوشته اید، به آن دسترسی یابید.

در خصوص جستجو، شما همچنین می توانید تصاویر را با استفاده از کلماتی که با آنها ترکیب شده اند، بیابید. مثلاً شما از مطالب روی تخته وایت برد عکس گرفته اید و این تصویر حاوی عبارت Proposal  می باشد. کافیست این کلمه را جستجو کنید تا تصویر مذکور به شما نمایش داده شود.

چگونه از گوگل کیپ استفاده کنیم

4. یادداشت ها را به آسانی از  گوگل کیپ به Google Docs منتقل کنید.

  • اکنون می توانید به طور مستقیم از Keep در Google Docs استفاده کنید. می توانید یادداشت هایی را که در google keep ساخته اید، با موس گرفته و به قسمت پیشنهادات مشتریان در Google Docs منتقل کنید.
  • اگر در Google Docs هستید: بر روی گزینه Tools در نوار منو کلیک کرده و سپس گزینه Keep Notepad را بزنید. یک نوار جانبی با تمامی گزینه های مربوط به یادداشت های شما ظاهر می شود. شما می توانید در لیست یادداشت ها بالا و پایین رفته یا با استفاده از نوار جستجو به سراغ یادداشت موردنظرتان بروید. پس از اینکه آن را یافتید، می توانید آن را با موس گرفته و به Google Docs منتقل کنید.
  • اگر در google keep هستید: یادداشتی را که می خواهید ارسال کنید انتخاب کرده و بر روی منوی سه نقطه کلیک کنید. سپس گزینه Copy to Google Doc را انتخاب نمایید.
  • شما همچنین می توانید یادداشت هایی را در google keep همزمان با مشاهده مطالب در Google Docs ایجاد نمایید. یک امتیاز آن این است که وقتی شما در Docs یادداشتی می سازید، Keep یک پیوند منبع برای آن می سازد بنابراین شما می توانید به آن یادداشت در google keep با استفاده از آن پیوند به منبع اصلی آن که یادداشت در آنجا ایجاد شده است، دسترسی داشته باشید.

آموزش گوگل کیپ

5. استفاده از افزونه Chrome (افزونه گوگل کیپ)

می توانید با دانلود کردن یک افزونه Chrome، همزمان با گشت و گذار در اینترنت، یادداشت هایتان را بسازید. یک نکته مهم این است که وقتی شما یادداشتی را با استفاده از این افزونه می سازید، URL آن سایت نیز همراه آن ذخیره می شود. بنابراین اگر شما مجدداً به آن URL مراجعه کنید، افزونه یادداشت قبلی را به شما نمایش خواهد داد.


حتما بخوانید: گوگل ترندز چیست؛ آموزش استفاده از گوگل ترندز (google trends)


6. ارسال یادداشت ها از google keep به سایر برنامه های مورد استفاده شما

بعضی تیم ها محتوا را از سایر برنامه های پیام رسان یا رسانه های اجتماعی در google keep ذخیره می کنند تا در آینده به آنها ارجاع داشته باشند. یا برعکس، شما می توانید از google keep برای تهیه پیش نویس نامه های الکترونیکی یا پست های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. بر روی گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست پایین برنامه google keep کلیک کرده، گزینه send و سپس برنامه ای که می خواهید یادداشت تان را به آن منتقل کنید، انتخاب نمایید.

دانلود گوگل کیپ برای ویندوز

7. استفاده از کد رنگی یا برچسب برای یافتن سریع یادداشت ها در گوگل کیپ

برای سازماندهی یادداشت ها با استفاده از کد رنگی در google keep، در قسمت پایین صفحه برنامه، بر روی منوی سه نقطه و از بین رنگهای مختلف موجود یکی را برای کمک به شناسایی سریعتر یک یادداشت انتخاب نمایید. شما می توانید کدگذاری رنگی را بر اساس امور یا موعد زمانی انجام دهید. اگر بر روی سیستم کامپیوتر کار می کنید، می توانید از Category Tabs برای افزونه Google Keep در مرورگر Chrome برای اختصاص نام دسته بندی با استفاده از رنگها استفاده نمایید. این کار به این صورت به نظر خواهد رسید:

افزونه گوگل کیپ

شما همچنین می توانید برچسب هایی به یادداشت هایتان بیفزایید. یک راه دیگر برای یافتن اطلاعات در google keep افزودن و ایجاد برچسب با استفاده از هشتگ هاست. وقتی شما یادداشتی را در google keep می سازید، می توانید #نام برچسب را تایپ کنید تا برنامه google keep به شما اجازه دهد از برچسب های قبلی تان استفاده کرده یا یک برچسب جدید برای یادداشت تان ایجاد نمایید. این یک مسیر میان بر بسیار کارآمد است.


حتما بخوانید: کوتاه کننده لینک گوگل چیست و چه کارایی دارد؟


گوگل کیپ چیست

8. ایجاد یادآوری google keep برای خود 

یادداشت ها وقتی مهم هستند که شما بتوانید بر اساس آنچه ثبت و ضبط می کنید، عمل نمایید. google keep به شما اجازه می دهد برای خودتان یک سری یادآوری ایجاد کنید. یادداشتی را انتخاب کرده و بر روی آیکون انگشت همراه با یک نخ که به دور آن پیچیده شده است، در گوشه سمت راست بالای صفحه برنامه کلیک کنید. پنجره ای ظاهر خواهد شد که به شما گزینه هایی برای ایجاد یک یادآوری ارائه می دهد. نکته مهم این است که این یادآوری ها به شما در ابزارهای گوگل مانند Calendar، Chrome یا گوشی همراهتان در زمان مقرر پیام خواهند داد.

نکته: حتماً در برنامه Calendar قسمت یادآوری ها (Reminders) را برای مشاهده آنها فعال نمایید. شما می توانید راهنمای مربوط به این کار را در مرکز راهنمایی ما تحت عنوان "آیا پیام های یادآوری خود را مشاهده نمی کنید" یا "جابجایی بین امور و یادآوری ها" بیابید.


مقالات مرتبط:

گوگل اسکولار چیست؛ آموزش کار با گوگل اسکولار (Google Scholar)

آموزش کامل کار با نرم افزار گوگل ارث

آموزش استفاده از ترفندهای مترجم گوگل ترنسلیت

آموزش جستجوی پیشرفته در گوگل؛ سرچ پیشرفته گوگل

از
2
رای