آلوئه ورا و 7 خاصیت باورنکردنی آن، فواید گیاه آلوئه ورا برای سلامتی

آلوئه ورا و 7 خاصیت باورنکردنی آن، فواید گیاه آلوئه ورا برای سلامتی از خواص آلوئه ورا عمدتا برای سلامتی پوست و کاربرد آن در زیبایی یاد می کنند،اما این گیاه فواید بیشمار دیگری نیز برای سلامتی دارد. از همین رو آنرا کریستال بیابان می نامند.

ژل آلوئه ورا برای از بین بردن آفتاب سوختگی و کمک به بهبود زخم، به طور گسترده ای شناخته شده است. اما آیا می دانستید که که از این گیاه استفاده ای بیش از آفتاب سوختگی و دکور خانه میتوان داشت؟
آلوئه ورا دارای تاریخچه ای طولانی در مصر باستان است که برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار می گرفته است. گیاه بومی شمال آفریقا، جنوب اروپا و جزایر قناری است. امروزه آلوئه ورا در مناطق گرمسیری در سراسر جهان رشد می کند. محققان بر این باورند که استفاده از آلوئه ورا برای از بین بردن سوزش سر دل و کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه مفید است.

خواص آلوئه ورا

آلوئه ورا تسکین دهنده سوزش سر دل

بیماری رفلاکس معده (GERD) یک اختلال گوارشی است که اغلب باعث سوزش سر دل میشود. بررسی 2010 نشان داد که مصرف 1 تا 3 اونس ژل آلوئه ورا در هنگام غذا می تواند شدت بیماری رفلاکس معده را کاهش دهد. همچنین ممکن است مشکلات دیگر مربوط به هضم را نیز کاهش دهد. سمیت کم پروتئین گیاه باعث می شود که آن برای درمان سوزش سر دل بکار رود.


2. آلوئه ورا برای حفظ محصولات کشاورزی

یک مطالعه 2014، به صورت آنلاین توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شد، که به بررسی گوجه فرنگی پوشش داده شده با ژل آلوئه ورا پرداخته است. گزارش این شواهد نشان می دهد که پوشش موفق شده رشد بسیاری از باکتری های مضر سبزیجات را مسدود کند.
نتایج مشابهی در مطالعه دیگری با سیب یافت شده است. این به این معنی است که ژل آلوئه ورا می تواند به کشت سبزیجات تازه کمک کند و نیاز به مواد شیمیایی خطرناک برای افزایش طول عمر محصولات کشاورزی را کاهش می دهد.

3. آلوئه ورا یک جایگزین مناسب برای دهانشویه های آماده

محققان در یک مطالعه 2014 در مجله علوم بهداشتی اتیوپی اعلام کردند عصاره آلوئه ورا یک جایگزین امن و موثر برای دهانشویه های شیمیایی است. مواد طبیعی گیاهی که شامل دوز سالم ویتامین C می توانند پلاک دندان را متوقف کنند. همچنین اگر دچار خونریزی یا سوزش می کنید، می توانید از آن نیز کمک بگیرید.


4. آلوئه ورا برای کاهش قند خون

طبق یک مطالعه، تزریق دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا در روز می تواند باعث کاهش میزان قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود. این می تواند به این معنی باشد که آلوئه ورا ممکن است آینده ای در درمان دیابت داشته باشد. این نتایج توسط یک مطالعه دیگر منتشر شده در تحقیقات فیتوتراپی که عصاره خمیر را مورد استفاده قرار داد، تایید شده است.
اما افراد مبتلا به دیابت که داروهای کاهش دهنده گلوکز را مصرف می کنند، باید با احتیاط مصرف آلوئه ورا را انجام دهند. آب آلوئه ورا همراه با داروهای دیابت، احتمالا میزان گلوکز شما را به شکل خطرناکی کاهش می دهد.

آلوئه ورا برای پوست

5. آلوئه ورا یک ملین طبیعی است

آلوئه ورا یک ملین طبیعی است. تعداد انگشت شماری از مطالعات به مزایای این مکمل برای کمک به هضم نگاه کرده است. یک گروه از دانشمندان نیجریه بر روی موش ها تحقیقی انجام دادند و دریافتند که ژل ساخته شده از گیاهان آپارتمانی آلوئه ورا توانست یبوست را از بین ببرد. اما مطالعه دیگری توسط مؤسسات ملی سلامت در مورد استفاده از عصاره آلوئه ورا در روده مشاهده کرد رشد تومور در روده بزرگ موش آزمایشگاهی بوجود آمده است. درمانگاه Mayo توصیه می کند که برای درمان یبوست از آلوئه ورا استفاده شود.
اگر بیماری کرون، کولیت یا هموروئید دارید، نباید آلوئه ورا مصرف کنید. این می تواند گرفتگی های شدید شکم و اسهال را ایجاد کند. اگر داروهای دیگر را مصرف کنید، باید مصرف آلوئه ورا را متوقف کنید. این ممکن است توانایی بدن شما برای جذب دارو را کاهش دهد.

6. مراقبت از پوست با آلوئه ورا 

شما می توانید از آلوئه ورا برای پاکسازی و آبرسانی پوست استفاده کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که گیاه در آب و هوای خشک و ناپایدار رشد می کند. برای زنده ماندن در شرایط سخت، برگ این گیاه آب را ذخیره می کند. این برگ های آبدار با ترکیبی از مواد گیاهی خاصی به نام کربوهیدرات های پیچیده، مرطوب کننده و پاک کننده موثری برای صورت می باشند.


7. آلوئه ورا برای مبارزه با سرطان پستان

یک مطالعه جدید منتشر شده در طب سنتی، ویژگیهای درمانی آلوئه اودودین، یک ترکیب در برگ گیاه آلوئه ورا را بررسی کرد. نویسندگان پیشنهاد می کنند که آب شیرین نشان دهنده پتانسیل در کاهش رشد سرطان پستان است. با این حال، برای پیشبرد این نظریه، مطالعات بیشتری لازم است.

از
5
رای