چگونه آسپرین می تواند خطر سقط جنین را افزایش یا کاهش دهد

چگونه آسپرین می تواند خطر سقط جنین را افزایش یا کاهش دهد قرص آسپرین برای سقط جنین ؛ مصرف آسپرین در دوران بارداری چگونه است؟ آسپرین چه تاثیری در سقط جنین دارد؛ چگونه آسپرین می تواند خطر سقط جنین را کاهش یا افزایش دهد؛ در سلام دنیا بخوانید.

اطلاعات ضد و نقیض زیادی درباره استفاده ایمنی از آسپرین در دوران بارداری وجود دارد. برخی از منابع می گویند که استفاده از آن می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد، در حالی که منابع دیگر خلاف آن را بیان می کنند. کدامیک صحیح است؟ احتمالا هر دو قرص آسپرین برای سقط جنین

چگونه آسپرین می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد

تعداد معدودی از مطالعات، گروهی از مسکن های ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) که آسپرین نیز در این دسته قرار می گیرد و همچنین تقریبا هر داروی مسکن بدون نسخه ای به غیر از تیلنول را به سقط جنین ربط می دهند. مطالعه ای در سال 2001 به این نتیجه جالب دست یافت که نشان می دهد استفاده از مسکن های ضد التهابی غیر استروئیدی در دوران بارداری خطر سقط جنین را تا میزان 80 درصد افزایش می دهد. مطالعه ای جداگانه در سال 2003، خاطر نشان کرد که مسکن های ضدالتهابی غیر استروئیدی با سقط جنین در ارتباط بودند در حالی که مسکن تیلنول این گونه نیست، که منجر به این مساله شد که نویسندگان تصور کنند مسکن های ضدالتهابی غیر استروئیدی به طور بالقوه می تواند باعث سقط جنین شود.


حتما بخوانید: علت سقط جنین چیست و انواع آن


اما مطالعه ای در سال 2006، هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط استفاده آسپرین در دوران بارداری و سقط جنین پیدا نکرد- بنابراین قطعی بودن آن هنوز مشخص نیست. دلیل این مساله می تواند آن باشد که در مطالعات قبلی، عوامل دیگری نیز در تحقیقات دخیل بوده است (به عنوان مثال، می تواند هر دلیلی باشد که به خاطر آن زنان در دوران بارداری از مسکن های ضدالتهابی غیر استروئیدی استفاده کرده اند). با این وجود، اکنون پزشکان تمایل دارند که تیلنول را به عنوان بی خطر ترین مسکن در دوران بارداری تجویز نمایند.

چگونه آسپرین می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد

چگونه آسپرین می تواند خطر سقط جنین را کاهش دهد

به نظر متناقض می رسد که بگوییم آسپرین می تواند خطرات سقط جنین را کاهش دهد دقیقا بعد از اینکه گفته ایم، بهتر است از مصرف آن در دوران بارداری خودداری شود. پاسخ آن در دوز مصرفی و دلیل استفاده از آن نهفته است. هیچ مدرکی در دست نیست که نشان دهد آسپرین برای زن باردار معمولی مفید است، اما آسپرین با دوز کم می تواند برای خانم هایی که دچار سقط مکرر جنین در ارتباط با سندرم آنتی فسفولیپید یا سایر اختلالات لخته شدن خون هستند، مفید باشد.


حتما بخوانید: فواید و عوارض قرص آسپرین برای قلب و رقیق شدن خون


پزشکان معمولاً آسپرین «کودک» را در ترکیب با هپارین برای جلوگیری از سقط جنین در زنان با این شرایط تجویز می کنند و برخی از پزشکان آسپرین را به برخی از خانم هایی که دچار سقط جنین مکرر بی دلیل می شوند، توصیه می کنند. اما در این نوع پروتکل، دوز آسپیرین به طور معمول، حدود یک چهارم قرص های مسکن استاندارد است، بنابراین اثرات آن روی بدن ممکن است کاملاً متفاوت از دوز بیشتر مصرفی باشد. (و توجه داشته باشید که هرگونه مصرف آسپرین در دوران بارداری باید تحت نظر پزشک باشد.)

چگونه آسپرین می تواند خطر سقط جنین را کاهش دهد

آسپرین چیست؟

آسپرین یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی است. آسپرین یک سالیسیلات و تجویز شده ترین دارو در تمام دوران ها است. آسپرین با قدرت تاثیرگذاری تجویز شده، برای تسکین درد روماتیسم، آرتروز، استئوآرتریت و سایر بیماری های روماتولوژیک استفاده می شود. آسپرین های غیر تجویزی یا آسپرینی که می توانید بدون نسخه خریداری نمایید، برای درمان روزانه تیرکشیدگی و دردهایی مانند سردرد استفاده می شود. از آسپرین های غیر تجویزی نیز می توان برای درمان تب استفاده کرد. علاوه بر این، آسپرین تجویزی برای افرادی با مشکلات قلبی برای جلوگیری از حمله های قلبی آتی تجویز می شود. آسپرین همچنین از سکته مغزی جلوگیری می کند.

آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) با مهار عملکرد آنزیم سیکلواکسیژناز عمل می کنند. سیکلوکسیژناز باعث تشکیل پروستاگلاندین ها می شود که باعث تورم، تب و درد می شوند. بنابراین، آسپرین به طور غیر مستقیم مانع از تولید پروستاگلاندین ها می شود و بنابراین به کاهش تورم، تب و درد کمک می کند.

سخن آخر

آسپرین یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی است. آسپرین یک سالیسیلات و تجویز شده ترین دارو در تمام دوران ها است. آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) با مهار عملکرد آنزیم سیکلواکسیژناز عمل می کنند. اما آسپرین چه تاثیری در سقط جنین دارد؟ و چطور می تواند از سقط جنین در برخی موارد جلوگیری کند.

منبع: verywellfamily


مقالات مرتبط:

خوراکی و مواد غذایی که موجب سقط جنین می شود

15 عوارض سقط جنین که هیچ کس در مورد آنها صحبت نمی کند
 
 

از
8
رای