4 فایده آب نارگیل برای سلامتی، تهوع حاملگی و آفت دهان

4 فایده آب نارگیل برای سلامتی، تهوع حاملگی و آفت دهان درست است که آب، بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی و آب رسانی می باشد. اما گاهی در روزهای گرم در زمان تشنگی هوس استفاده از نوشیدنی دیگری می کنید. آب نارگیل بهترین انتخاب است.

فواید آب نارگیل برای سلامتی چیست؟ متخصصان تغذیه در سراسر دنیا بر این باورند که بهترین نوشیدنی برای استفاده در کنار غذا برای رفع تشنگی، آب رسانی و سالم نگه داشتن بدن آب معمولی است. اما گاهی اوقات، به خصوص در تابستان، زمان تشنگی وسوسه می شوید نوشیدنی های دیگری نیز استفاده کنید. در این زمان به سراغ نوشیدنی های بسته بندی شده می روید. اما در این هنگام، بدن خود را در معرض حجم عظیمی از مواد قندی، مواد نگهدارنده، شیرین کننده های مصنوعی، رنگ‌ها و افزودنی‌های دیگر قرار می‌ دهید که می‌ تواند به شدت به سلامت آسیب برساند.

یکی از نوشیدنی هایی با طبیعت خنک و مغذی که به راحتی در دسترس بوده، خوش‌ مزه و نسبتاً ارزان است و شما می‌توانید در تابستان از آن استفاده کنید، آب نارگیل است. آب نارگیل حاوی 94 درصد آب، مقدار زیادی پتاسیم، کلرید، منیزیم، فیبر، ویتامین ب 2، الکترولیت، ویتامین C، کمی قند، سدیم و پروتئین می باشد. بنابراین در تابستان امسال به جای نوشیدن سودا و آب‌ میوه بسته‌ بندی‌ شده، باید سعی کنید از آب نارگیل استفاده کنید.

فواید آب نارگیل برای سلامتی

1- آب نارگیل برای سنگ کلیه

یکی از مشکلات عمده در تابستان، کمبود آب است که می تواند منجر به سنگ کلیه شود. آب نارگیل با محتوای بالایی از پتاسیم و منیزیم و با داشتن خواص ادرار آوری، می تواند سنگ کلیه را از بین ببرد. مصرف منظم آب نارگیل می تواند به سم زدایی کلیه کمک کرده و از سنگ کلیه جلوگیری کند.

2- آب نارگیل برای تهوع حاملگی

آب نارگیل می تواند به کاهش تهوع حاملگی و ویار کمک کند. این یکی از امن ترین نوشیدنی هایی است که می توانید مصرف کنید.

فواید آب نارگیل برای تهوع حاملگی

3- آب نارگیل برای آفت دهان

یکی از شایع ترین نگرانی ها در تابستان، آفت دهان است. ماهیت خنک کننده این نوشیدنی همراه با محتوای تغذیه ای بالا می تواند به کاهش آفت های دهان کمک کند.

4- معده اسیدی

آیا برای رفع سوزش سر دل از داروی ضد اسید معده استفاده می کنید؟ این بار آب نارگیل را امتحان کنید. آب نارگیل می تواند به شما کمک کند که تشکیل اسید بیش از حد در معده را کنترل کنید و سطح قلیایی بدن شما را افزایش دهد. سعی کنید صبح ها از آب نارگیل استفاده کنید.

از
2
رای