گلودرد ویروسی چیست؛ بهترین آنتی بیوتیک و آمپول برای گلودرد چرکی

گلودرد ویروسی چیست؛ بهترین آنتی بیوتیک و آمپول برای گلودرد چرکی گلودرد ویروسی چیست؛ تفاوت گلو درد چرکی و ویروسی، علائم گلودرد ویروسی و گلودرد استرپتوکوکی و بهترین آمپول برای گلو درد چرکی و قوی ترین آنتی بیوتیک برای عفونت گلو را در سلام دنیا بخوانید.

آیا بلعیدن برای تان دردناک است؟ یا گلوی شما خراشیده است؟ یک ویروس ممکن است عامل این گلودرد شما باشد. آیا تفاوت گلودرد ویروسی و گلو درد چرکی را می دانید؟ این مطلب سلام دنیا را تا انتها مطالعه کنید چون در این مطلب درباره گلودرد ویروسی، بهترین آمپول برای گلو درد، بهترین آمپول برای گلودرد چرکی و قوی ترین آنتی بیوتیک برای عفونت گلو صحبت خواهیم کرد.

گلودرد ویروسی چیست

گلودرد ویروسی (که به طور علمی فارنژیت نامیده می شود) دردی در گلو است که می تواند توسط انواع مختلف ویروس ایجاد شود و با بلع بدتر شود. ممکن است علائم دیگری مانند تب، خستگی و غدد لنفاوی متورم داشته باشد یا نداشته باشد.یکی دیگر از علائم رایج عفونت گلو، لارنژیت یا از دست دادن صدای شما است. این اغلب توسط یک ویروس ایجاد می شود و معمولاً چندان جدی نیست. با این حال، می تواند آزار دهنده باشد. اگر این بیماری بیش از یک هفته طول کشید یا با تب، مشکل در بلع یا تنفس همراه بود، برای تعیین علت و شروع درمان به پزشک خود مراجعه کنید.


حتما بخوانید: برای سوزش گلو درد چه قرصی خوبه


تفاوت گلو درد چرکی و ویروسی

گلودرد معمولاً ناشی از التهاب به دلیل ویروسی مانند سرماخوردگی است. با این حال، حدود 15 درصد از گلودردها توسط باکتری هایی به نام استرپتوکوک ایجاد می شود. گلودرد استرپتوکوکی نیاز به درمان با آنتی بیوتیک دارد، در حالی که گلودرد ویروسی نیازی به درمان با آنتی بیوتیک ندارد.

علائم گلودرد ویروسی:

 • سرفه
 • تب
 • آبریزش بینی
 • گرفتگی صدا
 • بدن درد
 • زخم های دهان

تفاوت گلو درد چرکی و ویروسی

علائم گلودرد استرپتوکوکی:

 • شروع ناگهانی گلودرد
 • درد همراه با بلع
 • تب > 100.4
 • سردرد
 • لکه های سفید (چرک) روی لوزه ها
 • تورم غدد لنفاوی
 • تماس اخیر با استرپتوکوک
 • شکم درد (در کودکان)

حتما بخوانید: علائم گلو درد استرپتوکوکی چیست


بهترین آمپول برای گلو درد

گلودرد ویروسی ممکن است به درمانی بیشتر از استراحت و هیدراته ماندن نیاز داشته باشد یا نداشته باشد. اما باید به خاطر داشته باشید که برای درمان عفونت های ویروسی نباید آنتی بیوتیک ها مصرف شود.

بهترین آمپول برای گلو درد

بهترین آمپول برای گلودرد چرکی

معمولا آمپول آمپی سیلین برای رفع التهاب گلو (گلو درد چرکی) تجویز می‌شود، این آمپول التهابات گلو را بسیار زود کاهش داده و به رفع عفونت‌ها کمک کند.البته توصیه میشود داروهای شیمیایی از جمله آمپول ها را زیر نظر و با تجویز پزشک متخصص مصرف کنید تا از بروز هر مشکل یا عوارض احتمالی جلوگیری کنید.


حتما بخوانید: درمان گلو درد خشک و بدون علائم سرماخوردگی در منزل با معجون و گیاه


قوی ترین آنتی بیوتیک برای عفونت گلو

برای عفونت گلو انواع مختلفی از آنتی بیوتیک‌ها وجود دارد.از جمله قویترین و و موثرترین آنها می توان به پنی سلین وی، آموکسی‌سلین، آموکسی سیلین، آزیترومایسین، سفالکسین و … اشاره کرد. پزشکان با هدف درمان قطعی عفونت گلو این آنتی‌بیوتیک ها را برای بیمار تجویز می کنند.

با این حال باید از مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک خووداری کنید،زیرا مصرف طولانی مدت این دسته از داروها با عوارض جبران‌ناپذیری همراه است.بنابراین در صورت بروز گلو درد و عفونت گلو حتما به پزشک مراجعه کنید تا پزشک بعد از معاینه داروی مورد نیاز را برای شما تجویز کند.

قوی ترین آنتی بیوتیک برای عفونت گلو

سخن پایانی:

گلو درد احساسی ناخوشایند و دردناک در گلو است که ممکن است منشا ویروسی و عفونی باشد. در این مطلب علاوه بر معرفی داروها یعنی آمپول و آنتی بیوتیک موثر و قوی برای درمان گلو درد،درباره تفاوت گلو درد چرکی و ویروسی و علائم این دو نوع گلو درد نیز صحبت کردیم.


مطالب مرتبط:

درمان سریع گرفتگی صدا و گلو با داروهای گیاهی و خانگی

درمان گلودرد با 10 درمان خانگی و گیاهیاز
7
رای