خطرات درمان های خانگی برای بیماری های جدی و عوارض خود درمانی

خطرات درمان های خانگی برای بیماری های جدی و عوارض خود درمانی اکثر مردم برای درمان بیماری های خود از سرماخوردگی گرفته تا سرطان به داروهای خانگی و درمان های طبیعی رو می آورند. آیا می دانید خوددرمانی و داروهای گیاهی می تواند خطرات زیادی داشته باشد، عوارض و خطرات درمان های خانگی را در سلام دنیا بخوانید.

بسیاری از مردم برای درمان سرطان، سرماخوردگی و اختلالات ایمنی خود به داروهای خانگی مراجعه می کنند، اما بعضی از داروها می توانند آسیب بیشتری نسبت به مزیت سلامتی ایجاد کنند. در جهانی که در آن می توانید تقریبا در مورد هر موضوعی اطلاعاتی از اینترنت بدست آورید، ممکن است تصور کنید که از پس درمان هر بیماری بر می آیید. ما در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، به بررسی عوارض و خطرات درمان خانگی و خود درمانی با داروهای گیاهی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

اول اینکه گاهی اوقات، درمان خانگی که توسط دوست شما توصیه می شود، یا تبلیغات وب سایت های فروش محصولات در مورد "درمان های طبیعی"؛ ممکن است کارآمد نباشد. و دوم، می تواند شما را بیمارتر کند یا حتی منجر به مرگ بیمار شود. این دقیقا همان چیزی است که برای یک مرد استرالیایی اتفاق افتاد که پس از مصرف عصاره هسته زردآلو، امیدوار بود که از سرطان پروستات رهایی یابد. این "ابر غذا" برای ویژگی های ضد سرطانی خود مورد استفاده قرار می گیرد. اما این ادعایی است که هیچ شواهد علمی قابل اعتمادی برای آن وجود ندارد. عصاره هسته زردآلو تنها موردی نیست که امید به درمان با آن همراه با افزایش خطر آسیب به سلامتی همراه است.

مردم به دلایل مختلفی از داروهای خانگی استفاده می کنند: مبارزه با سرطان، کاهش وزن، افزایش میل جنسی و یا کاهش علائم بیماری هایی که درمان های پزشکی چندانی برای آنها در دسترس نیست. با این حال، بسیاری از درمان های خانگی یا درمان طبیعی، (از طریق یک آزمایش بالینی دقیق) نتایجی را که انتظار دارید،  ارائه نمی دهند. بنابراین، آیا این به این معنی است که باید آنها را به طور کامل نادیده بگیرید؟ لازم نیست.

این مسئله نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درمورد مصرف دوز مناسب دارد.


حتما بخوانید: دلایل کاهش ناگهانی میل جنسی


خطرات درمان های خانگی برای بیماری های جدی

عوارض خطرات درمان های خانگی برای بیماری های جدی

1. درمان های طبیعی همیشه سالم نیست

مردم معمولا فکر می کنند که "طبیعی" به معنای سالم بودن است. اما بسیاری از چیزهای طبیعی می تواند شما را به کشتن بدهند؛ آزبست، تابش رادیواکتیو، شوکران سمی تنها چند مثال می باشد. همانطور که تعجب آور است ممکن است به نظر برسد، برخی مکمل های گیاهی که در فروشگاه های معتبر مواد غذایی یا داروخانه ها فروخته می شوند، حتی در دوز توصیه شده در بسته، می توانند به شما آسیب برسانند. مکمل ها ممکن است یا به تنهایی سمی باشند، یا آلوده به ترکیبات سمی دیگری باشند.


حتما بخوانید: آزبست چیست


طبق یک مطالعه، علیرغم خطر واکنش های خطرناک میان مکمل ها و داروها، تنها حدود یک سوم افراد راجع به مکمل های مصرفی خود را با پزشک مشورت می کنند. به خصوص کودکان، در معرض خطر مسمومیت با مکمل های گیاهی و رژیم غذایی هستند. یک تحقیق که به تازگی منتشر شد نشان داد که تماس با مراکز اورژانس در مورد مکمل های گیاهی و رژیم غذایی بین سال های 2005 و 2012 تقریبا 50 درصد افزایش یافته است. مکمل های غذایی علت اصلی تماس بودند و پس از آن گیاهان، هورمون ها و دیگر محصولات موضوع تماس با اورژانس بودند. در حدود 4 درصد از این تماس ها، مشکلات پزشکی جدی رخ داده است و نود و پنج درصد موارد جدی در کودکان زیر 6 سال بود. اکثر این مسمومیت ها غیرعادی بود.

یکی از دلایل محبوبیت مکمل های گیاهی این است خرید آنها راحت است و هیچ نیازی به پزشک و تجویز نیست. تصور می شود آنها موجب سلامتی می شوند. قوانین کافی نیز برای این محصولات وجود ندارد. اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) با شرکت هایی که محصولاتشان ادعایی در مورد درمان ندارد برخوردی نمی کنند، البته تا زمانی که مشکلی وجود نداشته باشد. سال گذشته FDA هشدار داد که قرص های هومئوپاتی نوزاد و قرص های ژل ممکن است برای نوزادان و کودکان خطر ایجاد کند. تحقیقات FDA بیش از 400 گزارش از واکنش های بد مرتبط با این محصولات طی شش سال گذشته نشان داد. واکنش ها شامل لرزش، تب و تنگی نفس بوده اند. در 10 مورد، کودکان فوت کردند. با وجود این مخاطرات برخی از داروهای هومئوپاتی، شواهد کمی وجود دارد که درمان مناسبی برای هر شرایطی باشد.

خطرات درمان های خانگی برای بیماری های جدی

درمان های خانگی برای سرطان

مدت طولانی است که سرطان توسط افرادی که از درمان های طبیعی حمایت می کنند، مورد توجه قرار گرفته است. یک مطالعه برآورد می کند که استفاده از طب مکمل و جایگزین (CAM) توسط بیماران سرطانی در 18 کشور از 25 درصد در سال 1970 به 49 درصد در سال 2000 افزایش یافته است. استفاده از این محصولات در ایالات متحده بیشتر بوده است. مطالعه دیگری نشان داد که مکمل های گیاهی درمان رایج برای سرطان بوده و به دنبال آن هومئوپاتی، مکمل های ویتامین و مواد معدنی، چای ها و دمنوش های دارویی، درمان های معنوی و تکنیک های آرام سازی مورد استفاده قرار گرفته است.


حتما بخوانید: شایع ترین سرطان بین جوانان


یکی از محبوب ترین درمان ها، چای اسیاک است که از دهه 1920 به عنوان یک درمان سرطانی تبلیغ شده است. این ترکیب گیاهی حاوی ریشه فیلگوش، ترشک میشی، پوست نارون قرمز، ریشه ریواس و گاهی اوقات سایر مواد تشکیل دهنده است. علیرغم شهرت طولانی آن به عنوان یک دارو ضد سرطان، هیچ آزمایش بالینی درباره اسیاک انجام نشده که منتشر شده باشد. بر خلاف عصاره هسته زردآلو، عوارض جانبی اسیاک کمتر شدید هستند، اما تهوع، استفراغ، افزایش حرکت روده و سردردهای جزئی نیز وجود دارد.

یکی دیگر از داروهای خانگی برای سرطان روش گرسون‌ درمانی است. این روش شامل پیگیری رژیم سختگیرانه، نوشیدن مقدار زیادی آب میوه و سبزی تازه، مصرف مکمل های غذایی و تنقیه قهوه می باشد. اگر چه برخی از مطالعات بر روی روش گرسون‌ درمانی منتشر شده است، هیچ یک از کارآزمایی های بالینی تصادفی مدرکی مبنی بر اثر گذار بودن این روش ارائه نداده اند. سه نفر نیز به دلیل تنقیه قهوه از دنیا رفته اند. درمان های خانگی زیادی برای درمان سرطان وجود دارد که عوارض جانبی از کم تا شدید را به همراه دارد.

محققان ییل در مطالعه ای که در اوایل سال جاری منتشر شد، میزان بقای 840 بیمار مبتلا به سرطان سینه، پروستات، ریه و سرطان کولورکتال را بررسی کردند. افرادی که تصمیم به استفاده از داروهای جایگزین دارویی داشتند، نسبت به افرادی که از داروهای سرطانی معمول استفاده می کردند، مانند شیمی درمانی، پرتودرمانی، جراحی، و یا درمان هورمون در معرض خطر بیشتر مرگ بودند. همچنین این واقعیت است که مردم هزینه زیادی را صرف درمان های اثبات نشده می کنند.
براساس گزارش مصاحبه ملی بهداشت سال 2007، 83 میلیون بزرگسال در سال جاری حدود 400 میلیارد دلار از جیب خود را صرف طب مکمل و جایگزین کرده اند. این میزان به میزان 1.5 درصد کل هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده است.

درمان های خانگی برای سرطان

چرا مردم به داروهای خانگی مراجعه می کنند؟

تحقیقاتی نشان می دهد، مصرف مکمل گیاهی در میان زنان و افراد دارای تحصیلات عالی بیشتر می باشد. برخی از شایع ترین شرایطی که افراد در تلاش برای درمان با گیاهان هستند عبارتند از: سرماخوردگی، بیماری معده یا روده و مشکلات مربوط به روماتیسم مفصلی، فیبرومیالژیا و آرتروز می باشد. این ها همه شرایطی هستند که درمان های مؤثرتری برای آنها موجود می باشد. فرهنگ شخصی نیز ممکن است بر استفاده از طب مکمل و جایگزین تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، داروهای گیاهی برای بسیاری از فرهنگ های بومی در مکزیک و جنوب غربی ایالات متحده مهم است. داروهای گیاهی چینی برای قرن ها توسط مردم چینی و آمریکایی مورد استفاده بوده است. اما سوال بزرگتر این است که چرا مردم از داروهای خانگی استفاده می کنند که هیچ شواهدی علمی در مورد موثر بودن آنها موجود نمی باشد.

چرا مردم به داروهای خانگی مراجعه می کنند؟

سخن آخر

به گفته یک متخصص بیهوشی در بیمارستان، مرد استرالیایی که دچار مسمومیت با سیانید به دلیل مصرف عصاره هسته زردآلو شده بود، سلول های بدن او توانایی دریافت اکسیژن را از دست دادند. همان طور که در این پست سلام دنیا، خواندید درمان های خانگی می تواند خطرات و عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. پس به دلیل اینکه درمان های خانگی طبیعی هستند، نمی تواند گفت که همیشه خود درمانی با داروهای گیاهی بی خطر است. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید سوالات و تجربیات خود را در خصوص عوارض خود درمانی با داروهای گیاهی و روش های خانگی را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید. 


مطالب مرتبط:

عوارض و خطرات استفاده از شوینده و مواد تمیز کننده بر روی ریه و مشکلات تنفسی

خطرات ناشی از دود سیگار (دست دوم و سوم) بر بارداری و جنین

از
2
رای