ورزش مناسب برای هموروئید؛ 5 ورزش ساده خانگی برای درمان بواسیر

ورزش مناسب برای هموروئید؛ 5 ورزش ساده خانگی برای درمان بواسیر ورزش مناسب برای هموروئید ؛ حرکات ورزشی مفید و خطرناک برای بواسیر ؛ 5 ورزش برای درمان بواسیر و همچنین فواید ورزش کگل برای بواسیر و بی اختیاری اداری و لاغری در سلام دنیا بیاموزید.

در صورتی که هموروئید رنج می برید و دوست دارید فعال باشید، خبر خوبی برای شما داریم. ممکن است فکر کنید رگ‌های متورم مزاحم مانع از انجام تمرینات ورزشی شما می‌شوند، درست است؟ اما لازم نیست نگران باشید. در واقع، انواع خاصی از ورزش ها می تواند به شما در مدیریت یا کاهش خطر ابتلا به هموروئید کمک کند. حتی اگر ورزشکار نیستید، ورزش کم برخورد می تواند با تقویت عضلات لگن و بهبود عملکرد روده و گردش خون، به بهبود نتایج درمان هموروئید کمک کند. بنابراین، چه ورزش هایی را باید انجام دهید و چه اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از بدتر شدن هموروئید خود باید در نظر بگیرید؟ در این مطلب سلام دنیا، ما راهنمای مفیدی در خصوص ورزش مناسب برای هموروئید و ورزش کگل برای درمان بواسیر و بی اختیاری ادرار برای کمک به شما برای ورزش کردن، آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

ورزش های مضر برای هموروئید

قبل از شروع: ورزش هایی که باید از انجام آنها خودداری کنید

متأسفانه چند ورزش وجود دارد که می تواند باعث شعله ور شدن هموروئید شما شود. به عنوان یک قاعده کلی، ایده خوبی است که از فعالیت هایی که شامل بلند کردن اجسام سنگین یا نشستن است خودداری کنید. اگر هموروئید شما با خارش همراه است یا دردناک است، باید از ورزش هایی مانند وزنه برداری، اسکات، دوچرخه سواری، اسب سواری یا حرکت پارویی (دستگاه قایقی یا رووینگ) اجتناب کنید، حداقل تا زمانی که تورم کاهش ناشی از هموروئید کاهش پیدا کند.

اگر نمی‌توانید این ورزش‌ها را ترک کنید و از بیماری هموروئید طولانی مدت خسته شده‌اید، چند راهکار وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از شعله‌ور شدن و کاهش علائم انجام دهید:

  • برای جلوگیری از التهاب از شیاف یا کرم استفاده کنید.

حتما بخوانید: بهترین پماد آنتی هموروئید بدون نسخه


  • یک پد هموروئید را در شورتک دوچرخه سواری یا لگ ورزشی خود قرار دهید تا تورم ناشی از هموروئید و فشار وارده بر ناحیه مقعد شما را کاهش دهد.
  • اگر وزنه بردار هستید، تمرین اسپلیت را در نظر بگیرید (یعنی جایگزین کردن گروه های عضلانی درگیر در روال های وزنه برداری).
  • برای تسکین تورم یا خارش، بعد از ورزش حمام آب گرم بگیرید.

ورزش مناسب برای هموروئید

خبر خوب این است که ورزش های زیادی وجود دارد که به طور بالقوه حتی در صورت تازه کار بودن،می تواند التهاب ناشی از هموروئید را کاهش دهند. ورزش هایی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

1. ورزش مناسب برای هموروئید: شنا یا ایروبیک در آب

آب گرم می تواند درد هموروئید را تسکین دهد و احساس آرامش و شادابی به شما بدهد. حتی بهتر از آن،این ورزش تمام گروه‌های عضلانی که به بهبود عملکرد گوارشی و جلوگیری از یبوست (یکی از دلایل اصلی هموروئید) کمک می‌کنند را هدف قرار می‌دهد. شنا برای افراد در هر سطح تناسب اندام و انواع بدنی مفید است، پس همین امروز در استخر نزدیک محل زندگی تان ثبت نام کنید.

ورزش مناسب برای هموروئید

2. ورزش مناسب برای هموروئید: تمرینات هوازی ملایم

این تمرینات هوازی ملایم می‌تواند گروه‌های عضلانی اصلی، از جمله عضلات پایین تنه را تقویت کند. ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، شنا و سایر ورزش‌های مبتنی بر آب، تمرینات با دستگاه الپتیکال و تمرین‌های هوازی گروهی نیز می‌توانند جریان خون را در ناحیه مقعد بهتر کنند، که ممکن است مشکلات مربوط به هموروئید را کاهش دهد.


حتما بخوانید: درمان خانگی آب آوردن زانو با تمرینات ورزشی 


نکته مثبت در مورد ایروبیک این است که فعالیت هایی مانند رقص در سالن رقص نیز می تواند روی همان گروه های عضلانی به گونه ای کار کند که برای شما لذت بخش تر باشد. پیاده روی به تنهایی می تواند نتایج دلخواه را به همراه داشته باشد. حدود 20 تا 30 دقیقه پیاده روی منظم یا سریع در روز را هدف قرار دهید تا خطر ابتلا به هموروئید را کاهش دهید.

ورزش برای درمان بواسیر

3. ورزش مناسب برای هموروئید: یوگا یا پیلاتس

یوگا و پیلاتس شامل طیف وسیعی از حرکات هستد که به تقویت عضلات مرکزی قوی و سیستم گوارشی سالم را کمک می کند. در صورتی که تازه کار هستید باید بدانید که این تمرین‌ها همچنین می‌توانند ملایم و سرگرم‌کننده باشند.برخی از حرکات یوگا ممکن است گردش خون را به گونه‌ای بهبود بخشد که رگ‌های ناحیه مقعد را سالم‌تر نگه دارد. یکی از این حرکات،حرکت ساروانگ آسانا ("ژست شمع")، با دراز کشیدن به پشت، قرار دادن انگشتان زیر کمر و چسباندن پاها به صورت مستقیم تا زاویه 90 درجه انجام می شود.حرکات دیگر گویا که ممکن است برای هموروئید مفید باشند عبارتند از:

  • پاها را از پایه دیوار بالا ببرید.
  • حالت اسکات، که ممکن است به درمان یبوست نیز کمک کند.
  • حرکت بچه ، یک حرکت ترمیم کننده است که می تواند گردش خون را بهبود بخشد.

حتما بخوانید: فواید ورزش پیلاتس چیست


نتایج مشابهی ممکن است با انجام ورزش پیلاتس و تای چی دیده شود. انضباط با حرکات کنترل شده در این ورزش ها نه تنها می تواند آرامش کلی بدن را تقویت کند، بلکه می تواند باعث کاهش تنش عضلانی در ناحیه لگن و مقعد شود و درنتیجه مشکلات یبوست را به حداقل برساند.

ورزش های تاثیرگذار برای بهبود هموروئید :یوگا

4. ورزش مناسب برای هموروئید: ورزش هوازی یا کاردیو

ورزش هایی که ضربان قلب و جریان خون را در ناحیه رکتوم افزایش می دهند و به کاهش التهاب کمک می کنند. تعداد زیادی تمرینات هوازی برای مطابقت با سلیقه های مختلف در دسترس است، از جمله تنیس، دویدن، پیاده روی، شنا، رقص، بسکتبال، و موارد دیگر!

:ورزش های تاثیرگذار برای بهبود هموروئید ورزش هوازی یا کاردیو

5. ورزش کگل برای بواسیر

تمرینات کگل به طور خاص عضلات ناحیه لگن را هدف قرار می دهد. روتین های خاصی برای ورزش کگل وجود دارد که مختص مردان و زنان است. با این حال، تمرینات معمول کگل با انقباض ماهیچه های لگن انجام می شود، در واقع، همان وضعیتی که در طول دفع ادرار قرار دارید را تکرار می کنید. توصیه استاندارد برای انجام  ورزش کگل سه بار در روز است. انجام منظم این تمرینات ممکن است مشکلات مربوط به بی اختیاری ادرار و هموروئید را اصلاح کند.

ورزش کگل برای بواسیر

درمان بواسیر با ورزش و کاهش وزن

اضافه وزن یکی از عوامل موثر در ایجاد هموروئید است. از آنجایی که ورزش منظم می تواند به عنوان پایه ای برای یک رژیم کاهش وزن موثر عمل کند، می توانید با کاهش وزن برای رسیدن به وزن سالم، بواسیر را درمان کنید. در کنار ورزش کردن یک رژیم غذایی که شامل غذاهای ضدالتهاب است، را هم داشته باشید تا بتوانید مشکل را با موفقیت مدیریت کنید.

نتیجه گیری:

انجام برخی از ورزش ها می تواند برای درمان بیماری هموروئید کمک کند. افراد مبتلا به هموروئید می توانند باانجام ورزش هایی مانند یوگا، شنا، پیاده روی، پیلاتس و کگل و ... علائم خود را تسکین دهند و در کنار آن فعالیت هم داشته باشند.


مقالات مرتبط:

آموزش 20 حرکت کششی ساده برای صبح در خانه

درمان کف پای صاف با ورزشاز
2
رای