برای حالت تهوع چی بخوریم؛ درمان سریع حالت تهوع با 15 ماده غذایی

برای حالت تهوع چی بخوریم؛ درمان سریع حالت تهوع با 15 ماده غذایی برای حالت تهوع چی بخوریم؛ درمان سریع حالت تهوع با 15 ماده غذایی و با روش های از بین بردن حالت تهوع با زنجبیل، شیرین بیان، گیاهان دارویی و درمان خانگی در سلام دنیا بخوانید.

حالت تهوع به عنوان "ناراحتی معده" شناخته می شود که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. تهوع احساس ناخوشایندی است که معمولاً درست قبل از اینکه وارد توالت شوید روی دهانتان اتفاق می افتد. چه قبلاً مریض بوده‌اید یا احساس می‌کنید که مریض شده باشید، آخرین دلیلی که برای بروز حالت تهوع به ذهنتان می‌رسد مصرف غذا است، اما همیشه غذاها باعث بروز مشکل نیستند اتفاقا برخی مواد غذایی می‌توانند به کاهش تهوع و درمان مشکلات معده شما کمک کنند.

از نظر علمی ثابت شده‌ است که مصرف برخی از غذاها باعث تسکین معده شما می شود و به نظر می‌رسد که درمان های زیادی برای تهوع وجود داشته باشد. ما مطالعات پزشکی را مورد بررسی قرار دادیم و براساس توصیه متخصصین 15 ماده غذایی برای مصرف در زمان تهوع را برای شما فراهم کردیم. برای آشنایی بیشتر با اینکه برای حالت تهوع چی بخوریم، و درمان سریع حالت تهوع با 15 مواد غذایی تا پایان این مطلب سلام دنیا با ما همراه باشید.

1. درمان سریع حالت تهوع با رژیم غذایی BRAT 

به گفته اوریمنکو: «بهترین غذاهایی که در زمان حالت تهوع می‌توان امتحان کرد رژیم غذایی BRAT است که شامل موز، برنج، سس سیب و نان تست است،این رژیم غذایی سبک و هضم سریعی دارد». بسیاری از پزشکان، رژیم غذایی BRAT را برای بیمارانی که پس از یک دوره استفراغ و اسهال بهبود می یابند، تجویز می کنند. پزشکان متعقدند که فیبر خوراکی کم به همراه پتاسیم موجود در موز، برای انسجام مجدد مدفوع و بازیابی مواد مغذی از دست رفته در طول دوره حالت تهوع ایده آل است.


حتما بخوانید: حالت تهوع نشانه چیست


با این حال، رژیم غذایی BRAT راه حلی طولانی مدت برای مشکلات گوارشی نیست، زیرا فاقد مواد مغذی، چربی ها و پروتئین هایی است که یک برنامه غذایی کامل باید داشته باشد.بنابراین حداکثر 24 تا 48 ساعت رژیم غذایی BRAT را مصرف کنید تا مطمئن شوید که بدنتان تمام مواد غذایی مورد نیاز را دریافت می کند.

. درمان سریع حالت تهوع با رژیم غذایی BRAT 

2. درمان سریع حالت تهوع با گیاهان دارویی تلخ

اوریمنکو می‌گوید: « طبيعي درماني ها عبارتی دارند که «تلخ برای زبان، شیرین برای معده». او می افزاید: «گیاهان دارویی تلخ، به طور کلی، هزاران سال است که به عنوان هضم کننده استفاده می شوند، زیرا گفته می شود مصرف آن ها ترشح بزاق و شیره های گوارشی را تحریک می کند، بنابراین تخلیه معده را افزایش می دهد و حالت تهوع را کاهش می دهد.گیاهان دارویی تلخ (به ویژه ژانتین و افسنطین) به آسانی به عنوان یک درمان برای سوء هاضمه توسط کمیسیون E آلمان، یک کمیته علمی که مسئول ارزیابی ایمنی و کارایی گیاهان دارویی است، تأیید شده است.توصیه اوریمنکو: یک فرمول بهبود دهنده مشکلات گوارشی حاوی پوست پرتقال، ریشه باباآدم، جنتیان، انیسون ستاره ای، زنجبیل، و برگ کنگر فرنگی در پایه ای از الکل نیشکر ارگانیک و گلیسیرین گیاهی است.

3. درمان سریع حالت تهوع با زنجبیل

در مورد زنجیل می توان گفت، این گیاه از زمان های قدیم به عنوان نشاط آور معده شناخته شده است. زنجبیل حاوی جینجرول و شوگاول است، خواص تند اولیه که به زنجبیل طعم و بوی تند و همچنین خواص ضد استفراغ و ضد التهابی به ان میبخشد. هیچ یک از مطالعات پزشکی درباره اثبات اثربخشی زنجبیل به عنوان دارویی برای تهوع و استفراغ وجود ندارد، و اکثریت کارآزمایی‌ها بر درمان تهوع صبحگاهی و تهوع و استفراغ ناشی از شیمی‌ درمانی متمرکز شده‌اند.


حتما بخوانید: خواص زنجبیل برای سلامتی


زنجبیل نه تنها در کاهش ناراحتی معده موثر است، بلکه خوردن ریزوم آن به طور کلی بی خطر است و هیچ تداخل غذایی یا دارویی عمده ای وجود ندارد.

. درمان سریع حالت تهوع با زنجبیل

4. درمان سریع حالت تهوع با لیمو

توصیه Swiner برای درمان حالت تهوع چیست؟ هر چیزی که دارای زنجبیل، نعناع، ​​اسطوخودوس یا لیمو باشد، می‌تواند معده را آرام کند، بیشتر به این دلیل که مزه‌ آنها مغز را حالت تهوع منحرف می‌کنند.» اگرچه لیمو ممکن است یک درمان محبوب برای تهوع صبحگاهی باشد، اما آنها برای کاهش تهوع شما نیز موثر هستند. آنها به درمان سموم بدن شما کمک می کنند، بنابراین هر طور که دوست دارید آنها را بخورید: یک تکه لیمو در چای، لیموناد یا حتی اگر گرسنه نیستید فقط یک تکه از آن را بو کنید. بله، درست خواندید: یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که استنشاق عطر یک لیموی تازه به زنان باردار برای کاهش حالت تهوع و استفراغ کمک کرد.

5. درمان سریع حالت تهوع با مواد غذایی ملایم

Swiner پیشنهاد می کند که با مصرف برنج و موز، مواد غذایی ملایم حالت تهوع را درمان کنید."غذاهای ملایم و حاوی فیبر کم مانند توفو، فارینا، و سیب زمینی پخته شبیه رژیم غذایی BRAT هستند، زیرا  سیستم گوارش برای هضم این غذاها به تلاش کمتری نیاز دارند. اوریمنکو می‌گوید: غذاهایی که باید در زمان حالت تهوع از مصرف انها پرهیز کرد شامل غذاهای غلیظ و دیر هضم مانند گوشت گاو، کره‌های آجیل، غذاهای سرخ‌شده، کاسرول، پاستا و غذاهای خامه‌ای است.

بنابراین منطقی است که غذاهایی که باید در طول دوره تهوع انها را مصرف کنید ملایم و غیر اسیدی هستند دقیقا برعکس این غذاهای که اشاره شد. از مصرف الکل، کافئین، شکلات، سیر و گوجه فرنگی اجتناب کنید، زیرا این غذاها برای شل کردن اسفنکتر تحتانی مری شناخته شده اند که می تواند سوء هاضمه را تشدید کند. سوینر می افزاید: "از لبنیات و غذاهای بسیار اسیدی یا تند پرهیز کنید، زیرا این مواد می توانند درد شکم، حالت تهوع، استفراغ و اسهال را بدتر کنند".

. درمان سریع حالت با مواد غذایی ملایم

6. درمان سریع حالت تهوع با سیب

سیب حاوی فیبر است که به شما کمک می‌کند بدنتان را سریع‌تر از شر سموم خلاص کنید. فیبر همچنین هضم غذا را کند و آسان می‌کند، که این ممکن است به تسکین حالت تهوع کمک کند. با این حال، از خوردن بیش از حد هر ماده غذایی حاوی فیبر خووداری کنید، زیرا در واقع می تواند حالت تهوع شما را افزایش دهد. قانون کلی: یک سیب کامل بخورید ،یا اگر بلعیدن آن سخت است، تکه‌هایی از آن را بخورید. اگر نمی توانید، مقداری سس سیب یا آب سیب را انتخاب کنید.

7. درمان سریع حالت تهوع با نعناع

بسیاری از ما، از جمله Swiner، زمانی که دچار تغییرات آب و هوایی قرار می شویم، چای نعنا می نوشیم. او می‌گوید: «همیشه وقتی حالت تهوع دارم سراغ نعناع یا چیزی ترش می‌روم. این به من کمک می‌کند تا به بیماری فکر نکنم. نعناع یک ماده غذای پیشنهادی برای حالت تهوع است زیرا به جریان صفرا در سیستم گوارش ما کمک می‌کند، که باعث می‌شود همه فرآیندهای معده به طور همزمان بهتر عمل کنند (در صورت تمایل می‌توانید فقط چند برگ نعناع تازه بجوید).

اگر حوصله خوردن یا نوشیدن چیزی ندارید، رایحه درمانی با استفاده از روغن‌های ضروری نعناع نیز می‌تواند به شما کمک کند. مطالعه‌ای روی بیش از 300 بیمار که حالت تهوع بعد از عمل را تجربه کردند نشان داد که علائم  آنها از طریق رایحه‌درمانی با ترکیبی از روغن‌ها از جمله روغن نعناع کاهش یافته است.


حتما بخوانید: خواص روغن نعناع برای سلامتی


8. درمان سریع حالت تهوع با کراکر

جای تعجب نیست که مصرف کراکر برای درمان حالت تهوع هم موثر است، البته به نظر می رسد کراکرها همیشه برای درمان این مشکل مفد هستند. دلیل علمی پشت این وجود دارد که چرا این ماده غذایی همان غذایی است که حتی در بدترین حال خود هم آن را مصرف می کنیم. چون کراکرها سرشار از نشاسته هستند، مانندنان تست یا چوب شور  که به جذب اسیدهای معده و آرامش سیستم گوارش شما کمک می کند. طبق یک مطالعه در سال 2015 در مورد غذاهای محرک و تسکین دهنده حالت تهوع برای افرادی که از گاستروپارزی رنج می بردند، وضعیتی که از تخلیه مناسب معده جلوگیری می کند، غذاهای نمکی و کراکرها علائم  این بیماری از جمله حالت تهوع را کاهش دادند.

 درمان سریع حالت تهوع با کراکر

9.درمان سریع حالت تهوع با غذاهای سرد

برای اکثر افراد حالت تهوع و حساسیت به دلیل بو غذاها رخ می دهند. یکی از راه‌های دور زدن این موضوع، مصرف غذاهای سرد است، زیرا معمولاً نسبت به غذاهای گرم عطر کمتری دارند. این یکی دیگر از دلایلی است که تنقلات ملایم می‌توانند هنگام تهوع اشتها آور باشند: زیرا آنها گرسنگی را (که می‌تواند باعث حالت تهوع شود) را بدون نیاز به بوییدن ارضاء می‌کنند. بوها یا مزه های قوی روش دیگر، برای جلوگیری از حالت تهوع آزاردهنده با بوی تند، یخ پاپ، ژل او، بستنی یا مکیدن تکه های یخ را امتحان کنید.

10.درمان سریع حالت تهوع با غذاهای سرشار از پروتئین

در صورتی که غذاهای سرشار از کربوهیدرات برای شما مفید نیست، منابع غذایی غنی از پروتئین را امتحان کنید. برای تنظیم سطح گلوکز خون و جلوگیری از حالت تهوع، وعده‌های کوچکی از غذاهای سرشار از پروتئین را در طول روز مصرف کنید، برای این منظور می توانید تخم مرغ آب پز، توفو، مرغ و ماست یونانی را مصرف کنید.

11. درمان سریع حالت تهوع با آب مرغ

اگرچه مصرف لیمو و نعناع ممکن است به درمان حالت تهوع شما کمک کنند، اما نمی‌توانیم قول بدهیم که انها گرسنگی شما را برطرف می‌کنند (حتی اگر حالت تهوع دارید، همچنان باید غذا بخورید). معمولاً وقتی احساس خوبی ندارید، به طور خودکار به سمت یک کاسه سوپ مرغ می روید. متأسفیم که می‌گوییم این انتخاب خوبی در این شرایط نیست، زیرا سوپ برای ناراحتی معده شما غذای بسیار سنگین خواهد بود. با این حال، وقتی که حالت تهوع دارید، آب مرغ برای شما بهترین انتخاب است.

. درمان سریع حالت تهوع با آب مرغ

12. درمان سریع حالت تهوع با چای ریشه شیرین بیان

Saudargas می گوید: «بسیاری از انواع چای برای حالت تهوع مفید هستند، اما چای ریشه شیرین بیان نسبت به سایر چای ها اثرگذاری بهتری دارد. او ادامه می دهد: «یک مطالعه نشان داد که چای ریشه شیرین بیان با داشتن خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی به درمان حالت تهوع کمک می کند. برخی از این خواص ممکن است به محافظت در برابر تشکیل زخم‌هایی که می‌تواند منجر به حالت تهوع شود، کمک می کند."


حتما بخوانید: خواص شیرین بیان برای معده


13. درمان سریع حالت تهوع با چای بابونه

نوشیدن یک جرعه چای بابونه از گذشته با اثرات آرامش بخش همراه بوده است (به لطف غلظت بالای آپیژنین، یک ترکیب بیوفلاونوئیدی)، اما علاوه بر چای بابونه، کپسول بابونه هم وجود دارد. ساودارگاس به یک مطالعه دوسوکور در سال 2016 در مجله پیشگیری از سرطان آسیا پاسیفیک اشاره می کند که در آن به 65 زن تحت شیمی درمانی، کپسول های 500 میلی گرمی بابونه یا زنجبیل دو بار در روز به مدت پنج روز قبل و بعد از درمان داده شد. نتایج نشان داد که بابونه و زنجبیل هر دو به یک اندازه در کاهش دفعات استفراغ وحالت تهوع در زنان موثر  بودند.

درمان سریع حالت تهوع با چای بابونه

14. درمان سریع حالت تهوع با فلفل تند

ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما کپسایسین، ترکیب شیمیایی موجود در فلفل‌های تند که به آن‌ها گرما و ادویه خاص می‌دهد، از دهه 1980 به طور گسترده در درمان‌های موضعی برای تسکین درد استفاده شده است.این ماده از طریق "عدم عملکرد" ​​گیرنده های درد، امکان تسکین شرایطی مانند میگرن، دردهای عضلانی و آرتریت را فراهم می کند. این ویژگی از کار انداختن عملکرد گیرنده های درد، کپسایسین را به عنوان یک درمان موثر برای تهوع نیز ثابت کرده است: در سال 2002، یک مطالعه تصادفی دوسوکور بر روی 160 بیمار نشان داد که استفاده از پلاسترهای کپسایسین در نقاط طب سوزنی با کاهش تهوع و استفراغ پس از عمل مرتبط است.

15. درمان سریع حالت تهوع با آبنبات سفت

بین هیپوگلیسمی (قند خون پایین) و حالت تهوع ارتباط وجود دارد، بنابراین منطقی است که کمی طعم شیرین می‌تواند به رفع بی‌حالی کمک کند. در مطالعه ای که بر روی 67 زن باردار سه ماهه اول انجام شد، آب نبات چوبی با طعم لیمو به عنوان یک داروی ارزان و بدون عوارض شیمیایی داروها برای درمان تهوع و استفراغ موثر بود. آب نبات های سفتی که هروز استفاده می کنید هم به دلیل توانایی آنها در افزایش سطح قند و مرطوب کردن دهان، می توانند به درمان تهوع کمک کنند، همچنین می توانید با مصرف آب نباتی که مخصوص تهوع و استفراغ در بازار هست  سریعتر این مشکل را رفع کنید. به عنوان مثال، آبنبات های Preggie Pops در میان زنان باردار که با تهوع صبحگاهی دست و پنجه نرم می کنند، طرفداران زیادی پیدا کرده است. به گفته متخصصان  آبنبات های Preggie Pops، به دلیل ترکیب منحصر به فرد خود از اسانس ها، آروماتراپی و قندها برای درمان حالت تهوع استفاده می کنند.

درمان سریع حالت تهوع با آبنبات سفت

سخن آخر

تهوع احساس ناخوشایندی است که معمولاً درست قبل از اینکه وارد توالت شوید روی دهانتان اتفاق می افتد. چه قبلاً مریض بوده‌اید یا احساس می‌کنید که مریض شده باشید. از نظر علمی ثابت شده‌ است که مصرف برخی از غذاها باعث تسکین معده شما می شود و به نظر می‌رسد که درمان های زیادی برای تهوع وجود داشته باشد. در این مطلب به شما گفتیم که برای حالت تهوع چی بخوریم و درمان سریع حالت تهوع با بهترین مواد غذایی خانگی و گیاهی کدام است. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. می توانید سوالات و نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

بهترین دمنوش ها برای معده درد و حالت تهوع

علت سردرد همراه با حالت تهوع و چشم درد چیست؟
 
 

از
21
رای