خواص روغن نعناع برای سلامتی ؛ کاهش تب و درمان کولیک نوزاد

خواص روغن نعناع برای سلامتی ؛ کاهش تب و درمان کولیک نوزاد نعناع یک گیاه هیبریدی (پیوندی) از نعناع و آب نعناع است. روغن نعناع دارای خواص متعددی برای سلامتی کودکان است. برخی از فواید بی نظیر روغن نعنا برای کودکان شامل: درمان سوء هاضمه، دندان درد می باشد.

آیا کودک شما از سوء هاضمه رنج می برد؟ آیا او از تب و درد شدید در قسمت های دیگر بدن خود رنج می برد؟  اگر سریعا سر خود را به نشانه تایید تکان دادید، روغن نعناع می تواند به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای تسکین مشکلات کودک استفاده شود. ما در این مطلب از بخش سلامت کودکان سلام دنیا، درباره خواص روغن نعناع برای سلامتی کودکان و همچنین درمان کولیک نوزاد و کاهش تب کودکان با روغن نعنا بیان کردیم. با ما همراه باشید. 

روغن نعناع چیست؟

نعناع یک گیاه هیبریدی (پیوندی) از نعناع و آب نعناع است، این گیاه یکی از قدیمی ترین گیاهان اروپایی است. فعال ترین اجزاء گیاه من تین (10 تا 30%) و منتول (جوهر نعناع، 35%) می باشند. مردم روغن نعناع را از طریق عرق کشی بخار بخش های تازه گیاه هیبریدی بدست می آورند. روغن های گیاهی خواص درمانی زیادی دارند، به همین دلیل آنها به تسکین مشکلات سلامتی در کودکان کمک می کنند.

خواص روغن نعناع برای سلامتی کودکان

1. خواص روغن نعناع: درمان سوء هاضمه، سندرم روده تحریک پذیر و قولنج (کولیک)

روغن نعناع برای درمان سوء هاضمه بسیار موثر است. روغن نعنا اسپاسم روده را کاهش می دهد و به تسکین ماهیچه های معده کودک کمک می کند و میزان گاز و نفخ آنها را کاهش می دهد. مصرف خوراکی روغن به صورت کپسول سندرم روده تحریک پذیر در کودکان را به طرز کاملا موثری درمان می کند. همچنین می توانید یک قطره از روغن نعناع را به آب قبل از غذای کودک تان اضافه کنید.


حتما بخوانید: درمان سوء هاضمه با 21 درمان خانگی


خواص روغن نعناع برای سلامتی کودکان

2. فواید روغن نعناع در درمان تب کودکان 

روغن نعناع حاوی اثرات خنک کنندگی است، بنابراین می تواند به عنوان درمان طبیعی عالی برای کاهش تب در کودکان مصرف شود. تمام کاری که لازم است انجام دهید ترکیب روغن نارگیل و روغن نعناع و مالیدن آن روی گردن و کف پا کودک برای درمان موثر تب است.

3. خواص روغن نعنا برای تسکین دندان درد کودکان

کودکان در طی دومین دوره رویش دندان های خود دچار درد شدیدی می شوند. روغن گیاهی درمان برجسته ای برای کاهش درد ناشی از رویش دندان در دومین مرحله زندگی کودک است. فقط روغن نارگیل و روغن نعناع را در اندازه 1 به 1 ترکیب کنید و ترکیب را روی نواحی لثه جایی که دندان در حال رویش است بمالید.

4. خواص عالی روغن نعناع برای بهبود اختلال کم توجهی-بیش فعالی (ADHD)

مقداری روغن نعناع را قبل از درس خواندن روی لباس کودک تان اسپری کنید یا یک قطره از روغن را زیر بینی او بگیرید. خیلی زود بهبود خوبی در هوشیاری و تمرکز کودک تان مشاهده خواهید کرد.


حتما بخوانید: 8 نکته مهم درباره درمان اختلال کم توجهی-بیش فعالی 


فواید روغن نعنا در بهبود اختلال کم توجهی- بیش فعالی کودکان

5. خواص روغن نعنا برای کودکان: تقویت بهداشت دهانی

روغن نعناع حاوی خواص ضد عفونی کنندگی است که بهداشت دهان را تقویت می کند. روغن به رفع بوی بد دهان و استحکام لثه و دندان کودک تان کمک می کند. همچنین روغن گیاهی درد ناشی از دندان درد در کودکان را کاهش می دهد. استنشاق و بوییدن روغن نعنا اثرات ضد التهابی و کاهش درد را در پی دارد، برای همین دندان پزشکان آن را به اکسیژن پس از جراحی و بعد از انجام جراحی های دندانی روی کودکان اضافه می کنند.

6. کاهش درد عضلات، از خواص روغن نعنا برای کودکان

روغن نعناع یک شل کننده عضلات طبیعی و ضد درد است، برای همین این روغن به تسکین کمردرد، سردرد و درد عضلات کمک می کند. تحقیقات پزشکی مشخص کرد که استفاده موضعی روغن نعناع به کاهش درد ناشی از سندرم درد مایوفاشیال و فیبرومیالژیا کمک می کند. کودکان اغلب از زخم ها و جراحات در زمان بازی رنج می برند. استعمال موضعی روغن نعنا به کاهش درد، تورم و التهاب ناشی از جراحات کمک می کند.

کاهش درد عضلات، از خواص روغن نعنا برای کودکان

7. خواص روغن نعناع برای تقویت ایمنی نوزاد

روغن نعناع ایمنی کودک را افزایش می دهد. اثرات ضد قارچی، آنتی باکتریالی و ضد التهابی قوی روغن نعناع از خطر ابتلا به بسیاری از عفونت ها جلوگیری می کند. همچنین روغن نعناع از عفونت مجاری ادراری در کودکان پیشگیری و آن را درمان هم می کند.

8. خواص روغن نعناع برای بهبود گردش خون

روغن نعناع اثرات محرکی را ایجاد می کند که گردش خون در کودکان را افزایش می دهد. روغن گیاهی منبع اکسیژن رسانی خون به مغز و دیگر ارگان های بدن را افزایش می دهد.

عوارض روغن نعناع 

استفاده بیش از حد روغن نعناع می تواند منجر به سوزش درد قلب، سردرد و واکنش های حساسیت زا در کودکان شود. بنابراین، مطمئن شوید که میزان صحیحی از روغن را مصرف می کنید. قبل از مصرف روغن برای کودک تان برای پیشگیری از خطر اثرات سوء با پزشک مشورت کنید.

سخن آخر

امیدواریم که حالا متوجه شده باشید که آیا مصرف روغن نعناع برای کودک بی خطر است یا نه؟ آیا از روغن نعناع برای کودکان استفاده می کنید؟ آیا فواید سلامتی دیگری برای روغن نعناع در کودکان را می دانید؟


مقالات مرتبط:

خواص تخم بلدرچین برای کودکان

فواید فوق العاده شربت کیدی کر برای کودکان و روش مصرف

پایین آوردن تب کودک بدون دارو ؛ آموزش روش صحیح پاشویه نوزاد 

از
5
رای