درمان تپش قلب و اضطراب با داروهای گیاهی و خانگی در طب سنتی

درمان تپش قلب و اضطراب با داروهای گیاهی و خانگی در طب سنتی علت تپش قلب چیست و راه های درمان تپش قلب و اضطراب با روش های خانگی، داروهای گیاهی در طب سنتی با قهوه، گلاب، به لیمو را در سلام دنیا بخوانید.

بیماری تپش قلب یکی از خطر ناک ترین بیماری ها است که گاهی اوقات حتی می تواند باعث مرگ فرد بشود. برای درمان و پیشگیری از تپش قلب راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها تا ابد از تپش قلب دوری کنید در ادامه این مقاله از سلام دنیا، قصد داریم، درباره علت تپش قلب و درمان گیاهی و خانگی تپش قلب در طب سنتی با گلاب، قهوه و ورزش بیش‌تر توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

علت تپش قلب چیست

به جرات می توان گفت که قلب انسان از اعضای اصلی بدن او می باشد و اگر فردی دچار تپش قلب شود، ممکن است، آسیب های جدی به سلامت فرد وارد شود. در واقع اگر پمپاژ خونی که توسط قلب انجام می‌ شود از حالت نرمال خود در بیاید، به آن تپش قلب گفته می‌ شود. تپش قلب دلایل زیادی می‌ تواند داشته باشد، از دلایل تپش قلب می‌ توان به کاهش سطح آب بدن، افزایش استرس، استفاده از رژیم غذایی نامناسب، استفاده از تحریک کننده، استفاده از برخی از داروها و... اشاره کرد. 


حتما بخوانید: علائم و درمان کندی ضربان قلب


درمان تپش قلب با گلاب

شما می توانید در اکثر مواقع تپش قلب خود را با برخی از مواد در داخل خانه به راحتی درمان کنید. یکی از موادی که می‌ تواند باعث تپش منظم قلب شما شود. گلاب می باشد. گلاب می‌ تواند پمپاژ غیر عادی خون را تنظیم کند. همچنین گلاب می تواند از سکته های ناگهانی قلبی که گاهی اوقات منجر به مرگ فرد می‌ شوند نیز جلوگیری کند. 

درمان تپش قلب با گلاب

درمان تپش قلب با سوجوک (طب سوزنی)

سوجوک درمانی نیز یکی از بهترین روش ها برای درمان تپش قلب می باشد. شاید اسم سوجوک درمانی برای شما آشنا نباشد، بهتر است بدانید که سوجوک درمانی همان طب سوزنی است که توسط آن می توان بیماری های مختلفی را درمان کرد. اگر عملکرد قلب شما دچار اختلال شود، شما می توانید با استفاده از سوجوک درمانی، تپش قلب خود را به صورت منظم و به حالت نرمال در بیاورید. 

درمان تپش قلب با قهوه

همانطور که می دانید یکی از عوامل اصلی تپش قلب شدید در افراد وجود اضطراب و استرس زیاد می باشد. قهوه می تواند اظطرب و استرس را از شما دور کرده و تپش قلب شما را نیز به حالت عادی برگرداند. در صورتی که دچار تپش قلب شدید، می شوید؛ می توانید برای مدتی تپش قلب خود را با قهوه درمان کنید تا وقت کافی برای مراجعه به پزشک قلب را داشته باشید. 


حتما بخوانید: خواص قهوه ترک برای مردان و زنان


درمان گیاهی تپش قلب با گل گاو زبان

یکی دیگر از مواد گیاهی دارویی که در درمان تپش قلب موثر است؛ گل گاو زبان می باشد. همانطور که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم. پمپاژ سریع خون توسط قلب می تواند باعث ایجاد تپش قلب شدید شما بشود. گل گاو زبان می‌ تواند این پمپاژ را به حالت عادی و نرمال خود بازگرداند و از تپش قلب در بدن شما جلوگیری کند. 

درمان گیاهی تپش قلب با گل گاو زبان

درمان گیاهی تپش قلب با به‌ لیمو

از به لیمو از گذشته تاکنون در طب سنتی استفاده می شد. به لیمو باعث ایجاد آرامش اعصاب در بدن شما می شود و این موضوع در نهایت از ضربان شدید قلب شما جلوگیری می کند. همانطور که می دانید یکی از عوامل اصلی ایجاد تپش قلب اعصاب ناآرام می باشد. 

درمان گیاهی تپش قلب با اسطوخودوس

اسطوخودوس نیز یکی از گیاهان دارویی می باشد. اسطوخودوس به خاطر طبع گرمی که دارد می‌ تواند باعث کاهش اضطراب و استرس در بدن فرد بشود و این موضوع در نهایت از تپش قلب شدید در بدن افراد جلوگیری می‌ کند. 

درمان گیاهی تپش قلب با بهار نارنج

بهار نارنج نیز یکی از گیاهان دارویی آرامش بخش می باشد که می تواند اضطراب را از شما دور کرده و اعصاب شما را نیز آرام کند. این موضوع هم می‌ تواند باعث درمان تپش قلب شما بشود. 


حتما بخوانید: خواص بهار نارنج برای سلامتی و پوست


درمان گیاهی تپش قلب با بادرنجبویه

بادرنجبویه نیز می تواند به درمان تپش قلب شما کمک فراوانی بکند. از بادرنجبویه به عنوان یک داروی مسکن و آرام بخش استفاده می شود. در واقع می‌توان گفت که بادرنجبویه باعث آرامش شما و در نهایت جلوگیری از تپش قلب می شود. 

درمان گیاهی تپش قلب

بابونه و تپش قلب

دمنوش بابونه نیز می‌ تواند در درمان تپش قلب نقش بسیار مهمی داشته باشد. بابونه می تواند که اعصاب شما را به راحتی آرام کرده و استرس را از شما دور کند و پمپاژ خون توسط قلب را به حالت نرمال خود در بیاورد. 

درمان قطعی تپش قلب

همانطور که در قسمت های قبلی اشاره کردیم تپش قلب شما می تواند دلایل زیادی داشته باشد. اگر شما بتوانید این نکات را رعایت کنید می‌ توانید که تپش قلب خود را به طور قطعی درمان کنید. مثلا اگر شما استرس و اضطراب را از خود دور کنید و یا خواب خود را به حالت نرمال خود در بیاورید و از استعمال دخانیات دوری کنید و از کارهایی که استرس و هیجان را در وجود شما به وجود می‌آورند، دوری کنید از تپش شدید قلب دور خواهید بود. 


حتما بخوانید: مقابله با استرس و اضطراب با 26 شیوه موثر و کاربردی


درمان تپش قلب با ورزش

همانطور که خودتان هم می‌ دانید ورزش کردن می تواند به سلامت بدن شما کمک فراوانی بکند. یکی از فوایدی که ورزش کردن دارد این است که باعث می شود که تپش قلب شما به حالت منظم خود برگردد و قلب در عملکرد خود اختلالی نداشته باشد. ورزش کردن می تواند  تمام فشار های عصبی و روانی را از شما دور کند و در نتیجه باعث تنظیم تپش قلب شما بشود. همچنین تنفس عمیق می تواند به کاهش اضطراب و ضربان قلب کمک کند، که این کار با دریافت اکسیژن کافی و آرامش بدن اتفاق می افتد. 

برای کاهش اضطراب و درمان تپش قلب مراحل زیر را انجام دهید

  • اول در یک وضعیت راحت به صورت چهار زانو بنشینید.
  • از طریق بینی نفس عمیق بکشید به طوری که شکم شما بالا بیاید.
  • سپس هوا را به بیرون بدهید
  • این کار را برای چند لحظه انجام دهید تا تپش قلب شما کم شود.
  • این روش به ویژه زمانی که تپش قلب شما ناشی از وحشت زدگی باشد، مفید است.

روش دوم استفاده از تکنیک مانور والسالوا

می توانید از این تکنیک به جای تکنیک اول استفاده کنید. برای اجرای این تکنیک اول بینی و دهان خود را ببندید و بعد نفس خود را با فشار بیرون دهید. ممکن است در ابتدای کار ضربان قلب افزایش پیدا کند، اما بعد از چند دقیقه تپش قلب کاهش می یابد. این روش برای کسانی که ضربان قلب سریع دارند، مفید است.

نتیجه

با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت که مواد دارویی زیادی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها تپش قلب خود را درمان کنید. شما همچنین می توانید با رعایت برخی نکات از تپش قلب دور بمانید. 


مقالات مرتبط:

علت تپش قلب در بارداری و درمان آن

علت های سوزش قلب و تیر کشیدن سمت چپ سینه چیستاز
5
رای