برای ترمیم عصب دست و پا چه بخوریم؛ درمان خانگی و گیاهی دردهای عصبی

برای ترمیم عصب دست و پا چه بخوریم؛ درمان خانگی و گیاهی دردهای عصبی برای ترمیم عصب دست چه بخوریم ؛ درمان خانگی دردهای عصبی؛ داروی گیاهی ترمیم عصب، بیرون زدگی اعصاب، بی حسی انتهای اعصاب، ویتامین و مسکن گیاهی برای دست درد و پا درد عصبی در سلام دنیا بخوانید.

من اخیراً مطالب زیادی در مورد افرادی که دچار ضربات عصبی موضعی می‌شوند مطالعه کرده‌ام، به این معنی که پایانه‌های عصبی در ناحیه‌ای از بدن قادر به مقابله با تکانه‌های حسی یا انرژی نیستند و ارسال اطلاعات را متوقف می‌کنند. یعنی این ناحیه یا بی‌حس می‌شود یا به مدت طولانی گز گز می کند. این می تواند به دلیل شوک، موج های الکتریکی و به دلیل بریدگی عصبی اتفاق بیفتد. بسیاری از بیماری‌هایی که در بدن به وجود می آیند به اعصابی که در حس کردن محرک‌های مختلف محیطی نقش دارند، آسیب می‌رسانند. نتیجه همه ی این آسیب ها نوروپاتی نامیده می‌شود. با شدت گرفتن ضعف اعصاب، افراد مبتلا به دنبال درمان خانگی برای حل این مشکل هستند ما در این مطلب از سلام دنیا درباره درمان خانگی دردهای عصبی، داروی گیاهی ترمیم عصب، گیاهانی برای ترمیم اعصاب دست و پا، بیرون زدگی اعصاب، بی حسی انتهای اعصاب، مسکن گیاهی برای دست درد و پا درد عصبی و معرفی 7 تا از بهترین ویتامین ها برای ترمیم عصب دست صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

بیماری نوروپاتی اعصاب محیطی چیست

بیماری نوروپاتی اعصاب محیطی در نتیجه آسیب به اعصاب محیطی که  اغلب باعث ضعف، بی‌حسی و درد در دست ها و پاها می‌شود، به وجود می آید. دیابت به عنوان یک عامل اصلی در بیماری نوروپاتی محیطی شناخته شده است. بیماری نوروپاتی محیطی همچنین نیز می تواند به دلیل هر گونه ضربه به اعصاب، بیماری های خود ایمنی و یا آسیب ناشی از دارو و غیره رخ دهد. آسیب های عصبی در دست می توانند بسیار دردناک باشند. گزینه های درمانی در زمینه این بیماری شامل فیزیوتراپی، مسکن های بدون نسخه مانند NSAIDS، داروهای تجویزی مانند گاباپنتین و یا تزریق استروئید برای کاهش التهاب و درد می باشد.

شما می توانید از مکمل ها - اگر که طرفدار اینگونه طب ها نیستید - استفاده کنید، چرا که مکمل ها نسبت به درمان های فوق عوارض جانبی کمتری دارند و از نظر تغذیه ای بدن را حمایت می کنند. توصیه ما به شما این است که برای اطمینان از دوزهای بهینه و کیفیتی بهتر، از مکمل های دارویی ای مانند Neurazenx استفاده کنید.


حتما بخوانید: علت مور مور شدن و بی حسی دست ها چیست


بسیاری از مردم با ضربه های عصبی جزئی زندگی می کنند، بدون اینکه واقعا بدانند. انگشتان دست و پا، بعضی قسمت های پوست نمونه هایی از این نوع هستند.دردرازمدت، بی حس شدن اعصاب باعث چندین بیماری پوستی مانند جذام و آتروفی عضلات می شود.

چرا این موضوع مهمی است، به این دلیل است که همه بیماری ها، چه به دلیل پیری چه نتیجه بیماری یا ضعف، شامل ضربه عصبی و ترمیم اعصاب است، بنابراین، تأثیر هر بیماری یا ساییدگی را به شدت کاهش می دهد. ترمیم اعصاب به طور منظم یک راه ساده برای زندگی خوب است.

اما این مقاله در مورد ترمیم عصب رادیکال برای مواقعی است که فرد احساس می‌کند درقسمت هایی حس خود را از دست می‌دهد، احساس بی‌حسی یا در جاهایی گز گز می کند. اولین دارو برای ترمیم اعصاب فقط سیب است. شما کسی را پیدا نخواهید کرد که سیب بخورد و مشکل داشته باشد.

توجه: به نظر می رسد آب سیب به اندازه خوردن سیب عمل نمی کند چون خیلی سریع از سیستم خارج می شود.
جدای از سیب، دو راه برای مقابله با مشکلات عصبی وجود دارد. درونی و بیرونی.

بیماری نوروپاتی اعصاب محیطی

برای ترمیم عصب دست چه بخوریم؟

1. بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: ویتامین B1 (تیامین)

نشان داده شده است که بنفوتیامین به دلیل اینکه AGE ها - محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته - که توسط واکنش‌های غیرقابل برگشت غیر آنزیمی در بدن ایجاد می‌شوند را مهار می‌کند به یکی از بهترین ویتامین ها برای رشد و التیام اعصاب تبدیل شده است. با مهار AGEs، بنفوتیامین از ما در برابر اثرات مضر اکسید کننده رادیکال های آزاد تولید شده توسط AGE ها محافظت می کند. مکمل خوراکی بنفوتیامین عملکرد اعصاب محیطی را افزایش و نشانگرهای التهابی را در بیماران مبتلا به دیابت نوع I کاهش می دهد. شما باید بدانید که بنفوتیامین نقش حیاتی را در محافظت از اعصاب محیطی و مغز در برابر مضرات نوروپاتی دیابتی ایفا می کند.


حتما بخوانید: علائم کمبود تیامین چیست


2. بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: منیزیم

منیزیم به خودی خود در فیزیولوژی عصبی نقش مهمی را ایفا می کند. مطالعات نشان داده‌ است که مکمل‌های منیزیم روند بهبودی اعصاب را در بیماران مبتلا به اختلال عصبی افزایش داده اند. این ماده دارای خواص ضد التهابی می باشد و سلول‌های شوان اعصاب محیطی را وادار می‌کند تا فاکتور رشد عصبی را که در نهایت باعث بازسازی اعصاب می شود را ترشح کنند. مطالعه تحقیقاتی دیگری خواص درمانی منیزیم را در بیمار مبتلا به آسیب عصب سیاتیک نشان داده است.

بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: منیزیم

3. بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: آلفا لیپوئیک اسید (ALA)

آلفا لیپوئیک اسید یک آنتی اکسیدان قوی می باشد. مطالعه انجام شده بر روی این ماده ادعا می کند که ALA نوروپاتی دیابتی محیطی را به تاخیر می اندازد و یا به نوعی آن را معکوس می کند. اسید آلفا لیپوئیک باعث افزایش گلوتاتیون کاهش یافته در بدن که از بدن در برابر رادیکال های آزاد مضر محافظت می کند، می شود . حداقل دوز توصیه شده آلفا لیپوئیک اسید 600 میلی گرم در روز می باشد.

4. بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: N-استیل سیستئین (NAC)

N-استیل سیستئین یک مولکول سیستئینی است که یک گروه استیل به آن متصل می باشد. بهترین ویژگی این ترکیب استفاده از آن به عنوان آنتی اکسیدان و ضد التهاب، در درمان دردهای عصبی و کاهش التهاب می باشد. NAC در واقع با کاهش استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد تولید شده در داخل بدن به رشد عصب کمک می کند. یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2009 ادعا کرد که NAC در تمایز نورون و نوریتوژنز (جلوگیری نوریت ها از یک سلول عصبی) بهترین عملکرد را دارد.

بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: N-استیل سیستئین (NAC)

5. بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: استیل ال کارنیتین

رشد و بقای عصبی به فعالیت متابولیک هوازی استیل ال کارنیتین بستگی دارد. استیل ال کارنیتین با افزایش متابولیسم عصبی، بازسازی اعصاب را آسان تر می کند. علاوه بر همه ی این ها، استیل ال کارنیتین نه تنها تعداد رشته های عصبی را افزایش می دهد، بلکه کیفیت بازسازی را هم نیز بهبود می بخشد. محققان یک کارآزمایی کنترل‌شده با دارونما را انجام دادند که نشان داد استیل ال کارنیتین می‌تواند درد نوروپاتیک را آرام کند و التیام فیبر عصبی را در بیماران مبتلا به نوروپاتی دیابتی/نوروپاتی فیبر کوچک بهبود بخشد.

6. بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: کورکومین (زردچوبه)

کورکومین ترکیبی است که می توان آن را در زردچوبه - که یک گیاه آشپزی در کشور آسیا است - یافت کرد. زردچوبه به دلیل خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد دردش به طور گسترده ای در دنیا شناخته شده است. مطالعات نشان داده اند که زردچوبه به از بین بردن بی حسی و احساس سوزن سوزن شدن دست و پا به دلیل چندین نوروپاتی کمک می کند.


حتما بخوانید: 7 درمان خانگی زانو درد با زردچوبه و داروهای گیاهی


کورکومین همچنین پروتئین عصبی ای به نام S100 را تنظیم می‌کند. این تنطیم خود باعث تقویت بازسازی عصبی می شود. کورکومین آنتی‌اکسیدان‌ها را که به بدن برای التیام سریع اعصاب آسیب‌دیده کمک می‌کنند، افزایش می‌دهد. امروزه بیشتر مکمل‌ها از کورکومین در فرمول خود استفاده می‌کنند، چرا که فواید و سودمندی آن برای بدن بسیار زیاد می باشد.

بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: کورکومین (زردچوبه)

7. بهترین ویتامین برای ترمیم عصب دست: ال-آرژنین

در یک آزمایش انجام شده، ال-آرژنین با افزایش جریان خون به سمت ناحیه آسیب دیده از طریق القای اکسید نیتریک و تولید آگماتین، از آلوداینیا و پردردی در موش‌های نوروپاتیک دیابتی دردناک جلوگیری کرد. در سال 2010 مطالعه دیگری نیز اثرات ضد پیری ال-آرژنین را اثبات کرد.

این ماده به عنوان پیش سازی برای تولید ترکیباتی مانند پلی آمین، پرولین، کراتین، گلوتامات، آگماتین و اوره عمل می کند. علاوه بر این گفته ها، ال آرژنین خطر بیماری قلبی عروقی و اختلال نعوظ را کاهش می دهد و عملکرد ایمنی بدن را هم نیز بهبود می بخشد. همه این فاکتور ها خود باعث افزایش طول عمر در انسان می شوند.

درمان خانگی دردهای عصبی

8. درمان خانگی درد عصبی با ارکیده یا "گل حنا"

ارکیده به دردهای عصبی، انواع نوروپاتی، از دست دادن حس کمک می کند. ارکیده کمک زیادی به شما می کند.در طول سال‌ها، زمانی که در مکان‌هایی با سیم‌کشی‌های قدیمی در معرض وسایل زنگ‌زده قرار داشتیم، گاه و بیگاه دچار شوک الکتریکی شده‌ام. من پوست و اعصاب بسیار حساسی دارم و  ارکیده به من کمک بزرگی کرده است.

ارکیده همچنین برای نوعی ضربه عصبی که ممکن است به دلیل تایپ طولانی مدت روی صفحه کلید لپ تاپ اتفاق بیفتد، کار می کند. این به ضربات عصبی ناشی از الکتریسیته ساکن کمک می کند. ممکن است برای برخی افراد دردناک باشد.

درمان خانگی درد عصبی با ارکیده یا

بی حس کردن انتهای اعصاب

9. بی حسی انتهای عصب با خار مریم یا هایپریکوم

هیچ مشکل عصبی وجود ندارد که این گیاه زیبا به حل آن کمکی نکند. من نمی دانم چرا افراد بیشتری از آن برای کمک استفاده نمی کنند. این یک مسکن است. وقتی یک بار دندان درد وحشتناکی داشتم که ناشی از قرار گرفتن اعصاب دندان هایم در معرض سرمای ناگهانی بود، فهمیدم چقدر عالی است. از درد دیوونه شدم روی میز آشپزخانه یک بسته پودر خارمریم بود. یک قاشق برداشتم و با آب مخلوط کردم. در حدود 30 ثانیه درد از بین رفت. و باعث بی حسی منطقه نمی شود.این گیاه شگفت انگیز بود.


حتما بخوانید: خواص و مضرات خار مریم برای کبدچرب، لاغری


  • بر خلاف مسکن های دارویی، خار مریم نه تنها درد و التهاب را کاهش می دهد، بلکه در واقع هر اعصابی را که نیاز به ترمیم دارند، التیام می بخشد.یعنی قدرت این کار را دارد.
  • اما به یاد داشته باشید، مخمر شما مهم است. سوپرمارکت های فرآوری شده هرگز برای من کار نکردند. این گیاه  خشک شده را بگیرید و از آن چای درست کنید، یا آن را به سرکه یا روغن یا ودکا بریزید یا خودتان آن را پودر کنید.این گیاه واقعا شفابخش است.

بی حسی انتهای عصب با خار مریم یا هایپریکوم

داروی گیاهی ترمیم عصب

10. داروی گیاهی ترمیم کننده عصب : گل ماهور یا شاه پسند

گل ماهور + پایداری الکتریکی. به همین سادگی.

یکی از دلایلی که چرا افرادی که رژیم‌های متعادل خوب می‌خورند، همچنان دچار مشکلات عصبی مختلف می‌شوند، موج‌های مکرر الکتریکی و افسردگی ناشی از آن است. موج های انرژی عاطفی ناشی از ضربه های مکرر مقصر هستند. هنگامی که فرد متوجه می شود که چه چیزی او را به شدت ترسانده است، سیستم عصبی او به این شکل بالا می رود، با آرامش بسیار بیشتری واکنش نشان می دهد و اعصاب به حالت عادی برمی گردد و ترمیم می شود.

داروی گیاهی ترمیم کننده عصب : گل ماهور یا شاه پسند

بیرون زدگی اعصاب

11. درمان بیرون زدگی اعصاب با : زنبق دره - کونوالاریا

در حال حاضر این یک سم است، زمانی که بیش از یک قطره استفاده شود. و من معمولا برای درد قلب، تنش عمیق روده از آن استفاده می کنم. اما این کمک شگفت انگیزی برای ترمیم اعصاب است، زیرا گاهی اوقات چیزی که مانع بهبود اعصاب می شود، "بلوک" یا "درهم" الکتریکی در مدارهای عصبی است. زنبق دره یک شوک عصبی خفیف ایجاد می کند که اعصاب را باز می کند و قسمت های بسته را آزاد می کند.


حتما بخوانید: خواص و مضرات زنبق برای پوست و سلامتی در طب سنتی


افرادی که هر روز با موقعیت‌هایی مواجه می‌شوند که در آن سیستم عصبی آن‌ها احساسات شدیدی را تجربه می‌کند، به دلیل آزاد شدن بلوک‌های عصبی، مشکلات سلامتی متعددی را حل می‌کنند.

درمان بیرون زدگی اعصاب با : زنبق دره - کونوالاریا

گیاهانی برای ترمیم اعصاب

12. ترمیم اعصاب با: گیاه بادلرزان – گل پاسک

گیاه دیگری که به آزادسازی بلوک های الکتریسیته عصبی کمک می کند، گیاه بادلرزان است. این به دلیل کمک به تعادل هورمونی زنانه است. اما این کار را با آزاد کردن تنش عصبی در اعصابی که به اندام‌های داخلی می‌روند، انجام می‌دهد.

مردان و زنان همه به یک اندازه از گیاه بادلرزان بهره می برند. و به طور خاص پایانه های عصبی  را تسکین می دهد تا بتوانند ترمیم شوند.

ترمیم اعصاب با: گیاه بادلرزان

مسکن گیاهی برای دست درد

13. مسکن برای دست درد: پودر زغال فعال

فقط مقدار کمی از آن کافی است. مقدار زیاد آن ممکن است به عنوان یک ملین عمل کند. یک پنسه (مقداری که بین انگشت شست و سبابه جا می گیرد) دو بار در روز. این به عادی سازی الکتریسیته در بدن کمک می کند و آب بدن را یونیزه می کند، بنابراین اعصاب می توانند التیام پیدا کنند. اینها فقط گیاهان و زغال چوب مورد علاقه من برای ترمیم اعصاب هستند. اما بسیاری از گیاهان برای ترمیم اعصاب وجود دارند.

مسکن برای دست درد: پودر زغال فعال

می توانید این گیاهان را به ژل یا کرم یا لوسیون اضافه کنید، خوب مخلوط کنید و بمالید. فراتر از شرایط اضطراری، استخراج آن گیاهان به روغن بسیار عالی است و شما فقط به مقداری کرم یا ژل نیاز دارید تا  تفاوت بزرگی ایجاد کنید.

  • روغن خار مریم ساخته شده توسط آفتاب استخراج گل به روغن - قرمز به نظر می رسد - در بیشتر جاها موجود است و برای همه چیز خوب است.
  • استفاده بیش از حد خوب نیست، زیرا شما می خواهید اعصاب خود را بازسازی کنید تا خودشان را ترمیم کنند.

مسکن گیاهی برای دست درد

برای انتخاب گیاهان مناسب برای خود به کمک نیاز دارید؟

من طی سال‌ها به صدها نفر کمک کرده‌ام تا از داروهای تجویزی و محرک‌های مصنوعی برای مدیریت شرایط مزمن و بهبودی از شرایط ناتوان‌کننده منصرف شوند.

سخن آخر

درد عصبی می تواند دردناک باشد و گاهی اوقات کارهای روزمره را با اختلال مواجه می شود. به خصوص اگر دردر عصب دست باشد. ما در این مقاله سعی کریدم بهترین درمان خانگی دردهای عصبی و داروهای گیاهی برای ترمیم عصب دست را به شما معرفی کنیم. امیدواریم این مطلب برای مفید بوده باشد. می توانید برای مقالات بیشتر به بخش درمان های خانگی سلام دنیا مراجعه کنید.


مقالات مرتبط:

خواص و مضرات دمنوش میوه به برای اعصاب

علت معده درد عصبی چیست و درمان خانگی آن

سرفه عصبی نشانه چیست

از
7
رای