فواید و مواد مغذی تخم شترمرغ برای سلامتی

فواید و مواد مغذی تخم شترمرغ برای سلامتی یک تخم شترمرغ دارای تقریبا 2000 کالری، 100 گرم چربی و 235 گرم پروتئین است. اگرچه تخم شترمرغ 2000 کالری دارد، اما دارای مواد مغذی فراوانی نیز است. به علاوه، درصد کلسترول آن در مقایسه با تخم مرغ به میزان پایین تری است.

تخم شترمرغ حاوی پروتئین، ویتامین A، ویتامین E، زینک، منگنز و سلنیوم است. بر اساس مطالعات انجام شده تخم شترمرغ کمی مطبوع تر از تخم مرغ است. با هر اندازه گیری ای که انجام دهید، هیچ تخمی بزرگتر یا حتی به اندازه تخم شترمرغ پیدا نخواهید کرد. این تخم بزرگ در حدود 1.5 تا 2.2 کیلوگرم وزن دارد.

مواد مغذی و فواید تخم شترمرغ

ملیسا هوپر، متخصص تغذیه به ما می گوید که فواید اصلی تغذیه ای تخم شترمرغ بخاطر غنی بودن آن از پروتئین و دارا بودن همه اسیدهای آمینه ضروری است. تخم شترمرغ همچنین دارای اسیدهای چرب امگا 2 است که برای سلامت قلب خوب و برای بینایی مفید است. هوپر همچنین درباره تغذیه با تخم شترمرغ و عملی بودن مصرف آن توصیه می کند و می گوید "یک تخم شترمرغ دارای تقریبا 2000 کالری، 100 گرم چربی و 235 گرم پروتئین است. به این فکر کنید که فقط یک تخم می تواند تا 2 کیلوگرم وزن داشته باشد و چیزی حدود 45 تا 90 دقیقه طول می کشد تا بپزد. پخت آن در مقایسه با تخم مرغ آب پز، معادل داشتن 28 تخم مرغ بزرگ است. بنابراین، از لحاظ عملی نمی تواند یک منبع تغذیه ای باشد.

هوپر همچنین توضیح می دهد که اگرچه تخم شترمرغ 2000 کالری دارد، اما دارای مواد مغذی فراوانی نیز است. به علاوه، درصد کلسترول آن در مقایسه با تخم مرغ به میزان پایین تری است. وی ادامه می دهد، "اما نمی توان یک تخم مرغ را با تخمی که در حدود 2 کیلوگرم وزن و 17 سانتی متر طول دارد مقایسه کرد".

فواید تخم شترمرغ

اگر تخم شترمرغ بخورید

اگر بتوانید کل یک تخم شترمرغ را به تنهایی بخورید، شما تمام کالری تخم شترمرغ یعنی تقریباً 2000 کالری را بدست می آورید. طبق دستور العمل های رژیمی Health.gov'، میزان کالری مورد نیاز بدن بین 1600 تا 2400 کالری در هر روز برای زنان بالغ و 2000 تا 3000 کالری در روز برای مردان بالغ است. میزان کالری تخم شترمرغ بسیار زیاد است. شما می توانید کل نیازهای کالری خود را با یک تخم شترمرغ تامین کنید.

به گفته هوپر، یک تخم شترمرغ 100 گرم چربی و 235 گرم پروتئین فراهم می کند. توصیه ارگان های پزشکی این است که 25 تا 35 درصد از کل کالری خود را از چربی بدست آورید، که اگر در رژیم غذایی 2000 کالری هستید این تقریبا 44 تا 77 گرم از چربی روزانه است. یک تخم شترمرغ می تواند چربی کافی برای بیش از یک روز فراهم کند.

بر اساس انتشارات بهداشت هاروارد، به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به 0.8 گرم پروتئین نیاز است. برای مثال، یک زن 30 ساله با قد 167 سانتی متر و وزن 68 کیلوگرم و با سبک زندگی بدون تحرک، نیاز به 55 گرم پروتئین در هر روز دارد. یک تخم شترمرغ به مدت بیش از 4 روز پروتئین مورد نیاز این زن را تامین می کند. این فقط یک نمونه برای نشان دادن مقدار مواد مغذی تخم شتر مرغ است. ما به شما توصیه نمی کنیم که کل یک تخم شترمرغ را به تنهایی بخورید.  

مواد مغذی و ارزش غذایی تخم شترمرغ

از
1
رای