از خواص آلبالو و چای آن برای کبد چرب غافل نشوید!

از خواص آلبالو و چای آن برای کبد چرب غافل نشوید! آلبالو تصفیه کننده خون و ضد التهاب است. آیا از خواص آلبالو برای کبد چرب اطلاع دارید. آیا می دانید چگونه کبد چرب را با چای آلبالو درمان کنیم؛ برای پاسخ به این سوالات این پست سلام دنیا را مشاهده کنید.

آلبالو یکی از میوه های تابستانی است که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی متنوع است، به ویژه می توان به ویتامین C، سدیم، منیزیم، پتاسیم، روی و مس اشاره کرد. آلبالو به دلیل داشتن موارد ذکر شده دارای خواص درمانی بسیار بالاست. این خواص آلبالو بر تنظیم عملکرد بخش های مختلف بدن ثابت شده است. از جمله می توان به تاثیر آن در بهبود فعالیت کبد، کلیه، معده، ایجاد آرامش سیستم عصبی و بالا رفتن تمرکز اشاره کرد. آلبالو برای کبد چرب مفید است؟ ما در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، می خواهیم به خواص آلبالو برای کبد اشاره کنیم.

تاثیر آلبالو بر بیماری کبد چرب

کبد چرب بیماری است که این روزها در در حال افزایش است و از طرفی سن مبتلایان به آن نیز کاهش یافته است. این بیماری به طور جدی با سبک زندگی و برنامه تغذیه ای فرد مرتبط است. اما می توان با تغییر سبک زندگی و مصرف مواد غذایی سالم احتمال التهاب و نارسایی کبدی را کاهش داد. هرچند بیماری کبد چرب درمان قطعی ندارد.  

تاثیر آلبالو بر بیماری کبد چرب


حتما بخوانید: خواص عالی آلبالو برای سلامتی، سرطان و لاغری 


خواص آلبالو برای کبد چرب

آلبالو یکی از میوه های سرخ رنگی است که دارای پلی فنول هاست. پلی فنول های اکسیدان های قدرتمندی هستند و رادیکال های آزاد مضر برای برای بدن را خنثی می کنند و به این ترتیب به مبارزه با آسیب های سلولی می پردازند. این میوه همچنین حاوی سوربیتول است که دارای خواص ملینی می باشد. مطالعه انجام گرفته روی موش صحرایی نشان می دهد، آنتوسیانین های آلبالو ممکن است بدن را در برابر استئاتوز کبد ناشی از رژیم غذایی یا مقادیر بیش از حد چربی در بافت کبد محافظت کنند. این مطالعه نشان دهنده نقش مفید آنتوسیانین ها به عنوان یک ماده آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد هیپرلیپیدمی است.

 خواص مصرف آلبالو برای کبد چرب

محققان طی بررسی ها مشخص کرده اند که سیانیدین-3-گلوکوزید موجود در آلبالو استاتوز کبدی و التهاب چرب را بهبود می بخشد. بیماری معروف استاتوز کبدی یک بیماری کبد چرب غیر الکلی است که معمولاً با دارو درمان می شود. اما داروها با عوارض جانبی همراه است، به همین دلیل است که خواص آلبالو برای کبد اهمیت بیشتری پیدا می کند.

روش مصرف آلبالو برای رفع مشکلات کبدی (خواص چای آلبالو برای کبد)

مطالعات و بررسی های تجربی نشان داده است که علاوه بر مصرف آلبالو به شکل تازه، با مصرف مرتب شربت یا مربای آلبالو می توان نارسایی کبد را درمان کرد. آلبالو با کاهش فشار و غلظت خون می شود و به این ترتیب فعالیت کبد را بهبود می بخشد. تهیه چای آلبالو هم خواص ضد التهاب و تصفیه کنندگی خون را دارد، به علاوه خاصیت ادرار آوری نیز دارد.


حتما بخوانید: بیماری کبد چرب چیست و چگونه درمان میشود؟


خواص آلبالو برای کبد

سخن آخر

آلبالو تصفیه کننده خون و ضد التهاب است این میوه خوش رنگ و لعاب خاصیت درد های بدن را تسکین میدهد. مصرف منظم این میوه برای بهبود نارسایی کبد و ورم معده موثر است. در این مقاله به خواص آلبالو برای کبد چرب پرداختیم. نظرات خود را درباره خواص آلبالو برای ما در بخش نظرات ثبت کنید.


مقالات مرتبط:

10 خاصیت معجون عسل و لیمو برای سلامتی و عوارض و طرز تهیه آن

فواید و خواص درمانی سمنو برای سلامتی، لاغری، پوست و عوارض آن

خواص شیرین بیان برای معده

از
41
رای