10 خاصیت معجون عسل و لیمو برای سلامتی و عوارض و طرز تهیه آن

10 خاصیت معجون عسل و لیمو برای سلامتی و عوارض و طرز تهیه آن لیمو و عسل دو ماده مواد مغذی هستند که برای سلامتی مفید است. عسل و آبلیمو خواصی از سم زدایی بدن تا کمک به کاهش وزن دارند. آبلیمو و عسل یک نوشیدنی فوق العاده برای تابستان است. و بدن را برای مدت طولانی پرآب نگه می دارد.

نوشیدن عسل و آبلیمو می تواند باعث شادابی شده و تسکین دهنده باشد. لیمو و عسل دو ماده مواد مغذی هستند که برای سلامتی مفید است. یک لیوان آب گرم همراه با عسل و آبلیمو می تواند سلامت کلی تان را بهبود ببخشد. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا در مورد خواص شگفت انگیز نوشیدنی عسل و آبلیمو اطلاعات کسب کنید.

فواید شگفت انگیز نوشیدن عسل و لیمو

عسل و آبلیمو خواصی از سم زدایی بدن تا کمک به کاهش وزن دارند. در این قسمت برخی از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی توضیح داده شده است.

1. به هضم غذا کمک می کند

وقتی هر روز صبح شروع به نوشیدن آبلیمو و عسل کنید، مشکلات هضم تان تسکین پیدا می کند. این تونیک سالم باعث می شود تا دستگاه گوارش به درستی کار کند. عسل و آبلیمو به افزایش ترشح آب های گوارشی مانند صفرا و اسید معده کمک می کند. این مساله به نوبه خود باعث تجزیه راحت تر مواد غذایی مصرفی و جذب خوب آنها می شود. نوشیدن آب همراه با عسل باعث دفع مدفوع بهتر شده و احساس نفخ و باد شکم را کاهش می دهد.

2. معجون عسل و آبلیمو به کاهش وزن کمک می کند

آبلیمو و عسل دقیقا مانند چای سبز، با افزایش میزان متابولیسم به کاهش وزن کمک می کنند. همچنین باعث می شود تا احساس سیری کنید و به این شکل نیز در کاهش وزن نقش دارد. آبلیمو و عسل به بدن آبرسانی کرده و به حفظ وزن سالم کمک می کنند. نوشیدن یک لیوان آبلیمو و عسل را قبل از هر وعده غذایی در نظر بگیرید. این کار باعث می شود تا احساس سیری کرده و غذای کمتری در طول وعده غذایی مصرف کنید. همچنین می توانید نوشیدنی های قندی و نوشابه را با این نوشیدنی جایگزین کنید تا کالری دریافتی تان کاهش پیدا کند.

معجون عسل و آبلیمو به کاهش وزن کمک می کند

3. به سم زدایی از بدن کمک می کند

نوشیدن عسل و آبلیمو می تواند به خارج کردن سموم از بدن کمک کند. این کار باعث خارج شدن رادیکال های آزاد و سموم از بدن می شود. وجود این رادیکال های آزاد و سموم در بیمار شدن و یبوست نقش دارند. سبک زندگی مدرن، عادات غذایی ناسالم، آلودگی و مواد شیمیایی مضر می توانند بر روی سلامتی تاثیر منفی داشته باشند. این عوامل خارجی باعث تجمع سموم در بدن می شوند. نوشیدن هر روز عسل و آبلیمو به بدن کمک کرده تا از شر سموم خلاص شود. آبلیمو و عسل با تاثیر این رادیکال های آزاد به عنوان یک تونیک موثر کبد عمل می کند.

4.  سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

این نوشیدنی از عفونت ها و بیماری های شایع ناشی از تغییرات فصلی محافظت می کند. عسل یک داروی محبوب برای درمان سرفه و آنفولانزا است. عسل سرشار از آنتی اکسیدان ها بوده و خاصیت ضد میکروبی دارد. این نوشیدنی کمک می کند تا شخص سریع تر بهبود پیدا کرده و میکروب ها را از بدن دور می کند.

5.  نوشیدنی عسل و آبلیمو، پوست را سالم نگه می دارد

نوشیدن روزانه عسل و آبلیمو در طولانی مدت می تواند از بروز جوش ها و آکنه جلوگیری کند. خاصیت کنترل کنندگی چربی در لیمو و آنتی اکسیدان های موجود در عسل با هم کار کرده تا پوست را سالم نگه داشته و از بروز جوش جلوگیری کنند.

خواص معجون عسل و لیمو برای پوست

6. یک ادرار آور فوق العاده است

آبلیمو و عسل به عنوان یک ادرار آور فوق العاده عمل می کنند. به این معنی است که به تولید ادرار کمک می کند. آب اضافی در بدن می تواند باعث ورم و فشار خون بالا شود. احتباس آب می تواند باعث ورم پاها شده و به قلب و خون فشار وارد کند. با نوشیدن تنها آبلیمو و عسل می توان از این مساله جلوگیری کرد.

7.  به حفظ تعادل الکترولیت کمک می کند

یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز نوشیدن عسل و آبلیمو این است که به حفظ تعادل الکترولیت در بدن کمک می کند. این نوشیدنی در طول تابستان بدن را پرآب نگه می دارد.

8.  از بروز سنگ کلیه جلوگیری می کند

خاصیت ضد میکروبی عسل و اثر ادرار آور آبلیمو با هم عمل کرده تا باکتری ها و مواد نامناسبی که باعث سنگ کلیه می شوند را از بدن دفع نمایند. ادرار غلیظ و اسیدی باعث حس سوزش می شود و ممکن است باعث سنگ کلیه نیز شود. آبلیمو و عسل دارای خاصیت قلیایی است و از این مساله تا میزان زیادی جلوگیری می کند.

مزایای ترکیب عسل و آب لیمو برای سنگ کلیه

9. ممکن است از بروز بیماری قلبی جلوگیری کند

لیمو نیز مانند سایر مرکبات حاوی مواد مغذی است. لیمو غنی از ویتامین C است و در بسیاری از تحقیقات ثابت شده است که مقدار بالای ویتامین C ممکن است از عواملی که باعث بیماری قلبی می شوند، جلوگیری کند. مصرف بیشتر مرکبات ممکن است در پیشگیری از بروز سکته مغزی و بیماری های قلبی موثر باشد. مصرف عسل و آبلیمو نیز ممکن است سطح کلسترول را کاهش داده و قلب را سالم نگه می دارد.

10.  به پاکسازی کبد کمک می کند

کبد از مهم ترین ارگان های بدن است که بدن را سالم نگه می دارد. آبلیمو و عسل می تواند کبد را پاکسازی کرده و آن را پاک نگه می دارد و به از بین بردن سموم نیز کمک می کند.

چگونه معجون آبلیمو و عسل را تهیه کنید؟

مواد لازم جهت تهیه:
  • آبلیمو
  • عسل
  • آب گرم
طرز تهیه
  • یک قاشق چایخوری عسل ارگانیک با کیفیت و آب نصف یک لیمو را در یک لیوان آب گرم بریزید. آن را هم زده و بنوشید.

چگونه معجون آبلیمو و عسل را تهیه کنید؟

برای کسب حداکثر فواید نوشیدنی عسل و آبلیمو، چه زمانی باید آن را مصرف کرد؟

باید هر روز صبح آبلیمو و عسل را با معده خالی نوشید. این کار باعث چربی سوزی بدن می شود. این نوشیدنی به پاکسازی مواد سمی و شیمیایی از بدن کمک کرده و دفع مدفوع را نیز آسان تر می کند. می توانید بین وعده های غذایی این نوشیدنی را مصرف کنید.

آیا نوشیدن عسل و آبلیمو عوارض جانبی به همراه دارد؟

اگرچه نوشیدن یک یا دو لیوان عسل و آبلیمو در روز عوارض جانبی به همراه ندارد، اما نوشیدن بیش از حد آن می تواند مضر باشد.

عوارض جانبی احتمالی عسل و آبلیمو به شرح زیر است:

  • مصرف بیش از حد آبلیمو می تواند مینای دندان را خراب کند، زیرا خاصیت اسیدی دارد.
  • از آنجایی که دارای خاصیت ادرارآور است، می تواند باعث تولید بیش از حد ادرار شده که باعث دفع سدیم از بدن می شود.
  • نوشیدن بیش از حد آبلیمو می تواند منجر به کم آبی بدن شود.

اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، میزان مصرف این نوشیدنی را کاهش دهید. در صورت نوشیدن آن در حد اعتدال، می توان از بروز عوارض جانبی لیمو و عسل جلوگیری کرد.

آیا کودکان می توانند عسل و آبلیمو بنوشند؟

بله، می توانید این معجون را به کودکان بدهید. با این وجود، مطمئن شوید که بیش از یک لیوان آبلیمو و عسل در روز ننوشند. عوارض جانبی این نوشیدنی در کودکان بیشتر است.

آیا کودکان می توانند عسل و آبلیمو بنوشند؟

آیا می توان قبل از خواب نوشیدنی آبلیمو و عسل مصرف کرد؟

بهتر است که این نوشیدنی را در صبح و با شکم خالی مصرف کرد.

در روز چند مرتبه می توان آبلیمو و عسل نوشید؟

همانطور که قبلا گفته شد، باید این نوشیدنی را در هنگام صبح و با معده خالی مصرف کنید. با این وجود، می توانید آن را بین وعده های غذایی نیز مصرف کنید. این کار به بهبود هضم غذا کمک می کند. و فراموش نکنید که مصرف بیش از حد هر چیزی می تواند مضر باشد.

آیا باید در تابستان معجون آبلیمو و عسل مصرف کرد؟

آبلیمو و عسل یک نوشیدنی فوق العاده برای تابستان است. این نوشیدنی بدن را برای مدت طولانی پرآب نگه می دارد و یک جایگزین عالی برای نوشابه و نوشیدنی های قندی است. می توانید این نوشیدنی را تهیه کرده و در یخچال نگهداری کنید و هر زمان که تمایل داشتید، این نوشیدنی را مصرف کنید.

نتیجه گیری

آبلیمو و عسل یک نوشیدنی فوق العاده با فواید سلامتی بسیار است. اکنون که از مزایای سلامتی این نوشیدنی مطلع شدید، حتما آن را در رژیم غذایی روزانه خود جای دهید تا از فواید آن بهره مند شوید.

از
2
رای