آیا اصلاح موهای ناحیه تناسلی مضر است؟ (دلایلی برای عدم اصلاح موهای ناحیه تناسلی)

آیا اصلاح موهای ناحیه تناسلی مضر است؟ (دلایلی برای عدم اصلاح موهای ناحیه تناسلی) آیا اجازه می دهید موهای ناحیه تناسلی رشد کنند یا آنها را کاملا اصلاح می کنید؟ برای تصمیم گیری درباره اصلاح این ناحیه، بهتر است از جوانب مثبت و منفی آن مطلع شوید.

موهای ناحیه تناسلی نقش مهمی در حفاظت ناحیه تناسلی از پاتوژن ها و دیگر تحریکات خارجی دارد. همچنین مهم است که به هر نوع ناراحتی حاصل از اصلاح در این ناحیه توجه کنید.

اصلاح کردن یا اصلاح نکردن موهای ناحیه تناسلی مسئه این است! بحث های زیادی درباره این موضوع وجود دارد و اغلب زنان سوالات بسیاری در این مورد دارند.

آیا اجازه می دهید موهای این ناحیه رشد کنند یا آنها را کاملا اصلاح می کنید؟ زنانی که اجازه رشد این موها را می دهند، می گویند که وجود این موها، آنها را در مقابل ابتلا به عفونت حفاظت می کند، و آنهایی که معمولاً این موها را اصلاح می کنند به جنبه زیبایی آن توجه می کنند. آیا اصلاح موهای ناحیه شرمگاهی بد است؟ ما در این مقاله شما را در این زمینه آگاه می کنیم!

علت وجود موهای ناحیه تناسلی

هیچ کدام از چیزهایی که در بدن انسان ها وجود دارند تصادفی به وجود نیامده است و کاربردی دارند، اما زنان بسیار (و تعداد روز افرونی از مردان) تمایل به اصلاح موهای اندام خصوصی خود دارند. برای تصمیم گیری درباره اصلاح این ناحیه، بهتر است از جوانب مثبت و منفی آن مطلع شوید. چیزی که خوب نیست این است که تصمیم خود را بر اساس چیزی که مد است بگیرید نه سلیقه شخصی.

موهای ناحیه تناسلی چندین نقش مختلف دارد:

  • ایجاد یک مانع برای جلوگیری از باکتری ها یا ویروس های خارجی که باعث عفونت یا بیماری می شود.
  • حفظ درجه حرارت مناسب برای عملکرد درست دستگاه تناسلی زنان.
  • حفظ بوهای ایجاد شده توسط فرومون که سیگنال های جنسی برای تحریک میل جنسی همسر است.
  • جلوگیری از آزردگی ناحیه تناسلی در طول رابطه جنسی، زیرا اصطکاک باعث قرمزی و ناراحتی این ناحیه شود.

علت وجود موهای ناحیه تناسلی

دلایل عدم اصلاح موی ناحیه تناسلی

اگر هنوز در مورد اینکه بخواهید موهای ناحیه تناسلی را اصلاح کنید یا نه متقاعد نشده اید، نگاهی به این دلایل بیندازید، زیرا ما فکر می کنیم این موارد شما را متقاعد می کند که بهتر است هر چیز به همان شکلی که هست باقی بماند.

1. پوست شما آسیب می بیند

از بین بردن موهای ناحیه تناسلی و ملتهب کردن فولیکول های مو، موجب ایجاد زخم های باز می شود که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. همچنین اصلاح دائمی باعث رشد دردناک موهای زیر پوستی می شود. به علاوه استفاده از وکس ممکن است باعث ایجاد سوختگی روی پوست شود و تیغ نیز ممکن است بدن را دچار جراحت کند.

2. رشد باکتری ها را سرعت می بخشد

وکس های زداینده مو یکی از خطرناکترین روش های برای موهای این ناحیه است. استفاده از آن باعث قرمزی و ضعیف شدن روزنه های پوست می شود. هنگامی که وکس با رطوبت و دمای این ناحیه ترکیب بشود، محیط برای رشد باکتری ها و استرپتوکوکوس گروه A بوجود می آورد. اگر هیچ مویی در این ناحیه نباشد، پس هیچ چیزی مانع از ورود باکتری ها به بدن نمی شود.  

3. احتمال ابتلا به تبخال تناسلی بیشتر می شود

مطالعات متعدد نشان می دهد که زنانی که به طور کامل اصلاح می کنند بیشتر مستعد ابتلا به تبخال تناسلی هستند. هنگامی که آنها اصلاح می کنند و پوستشان خراش بر می دارد، بدن را آماده ابتلا به این ویروس می کنند که باعث بیماری های قابل انتقال جنسی می شود.

4. موارد HPV بیشتر

ویروس پاپیلومای انسانی به سرعت گسترش می یابد. پزشکان تایید کرده اند که این بیماری در اغلب موارد بدون اینکه فرد بداند دچار آن است، یا به سادگی به خاطر کمبود اطلاعات منتقل می شود (برای اینکه نشانه های مشخصی ندارد). بزرگسالان که به طور مرتب این ناحیه را اصلاح می کنند به میزان قابل توجهی بیشتر در معرض ابتلا به عفونت هستند.

دلایل عدم اصلاح موی ناحیه تناسلی

5. مد فقط مد است

بسیاری از زنان دوست دارند از موهای ناحیه تناسلی خلاص شوند. اما ممکن است فقط به این خاطر این کار را انجام بدهند که نبودن مو در این اندام متداول یا به عبارتی مد شده است یا برای اینکه فکر می کنند چون همه انجام می دهند پس آنها هم باید همین کار را بکنند. اگر بعد از اصلاح این ناحیه احساس راحتی نمی کنید یا باعث آزردگی پوست شما می شود، بهتر است آن کار را ترک کنید.

6. توجه به بیماری های پوستی

پسوریازیس یا اگزما با اصلاح تشدید می شود. اگر این بیماری پوستی را دارید بهتر است به پزشک مراجعه و بهترین راه را برای حذف موهای این ناحیه پیدا کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن وضعیت تشدید شده و ناراحتی و درد زیادی متحمل شوید.

7. اصلاح بهداشتی تر نیست

زنان بسیاری وجود دارند که ترجیح می دهند موهای ناحیه تناسلی را اصلاح کنند و بنظر آنها این کار به بهداشت بیشتر کمک می کند. بوی بد هیچ ربطی به مقدار موی ناحیه تناسلی ندارد اما بسیار مهم است که بهداشت شخصی رعایت شود.

8. نبود مو در ناحیه تناسلی برانگیزنده جنسی نیست

درست است که زنان با اصلاح ناحیه واژن احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنند و متعقدند رابطه جنسی بهتری خواهند داشت. اما رضایت جنسی واقعاً به میزان موهای ناحیه تناسلی شما بستگی ندارد. این اغب بستگی به نظر زن و شوهر دارد. بسیاری از مردان ترجیح می دهند همسرشان به طور کامل این ناحیه را اصلاح کرده باشد، اما بعضی افراد هم ترجیح می دهند تا همه چیز به شکل طبیعی خودش باشد!

توصیه هایی برای شما که هنوز اصلاح واژن را ترجیح می دهید

اگر هیچ یک از چیزهایی که مطالعه کردید شما را درباره اینکه اصلاح موهای ناحیه تناسلی را متوقف کنید، متقاعد نکرد، شاید بخاطر این باشید که بدون آن احساس راحتی بیشتری می کنید. این مشکل محسوب نمی شود! اگر اینطور دوست دارید، ما چند عادت خوب را توصیه می کنیم.

1. کم کم اصلاح کنید

اگر قبلاً هرگز موهای ناحیه تناسلی را اصلاح نکرده اید، بهتر است این کار را به تدریج شروع کنید، به این ترتیب درد و عوارض جانبی کمتری خواهید داشت. از کوتاه کردن موها با قیچی شروع کنید و به اصلاح و اپیلاسیون برسید.

توصیه هایی برای اصلاح موهای ناحیه تناسلی

2. درباره احساسی که دارید فکر کنید

ممکن است بخواهید به طور کامل واژن خود را اصلاح کنید، برای اینکه همسرتان اینطور ترجیح می دهد، یا به این دلیل که به استخر می روید یا اینکه می خواهید سبک های جدید را امتحان کنید. این حالت را با زمانی که اصلاح نمی کردید مقایسه کنید.

3. به تحریکات توجه کنید

مهم نیست که کدام روش را برای زدودن موهای ناحیه شرمگاهی خود انتخاب می کنید. اثرات آن بر روی پوست را ندیده نگیرید. اگر پوستتان قرمز شد یا احساس سوزش کردید از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

4. لباس زیر نخی بپوشید

نباید لباس هایی از جنس لاکرا پوشید. همچنین نباید لباس های تنگ بپوشید (از جمله شلوار تنگ). دامن یا لباس های گشاد به تن کنید، و درباره پوشیدن بیکینی مراقب باشید.

5. مراقب قرار گرفتن در معرض آفتاب باشید

ممکن است اقدام به اصلاح ناحیه تناسلی کنید زیرا بیکینی کوچکی می پوشید و قصد آفتاب گرفتن دارد. حمام آفتاب گرفتن بعد از وکس یا اصلاح کردن ایده خوبی نیست. فراموش نکنید برای جلوگیری از تحریک پوست و قرمزی آن از ضد آفتاب با SPF بالا استفاده نمایید.  

منبع: steptohealth

از
27
رای