اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست ؛ ویژگی های افراد جامعه ستیز

اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست ؛ ویژگی های افراد جامعه ستیز ویژگی های افراد جامعه ستیز و ضد اجتماعی؛ اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست ؛ نشانه های جامعه ستیز و ضد اجتماعی بودن؛ علائم افرادی با اختلال شخصیت ضد اجتماعی؛ روش شناخت فرد جامعه ستیز خود شیفته را در سلام دنیا بیاموزید.

آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که ممکن است یک جامعه ستیز باشید؟ خبر خوب، شما احتمالا این گونه نیستید. اکثر جامعه ستیزان آنقدر خود شیفته هستند که حتی خودشان را زیر سوال نمی برند. در عین حال، بسیاری از جامعه ستیزان به طور روزمره در میان ما زندگی می کنند. اگرچه تلویزیون و فیلم ها، جامعه ستیزان را قاتلان وحشی نشان می دهند، اما اکثرا تنها از جذابیت و مهارت اجتماعی استفاده می کنند تا بدون پشیمانی به چیزی که می خواهند، برسند. البته، همیشه این احتمال وجود دارد که شما یک جامعه ستیز باشید و حتی خودتان از این مساله آگاهی نداشته باشید. به احتمال زیاد شما قبلا یک جامعه ستیز با عملکرد بالا را که علائم او پیشرفت کرده است، شناخته اید و یا هم اکنون یک جامعه ستیز را می شناسید. ما قصد داریم تا در مورد سوابق صحیح آنها به شما کمک کرده و درباره ویژگی های جامعه ستیزان به شما اطلاعات دهیم. لطفا توجه داشته باشید که هیچ راهی برای تشخیص اختلال شخصیتی وجود ندارد. تنها یک متخصص آموزش دیده می تواند این مساله را تشخیص دهد. در این مقاله سلام دنیا، 25 نشانه اختلال شخصیت ضد اجتماعی و ویژگی های افراد جامعه ستیز، بیان کردیم که آنها را بخوانید زیرا شما ممکن است یک جامعه ستیز باشید، بدون آنکه خودتان اطلاع داشته باشید.

25 علامت که نشان می دهد شما می توانید یک جامعه ستیز و شخصیت ضد اجتماعی باشید

25. شما به دیگران صدمه می زنید و به آن اهمیت نمی دهید

شما مرتبا به گفتن و انجام کارهایی می پردازید که به اشخاص آسیب می رساند و بدون اینکه در مورد چیزی نگران باشید. شما بد رفتاری کرده، آنها را دلسرد می کنید و مردم را تحقیر می کنید و حتی نمی دانید که این کار را انجام می دهید و به ندرت احساس بدی نسبت به انجام این کار دارید.

علامت هایی که نشان دهنده جامعه ستیز بودن شماست

24. از لحاظ عاطفی با دیگران قطع رابطه کرده اید

شما به علت فاصله گرفتن عاطفی از دیگران بدنام هستید. برای مشکلات دیگران احساس همدردی نکرده و فقط به روابطتان به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف نگاه می کنید.


حتما بخوانید: اختلال شخصیت مرزی چیست


23. شما یک جامعه ستیز هستید اگر هیچ گونه موازین اخلاقی ندارید

در مجموع، فاقد هر گونه هویت اخلاقی و موازین اخلاقی هستید. اخلاق در تفکر شما هیچ گونه نقشی ندارد. شما به هر قیمتی و بدون در نظر گرفتن خسارت، کاری را که بخواهید انجام می دهید. به همین دلیل، ممکن است چندین بار از دست پلیس فرار کرده باشید و حتی در زندان بوده باشید.

22. همیشه دروغ می گویید

یکی از ویژگی های اولیه یک جامعه ستیز، دروغ گفتن است. همیشه دروع گفتن باعث می شود به چیزی که می خواهید دست پیدا کنید و یک وضعیت را تغییر داده و مغشوش کنید. برای شما نادر است که علائم معمول دروغ گفتن، مانند جلوگیری از تماس چشمی و عصبی به نظر رسیدن را نیز از خود نشان دهید. غالبا، حتی اگر شواهد و مدارک زیادی علیه شما وجود دارد، دروغ می گویید.

جامعه ستیزان چه ویژگی هایی دارند

21. نشانه جدی جامعه ستیز بودن: خود شیفته هستید

خود شیفته ها تنها به خود فکر می کنند و معتقدند که خودشان بهترین چیزی هستند که تاکنون وجود داشته است. این ویژگی اخلاقی، یکی دیگر از علائم جدی جامعه ستیز بودن است. شما بدون شک مطمئن هستید که همه افراد از وجود شما در اطرافشان سود می برند. اغلب، شما از افراد اطراف خود استفاده می کنید و وقتی کار شما به اتمام رسید، آنها را ترک می کنید.


حتما بخوانید: خصوصیات و علائم اختلال شخصیت خودشیفته چیست؟


20. شما یک سو استفاده چی هستید

کاری می کنید که دیگران به خودشان شک کنند و مردم را به نفع خودتان با یکدیگر دشمن می کنید. شما یک سو استفاده چی ماهر هستید که شرایط را به نفع خود تغییر داده و عوض می کند. همیشه می دانید که چگونه اشخاص را افسون کرده و اغوا کنید تا به مسائل از دید شما نگاه کنند و به نفع شما عمل کنند.

19. کاملا جذاب هستید

با در نظر گرفتن دیگران به عنوان اشیاء و وسیله ای برای رسیدن به هدف، از شخصیت جذاب خود به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنید و احساساتتان را سطحی و ظاهری می کنید. وقتی آنها را به دست آوردید، جذابیت از بین می رود و شخصیت واقعی شما به تدریج خود را نشان می دهد.

نشانه هایی که نشان دهنده شخصیت ضد اجتماعی است

18. فکر نمی کنید که پیوندهای احساسی اهمیت داشته باشند

دلبستگی های عاطفی با دیگران برای شما اهیمتی ندارند. با نشان دادن احساساتی مانند عصبانیت در زمانی که به نفع شما هستند، مشکلی ندارید، اما ارتباط با هر شخصی که در سطح رابطه احساسی سالم باشد، نظر شما را جلب نمی کند.

17. دیگران را مقصر اشتباهات خود می دانید

شما از اینکه بپذیرید مقصر اشتباهی هستید، امتناع می کنید. برای جلوگیری از مسئولیت پذیری، دیگران را سرزنش می کنید و دیگران را مقصر نقایص و کاستی های خود می دانید. در این مساله تا حد زیادی ظلم کرده و بی رحم هستید و میل دارید هر کسی که عیب و نقصی از خود نشان می دهد را دچار آسیب روحی کنید.

16. دوستان شما دائما در حال تغییر هستند

جامعه ستیزها به دوستی به عنوان یک تجربه متقابل نگاه نمی کنند. در ابتدا، برای دوستان جذاب و دلربا خواهید بود، اما اقدامات شما همیشه به صورت ظاهری و سطحی است. در نهایت، رفتار مخرب، دروغگویی و سوء استفاده های شما، دوستان تان را از شما دور می کند. به همین دلیل، شما نمی توانید دوستی تان را بیش از حد طولانی با کسی حفظ کنید.

نشانه ای اختلال شخصیت ضد اجتماعی

15. مرتبا اشتباهات خود را تکرار می کنید

اگر چه همه ما اشتباه می کنیم، اما شما مرتبا همان اشتباهات را تکرار می کنید و برای مرتکب شدن آن اشتباهات احساس پشیمانی نمی کنید، حتی پس از اینکه از روی عادت بارها و بارها آنها را تکرار کردید.

14. همیشه خشمگین هستید

جامعه ستیزها مرتبا دچار خشم و عصبانیت غیر قابل کنترل می شوند. مردم می گویند شما مرتبا مثل یک دیوانه غیر منطقی به نظر رسیده و عمل می کنید. اگر اوضاع مطابق میل شما پیش نرفت، عصبانیت و خشم خود را بر سر شخص دیگری خالی می کنید. با این وجود، می توانید به حالت جذاب و دلربا خود بازگردید مانند اینکه دچار پریشانی نشده اید.

13. یک نگرش بی پروا دارید

بدون در نظر گرفتن عواقب، بی فکر و نیازمند به خشنودی در لحظه، در رفتار خود بی پروا هستید. متوجه می شوید که بسیاری از دوستان و دیگر اشخاص را به علت اقدامات خود به دردسر می اندازید، اما هیچ وقت مسئولیت کارهای خود را قبول نمی کنید.

کارهایی که  افراد جامعه ستیز و ضد اجتماع انجام می دهند

12. یک کارمند بد هستید

شما یک کارمند بد با اخلاق کاری بد هستید. معمولا نمی توانید در یک حرفه باقی بمانید. به جای اینکه به شرکتی که در آن کار می کنید، کمک کنید، فقط می خواهید به خود کمک کنید. در نهایت، شرکت شما را اخراج می کند، اما شما مدعی هستید که در این مساله مقصر نیستید.

11. مقاربت برای شما تنها یک مساله فیزیکی است

هر نوع «صمیمیت» فیزیکی فقط همین است.... یک مساله جسمی است و چیز بیشتری نیست. این یکی دیگر از نیازهای شما است که به محض برطرف شدن، آن را رها می کنید. البته، شما در وانمود کردن تا زمانی که نیاز شما برطرف شود بسیار خوب عمل می کنید.

10. غیر قابل اعتماد هستید

با توجه به بدون فکر عمل کردن و نگرش خودشیفنگی، غیر قابل اعتماد، عجیب غریب بوده و در زمانی که به نفع شما نیست، دیگران را تنها می گذارید. حتی بعد از اینکه شخصی را در وضعیت بسیار ناخوشایندی ترک می کنید، عذرخواهی نمی کنید زیرا فکر نمی کنید که کار اشتباهی انجام داده اید.

چگونه بدانیم جامعه ستیز هستیم

9. یک وضعیت ناراحت کننده غیر ضروری را ایجاد می کنید

اگر خسته شدید، تصمیم می گیرید تا وضعیت ناراحت کننده ای را بین «دوستان» خود ایجاد کنید تا بدون در نظر گرفتن این مساله که هر شخصی چقدر آسیب می بیند یا از عواقب آن سیاست رنج می برد، چیزها را برای خود جالب تر کنید. سوء استفاده از حس ناامنی و عواطف و تحریک آنها علیه همدیگر، مهارتی است که شما از آن استقبال کرده و با آن سرگرم می شوید.


حتما بخوانید: اختلال سلوک چیست


8. از تاکتیک های آگاهانه به هم ریختن روح و روان دیگران استفاده می کنید

از تاکتیک های به هم ریختن روح و روان اشخاص مهم زندگی یا دوستان خود استفاده می کنید. به هم ریختن روح و روان شخص، زمانی است که شخص واقعیت ها را انکار کرده و آنها را پیچیده می کند، چیزهایی مانند این می گوید: «همچنین اتفاقی نیافتاد»، «تو دیوانه هستی!» یا « این تصورات تو است». جامعه ستیزها اغلب از این تاکتیک ها برای سوء استفاده از دیگران و پرت کردن هواس آنها از واقعیت استفاده می کنند و باعث می شوند که شخص خود را زیر سوال ببرد.

7. شما یک جامعه ستیز و ضد اجتماعی هستید اگر از مثلث سازی استفاده می کنید

علاوه بر به هم ریختن روح و روان دیگران، استفاده از دیگران را چه یک غریبه باشد و چه یک عضو خانواده، دوست دارید تا به تایید نظر شما کمک کند تا شخص خاص و یا دوستتان خود را بیشتر زیر سوال ببرد. شما از آن به عنوان یک تاکتیک انحرافی استفاده می کنید تا به نظر برسد حق با شما است و آنها دیوانه، احمق و تنها به نظر برسند.

نشانه های افراد ضد اجتماعی و روان پلید

6. اهل مهمانی هستید

برای نیاز به رضایت مداوم و و کمی خویشتنداری، سر و صدا راه انداختن، مهمانی ها و هر مکانی که بتوانید نیازها و خواسته های خود را برآورده کنید، بدون توجه به عواقب آن، دوست دارید. اغلب بسیار مست می کنید و یک متقلب همیشگی هستید.

5. یک بزهکار نوجوان بوده اید

به عنوان یک کودک، مشکلات رفتاری عجیب و نگران کننده داشته اید که منجر به فعالیت های مجرمانه و بزهکاری در نوجوانی شده است. صرف نظر از آنچه والدین، ​​مشاوران، معلمان یا دیگران انجام داده اند، هرگز تغییر نکردید.

4. پول را بد خرج می کنید

باز هم، در هر زمانی نیاز به رضایتمندی لحظه ای دارید و مسئولیت اخلاقی کمی دارید، بی پروا پول خود و دیگران را خرج می کنید. حتی مشخص شده است که جامعه ستیزان با جعل امضاء دیگران، وام، وام با ارائه وثیقه گرفته، و از کارت های اعتباری دیگران استفاده می کنند.

اگر این ویژگی ها را دارید ممکن است جامعه ستیز باشید

3. کند ذهن هستید

با کمی حس همدردی اما اعتماد زیاد به خود، نمی توانید درک کنید که چرا دیگران با شما مشکل دارند. هیچ چیز باعث نمی شود که احساس کنید باید تغییر کرده یا به کار خطایی که انجام داده اید، اعتراف کنید. تصور می کنید که بهترین هستید و به طور خودکار فرض می کنید که مقصر شخص دیگر است.

2. به طور طبیعی به دنبال انتقام هستید

وقتی کسی کار اشتباهی برای شما انجام می دهد، اولین واکنش شما نسبت به او عصبانیت است و تمایل شدیدی به تلافی کردن آن دارید. نه تنها این مساله، بلکه تمام تلاش خود را می کنید تا آنها نیز همان حس را تجربه کنند مانند اینکه او را تحقیر می کنید، او را دست می اندازید، و هر چه می توانید به او صدمه می زنید.

1. همه چیز را کنترل می کنید

در نهایت، تمام چیزی که به آن اهمیت می دهید، قدرت و کنترل کردن است. برای حفظ کنترل در یک رابطه، به سادگی واقعیت را تغییر داده، دستکاری کرده و یک داستان می سازید و از احساسات دیگران بر علیه شان استفاده می کنید. لحظه ای که احساس کنید نمی توانید یک موقعیت یا یک شخص را کنترل کنید، مجددا دچار خشم و عصبانیت شده و احساسات دیگران را تحریک می کنید تا مجددا آنها را تحت کنترل قرار دهید.

نشانه های افراد جامعه ستیز

سخن آخر

اگرچه تلویزیون و فیلم ها، جامعه ستیزان را قاتلان وحشی نشان می دهند، اما اکثرا تنها از جذابیت و مهارت اجتماعی استفاده می کنند تا بدون پشیمانی به چیزی که می خواهند، برسند. البته، همیشه این احتمال وجود دارد که شما یک جامعه ستیز باشید و حتی خودتان از این مساله آگاهی نداشته باشید. ما در این مطلب به شما نشانه های افراد جامعه ستیز و اختلال ضد اجتماعی را برای شما بیان کردیم. امیدوارم برایتان مفید باشد و آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

اختلال دوقطبی چیست و چگونه درمان می شود

اختلال اضطراب جدایی چیست: علائم، علل، راه تشخیص و درمان آن

از
10
رای