آمپول d3 برای چیست، زمان تزریق، فواید و عوارض آمپول ویتامین دی3

آمپول d3 برای چیست، زمان تزریق، فواید و عوارض آمپول ویتامین دی3 آمپول d3 برای چیست ؛ فواید تزریق ویتامین d3 برای کمردرد و افزایش قد؛ بهترین زمان تزریق آمپول ویتامین d3؛ عوارض، تداخل دارویی، شرایط نگهداری و قیمت آمپول ویتامین دی 3 در سلام دنیا بخوانید.

آمپول Vitamin D3 یا دی 3، نوعی ویتامین D است.این محصول سطح ویتامین D را در خون شما افزایش می دهد. این به نوبه خود با کمک به جذب کلسیم بیشتر از غذا، سطح کلسیم خون را افزایش می دهد. برای آشنایی بیشتر با آمپول d3 برای چیست؛ موارد مصرف؛ فواید، عوارض جانبی و تداخل دارویی آمپول ویتامین d3 تا پایان این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

آمپول d3 برای چیست

آمپول Vitaneo D3 یا d3 به بدن شما کمک می کند تا ماده معدنی به نام کلسیم که برای حفظ استخوان های قوی مهم است،را جذب کند. این دارو در صورتی استفاده می شود که رژیم غذایی شما ویتامین D کافی را تامین نکند و ممکن است برای درمان برخی بیماری های استخوانی مانند نازک شدن استخوان ها (پوکی استخوان) استفاده شود.


حتما بخوانید: قرص ویتامین d3 برای چیست


آمپول d3 تحت نظارت یک پزشک متخصص انجام می شود و نباید خودتان آن را تجویز کنید. شما باید آن را به طور منظم مصرف کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. اگر از آن برای درمان پوکی استخوان استفاده می کنید،داروهای دیگری نیز برای شما تجویز می شود. این دارو ممکن است تنها بخشی از یک برنامه درمانی کامل باشد که شامل ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و مصرف مکمل های کلسیم و ویتامین نیز می شود. به طور کلی این دارو برای موارد زیر استفاده می شود:

 • درمان کمبود ویتامین D
 • درمان پوکی استخوان

آمپول d3 برای چیست

آمپول d3 برای کمردرد

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد آمپول d3 برای افزایش جذب کلسیم در بدن استفاده می شود و به افرادی که قادر به دریافت ویتامین d از طریق مواد غذایی نیستند کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن کمبود ویتامین D در بدن را جبران کنند. از آنجایی که کمبود ویتامین D در بدن می تواند باعث بروز دردهای مزمن استخوان و مفاصل و کمردرد صبحگاهی شود به همین دلیل در برخی موارد استفاده از آمپول d3 می تواند به رفع این مشکل کمک کند. با این حال در صورت بروز کمردرد بدون مشورت پزشک از این دارو استفاده نکنید.

آمپول d3 برای افزایش قد

ویتامین D برای رشد قد بسیار ضروری است، با این وجود این ماده در کنار سایر مواد مغذی تکمیل می‌شود و ربه شد قد کمک می کند. اگرچه مطالعات تاثیر مکمل ویتامین D بر افزایش قد کودکانی که کمبود ویتامین D داشته اند را نشان می دهد، اما در مورد تاثیر آمپول d3 در مورد افزایش قد باید با پزشک مشورت کنید.

آمپول d3 برای افزایش قد

آمپول ویتامین d3 عضلانی است؟

بله، تزریق ویتامین d3 از طریق عضلانی باید صورت گیرد.

بهترین زمان تزریق آمپول ویتامین d3

آمپول ویتامین D را هر زمان از شبانه روز صبح یا شب می توان تزریق کرد. اما دقیقا طبق توصیه پزشک عمل کنید.


حتما بخوانید: علائم کمبود ویتامین دی در بدن


عوارض کمبود ویتامین D3

بارزترین نشانه‌های کمبود ویتامین D3 شامل:

 • احساس ناراحتی در استخوان‌ها
 • درد عضلانی
 • ضعف ماهیچه
 • آسم و تنگی نفس (در کودکان)
 • کم شدن عملکرد شناختی( در افراد مسن)

فواید تزریق ویتامین d3 

1. درمان کمبود ویتامین D

به طور معمول بدن شما ویتامین D را از نور خورشید تولید می کند، اما اگر به اندازه کافی این ویتامین را در بدن نداشته باشید، این دارو به عنوان مکمل برای شما تجویز می شود. مهم است که مصرف آن را به طور منظم ادامه دهید تا از مزایای آن بهره مند شوید. ممکن است متوجه عملکرد آن نشوید، اما برای محافظت از استخوان های خود آن را مصرف کنید.

2. تقویت سیستم ایمنی

ویتامین D می تواند سیستم ایمنی شما را تقویت کرده و مقاومت بدن را در برابر عفونت های مختلف افزایش دهد.این ویتامین همچنین در کاهش التهاب در بدن موثر است و باعث کاهش بروز بیماری‌های خودایمنی نیز می شود.

فواید تزریق ویتامین d3 

3. درمان پوکی استخوان

پوکی استخوان یک بیماری شایع است که استخوان‌ها را ضعیف می‌کند و آن‌ها را شکننده و احتمال شکستگی آن‌ها را افزایش می‌دهد. اغلب در زنان پس از یائسگی رخ می دهد. ویتامین D برای جذب کلسیم مهم است و به تنظیم مقدار کلسیم و فسفات در بدن شما کمک می کند. اگر کلسیم کافی نداشته باشید می تواند به استخوان های شما آسیب برساند. این ماده به قوی و سالم ماندن استخوان های شما کمک می کند و خطر ضعیف شدن و احتمال شکستگی آنها را کاهش می دهد.شما می توانید با انجام ورزش های منظم (به ویژه ورزش های تحمل وزن)، خوردن غذاهای سالم حاوی کلسیم و ویتامین D، و کاهش مصرف الکل و تنباکو، به بهبود استحکام استخوان های خود کمک کنید.


حتما بخوانید: غذاهای مضر برای پوکی استخوان


4. درمان افسردگی

نتایج مطالعات مشخص کرده است که ویتامین D احتمالا می‌تواند به بهبود نوسانات خلقی و به درمان افسردگی نیز کمک کند. تحقیقات نشان داده که بین سطوح پایین ویتامین D و علائم افسردگی ارتباط مستقیم وجود دارد.

عوارض آمپول ویتامین دی 3 (Vitamin D3)

اکثر عوارض جانبی ناشی از آمپول ویتامین دی 3 نیازی به مراقبت پزشکی ندارند و با تطبیق بدن با دارو ناپدید می شوند.اما در صورت تداوم آنها یا اگر نگران آنها هستید با پزشک خود مشورت کنید.عوارض جانبی شایع آمپول d3 شامل:

 • واکنش های محل تزریق (درد، تورم، قرمزی)
 • ضعف
 • درد عضلانی
 • طعم فلز در دهان

تداخل دارویی آمپول ویتامین دی 3

مصرف آمپول ویتامین دی 3 با هر یک از داروهای زیر می تواند اثر هر یک از آنها را تغییر دهد و عوارض جانبی نامطلوب ایجاد کند.

 • اورلیستات

تداخل دارویی آمپول ویتامین دی 3

شرایط نگهداری آمپول d3 (کوله کلیسفرول)

آمپول d3 (کوله کلیسفرول) را دور از نور و حرارت نگهداری کنید.


حتما بخوانید: تفاوت های بین ویتامین D و ویتامین های D3 و D2 چیست؟


قیمت آمپول ویتامین دی 3

قیمت آمپول ویتامین دی 3 20,600 تومان است. البته برای اطلاع دقیق از قیمت این محصول به داروخانه مراجعه کنید.

سخن پایانی:

نوعی ویتامین D است. سطح ویتامین D را در خون شما افزایش می دهد. این به نوبه خود با کمک به جذب کلسیم بیشتر از غذا، سطح کلسیم خون را افزایش می دهد.


مطالب مرتبط:

درمان خانگی کمبود ویتامین D

علائم مسمومیت با ویتامین Dاز
4
رای