میوینگ (Mewing) چیست؛ تمرینات یوگای صورت برای زاویه دار شدن فک

میوینگ (Mewing) چیست؛ تمرینات یوگای صورت برای زاویه دار شدن فک میوینگ (Mewing) چیست؛ مزایای تکنیک میوینگ برای بهبود تنفس دهانی، سینوزیت، تمرینات یوگای صورت برای زاویه دار شدن فک، خطرات و مضرات و تکنیک های جایگزین میوینگ در سلام دنیا بخوانید.

میوینگ، تکنیکی که در آن زبان روی سقف دهان قرار می‌گیرد، ظاهراً فک را مربع‌تر می‌کند، خواب را بهبود می‌بخشد و تنفس دهانی را کاهش می‌دهد. حتی برخی ادعا می کنند که تکنیک میوینگ می تواند اختلالات گفتاری، درد فک و سینوزیت را درمان کند. اخیرا تکنیک «میوینگ» در شبکه های اجتماعی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، متخصصان جراحی دهان و فک و صورت هشدار می دهند که شواهد کمی برای حمایت از این ادعا وجود دارد که می تواند ساختار و ظاهر فک شما را تغییر دهد یا سلامت شما را بهبود بخشد. در این مقاله سلام دنیا قصد داریم تا درباره تکنیک میوینگ (Mewing) چیست، فواید و مضرات میوینگ و روش انجام تمرینات یوگای صورت برای زاویه دار شدن فک صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه انجام دادن تکنیک میوینگ (Mewing)

افرادی که تکنیک میوینگ را تمرین می‌کنند، به جای اینکه زبان خود را بر روی لب‌های خود قرار دهند، همانطور که به طور طبیعی انجام می‌دهند، زبان خود را روی سقف دهان خود قرار می‌دهند. این مراحل را برای انجام تکنکی میوینگ دنبال کنید:

 • دهان خود را ببندید.
 • به آرامی دندان های جلویی پایینی خود را پشت دندان های جلویی بالا یا نزدیک به آنها قرار دهید.
 • لب های خود را بسته نگه دارید، زبان خود را روی سقف دهانتان صاف کنید. باید احساس کنید که عضلات فک درگیر شده اند.
 • نوک زبان خود را درست پشت دندان های جلویی بالایی خود قرار دهید. موقعیت زبان شما باید شبیه به موقعیتی باشد که برای ایجاد صدای "n" در نظر گرفته می شود.
 • حداقل 20 ثانیه نگه دارید. چندین بار در طول روز این حرکت تکرار کنید.

نحوه انجام دادن تکنیک میوینگ (Mewing)

با گذشت زمان، افرادی که میوینگ تمرین می کنند، بدن خود را برای بازگشت طبیعی به این وضعیت آموزش می دهند. آنها از این وضعیت به عنوان وضعیت مناسب زبان یاد می کنند.


حتما بخوانید: ورزش برای لاغری و زاویه بندی صورت


تمرینات سخت میوینگ چیست؟

تمرینات سخت میوینگ، تمرینی با قدرت در برابر کام است. مانند جویدن با زبان (روش استفاده از زبان به جای دندان برای جویدن غذا)، البته یک تکنیک اثبات نشده باقی می ماند.

نظریه میوینگ و ارتوتروپیک

ارتوتروپیک شاخه ای از دندانپزشکی است که توسط متخصص ارتودنسی انگلیسی دکتر جان میو ابداع شده است که هدف آن گسترش فک بالا و جلو بردن دندان های جلویی است. این به منظور جلوگیری از کوچک شدن بیش از حد فک نسبت به اندازه دندان ها است. به گفته دکتر جان میو، که تکنیک میوینگ را در دهه 1970 آغاز کرد، و پسرش دکتر مایک میو، امروزه مردم آرواره های کوچکتری نسبت به اجداد ما دارند.

میو این را به عوامل محیطی و سبک زندگی، مانند آلرژی هایی که منجر به تنفس دهانی و دسترسی آماده به غذای نرم و جویدنی آسان می شود، نسبت می دهند.یک فک کوچکتر باعث شلوغی و در نتیجه کج شدن دندان ها می شود. به گفته میو، این همچنین به چهره ای کمتر از نظر زیبایی شناسی کمک می کند. این دو استدلال می‌کنند که تمرین میوینگ می‌تواند این مشکل را با مرتب کردن مجدد دندان‌ها و بزرگ‌تر، قوی‌تر و مربع‌تر کردن فک برطرف کند.

آناتومی و عملکرد فک پایین (استخوان فک)

مزایای تکنیک میوینگ 

مزیت اصلی میوینگ بهبود ظاهر صورت است. به گفته جان میو،این تکنیک با تقویت تون ماهیچه های صورت،خط فک را منبسط و تیزتر می کند و یک رابطه اندازه «ایده آل» بین بینی و چانه ایجاد می کند. اقلیتی از پزشکان، افراد عادی و تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی نیز ادعا می کنند که میوینگ می تواند این فواید را به همراه داشته باشد:

 • دندان ها را تراز کنید: تصور می شود میوینگ خط فک را گسترش می دهد و فضای بیشتری را برای تراز طبیعی دندان ها فراهم می کند.
 • تنفس دهانی را متوقف کنید: میوینگ شما را مجبور می کند لب های خود را بسته نگه دارید و از طریق بینی نفس بکشید. در تئوری، با طبیعی‌تر شدن وضعیت میوینگ، تنفس دهانی حتی در هنگام خواب نیز کاهش می‌یابد.
 • بهبود درد و اختلال عملکرد فک: طرفداران میوینگ ادعا می کنند که تقویت و تغییر شکل فک می تواند درد فک را به مرور زمان کاهش دهد.
 • درمان سینوزیت: گفته می‌شود که میوینگ با باز کردن راه‌های هوایی و افزایش تخلیه سینوس، سینوزیت را درمان و از آن پیشگیری می‌کند.

حتما بخوانید: درمان خانگی سینوزیت


 • رفع آپنه خواب: با کاهش تنفس دهانی، تکنیک میوینگ برای رفع آپنه خواب و خروپف ظاهر می شود، زیرا راه هوایی فوقانی را مجبور می کند منبسط و باز شود.
 • حل مشکلات بلع: گفته می شود میوینگ ماهیچه های مورد نیاز برای بلع را فعال می کند و اطمینان می دهد که زبان برای کمک به این عملکرد به درستی کار می کند.
 • درمان اختلالات گفتاری: با بهبود وضعیت زبان و تقویت تون عضلات صورت، تصور می شود که میوینگ هماهنگی زبان و سایر عضلات درگیر در گفتار را بهبود می بخشد.

مزایای تکنیک میوینگ 

آیا تنفس دهانی چهره شما را تغییر می دهد؟

تنفس مداوم از راه دهان به طور بالقوه می تواند نواحی خاصی از صورت افراد یا به طور خاص تر، خط فک او را تغییر دهد. یک مطالعه کوچک که 50 کودک را مورد بررسی قرار داد، نشان داد که کودکانی که عادت تنفس از طریق دهان داشتند، تغییرات جزئی در نمای چهره خود ایجاد کردند.


حتما بخوانید: علت خشکی دهان چیست


آیا تکنیک میوینگ واقعا مفید است؟

شواهد عینی کمی وجود دارد که نشان دهد میوینگ چهره شما را تغییر می دهد. علاوه بر این، هیچ مطالعه معتبر و بررسی شده ای در مورد اثرات میوینگ انجام نشده است.جان میو گفته است که فرزندان خودش مدرک هستند. دخترش که تا 4 سالگی با غذاهای نرم تغذیه می‌شد و میوینگ یاد نمی‌گرفت، دندان‌های کج و حالت نامناسبی داشت. از طرف دیگر، مایک میو، که میوینگ و خوردن غذاهای خشن را آموخته بود و آرواره ای مربعی و عضلانی دارد. همه آنچه گفته شد، در مورد مسائلی که میوها مطرح می کنند، حقیقتی وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که آرواره های انسان در واقع کوچکتر می شوند. این با مشکلات سلامتی از جمله دندان های کج، تنفس دهانی و آپنه خواب مرتبط است. 

آیا تکنیک میوینگ واقعا مفید است؟

محققان در واقع "وضعیت دهان" - موقعیت دندان ها و زبان - را با رشد فک مرتبط کرده اند. راه حل هایی که محققان پیشنهاد می کنند بی شباهت به راه حل هایی نیست که میوز از آنها دفاع می کند.محققان می گویند که خوردن غذاهای سفت تر - به ویژه در دوران کودکی - می تواند به رشد فک کمک کند، مانند جویدن آدامس. آنها همچنین تمرینات تنفسی و بلع را برای بهبود رشد فک در کودکان توصیه می کنند. انجمن ارتودنتیست های آمریکا خاطرنشان می کند که تراز مناسب زبان می تواند ساختار صورت شما را تغییر دهد، اما میوینگ خود راه حل نیست. بهتر است به جای اینکه خودتان مشکل را حل کنید، با یک دندانپزشک صحبت کنید.

خطرات و مضرات تکنیک میوینگ

میوینگ که به درستی انجام می شود بعید است که مشکل ساز شود. اما مانند هر تمرین دیگری، میوینگ که به درستی انجام نشود، ممکن است با خطراتی همراه باشد. از قضا، میو نادرست می تواند در واقع منجر به همان مشکلاتی شود که ادعا می شود به درمان آنها کمک می کند، مانند: 

 • مال اکلوژن (دندان های نامرتب)
 • دنداند نیش نامناسب
 • درد در مفاصل فک و ماهیچه ها و رباط های اطراف که به عنوان درد TMJ (گیجگاهی فکی) شناخته می شود.
 • لق شدن دندان ها
 • مشکلات گفتاری
 • مشکلات بلع

انجمن ارتودنتیست های آمریکا تلاش های بدون نظارت را برای تغییر ردیف دندان ها یا بایت، از جمله میوینگ، توصیه نمی کند.


حتما بخوانید: علائم پس زدن ایمپلنت


تکنیک های جایگزین میوینگ

به جای میوینگ، درمان های سنتی تری با اثربخشی ثابت در دسترس هستند.

 • دندان های نامرتب: معمولاً با بریس های فلزی سنتی، بریس های شفاف یا ترازهای شفاف اصلاح می شوند. در حالی که بریس های سنتی ثابت هستند و ماه ها تا سال ها قابل برداشتن نیستند، الاینرها قابل جابجایی هستند. 
 • تنفس دهانی: را می توان با درمان های کوتاه مدت و طولانی مدت اصلاح کرد. محافظ های دهان سفارشی و وسایل پوشیدنی، مانند تسمه های فک و نوار، می توانند در شب استفاده شوند تا دهان را به زور ببندند. راه‌حل‌های طولانی‌مدت بستن دهان شامل تمرین‌های تمرین مجدد ماهیچه‌ها، پالاتال اکسپندر یا وسیع کننده کام (دستگاه‌های دهانی ثابتی که فک را منبسط می‌کنند) و جراحی گسترش فک است.
 • درمان آپنه: خواب ممکن است شامل درمان CPAP (فشار مثبت مداوم راه هوایی) باشد، که در آن یک دستگاه متصل به یک ماسک صورت تخصصی، فشار هوای ملایمی را به راه‌های هوایی وارد می‌کند و آنها را هنگام خواب باز نگه می‌دارد. برای کسانی که درمان فشار جریان هوای همواره مثبت یا مداوم مثبت را غیرقابل تحمل می دانند، روش های جراحی برای بزرگ کردن راه های هوایی در دسترس است. 

حتما بخوانید: درمان آپنه خواب (تنگی نفس در خواب) با طب سنتی


 • اختلالات بلع: که در مجموع به آن دیسفاژی گفته می شود ، می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که همگی به درمان های متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال، برخی از اختلالات گیجگاهی فکی (TMDs) که باعث مشکل در بلع می شوند، ممکن است با یک آتل اکلوزال درمان شوند - نوعی محافظ دهان متحرک که مفاصل و ماهیچه های فک را پشتیبانی و تثبیت می کند. 
 • اختلالات گفتار: ممکن است با تمرینات گفتار درمانی با هدف بهبود توانایی فرد در تلفظ صداها، کلمات یا ساختارهای مختلف گفتار درمان شود. متخصصان گفتار و زبان ممکن است از تمریناتی استفاده کنند که شامل تکرار، تقلید، تلفظ کلمات با صداهای اغراق‌آمیز یا گسترده و غیره است. 
 • درد و اختلال در عملکرد مفصل گیجگاهی فکی یا TMJ: معمولاً با رویکردهای غیر جراحی قابل درمان است. بهبود وضعیت بدن، خوابیدن به پشت (و هرگز روی شکم)، انجام تمرینات موثر تقویت کننده فک، و اجتناب از رفتارهای تکراری که فک را تحریک می کند، مانند جویدن ناخن و دندان قروچه، می تواند درد مفصل گیجگاهی فکی را کاهش دهد. روش‌های جراحی، مانند تعویض مفصل گیجگاهی فکی، زمانی در دسترس هستند که روش‌های محافظه کارانه‌تر ناکافی باشند.
 • سینوزیت: معمولاً خود به خود و بدون نیاز به درمان بهبود می یابد. در برخی موارد، مصرف داروهای آنتی بیوتیک ممکن است ضروری باشد. راه های دیگر برای تسکین درد و فشار سینوسی عبارتند از قرار دادن کمپرس گرم روی بینی و پیشانی، استفاده از اسپری بینی نمکی و تنفس بخار حاصل از دوش یا کاسه آب داغ.

تکنیک های جایگزین میوینگ

بحث و اختلاف نظر درباره تکنیک میوینگ

اگرچه بیشتر ارتودنتیست ها بر روی مسائلی مانند صاف کردن دندان ها یا اصلاح اوربایت تمرکز می کنند، جان میو بیشتر بر روی ظاهر تمرکز داشت. او درمان بیماران با استفاده از میوینگ و کام را گسترش داد. در واقع میوینگ به عنوان رد تکنیک های سنتی ارتودنسی مانند بریس در نظر گرفته می شود. اما این جایی نیست که بحث پایان می یابد. میوینگ به حرکت اینسل (یا تجرد غیرارادی) مرتبط است. این جنبش یک پدیده اینترنتی مردان است که زنان و جامعه را به خاطر این واقعیت که از نظر جنسی فعال نیستند سرزنش می کنند.

بسیاری از اعضای جنبش اینسل زمانی که در سال 2014 ویدیویی از صحبت کردن مایک میو بر روی صفحه پیام اینسل ارسال شد، مجذوب میو شدند.از آن زمان به بعد، مفهوم میوینگ به طور ضعیفی با جنبش اینسل مرتبط شد. با این حال، این عمل در نواحی اصلی اینترنت مورد توجه قرار گرفته است، با برخی از کارشناسان استدلال می‌کنند که مفاهیم متصل به میوینگ مستحق توجه تحقیقاتی بیشتری است. میو هر دو با مدرسه ارتوتروپیک صورت لندن، که جان میو تأسیس کرد، مرتبط هستند. جواز جان میو تا حدی به دلیل بحث و جدل پیرامون میوینگ از او سلب شد.انجمن ارتودنسی بریتانیا نیز مایک میو را اخراج کرد.

سخن پایانی:

میوینگ تمرین فشار دادن زبان به سقف دهان به منظور تقویت عضلات فک و گشاد شدن فک است. اگرچه ادعاهای حکایتی در مورد قدرت تکنیک میوینگ برای تقویت ساختار صورت، بهبود خواب و تسکین درد فک ویروسی ارائه شده است، اما هیچ شواهدی در حمایت از میوینگ برای سلامت یا ظاهر شما وجود ندارد. تلاش برای تغییر ساختار فک یا دندان با میوینگ توصیه نمی شود. اگر نگران یک علامت یا وضعیتی هستید که تجربه می کنید، برای ارزیابی به یک دندانپزشک مجرب مراجعه کنید.


مطالب مرتبط:

گواشا تراپی یا ماساژ چینی چیست: مزایا، خطرات، عوارض و ابزار

3 تکنیک ساده سفید کردن دندان با جوش شیرین

برای آفت دهان چی خوبهاز
1
رای