7 درمان خانگی برای آپنه خواب (خفگی در خواب) بدون CPAP

7 درمان خانگی برای آپنه خواب (خفگی در خواب) بدون CPAP آپنه خواب، یکی از اختلالات خواب است که باعث مسدود شدن مسیرهای هوایی در زمان خواب می شود. می توانید از درمان های خانگی و خوراکی های ساده مانند عسل به رفع و درمان آپنه خواب کمک کنید.

شما می توانید این ترفندها و خوراکی های ساده را برای درمان آپنه خواب قبل از متوسل شدن به CPAP استفاده کنید.

آپنه خواب چیست؟

آپنه خواب می تواند بدون اینکه حتی آن را درک کنید زندگی شما را خراب کند: مسیرهای هوایی ممکن است در هنگام خواب مسدود شده و باعث ایجاد خرخر شدید و توقف های واقعی در روند تنفس شوند و این شرایط مانع می شود که شما به مرحله خواب عمیق برسید. آپنه خواب یک وضعیت مزمن است که الگوهای خواب را برهم زده و در طول روز شما را خسته رها خواهد کرد. 

ترفندها و خوراکی های ساده را برای درمان آپنه خواب

1. تمرینات گلو

یک ترفند برای تسهیل جریان هوای مناسب از طریق بینی، تمرین باد کردن یک بادکنک با نفس های عمیق بر اساس گفته سازمان آپنه خواب آمریکا (ASAO) می باشد. سعی کنید بادکنک را در فاصله بین دمیدن هوا در آن با کمک نفس هایتان، از دهان خارج ننمایید. این کار را 5 بار در روز انجام دهید تا جریان هوای دم و بازدم شما بهبود پیدا کند. البته درمان های خانگی برای آپنه خواب همواره درمان کاملی نیستند و گاهی اوقات وقتی در کنار ماشین CPAP استفاده می شوند، موثرتر می گردند.

درمان های خانگی آپنه خواب

2. عسل

خوردن یک قاشق مربا خوری عسل قبل از رفتن به تختخواب می تواند به شما کمک کند تا بهتر بخوابید. این مطلب را پروفسور مایکل برویس به عنوان پزشک خواب بیان می کند. عسل دارای خواص ضد التهابی بوده و می تواند تورم در ناحیه گلو را کاهش دهد. عسل همچنین به عنوان یک روان کننده برای گلو عمل کرده و خرخر کردن را تسکین می بخشد. برای استفاده از عسل در درمان های خانگی برای آپنه خواب، یک قاشق غذاخوری از آن به یک لیوان آب گرم افزوده و قبل از خوابیدن بنوشید. نکته در اینجاست که بایستی از عسل خام (پاستوریزه نشده) استفاده کنید. 

3. کاهش وزن

آپنه خواب با اضافه وزن در ارتباط بوده و کاهش 10 درصدی وزن نیز می تواند به کاهش قابل توجه میزان آپنه خواب کمک کرده و رسیدن به وزن طبیعی بر اساس آنچه در ژورنال آمریکایی طب تنفس و مراقبت های خاص آمده است، می تواند آپنه خواب را درمان نماید.

ترفندهای ساده و طبیعی برای درمان آپنه خواب

4. اسطوخودوس

دکتر برویس می گوید: اسطوخودوس به عنوان یک مسکن طبیعی عمل کرده و به آرامش و خواب راحت تر شما کمک می کند. این ماده همچنین خواص ضد التهابی دارد. ریختن چند قطره روغن اسطوخودوس بر روی یک حوله و قرار دادن آن در زیر بالشت در هنگام خواب و یا افزودن آن به آب جوش و استنشاق بخار حاصل از آن، می تواند به خواب بهتر شما کمک کند.

5. حمام نمک اپسوم

حمام نمک اپسوم قبل از خواب به دلایل خوبی نوعی خواب بهتر برای نسل ها بوده است. دکتر بروس گزارش می کند، منیزیم موجود در نمک های اپسوم می تواند عضلات را شل کرده و احساس بهزیستی ایجاد کند که می تواند به خواب راحت و رضایت بخش شبانه منجر شود. نمک Epsom را به یک حمام گرم اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه پاهای خود را در آن خیس کنید. این یکی از آرامش بخش ترین راه حل های خانگی آپنه خواب است.

روش های آسان برای درمان آپنه خواب بدون دستگاه CPAP

6. سر تخت خود را بلند کنید

خوابیدن در حالت بالا قرار گرفتن سر می تواند تا حدود زیاد علائم آپنه خواب را تسکین بخشد. بر اساس تحقیق که در ژورنال خواب و تنفس چاپ شده بود، بیمارانی که بر روی یک بالشت مخصوص گردن یا تختی با زاویه مناسب برای بالا قرار گرفتن سر، خوابیده بودند، تعداد دفعات حمله آپنه خواب کمتری را در طول شب تجربه نموده و اشباع اکسیژن بهتری داشته اند.

6. نخوابیدن بر روی پشت

خوابیدن به پشت یکی از مرسوم ترین حالات خوابیدن می باشد اما می تواند آپنه خواب را تشدید نماید. خوابیدن به پهلو می تواند علائم آپنه خواب را کمتر کرده یا متوقف نماید و به خوابیدن بهتر شما کمک کند. بر اساس تحقیق دیگری که در ژورنال خواب و تنفس چاپ شده است، این حالت می تواند باعث کاهش خرخر کردن شود.

خوراکی های طبیعی برای رفه مشکل خفگی در خواب

7. مکمل دارویی ماری جوانا

ترکیبی که در ماری جوانا یافت شده است نتایج بسیار خوبی در تحقیق بر روی  افرادی که مبتلا به آپنه خواب بوده اند، کسب کرده است. در این تحقیقات به بیماران درونابینول، یک شکل مصنوعی THC یا ترکیب روانگردان موجود در ماری جوانا داده شده و مشاهده شد که کیفیت خواب آنها بهبود یافته و وقوع آپنه خواب در آنها با کاهش روبرو شده است (هرچند ممکن است این ماده باعث افزایش وزن فرد شود). اما توجه داشته باشید که بر اساس گفته های محققین هر نوع ماری جوانا قادر به انجام این کار نبوده و نوع دارویی خاص آن دارای این خاصیت می باشد. از پزشک خود بخواهید تا در صورت صلاحدید برای شما درونابینول تجویز نمایید اما به خاطر داشته باشید که این ماده باعث ازدیاد وزن شما خواهد شد.

از
3
رای