من کیستم و چی میخوام؛ ترفندهای ساده تبدیل شدن به بهترین ورژن خود

من کیستم و چی میخوام؛ ترفندهای ساده تبدیل شدن به بهترین ورژن خود چگونه به بهترین ورژن خود تبدیل شویم ؛ من کیستم و چی میخوام ؛ چگونه کسی باشید که می خواهید باشید و نحوه تبدیل شدن به شخص رویایی خودتان و داشتن رضایت از خود واقعی در سلام دنیا بیاموزید.

آیا تا به حال احساس کرده اید که آن کسی نیستید که دیگران فکر می کنند؟ یادگیری ممکن است دشوار باشد، و ممکن است خود را کاملاً فردی متفاوت تصور کنید. در حالی که ممکن است ساختن مجدد خود غیرممکن به نظر برسد، اما می توانید به فردی تبدیل شوید که همیشه می خواستید باشید. شما می توانید در این مطلب سلام دنیا، موضوعاتی همچون چگونه به بهترین ورژن خود تبدیل شویم ؛ نکات خودتان بودن؛ نحوه تبدیل شدن به شخص رویایی خودتان و داشتن رضایت از خودتان را مطالعه بفرمایید. با ما همراه باشید.

چگونه به بهترین ورژن خود تبدیل شویم

کشف کنید چه کسی می خواهید باشید

1. آنچه شما را منحصر به فرد می کند را بنویسید

قبل از اینکه بتوانید بفهمید که می خواهید چه کسی باشید، مهم است که بدانید چه چیزی شما را متمایز می کند. یادگیری آنچه شما را متمایز می کند، فرآیندی است به نام تمایز، و بخشی ضروری از خودیابی است. هر کس دارای مواهب و استعدادهای خاصی است که آنها را از اطرافیان خود منحصر به فرد می کند. با فهرست کردن ویژگی‌های مثبتی که بخش اصلی شخصیت شما هستند، خود را از تأثیر و فشار بالقوه سمی اطرافیان جدا می‌کنید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

2. مشخص کنید چه چیزی شما را خوشحال می کند

سعی کنید به همه چیزهایی که باعث لبخند شما می شود فکر کنید. شاید وقتی در حال پخش موسیقی هستید احساس رضایت می کنید، یا شاید از بودن در طبیعت لذت می برید. فهرستی از همه چیزهایی که در زندگی لذت می برید تهیه کنید. بعد از خود بپرسید چرا اینها شما را خوشحال می کنند؟ آیا آنها شما را در مواقع شلوغ آرام می کنند؟ آیا آنها هیجان را در یک زندگی کسل کننده ایجاد می کنند؟ با کشف اینکه چرا آنها شما را خوشحال می کنند، ممکن است بدانید چه چیزی شما را ناراضی می کند.


حتما بخوانید: چگونه خود را دوست داشته باشیم


 • هنگامی که متوجه شدید چه چیزی شما را خوشحال می کند، سعی کنید زمان بیشتری را برای آن فعالیت ها و تمرین ها اختصاص دهید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

3. کشف کنید چه چیزی شما را عقب نگه می دارد

ترس‌ها، اضطراب‌ها، ناامنی‌ها و انتقاد از خود می‌توانند شما را از تغییر خود برای بهتر شدن بازدارند. چنین افکار خود ویرانگری قبل از اینکه بتوانید اختراع مجدد خود را شروع کنید، شما را متوقف می کنند. هر بار که احساس ترس یا شک به خود می کنید، جلوی خود را بگیرید و بپرسید "چرا من اینطور احساس می کنم؟" هنگامی که بدانید چرا عصبی هستید، می توانید برای غلبه بر آن ناامنی ها و موانع قدم بردارید.

 • صحبت کردن در مورد ترس های خود با دوستان یا یک درمانگر نیز می تواند به شما در شناسایی علل شک و تردید خود کمک کند.
 • سعی کنید زمانی که احساس اضطراب می کنید در یک مجله بنویسید. هر زمان که احساس بدی نسبت به خود دارید، آن را یادداشت کنید. نه تنها احساس بهتری در شما ایجاد می کند، بلکه می توانید بعداً در مورد نوشته های خود فکر کنید تا منبع ناامنی خود را بفهمید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

4. دریابید که کدام نیازها برآورده نمی شوند

همه نیازها و خواسته هایی دارند. اگر خواسته های روانی یا معنوی خاصی دارید که برآورده نمی شوند، ممکن است احساس کنید چیزی در زندگی خود کم است. سلسله مراتبی از نیازهای خود ایجاد کنید و آنچه را که ارضا می شود و نمی شود ثبت کنید.


حتما بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان با 8 تکنیک


 • آیا نیازهای اولیه شما (غذا، آب، سرپناه) برآورده می شود؟
 • آیا در روابط فعلی یا موقعیت فیزیکی خود احساس امنیت می کنید؟
 • آیا احساس می کنید کاری که انجام می دهید مهم است؟
 • آیا از شغل/زندگی اجتماعی/مدرسه خود راضی هستید؟
 • آیا منبع خلاقیتی دارید؟

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید
تبدیل شدن به شخص رویایی خودتان با تعیین اهداف

1. اهداف خود را بنویسید

قبل از اینکه بتوانید کسی شوید که می خواهید باشید، باید بفهمید که این شخص جدید کیست. تمام آرزوها و اهداف خود را ثبت کنید. این رویاها را تا حد امکان مشخص کنید. پس از آن، از طریق لیست به عقب برگردید. هر هدف باید واقع بینانه و مثبت باشد در حالی که روی خود تمرکز کنید.واقع بینانه به این معنی است که رویا معقول است و می توان به آن دست یافت.


حتما بخوانید: قوانین طلایی برای هدف گذاری و رسیدن به اهداف


 • اگر قبلا هرگز گلف بازی نکرده اید، ممکن است واقع بینانه نباشد که یک گلف باز معروف شوید، اما ممکن است واقع بینانه باشد که بتوانید نحوه بازی کردن را یاد بگیرید.
 • مثبت به این معنی است که اهداف چیزهای خوبی هستند که برای شما اتفاق خواهند افتاد. هر منفی را از لیست رویاهای خود پاک کنید. تأیید شما را فراتر از تردید و عدم اطمینان قرار می دهد.
 • هدف باید در مورد خودتان باشد نه دیگران. به جای اینکه بگویید: «من می‌خواهم رئیسم بیشتر از من خوشش بیاید»، سعی کنید آن را به‌عنوان «می‌خواهم در محل کار قاطع‌تر و مسئولیت‌پذیرتر شوم» تعریف کنید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

2. یک تابلوی چشم انداز ایجاد کنید

تجسم رویاهای خود به صورت روزانه می تواند به شما انگیزه کمک کند. تابلوی چشم انداز کلاژی از تمام آرزوها و رویاهای شماست. تصاویری را پیدا کنید که نشان دهنده آنچه از زندگی می خواهید باشد. اینها می توانند تصاویری از اشیاء مادی مانند یک خانه زیبا، تصاویر مربوط به شغل ایده آل شما یا عکس هایی از یک زندگی اجتماعی شاد باشند. با چسباندن این تصاویر روی پوستر یا مقوا، تخته را ایجاد می کنید. تخته را در جایی آویزان کنید که هر روز آن را ببینید، مانند دیوار اتاق خواب یا آشپزخانه. دیدن تخته رویاهایتان را به شما یادآوری می کند و به شما تأیید می کند که می توانید به آنها برسید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

3. برنامه ای تنظیم کنید

اگر برای خود برنامه ریزی کنید، تبدیل شدن به یک فرد جدید برای شما قابل کنترل تر خواهد بود. یک هفته دیگر کجا می خواهید باشید؟ دو هفته چطور؟ یک ماه؟ یک سال؟ برنامه خود را در یک کتاب یا تقویم یادداشت کنید. معیارهای خاصی را با وظایفی که قادر به انجام آنها هستید تنظیم کنید. همانطور که وظایف را خارج از برنامه خود انجام می دهید، آنها را بررسی کنید. خواهید دید که هر روز به اهدافتان نزدیک تر می شوید.


حتما بخوانید: چگونه برنامه ریزی کنیم تا موفق شویم


 • وظایف شما در برنامه شما باید مشخص باشد و به راحتی قابل دستیابی باشد. به جای اینکه بنویسید «تا سه شنبه کمتر خجالتی شوید»، بنویسید «امروز با سه غریبه صحبت کنید» یا «پنج دقیقه جلوی آینه صحبت کنید».

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

4. به خودتان فضایی برای شکست بدهید

ممکن است در مسیر خودسازی مجدد با مشکلاتی روبرو شوید. اگر شکست خوردید، متوقف نشوید و تسلیم شوید. درک کنید که شکست فرصتی برای یادگیری و رشد است. علاوه بر این، اگر خود را وارد این شخصیت جدید کنید، ممکن است فرسودگی شغلی را تجربه کنید. این می تواند باعث شود که شما به عادات بد بازگردید. اگر می‌توانید، برای شکست برنامه‌ریزی کنید، و در صورت وقوع، به فهرست اهداف خود نگاه کنید تا به خود یادآوری کنید که چرا این کار را انجام می‌دهید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید
از نو ساختن مجدد خود

1. عادت های بد را کنار بگذارید

ترک عادت های بد فرآیندی است که شامل نگاه دقیق به رفتار شما و تلاش برای تعیین اینکه چه چیزی باعث ایجاد عادت بد شما می شود. با این حال، می‌توانید با شناسایی چیزهایی که باعث ایجاد عادت شما می‌شوند، عادت‌های بد را ترک کنید، یاد بگیرید که چگونه این چرخه را بشکنید و به خودتان پاداش دهید. همچنین می توانید برنامه ای برای کمک به مقابله با محرک های خود ایجاد کنید. زمان خوبی را برای تلاش برای ترک عادت انتخاب کنید. شاید راحت تر باشد که یک عادت بد را در زمانی که در تعطیلات هستید ترک کنید.


حتما بخوانید: چگونه عادت های بد را ترک کنیم


 • اگرچه ممکن است منتظر ماندن برای ترک یک عادت تا رفتن به تعطیلات نباشید، حداقل ممکن است بخواهید زمانی را انتخاب کنید که خیلی استرس نداشته باشید و برای ترک یک عادت بد تلاش کنید.
 • سعی کنید صبور باشید. به خاطر داشته باشید که ترک یک عادت ممکن است بین 18 تا 66 روز طول بکشد. اگر در ابتدا ترک این عادت برایتان دشوار بود، ناامید نشوید.
 • به یاد داشته باشید که به خودتان پاداش دهید. اگر روز خوبی را سپری کرده‌اید که در آن عادت‌ها و روال‌های جدیدتان واقعاً خوب عمل کرده‌اید، خودتان را تحسین کنید و به خودتان جایزه بدهید. شاید یک کاسه بستنی بخورید یا بروید فیلم ببینید. پاداش های اندک می توانند پیشرفت شما را تایید کنند و به مغز شما می آموزند که این روال های جدید را با لذت مرتبط کند.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

2. یک مربی پیدا کنید

شاید در یک شغل جدید با مشکل مواجه شده اید یا می خواهید در جامعه خود تغییر ایجاد کنید. از یک فرد باتجربه در آن زمینه بخواهید که شما را راهنمایی کند. هفته ای یا ماه یک بار برای بحث در مورد اهداف خود ملاقات کنید. مربی شما مشکلاتی را که برای رسیدن به نقطه‌ای که اکنون با آن روبرو شده‌اند به اشتراک می‌گذارد. آنها می توانند در مورد موانع خود به شما مشاوره دهند و به شما کمک کنند تا پتانسیل خود را بشناسید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید
 
3. یک گروه پشتیبانی تشکیل دهید

همانطور که خود را دوباره می سازید با دوستان نزدیک خود در مورد پیشرفت خود صحبت کنید. به آن‌ها بگویید که می‌خواهید چه کسی باشید، و همانطور که با موفقیت و شکست مواجه می‌شوید، از افکار و احساسات خود صحبت کنید. دوستان خوب تأیید مثبتی را ارائه می دهند و یک گروه پشتیبانی قوی می تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد.


حتما بخوانید: چگونه خودمان باشیم


 • اگر دوستانتان به شما می گویند که نیازی به تغییر ندارید، سعی کنید به آنها گوش ندهید. آنها ممکن است نیت خوبی داشته باشند، اما اگر از وضعیت فعلی خود ناراضی هستید، چنین توصیه هایی می تواند دلسرد کننده باشد. از نگرانی آنها تشکر کنید، اما تاکید کنید که این چیزی است که می خواهید ادامه دهید. دوستان واقعی در طول سفر با شما خواهند ماند.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

خود را اثبات کنید

1. ابتدا به نیازهای خود رسیدگی کنید

دیگران ممکن است بخواهند شما فردی باشید که نیستید. آنها ممکن است چیزهایی از شما بخواهند که باعث ناراحتی، مضطرب یا سنگینی شما شود. درک اینکه همه شما را دوست نخواهند داشت، رهایی بخش است، زیرا به شما اجازه می دهد تا به نیازهای خود رسیدگی کنید. شادی خود را در اولویت قرار دهید. این بدان معنا نیست که شما باید خودخواه باشید. بلکه این یک آگاهی ساده است که با مراقبت از خود، موقعیت بهتری برای مراقبت از دیگران دارید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

2. از سرزنش دیگران برای مشکلات خود دست بردارید

آن چیزی که می خواهید باشید به معنای مسئولیت پذیری در قبال اعمالتان است. با درک اینکه می توانید تغییر کنید، همچنین متوجه می شوید که بر اعمال خود کنترل دارید. در حالی که افراد دیگر ممکن است سعی کنند جلوی شما را بگیرند یا مانع رویاهای شما شوند، شما این قدرت را دارید که آنها را نادیده بگیرید و خودتان انتخاب کنید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

3. جوری عاشق خودت باش که انگار اون آدم جدید هستی

هر روز به خودتان یادآوری کنید که چه چیزی شما را به یک انسان بزرگ تبدیل می کند. می توانید این کار را با تمجید از خود در آینه یا با نوشتن یادداشت های مثبت برای خود انجام دهید. مثبت بودن بیشتر منجر به اعتماد به نفس و احترام به خود می شود و به شما کمک می کند تا در شخصیت فردی خود راحت تر شوید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

4. روابط سمی را قطع کنید

اگر دوستان و آشنایان قدیمی از شما حمایت نکردند تعجب نکنید. برخی از افراد سعی می کنند شما را متقاعد کنند که تغییر آن ممکن نیست. با افرادی که از انتخاب های شما انتقاد می کنند بحث نکنید.


حتما بخوانید: روش پایان دادن یک رابطه سمی


 • به سادگی چیزی مانند "من قبلاً ناراضی بودم، و برای اینکه انسان بهتری باشم" بگویید.
 • همچنین می توانید بگویید: "از نگرانی شما متشکرم. مهم نیست که چه کسی باشم، همیشه شما را دوست خواهم داشت."
 • اگر دوست یا عزیزی دارید که هنوز در مورد تغییراتی که ایجاد می کنید شما را اذیت می کند، ممکن است بخواهید مدتی را از آن شخص دور کنید.

چگونه کسی باشید که می خواهید باشید

نکات پایانی

 • به یاد داشته باشید که سفر مهمتر از پاداش است. سعی کنید از این روند لذت ببرید. 
 • خود را اغلب تحسین کنید. با تأیید ویژگی‌های خوب و موفقیت‌های کوچک خود، ماندن در مسیر موفقیت را آسان‌تر خواهید کرد. 
 • همیشه امیدوار باشید، مهم نیست. امید داشتن هیچ اشکالی ندارد. امید به شما انگیزه می دهد و می تواند شما را در مسیر درست نگه دارد. اگر از شکست های خود ناامید شده اید، امید را رها نکنید. از آن برای بلند کردن خود و ادامه دادن استفاده کنید. 
 • شما می توانید همانی باشید که می خواهید باشید. 
 • در مورد تصمیمات دیگران قضاوت نکنید اگر نمی خواهید آنها در مورد شما قضاوت کنند.

مطالب مرتبط:

16 راه بخشیدن خود به خاطر اشتباهات گذشته

راز زنان شاد ؛ 15 راه ساده برای شاد بودن و نشاط در زندگی زنان

چگونه دختری دوست داشتنی باشیماز
5
رای