نکات دوست معمولی بودن پس از اتمام رابطه و جدایی با عشق قبلی

نکات دوست معمولی بودن پس از اتمام رابطه و جدایی با عشق قبلی وقتی رابطه با کسی که دوستش دارید را بهم می زنید گاهی اوقات هنوز هم دل تان می خواهد که با او این رابطه را ادامه دهید، اگر می خواهید دوست باقی بمانید نمی توانید یک جدایی دراماتیک، بی قاعده و قانون داشته باشید.

وقتی رابطه با کسی که دوستش دارید را بهم می زنید گاهی اوقات هنوز هم دل تان می خواهد که با او این رابطه را ادامه دهید، گرچه لازم است ماهیت این رابطه را تغییر دهید. شاید هنوز آماده رها کردن این فرد نباشید چون شما بیش از حد به او اهمیت می دهید. از سوی دیگر شاید شما از این رابطه فرزندی داشته باشید و لازم است بدون دعوا کردن با هم تصمیم بگیرید. بنابه هر دلیلی، اگر بتوانید اقدامات مناسبی برای محافظت از خودتان انجام دهید می توانید با شریک عاطفی قبلی خود دوست باشید.

راه های دوست معمولی ماندن پس از جدایی از عشق قبلی

بخش اول: موضوع جدایی را تمام کنید

1. با کمترین هیجان رابطه را به اتمام برسانید

اگر می خواهید دوست باقی بمانید نمی توانید یک جدایی دراماتیک، بی قاعده و قانون داشته باشید. هر دو شما نیاز دارید که هر مسئله مهمی را بدون دعوا و نفرت نسبت به یکدیگر حل کنید.

  • این بدان معنی نیست که باید بدون هیچ ناراحتی از هم جدا شوید. البته که هر دو شما بعد از بهم زدن رابطه ناراحت و غمگین خواهید بود. رها کردن چیزی که در زندگی شما خیلی مهم بوده کار سختی است. با این حال، لازم است تا پایان رابطه با یکدیگر مودب باشید.
  • قبل از اینکه تصمیم بگیرید با هم دوست باشید باید به نحوه جدا شدن خود توجه کنید. اگر دائما در حال دعوا کردن با هم بودید و دوست نداشتید که کنار هم باشید و مکالمه های خوبی با هم نداشتید ممکن است نخواهید هیچ نوع رابطه ای را با هم ادامه دهید.

راه های داشتن ارتباط با کسی که کات کردیم

2. مدتی از هم دور بمانید

وقتی که رابطه را تمام کردید لازم است مدتی را دور از هم بمانید. نمی توانید خیلی سریع از رابطه عاشقانه به یک دوست تبدیل شوید. نمی توانید با عجله از این دوره عبور کنید، هر یک از شما باید برای وارد شدن به یک رابطه متفاوت آماده باشد. مدت زمان مشخصی برای تعیین اینکه چقدر انتقال از رابطه عاشقانه به یک رابطه دوستانه طول خواهد کشید وجود ندارد، چون این موضوع برای هر موقعیت و هر فردی که درگیر آن است منحصر به فرد است.

چگونه از رابطه عاشقانه به رابطه دوستانه برسیم

3. وضعیت جدید خود را مشخص کنید

در حالی که از هم جدا هستید، مشخص کنید که زندگی جدید شما چطور خواهد بود. یک وقتی زمان های شما در کنار فرد مهم زندگی تان سپری می شد اما حالا باید لحظات را با چیزهای دیگری پر کنید. راههایی پیدا کنید که زندگی تان را لذت بخش کند، از وقت گذراندن با دوستان خوب تا انجام سرگرمی های مانند نقاشی کشیدن یا کوهنوردی رفتن.

  • مهم نیست که چه کاری انجام می دهید فقط لازم است که سرگرمی های جدیدی یاد بگیرید، در این صورت شما دیگر به یاد کارهای قدیمی که با شریک عاطفی قبلی تان انجام می دادید نمی افتید.

چطور به رابطه عاطفی تمام شده برگردیم

4. مراقب خودتان باشید

رها کردن کسی که با او در رابطه عاشقانه بودید دوره حزن آوری است، اما همه چیز خوب می شود. با این حال، لازم است که مطمئن شوید مراقب خودتان و سلامت تان هستید. سعی کنید با برنامه بخوابید و خوب غذا بخورید. اگر بی حوصله هستید خودتان را با انجام کارهایی مانند تهیه شام عالی، پدیکور یا بلیط تماشای مسابقه بسکتبال سرگرم کنید.

رها کردن کسی که با او در رابطه عاشقانه بودید

بخش 2: یاد بگیرید چطور با هم دوست باشید

1. اجازه دهید گذشته در همان گذشته باقی بماند

اگرچه ممکن است وسوسه شوید که بحث های قدیمی زمانی که با هم رابطه عاشقانه داشتید را دوباره تکرار کنید، اما حالا زمان رها کردن آنها است. شما حق انتقاد ندارید که چطور او زمان خود را می گذراند یا او دوست دارد چطور لباس بپوشد. حمایت گر باشید ولی سعی نکنید به الگوی های قدیمی انتقاد در رابطه برگردید.

یاد بگیرید چطور با کسی که جدا شده اید دوست باشید

2. به این موضوع که رابطه شما در گذشته چطور بود فکر کنید

اگر قبل از رابطه عاشقانه با هم دوست بودید درباره اینکه چطور با هم تعامل داشتید فکر کنید. این کار به شما کمک می کند در رابطه با دوست جدیدتان پیش بروید.

آیا پس از جدایی با هم دوست معمولی بمانیم

3. آهسته پیش بروید

سعی نکنید خیلی با عجله و سریع سه بار در هفته با هم بیرون بروید. سعی کنید در ابتدا رابطه را فقط به ماهی یک بار ملاقات محدود کنید. خیلی سریع پیش بردن رابطه می تواند باعث بهم خوردن آن شود.

راه برقرار رابطه دوستانه با شریک عاطفی قبلی

4. قرار ملاقات های خود را عاقلانه تعیین کنید

اگر بخواهید همان کارهای که همیشه به عنوان یک زوج انجام می دادید را امتحان کنید، احتمالا این کارها نامناسب می شوند. آن مکان هایی که جنبه رمانتیک رابطه را تداعی می کنند را فراموش کنید و سعی کنید نوع متفاوتی از رابطه را ایجاد کنید. بنابراین، بهترین کار این است که چیزهای جدیدی را با هم انجام بدهید، به ویژه کارهایی که شما را با هم تنها نمی گذارد.

  • برای مثال با گروهی از دوستان بیرون بروید یا یه مکان هایی با جمعیت زیاد مثل کنسرت بزرگ بروید.

 قرار ملاقات های خود را عاقلانه تعیین کنید

5. از انجام مکالمات صمیمانه خودداری کنید

شما همان مکالمه عاشقانه ای که با فردی که دوستش دارید را با کسی که فقط دوست شما است انجام نمی دهید. اگر می خواهید شریک عاطفی قبلی خود را در سطح دوست نگه دارید لازم است مکالمه با او را در همان حد دوستانه حفظ کنید. به جای صحبت درباره موضوعات خیلی شخصی که سگ شما در حال عبور کردن است و غیره به موضوعات کلی مانند اخبارهای حال حاضر جهان تمرکز کنید.

از انجام مکالمات صمیمانه با کسی که از او جدا شده اید خودداری کنید

6. برای "نه" گفتن آماده شوید

ممکن است شریک سابق شما نخواهد با شما دوست باشد و این خوب است. گاهی اوقات با فردی که می خواهید رابطه متفاوتی داشته باشید گذشته زیادی دارید و شاید به همین دلیل نتوانید با او فقط یک دوست باشید.

ممکن است شریک سابق شما نخواهد با شما دوست باشد

7. این مسئله را برای دوستان و خانواده خود روشن کنید

اگر دائم مجبور هستید به سوالاتی مانند چرا هنوز با این فرد دوست هستی سرو کله بزنید، این کار می تواند مانع رابطه شما باشد. به دوستان و خانواده خود بگویید که شما قصد دارید با این فرد دوست باشید و از آنها انتظار دارید که از این تصمیم حمایت کنند.

مسئله دوست معمولی بودن خود را برای دوستان و خانواده خود روشن کنید

بخش 3: رابطه را محکم کنید

1. به محدودیت های یکدیگر احترام بگذارید

هر دو شما نیاز دارید که محدودیت هایی برای زمان مناسب تماس گرفتن و قطع کردن این تماس ها تعیین کنید. همچنین لازم است تصمیم بگیرید تا کجا مشتاق ادامه دادن به این رابطه هستید. اصولا هر نوع ارتباط با یکدیگر نیاز به قوانینی دارد که هر دو شما باید به آن احترام بگذارید و از آن پیروی کنید. ممکن است شما تصمیم بگیرید دیگر نمی خواهید به همان رستورانی که زمان زوج بودید برای شام خوردن به انجا می رفتید، بروید.

برای دوست ماندن با کسی که جدا شده اید، به محدودیت ها احترام بذارید

2. مطمئن شوید که شما از رابطه عاشقانه جدا شده اید

یعنی اینکه واقعا دوست هم باشید. شما نمی توانید هنوز درگیر این فکر باشید که دوباره نزد شریک عاطفی قبلی تان برگردید و با هم باشید. احساسات خود را بررسی کنید تا ببینید آیا بدون اینکه خیلی درگیر باشید به حد کافی برای جدا شدن از او فکر کرده اید یا نه.

مطمئن شوید که شما از رابطه عاشقانه جدا شده اید

3. برای رابطه جدید شریک عاطفی قبلی تان آماده شوید

دیدن شریک عاطفی تان به همراه فرد جدیدی سخت خواهد بود، اما باید بدانید که این اتفاق در نهایت رخ خواهد داد. در حالی که نباید هر دو شما این موضوع را به رخ طرف مقابل بکشید اما باید بدانید که این اتفاق دیر یا زود رخ می دهد و یکی از شما با فرد جدیدی آشنا می شود. فقط در صورتی می توانید با فردی که رابطه با او را بهم زدید دوست باشید که بفهمید او حق آشنا شدن با فرد جدیدی را دارد.

برای رابطه جدید شریک عاطفی قبلی تان آماده شوید

از
1
رای