طرز تهیه شیرینی ایشلیک گردویی خوشمزه و ساده ترکیه ای با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی ایشلیک گردویی خوشمزه و ساده ترکیه ای با فر و بدون فر شیرینی ایشلیک، یکی از شیرینی های خوشمزه و ساده ترکیه ای است که با مواد مثل گردو و پودر هل پر می شود. می توانید شیرینی ایشلیک ترکیه ای را با فر و بدون فر با عکس مراحل آن در سلام دنیا بیاموزید.

شیرینی ایشلیک یکی از انواع شیرینی های خوشمزه ترکیه ای می باشد که بسیار لذیذ و خوشمزه است و طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است. شیرینی ایشلیک طعم عطر باقلوای ترکیه را دارد به ویژه که داخل شهد شیرین قرار می گیرد و بعد سرو می شود. داخل این شیرینی و مواد میانی آن گردو وجود دارد که به همین دلیل مزه این شیرینی مجلسی را فوق العاده تر می کند. پیشنهاد می کنیم این شیرینی را حتما برای مهمانی ها و دورهمی های خود تهیه کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه شیرینی ایشلیک را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی ایشلیک ترکیه ای خوشمزه و ساده به سبک اصیل

خامه صبحانه300 گرم
کره250 گرم
بیکینگ پودر5 گرم
آردبه مقدار لازم
مواد لازم برای شربت-
شکر2 پیمانه
آب2 پیمانه
گلوکز1 قاشق غذا خوری
مواد لازم برای مواد میانی شیرینی ایشلیک-
گردو خرد شده1.2 پیمانه
پودر قند3 قاشق غذا خوری
پودر هل1.2 قاشق مربا خوری

دستور پخت شیرینی ایشلیک ترکیه ای خوشمزه و ساده به سبک اصیل

1

طرز تهیه شیرینی ایشلیک ترکیه ای ساده و خوشمزه

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا همه مواد را به دمای محیط برسانید. گردو ها را بشکنید و آن ها را آسیاب کنید. در کاسه ای مناسب آرد را الک کنید و کنار بگذارید. برای تهیه مواد میانی، در کاسه ای مناسب گردو های آسیاب شده را همراه با پودر قند و پودر هل مخلوط کنید و هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند.

2

مرحله دوم: آماده سازی شربت شیرینی ایشلیک

در قابلمه مناسب آب و شکر را بریزید و روی حرارت زیاد قرار دهید تا آب جوش شود و شکر در آب حل شود. بعد از 10 دقیقه زیر شعله را کم کنید و گلوکز را به مواد اضافه کنید. بعد از حل شدن گلوکز بعد 10 دقیقه زیر شعله را خاموش کنید و مواد را کنار بگذارید.

3

مرحله سوم: آماده سازی خمیر شیرینی ایشلیک

در کاسه ای مناسب کره را داخل ظرف مناسب بریزید و با همزن برقی به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا کرم رنگ شود. سپس خامه را اضافه کنید و بازهم با همزن برقی هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

بعد از هم زدن مواد، نوبت اضافه کردن آرد می باشد. آرد را در سه به مواد اضافه کنید و با دست ورز دهید تا خمیر فرم بگیرد. وقتی خمیر شما فرم گرفت دیگر آرد اضافه نکنید و با انگشت خمیر را ورز دهید و گرد کنید و داخل ظرف قرار دهید و سر ظرف را بپوشانید و مدت 10 دقیقه به خمیر در جای گرم و تاریک استراحت دهید.

5

مرحله پنجم: پیچیدن شیرینی ایشلیک

بعد از گذشت 10 دقیقه، خمیر را بردارید و از مواد به انداره یک گردو بردارید و با دست روی کف دست باز کنید و از مواد میانی آماده شده روی خمیر بریزید و خمیر را ببندید و گوشه های خمیر را به هم متصل کنید و شکل دهید. با کمک پشت چاقو روی خمیر شکل برگ درآرید.

طرز تهیه شیرینی ایشلیک
6

مرحله ششم: پخت خمیر

خمیر های آماده شده را روی سینی فر قرار دهید و به ترتیب بچینید. سپس فر را با دمای 180 درجه روشن کنید و می توانید در یک کاسه زرده تخم مرغ را از سفیده خارج کنید و با قلمو مخصوص آشپزی با زرده تخم مرغ روی خمیر را آغشته به زرده تخم مرغ کنید و سینی را به مدت 15 دقیقه داخل فر قرار دهید تا شیرینی ها پخته شوند.

طرز تهیه شیرینی ایشلیک ترکیه ای
7

مرحله آخر: سرو شیرینی ایشلیک

بعد از پخته شدن شیرینی ها آن ها را از فر خارج کنید و به محض خارج کردن از فر، شیرینی ها را داخل شهد آماده شده قرار دهید و شیرینی ها را داخل ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

نکات مهم برای تهیه شیرینی ایشلیک ترکیه ای مرحله به مرحله

  • می توانید به جای پودر هل از پودر دارچین استفاده کنید.
  • می توانید برای تزئین از پودر پسته یا پودر گردو استفاده کنید.
  • این شیرینی را می توانید داخل قابلمه با دم کنی و شعله پخش کن به مدت 30 دقیقه تهیه کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه شیرینی اتابکی [ولیعهدی] سنتی قزوین خوشمزه ویژه عید نوروز

طرز تهیه شیرینی شاه پسند ساده و خوشمزه ویژه نوروز با فر و بدون فر
 

از
8
رای