دستورالعمل تشخیص نسخه گوگل کروم 32 یا 64 بیتی در کامپیوتر و گوشی

دستورالعمل تشخیص نسخه گوگل کروم 32 یا 64 بیتی در کامپیوتر و گوشی تشخیص نسخه گوگل کروم ؛ کد و دستور العمل بررسی 32 بیتی یا 64 بیتی بودن ورژن مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر و گوشی با روش ساده و سریع و تفاوت نسخه 32 و 64 بیتی را در سلام دنیا بیاموزید.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی در کروم وجود دارد؟ پس چه فرقی با اجرای 32 بیتی یا اجرای 64 بیتی دارد؟ بیایید در مورد این  بیاموزیم. ما در این مطلب سلام دنیا به شما روشی ساده و سریع برای بررسی و تشخیص نسخه 32 یا 64 بیتی بودن گوگل کروم آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

چرا باید بررسی کنم که نسخه کروم من 32 بیتی است یا 64 بیتی؟

در واقع، اطلاعات مربوط به بررسی اینکه آیا نسخه کروم شما 32 بیتی یا 64 بیتی اجرا می شود نیز بسیار مهم است، در حال حاضر در سیستم عامل های ویندوز، سیستم عامل های 64 بیتی محبوب هستند. نسخه 32 بیتی و همچنین اندروید همچنان بر روی 32 بیت اجرا می شود. اساسا هر دو ویندوز 32 بیتی و ویندوز 64 بیتی سیستم عامل هایی هستند که به طور معمول استفاده می شوند. تفاوت بین آنها به سادگی توانایی استفاده از رم است. 


حتما بخوانید: حل مشکل باز نشدن لینک سایت ها در گوگل کروم


 ویندوز 64 بیتی می تواند با رم از 3.2 گیگابایت (یا کمتر بسته به سیستم عامل) تا 128 گیگابایت کار کند، در حالی که نسخه 32 بیتی تنها حداکثر رم 3.2 گیگابایت را دریافت می کند. بنابراین، اگر نسخه 32 بیتی ویندوز را روی رایانه شخصی خود نصب کنید و 8 گیگابایت رم را به آن وصل کنید، مقدار فضای دریافتی همچنان تنها 3.2 گیگابایت است، از باقی مانده استفاده نمی شود. 

چرا باید بررسی کنم که نسخه کروم من 32 بیتی است یا 64 بیتی؟

دستورالعمل تشخیص نسخه گوگل کروم 32 یا 64 بیتی

برای اینکه بتوانید بررسی کنید که گوگل کروم شما 64 بیتی یا 32 بیتی اجرا می کند بسیار ساده است. خیلی راحت  است، بقیه موارد را فقط باید در خط اول بررسی کنید که آیا نسخه ای که استفاده می کنید 32 بیتی است یا 64 بیتی. در واقع، تقریباً تمام ماشین‌های مبتنی بر ویندوز در حال حاضر به 64 بیت مجهز هستند، بنابراین این بررسی فقط برای اطمینان است.


حتما بخوانید: کاهش مصرف باتری و حافظه زمان کار با گوگل کروم


نسخه در گوشی های اندرویدی متفاوت است. زیرا گوگل کروم همچنان قصد دارد نسخه مرورگر کروم خود را از 32 بیت به 64 بیت تغییر دهد. بنابراین تمام تنظیمات اندروید به نسخه 64 بیتی آپدیت نمی شوند. علاوه بر این، طبق اطلاعات، این سوئیچ تنها در نسخه های اندروید نسل دهم و بالاتر ظاهر می شود. یعنی اگر از سیستم عامل اندروید 9 استفاده می کنید، به 64 بیت تبدیل نمی شود. 

بررسی اینکه آیا نرم افزار کروم در حال اجرا در اندروید شما 32 بیتی است یا 64 بیتی، بسیار ساده است، شبیه به آنچه در رایانه شخصی وجود دارد. فقط باید کروم را روشن کنید و سپس URL را به صورت زیر وارد کنید:

chrome://version

دستورالعمل تشخیص نسخه گوگل کروم 32 یا 64 بیتی

سخن آخر

مشخص است که این آپدیت گوگل کروم در اندروید برای تمامی دستگاه های دارای اندروید آینده تکمیل خواهد شد. بنابراین در آینده نزدیک منتظر خواهیم بود. در حال حاضر در تست نویسنده، گوگل پیکسل 4 همچنان گوگل کروم 32 بیتی اجرا می کند در حالی که OnePlus 8T به 64 بیت ارتقا یافته است. نسخه های رایانه شخصی همه نسخه 64 بیتی را اجرا می کنند. 


مقالات مرتبط:

آموزش رفع مشکل خطای Security Certification error در گوگل کروم

بازیابی پسورد های ذخیره شده در گوگل کروماز
1
رای