رفع مشکل پیکسل گیر کرده و معیوب + برنامه تعمیر پیسکل سوخته

رفع مشکل پیکسل گیر کرده و معیوب + برنامه تعمیر پیسکل سوخته رفع مشکل پیکسل های گیر کرده، معیوب و مرده گوشی و مانیتور ؛ 5 راه برای تعمیر سیاه شدن پیکسل مانیتور و دانلود نرم افزار تعمیر پیکسل سوخته مانیتور و سایت تعمیر پیکسل در سلام دنیا بیاموزید.

یک پیکسل سوخته یا گیر کرده روی صفحه نمایش شما می تواند آزاردهنده باشد. در اینجا بهترین راه ها برای آزمایش صفحه نمایش و نحوه رفع پیکسل های مرده و سوخته وجود دارد، ما در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات 5 راه برای رفع گیرکردن پیکسل در صفحه نمایش، رفع مشکل پیکسل گیر کرده و معیوب و برنامه تعمیر پیسکل سوخته و دانلود نرم افزار تعمیر پیکسل سوخته مانیتور صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

5 راه برای رفع گیر کردن پیکسل در صفحه نمایش

پیکسل سوخته روی صفحه نمایش TFT، OLED یا LCD شما ممکن است گیر کرده باشد و به راحتی قابل تعمیر باشد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید. اگر این کار انجام نشد، همچنان می توانید مانیتور خود را تعویض کنید. هیچ چیزی که در اینجا توصیه می کنیم گارانتی شما را باطل نمی کند.

بیایید ببینیم چگونه می‌توانید پیکسل‌های داغ، مرده یا گیر کرده روی صفحه‌نمایش خود را برطرف کنید.

چگونه مانیتور های جدید را برای پیکسل های گیر کرده یا مرده آزمایش کنیم؟

بله، شما باید هر مانیتور جدیدی را برای پیکسل های سوخته یا مرده تست کنید. با استفاده از برنامه ای مانند EIZO Monitor Test می توانید به سادگی صفحه نمایش خود را از طریق پالت رنگ های اصلی و همچنین سیاه و سفید در حالت تمام صفحه اجرا کنید.

1. تست مانیتور EIZO

EIZO Monitor Test یک برنامه آنلاین است که به شما امکان می دهد پیکسل های گیر کرده را پیدا کرده و در نهایت آن را تعمیر کنید. این گزینه های بسیاری را در یک پنجره آزمایشی ارائه می دهد، اما زمانی که یک مرور کلی داشته باشید، استفاده از آن آسان است.

برای آزمایش صفحه‌نمایش، تمام کادرهایی را که می‌خواهید در تست خود وارد کنید علامت بزنید. توصیه می‌کنیم تنظیم پیش‌فرض علامت زدن همه کادرها باشد. اگر چندین مانیتور را آزمایش می کنید، می توانید آزمایش را روی یک مانیتور اضافی باز کنید. وقتی آماده شدید، روی Start test کلیک کنید تا پنجره تست تمام صفحه اجرا شود.

برنامه آنلاین EIZO Monitor Test

چگونه مانیتور های جدید را برای پیکسل های گیر کرده یا مرده آزمایش کنیم؟1

در زیر، اولین الگوی تست را مشاهده می کنید. هر صفحه یک توضیح در پایین سمت راست دارد که جزئیات آنچه را که باید به دنبال آن بگردید توضیح می دهد. در مرحله بعد، منویی را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد از یک تست به تست بعدی در سمت چپ بروید. در صفحه‌های سیاه و سفید و همه رنگ‌های ثابت (سبز، آبی و قرمز) حرکت کنید و صفحه را بررسی کنید. برای خروج، کلید ESC یا نماد خروج را در بالا سمت راست فشار دهید.

چگونه مانیتور های جدید را برای پیکسل های گیر کرده یا مرده آزمایش کنیم؟2

اگر پیکسل سوخته یا مرده ای را پیدا کردید، توصیه می کنیم از ابزاری مانند UDPixel یا JScreenFix برای فلش کردن آن استفاده کنید.

2. تست آنلاین مانیتور (سایت تعمیر )

تست آنلاین مانیتور، یک تست بسیار کامل است که نه تنها به منظور شناسایی پیکسل های  سوخته است، بلکه به اندازه کافی قدرتمند است تا کیفیت مانیتور شما را آزمایش کند . متأسفانه، با توجه به اینکه فلش دیگر توسط اکثر مرورگرها پشتیبانی نمی شود، احتمالاً باید از نسخه اجرایی برای کارکرد آن استفاده کنید.

سایت تست آنلاین مانیتور

چگونه مانیتور های جدید را برای پیکسل های گیر کرده یا مرده آزمایش کنیم؟3
برای تست صفحه نمایش خود می توانید بین سه حالت مختلف انتخاب کنید. هنگامی که فایل اجرایی را اجرا می کنید، این چیزی است که باید ببینید:

چگونه مانیتور های جدید را برای پیکسل های گیر کرده یا مرده آزمایش کنیم؟4
ماوس را به بالای پنجره تست ببرید، منویی ظاهر می شود. یک پنجره اطلاعاتی وجود دارد که می توانید آن را با یک دکمه در گوشه سمت راست بالای منو خاموش کنید. سپس بر روی نقطه تست Homogenuity کلیک کنید و در سه رنگ و همچنین سیاه و سفید حرکت کنید.

انشالله ، چیز غیرعادی کشف نخواهید کرد.  بیایید ببینیم که آیا پیکسل گیر کرده است یا مرده و چه کاری می توانید انجام دهید.


حتما بخوانید: کالیبره کردن مانیتور در ویندوز 11


آیا پیکسل گیر کرده است یا سوخته؟

اگر یک پیکسل مرده یا سوخته را تشخیص دهید چه؟ آیا چیزی که می بینید فقط یک پیکسل گیر کرده است یا در واقع یک پیکسل مرده است؟

یک پیکسل گیر کرده، که گاهی به اشتباه به عنوان پیکسل داغ شناخته می شود، معیوب است زیرا اطلاعات ناقصی را دریافت می کند. از این رو، در یکی از رنگ ها به نظر می رسد که سه زیر پیکسل آن می توانند تشکیل شوند، یعنی قرمز، سبز یا آبی. به بیان دقیق تر، پیکسل های داغ تنها زمانی در دوربین های دیجیتال ظاهر می شوند که بارهای الکتریکی به چاه های حسگر دوربین نشت کند. گاهی اوقات، پیکسل های گیر کرده خودشان درست می شوند.

آیا پیکسل گیر کرده است یا سوخته؟

در یک پیکسل مرده ، همه پیکسل های فرعی به طور دائم خاموش هستند، که باعث می شود پیکسل سیاه به نظر برسد. علت می تواند خرابی ترانزیستور باشد. با این حال، در موارد نادر، حتی یک پیکسل سیاه نیز ممکن است گیر کرده باشد. بنابراین اگر یک پیکسل رنگی یا سفید می بینید، ممکن است بتوانید آن را برطرف کنید. و اگر یک پیکسل سیاه ببینید ، شانس کم است، اما هنوز امیدی وجود دارد.

روش های تعمیر پیکسل سوخته و سیاه شده مانیتور

چگونه پیکسل های مرده یا گیر کرده را تعمیر کنیم؟

متأسفانه، شما نمی توانید یک پیکسل مرده را تعمیر کنید. با این حال، می توانید پیکسل گیر کرده را تعمیر کنید. همانطور که در بالا توضیح دادم، تشخیص این دو از هم سخت است. در هر صورت، اینها روش هایی هستند که می توانید امتحان کنید:

1. ابتدا با مشاهده مانیتور خود در پالت های رنگی مختلف، پیکسل های مرده یا گیر کرده را شناسایی کنید.

2. برای رفع یک پیکسل گیر کرده یا مرده، از یک برنامه برای فلش کردن پیکسل با چندین رنگ استفاده کنید. ما UDPixel (ویندوز) یا LCD (آنلاین) را توصیه می کنیم.

3. در نهایت، می توانید یک روش دستی را امتحان کنید که شامل مالش پیکسل گیرکرده با یک پارچه مرطوب یا یک وسیله نوک تیز اما نرم، مانند پاک کن در انتهای مداد است.

بیایید این روش ها و ابزارها را با جزئیات بررسی کنیم:

1. JScreenFix (وب)

سایت JScreenFix به شما کمک نمی کند پیکسل گیر کرده را پیدا کنید، اما می تواند به شما در رفع آن کمک کند. فقط روی دکمه Launch JScreenFix در پایین صفحه کلیک کنید.

چگونه پیکسل های مرده یا گیر کرده را تعمیر کنیم؟1
این ابزار یک پنجره سیاه رنگ مرورگر را با مربعی از پیکسل های چشمک زن بارگذاری می کند. دکمه سبز رنگ در پایین سمت راست را فشار دهید تا به حالت تمام صفحه بروید. مربع چشمک زن را به جایی که پیکسل گیر کرده را پیدا کرده اید بکشید و آن را حداقل 10 دقیقه در آنجا بگذارید.

چگونه پیکسل های مرده یا گیر کرده را تعمیر کنیم؟2

با فعال کردن زیرپیکسل‌های مختلف هر پیکسل، گرافیک ممکن است پیکسل گیر کرده را تعمیر کند.

2. برنامه تعمیر پیسکل سوخته برای ویندوز: برنامه UDPixel 

UDPixel که با نام UndeadPixel نیز شناخته می شود، یک برنامه ویندوز است. این می تواند به شما کمک کند پیکسل ها را با استفاده از یک ابزار واحد شناسایی و اصلاح کنید. این برنامه به Microsoft .NET Framework نیاز دارد. اگر از ویندوز استفاده نمی‌کنید یا نمی‌خواهید نرم‌افزاری را نصب کنید، برای برنامه آنلاین زیر به پایین بروید.

دانلود نرم افزار UDPixel تعمیر پیکسل سوخته مانیتور

با پیکسل یاب Dead در سمت چپ، می توانید به راحتی هر گونه بی نظمی صفحه نمایش را که ممکن است تا کنون از دید شما دور بوده باشد، تشخیص دهید.

چگونه پیکسل های مرده یا گیر کرده را تعمیر کنیم؟3

اگر پیکسل مشکوکی را مشاهده کردید، به سمت پیکسل Undead  بروید، تعداد کافی پنجره فلش (یکی در هر پیکسل گیر کرده) ایجاد کنید و Start را فشار دهید . می توانید پنجره های چشمک زن کوچک را به جایی که پیکسل های عجیب و غریب پیدا کرده اید بکشید.

اجازه دهید مدتی اجرا شوند و در نهایت فاصله فلش را تغییر دهید .

3. PixelHealer (ویندوز)

Aurelitec این برنامه ویندوز را به عنوان همراه ابزار InjuredPixels خود برای تشخیص پیکسل های مرده، گیر کرده یا داغ ساخته است. PixelHealer به شما امکان می دهد ترکیبی از سیاه، سفید، همه رنگ های اصلی و یک رنگ سفارشی را در یک پنجره قابل کشیدن با اندازه قابل تنظیم فلش بزنید. حتی می توانید فاصله چشمک زدن را تغییر دهید و یک تایمر برای بسته شدن خودکار برنامه تنظیم کنید.

دانلود نرم افزار PixelHealer  تعمیر پیکسل سوخته مانیتور

چگونه پیکسل های مرده یا گیر کرده را تعمیر کنیم؟4

برای بستن برنامه، روی دکمه Close PixelHealer در پایین سمت راست کلیک کنید.

4. برنامه تعمیر پیسکل سوخته در گوشی اندروید: برنامه Dead Pixels Test and Fix

این ابزار اندرویدی می‌تواند پیکسل‌های مرده یا گیر کرده را در دستگاه اندرویدی شما آزمایش و رفع کند.

برنامه تعمیر پیسکل سوخته در گوشی اندروید Dead Pixels Test and Fix

تست و رفع پیکسل مرده  در اندروید

اجازه دهید در تمام رنگ‌ها در حالت خودکار اجرا شود تا متوجه شود آیا پیکسل‌های مرده یا سوخته ای روی صفحه‌نمایش دارید یا خیر. اگر این کار را انجام دادید، اصلاح را شروع کنید، که به سرعت کل صفحه نمایش شما را با پیکسل های سیاه، سفید و رنگ اصلی فلش می کند.

5. پیکسل های گیر کرده را به صورت دستی رفع کنید

اگر هیچ یک از این ابزارها مشکل پیکسل سوخته یا مرده شما را حل نکرد، در اینجا آخرین فرصت است. شما می توانید هر یک از ابزارهای ذکر شده در بالا و قدرت جادویی دستان خود را ترکیب کنید. توضیحات بسیار خوبی از تمام تکنیک های موجود در wikiHow وجود دارد. یکی دیگر از راهنمای گام به گام عالی را می توان در Instructables یافت .

بیایید به سرعت یک تکنیک را مرور کنیم:

  • مانیتور خود را خاموش کنید
  • یک پارچه مرطوب برای خود تهیه کنید تا صفحه نمایش خراشیده نشود.
  • به ناحیه ای که پیکسل گیر کرده است فشار وارد کنید. سعی کنید به جای دیگری فشار وارد نکنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد پیکسل های گیر کرده بیشتر شود.
  • در حین اعمال فشار، کامپیوتر و صفحه نمایش خود را روشن کنید.
  • فشار را بردارید و پیکسل گیر کرده باید از بین برود.

این کار به این دلیل کار می کند که در یک پیکسل گیر کرده، مایع موجود در یک یا چند پیکسل فرعی آن به طور مساوی پخش نشده است. وقتی نور پس‌زمینه صفحه‌نمایش روشن می‌شود، مقادیر مختلفی مایع از پیکسل عبور می‌کند تا رنگ‌های متفاوتی ایجاد کند. وقتی فشار وارد می‌کنید، مایع را با فشار بیرون می‌آورید، و وقتی فشار را رها می‌کنید، به احتمال زیاد مایع به داخل فشار می‌آورد و همانطور که باید در اطراف پخش می‌شود.


حتما بخوانید: آموزش تغییر نرخ نوسازی مانیتور ویندوز 10


اگر نمی توانید پیکسل گیر کرده یا مرده خود را تعمیر کنید چه باید کرد؟

وقتی همه تلاش‌ها برای تعمیر پیکسل سوخته شما با شکست مواجه می‌شوند، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با آن صلح کنید. یک پیکسل سوخته صفحه نمایش شما را نمی شکند و در نهایت آن را فراموش خواهید کرد. با این حال، اگر این نقص بیش از یک پیکسل را تحت تأثیر قرار دهد یا فقط شما را بسیار آزار دهد، می توانید مانیتور خود را تعویض کنید.

اگر نمی توانید پیکسل گیر کرده یا مرده خود را تعمیر کنید چه باید کرد؟

ابتدا گارانتی را بررسی کنید. سازنده یا بازاری که مانیتور را خریداری کرده اید ممکن است پیکسل های مرده تعمیر کند. توجه داشته باشید که اکثر سازندگان حداکثر تعداد پیکسل های سوخته مجاز را برای وضوح های خاص تعریف می کنند و تا زمانی که مانیتور شما از این آستانه عبور نکند، گارانتی اعمال نمی شود.

در اینجا خط مشی پیکسل ال جی آمده است :

زیرپیکسل‌های روشن یا تیره می‌توانند در طول تولید پنل مانیتور LCD رخ دهند، اما بر عملکرد نمایشگر LCD تأثیری نمی‌گذارند. اگر زمانی که مشتریان از نمایشگر LCD استفاده می کنند، کریستال مایع مطابق انتظار عمل نکند، مشتری ممکن است متوجه نقاط روشن یا تاریک شود. با این حال، این یک نقص محسوب نمی شود مگر اینکه تعداد زیرپیکسل های روشن و تاریک از حداکثر آستانه مجاز فراتر رود. به عنوان مثال، روی مانیتوری با بیش از 12 میلیون پیکسل (Wide QXGA+، 2560x1600 پیکسل)، خط مشی پیکسل ال‌جی می‌گوید که 12 زیرپیکسل روشن یا تیره حداکثری است که باید تحمل کنید.

سخن آخر

اگر همه این روش‌ها نتوانستند پیکسل مرده شما را اصلاح کنند، حداقل اکنون می‌دانید که تعمیر آن ساده نیست و ممکن است مجبور شوید صفحه نمایش خود را تعویض کنید.


مقالات مرتبط:

آموزش حل مشکل نشناختن مانیتور دوم در ویندوز 10

راهنمای جامع تقسیم کردن صفحه نمایش در ویندوز 10

از
3
رای