چگونه اندازه عکس را در ورد تغییر دهیم؛ تنظیمات عکس در ورد

چگونه اندازه عکس را در ورد تغییر دهیم؛ تنظیمات عکس در ورد هنگام تغییر اندازه عکس، باید همیشه نسبت گرافیک تصویر را حفظ کنید. روش های مختلفی برای تغییر اندازه عکس در مایکروسافت ورد وجود دارد. در ادامه ما یک روش ساده و سریع را به شما آموزش داده ایم.

روش های مختلفی برای تغییر اندازه عکس در ورد وجود دارد، با این حال، ما برای ایجاد تغییر عکس در سند شما از دستگیره های تغییر سایز استفاده خواهیم کرد. یک اشتباه که اغلب هنگام کار با تصاویر مرتکب می شوید، این است که: هنگام تغییر اندازه عکس، باید همیشه نسبت گرافیک عکس را حفظ کنید. یعنی اینکه هنگام تغییر اندازه یک عکس، باید اندازه آن را به صورت افقی و عمودی تغییر دهید تا بتوانید نسبت ارتفاع به عرض را حفظ کنید، در غیر این صورت تصاویر اغلب بصورت زیر نشان داده می شوند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه اندازه عکس را در ورد تغییر دهیم.
ایجاد تغییر تصویر در سند

نحوه تغيير اندازه عكس در ورد

برای تغییر اندازه عکس در ورد، این مراحل را دنبال کنید:
1. یک سند موجود را که شامل یک عکس است باز کنید یا یک سند خالی جدید ایجاد کنید و یک عکس اضافه کنید.
تغییر اندازه عکس در ورد

2.  روی عکس یکبار کلیک کنید تا دسته های تغییر اندازه ظاهر شود:
تغيير سایز عكس در ورد
3. از قسمت Picture Tools > Format tab که حالا روی نوار ریبون نمایش داده خواهد شد، برای نمایش گزینه های موجود بر روی آن کلیک کنید.

4. اکنون می توانید از کاربرد تغییر اندازه گروهی برای تعیین اندازه دقیق ارتفاع یا عرض عکس خود استفاده کنید، مشاهده خواهید کرد که ورد به طور خودکار اندازه جایگزین را برای حفظ ارتفاع صحیح: نسبت عرض را تنظیم می کند.

5. از فلش های بالا و پایین قسمت های طول و عرض برای تنظیم اندازه عکس به اندازه دلخواه استفاده کنید.

چگونه اندازه عکس را در ورد تغییر دهیم
6. برای تغییر اندازه عکس به صورت دستی، می توانید از ماوس خود استفاده کرده و به صورت دستی دسته های تغییر اندازه عکس را به سمت وسط عکس بکشید تا اندازه آن را کاهش دهید یا برای افزایش اندازه به سمت لبه صفحه نمایش بکشید.

7. به یاد داشته باشید "همیشه از دستگیره تغییر اندازه گوشه استفاده کنید" که به صورت دایره های سفید نشان داده می شوند، این کار اطمینان حاصل می کند که هم ارتفاع و هم عرض همزمان تنظیم می شوند و ارتفاع: نسبت عرض عکس شما را حفظ می کنند.
فراموش نکنید که اگر روی عکس خود کلیک کنید، صفحه Picture Tools> Format tab را از دست خواهید داد. این یک سربرگ وابسته (contextual tab) است، بنابراین فقط در صورتی که عکسی انتخاب کرده باشید نمایش داده می شود.


مقالات مرتبط:

چگونه متن را در گوشی به پی دی اف تبدیل کنیم

روش تبدیل فایل Pdf به Word

از
14
رای