فایل های M4V چیست و چگونه باز کنیم؛ تبدیل فرمت M4V به MP4

فایل های M4V چیست و چگونه باز کنیم؛ تبدیل فرمت M4V به MP4 فایل های M4V چیست و چگونه باز کنیم؛ نحوه پخش فایل های M4V؛ برنامه و ابزار تبدیل فرمت فایل M4V به MP4 و AVI و فرمت های مختلف با مبدل آنلاین FileZigZag را در سلام دنیا بخوانید.

فایل‌های با پسوند فایل M4V که توسط اپل توسعه یافته و بسیار شبیه فرمت MP4 هستند، فایل‌های ویدئویی MPEG-4 یا گاهی اوقات فایل‌های ویدئویی iTunes نامیده می‌شوند. این مقاله سلام دنیا اطلاعاتی درباره فایل M4V چیست ، چگونه آن را در هر دستگاهی باز کنیم و روش تبدیل فرمت M4V به MP4 و دیگر فرمت فایل ویدئویی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد.

فایل های M4V چیست؟

فایل‌های با پسوند فایل M4V که توسط اپل توسعه یافته و بسیار شبیه فرمت MP4 هستند، فایل‌های ویدئویی MPEG-4 یا گاهی اوقات فایل‌های ویدئویی iTunes نامیده می‌شوند. اغلب می‌بینید که این نوع فایل‌ها برای فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و موزیک ویدیوهای دانلود شده از طریق فروشگاه iTunes استفاده می‌شوند. اپل می‌تواند از فایل‌های M4V با حفاظت از کپی رایت مدیریت حقوق دیجیتال محافظت کند تا از توزیع غیرمجاز ویدیو جلوگیری کند. بنابراین، آن فایل‌ها را فقط می‌توان در رایانه‌هایی استفاده کرد که مجاز به پخش آن‌ها هستند.

فایل های M4V چیست؟

توجه: فایل های موسیقی دانلود شده از طریق iTunes به عنوان فایل های M4A در دسترس هستند، در حالی که موسیقی های محافظت شده از کپی به عنوان فایل های M4P در دسترس هستند.


حتما بخوانید: تبدیل فرمت HEVC به MP4 بدون افت کیفیت با 4 روش


نحوه پخش فایل های M4V

فقط در صورتی می توانید فایل های محافظت شده M4V را پخش کنید که رایانه شما مجاز به انجام این کار باشد. این کار از طریق iTunes با ورود به همان حسابی که ویدیو را خریداری کرده است انجام می شود. این فایل‌های M4V محافظت‌ شده با مدیریت حقوق دیجیتال را می‌توان مستقیماً روی iPhone، آیپد، آیفون یا آی‌پاد تاچ جایی که ویدیو خریداری کردید، پخش کرد. اگر فایل با چنین محدودیت‌هایی محافظت نمی‌شود، می‌توانید با استفاده از برنامه پخش کننده VLC یا Miro آن را در رایانه شخصی ویندوز یا لینوکس پخش کنید. برخی از راه های دیگر ویندوز برای پخش فایل های M4V با MPlayer، QuickTime، Windows Media Player و احتمالاً بسیاری از پخش کننده های رسانه دیگر است.

نحوه پخش فایل های M4V

فایل های M4V را می توان با استفاده از تعدادی برنامه مشابه Elmedia Player در مک باز کرد.گوگل درایو نیز از این فرمت پشتیبانی می کند و بدون در نظر گرفتن سیستم عامل در هر رایانه ای کار می کند.از آنجایی که فرمت‌های M4V و MP4 بسیار شبیه هستند، می‌توانید پسوند فایل را از .M4V به MP4. تغییر دهید و همچنان فایل را در پخش کننده رسانه خود باز کنید.


حتما بخوانید: روش تبدیل فرمت MKV به MP4 در ویندوز و مک


توجه داشته باشید، تغییر پسوند فایل به این صورت در واقع فایل را به فرمت جدید تبدیل نمی کند - برای انجام این کار، به یک مبدل فایل نیاز دارید. با این حال، در این مورد، تغییر نام پسوند باعث می‌شود بازکننده MP4 تشخیص دهد که فایل چیزی است که می‌تواند باز کند (فایل MP4)، و از آنجایی که هر دو یکسان هستند، احتمالاً کار خواهد کرد.پس بدون هیچ مشکلی کار می کند.

نحوه تبدیل فایل های M4V (تبدیل فرمت M4V به MP4)

شما می‌توانید فایل‌های M4V را به فرمت‌های MP4، AVI و دیگر فرمت‌ها با یک مبدل فایل ویدیویی رایگان مانند Any Video Converter یا MiniTool Video Converter تبدیل کنید. گزینه دیگر، اگر نمی خواهید آن را در رایانه خود دانلود کنید، برنامه FileZigZag است. این یک ابزار آنلاین رایگان است که به تبدیل M4V نه تنها به فرمت های ویدیویی دیگر بلکه به فرمت های صوتی مانند M4A، AAC، FLAC و WMA کمک می کند.

مبدل آنلاین FileZigZag برای تبدیل فرمت M4V به MP4

سایت مشابهی که از این فرمت پشتیبانی می کند Zamzar است.همانطور که در بالا خواندید، می‌توانید پسوند فایل M4V را به MP4. تغییر دهید تا فایل M4V را بدون انجام فرآیند تبدیل به MP4 تغییر دهید.

هنوز نمی توانید فایل M4V را باز کنید؟

اگر نمی‌توانید فایل خود را با بازکننده‌های M4V یا مبدل‌های ذکر شده در این صفحه باز کنید، پسوند فایل را دوباره بررسی کنید. در واقع، ممکن است فایلی با پسوند فایل متفاوت داشته باشید، به این معنی که فایل با فرمت کاملا متفاوت است. اگر پسوند فایل های آنها مشابه باشد، به راحتی می توان فایل های دیگر را با فایل های M4V اشتباه گرفت. به عنوان مثال، M4 برای فایل های کتابخانه پردازشگر ماکرو استفاده می شود، بنابراین این فایل ها باید با یک ویرایشگر متن باز شوند. فایل های M و فایل های مکس اسکریپت از پسوند فایل های MV مشابه استفاده می کنند. فقط به این دلیل که آنها برخی از کاراکترهای پسوند فایل را به اشتراک می گذارند به این معنی نیست که می توانید آنها را با یک برنامه سازگار با M4V باز کنید.

سخن پایانی:

با کمک برنامه هایی که در قسمت بالا معرفی شد می توانید فایل های M4V را پخش کنید. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان علاقه مند به دنیای تکنولوژی مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

روش انتقال فایل ها در حالت ایمن [safe mode] در ویندوز 8، 10 و 11

دانلود رایگان بهترین نرم افزار های تبدیل فیلم یوتیوب به MP3 و MP4از
2
رای