دراپ شیپینگ چیست، مزایا، معایب، آموزش درآپ شیپینگ برای کسب درآمد

دراپ شیپینگ چیست، مزایا، معایب، آموزش درآپ شیپینگ برای کسب درآمد دراپ شیپینگ چیست؛ دراپ شیپر کیست ؛ مزایا و معایب دراپ شیپینگ، آموزش دراپ شیپینگ برای راه اندازی کسب و کار با کم ترین سرمایه، آیا دراپ شیپینگ سودآور است، در سلام دنیا بیاموزید.

اگر به دنبال یک فرصت کسب و کار آنلاین هستید ، به احتمال زیاد با دراپ شیپینگ مواجه شده اید. دراپ شیپینگ یک مدل کسب و کار آنلاین است که می تواند بازده بالایی را برای کارآفرین مشتاق تجارت الکترونیک ایجاد کند. می توان با سرمایه اندک و مقداری سرمایه اولیه دراپ شیپینگ را شروع کرد. هنگامی که در این زمینه موفق شدید می توانید  به تبلیغات و ساخت برند بپردازید. اما دراپ شیپینگ چگونه کار می کند و چرا باید برای تحقق رویای کارآفرینی خود به سراغ دراپ شیپینگ بروید؟ در این مطلب از سلام دنیا درباره دراپ شیپینگ چیست؛ دراپ شیپر کیست؟ مزایای دراپ شیپینگ و معایب دراپ شیپینگ، آموزش دراپ شیپینگ، فرآیند دراپ شیپینگ، دراپ شیپینگ و تجربیات مشتری ، شروع دراپ شیپینگ در سلام دنیا آشنا شوید.

دراپ شیپینگ (DROPSHIPPING) چیست؟

دراپ شیپینگ نوعی روش خرده‌فروشی برای فروشگاه‌های آنلاین است، جایی که به‌جای انبار کردن موجودی، تاجران محصولات را از تامین‌کنندگان شخص ثالث خریداری می‌کنند و مشتریان سفارش‌ها را انجام می‌دهند. سپس محصولات به طور مستقیم برای مصرف کننده ارسال می شود. به این ترتیب، فروشنده مجبور نیست به فروشگاه برود. آشنا نیست آیا؟

برای مدیر فروشگاه خرده‌فروشی، وقتی نوبت به حمل و نقل و انجام سفارش می‌رسد، این یک فرآیند کاملاً غیرمستقیم انجام می شود. تاجر مجبور نیست محصولات را نگه داری کند، موجودی کالا را به صورت عمده سفارش دهد، یا سفارشات را به صورت فیزیکی انجام دهد. در عوض، تامین کننده شخص ثالث محصولات را از طرف تاجر ارسال می کند. 


حتما بخوانید: مزایا و دلایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی 


دراپ شیپینگ برای کارآفرینان عالی است زیرا راه اندازی یک فروشگاه به اندازه مدل سنتی خرده فروشی به سرمایه آنچنانی نیاز ندارد. شما مجبور نیستید یک فروشگاه  باز کنید، کارمندانی را استخدام کنید، چراغ ها را روشن نگه دارید، هزینه های اضافی پرداخت کنید یا محصولات را ذخیره کنید. در عوض، یک فروشگاه اینترنتی باز می‌کنید و از تامین‌کنندگانی که از  قبل محصولات و فضای انبار دارند، به صورت عمده خرید می‌کنید.

دراپ شیپینگ چیست

دراپ شیپر کیست؟

دراپ شیپر تولید کننده یا تامین کننده ای است که موجودی یک تاجر خرده فروشی را مدیریت می کند و سفارشات را برای مشتری ارسال می کند. تاجر عمدتاً مسئول به دست آوردن مشتریان از طریق هدایت ترافیک به فروشگاه و پردازش سفارشات است، به این معنی که شما در واقع یک واسطه خواهید بود. با وجود این، با علامت گذاری اقلامی که می فروشید، سهم بزرگی از سود را به دست خواهید آورد. این یک مدل کسب و کار ساده است و می تواند بسیار مفید باشد.

میلیون‌ها کارآفرین به سمت دراپ شیپینگ هجوم می‌آورند، زیرا موانع کمی برای ورود دارند و برای شروع به پول کمتری نیاز دارند. احتمالاً به همین دلیل است که شما علاقه مند هستید! و بهتر از همه؟ با دراپ شیپینگ، می‌توانید کسب‌وکاری را راه بندازید  که در دراز مدت پایدار باشد.

البته، این مدل کسب و کار دارای معایب و مزایایی است، و مهم است که قبل از شروع کسب و کار تجارت الکترونیک دراپ شیپینگ خود، به آنها نگاه کنیم. با این حال، هنگامی که مزایا و معایب دراپ شیپینگ را درک کردید، یادگیری نحوه انجام این کار به طور موثر بسیار آسان خواهد بود، به خصوص با منابع بزرگی که در اختیار کارآفرینان مشتاق قرار می دهیم!

مزایای دراپ شیپینگ

1. راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ آسان است

برای شروع دراپ شیپینگ نیازی به تجربه تجاری قبلی ندارید. اگر برای یادگیری اصول اولیه زمان بگذارید، می توانید به سرعت یک کسب و کار راه راه بندازید و بقیه را در حین انجام کار یاد بگیرید. 

راه اندازی یک کسب و کار دراپ شیپینگ آسان است. در مقایسه با انواع دیگر کسب و کار خرده فروشی هزینه زیادی برای شروع کسب و کار نمی پردازید. به عنوان مثال، شما نیازی به یک انبار برای ذخیره محصولات یا تیمی برای کمک ندارید. همچنین لازم نیست نگران انبار کردن یا حمل و نقل باشید. عالی و کم هزینه است، به‌ویژه زمانی که شروع به کار کنید.

همه اینها به این معنی است که شما می توانید کسب و کار خود را از امروز شروع کنید . در واقع، شما می توانید همه چیز را در عرض چند ساعت راه اندازی کنید. شما به دانش پایه و ابزارها و منابع مناسب نیاز دارید و به همین دلیل ما این راهنما را درست کردیم. زمانی که ابزار را تامین کردید، به دانشی برای راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ خود نیاز دارید.


حتما بخوانید: مزایا و معایب خرید از فروشگاه اینترنتی


2. دراپ شیپینگ مقیاس پذیر است

با افزایش مقیاس، کسب و کار شما اصلاً نیازی به تغییر چندانی ندارد. با رشد، شما باید کار بیشتری را برای فروش و بازاریابی انجام دهید، اما به غیر از ثبت سفارشات بیشتر، کارهای روزمره شما کم و بیش ثابت می ماند.

یکی از مزایای دراپ شیپینگ این است که هزینه‌های زیرساختی در هنگام مقیاس‌پذیری بالا نمی‌رود. به همین دلیل، پول بیشتری برای تخصیص به بخش بازاریابی کسب و کارتان باقی می ماند. هرچه بیشتر روی تبلیغ کسب و کار خود و ارائه تجربیات عالی به مشتری تمرکز کنید وضعیت بهتری خواهید داشت.

3. دراپ شیپینگ نیازی به دفتر ندارد

شما می توانید یک تجارت کامل را مستقیماً از لپ تاپ خود راه اندازی کنید و نیازی به سرمایه گذاری  زیادی ندارید.  بیشترین هزینه شما تبلیغات خواهد بود، که بودجه ای است که می توانید با جلب توجه بیشتر فروشگاه خود، آن را افزایش دهید. حتی زمانی که کسب و کار شما رشد می کند، هزینه های شما نسبتاً پایین خواهد بود به خصوص در مقایسه با هزینه های تجاری سنتی.

4. دراپ شیپینگ انعطاف پذیر است

این یکی از بزرگترین مزایای آن است. شما باید رئیس خود باشید و قوانین خود را تعیین کنید. این یکی از انعطاف پذیرترین مشاغلی است که هر کسی می تواند داشته باشد. شما می توانید در خانه با یک لپ تاپ کار کنید و می توانید در زمان هایی که برای شما راحت تر است کار کنید. این برای کارآفرینانی که خواهان کسب و کاری هستند ایده آل است. برای انجام کارها نیازی به خم و راست شدن نیست. در عوض، شما سرعت خود را تعیین می کنید.

دراپ شیپینگ همچنین از این نظر انعطاف‌پذیر است که به شما فضای زیادی برای تصمیم‌گیری  می‌دهد. شما به راحتی می توانید محصولات جدید را هر زمان که بخواهید لیست کنید و می توانید استراتژی های خود را در همان لحظه تنظیم کنید. اگر به مسافرت می‌روید، می‌توانید همه چیز را برای ایجاد درآمد غیرفعال در زمانی که دور هستید، تنظیم کنید. شما این ایده را دریافت می کنید، امکانات بی حد و حصر هستند.

5. مدیریت دراپ شیپینگ ساده تر است

از آنجایی که نیازی به تعهدات زیادی مانند استخدام کارمندان یا اجاره فضای انبار ندارد، می توانید با کمی دردسر همه چیز را مدیریت کنید. هنگامی که تامین کنندگان را پیدا کردید و همه چیز را تنظیم کردید ، در بیشتر موارد، فقط مسئول مدیریت ویترین فروشگاه آنلاین خود هستید.

مزایای دراپ شیپینگ

معایب دراپ شیپینگ

1. دراپ شیپینگ حاشیه هایی دارد

یکی از معایب دراپ شیپینگ این است که در ابتدا باید انتظار حاشیه های کم را داشته باشید. این بدان معنا نیست که نمی تواند سودآور باشد، اما باید توجه داشته باشید که حاشیه محصول در برخی از جایگاه ها ممکن است کم باشد.

این موضوع به ویژه هنگامی که در یک مکان فوق رقابتی دراپ شیپ هستید مشکل ساز است. وقتی برای جلب توجه مشتریان مبارزه می‌کنید، دستیابی به  سودی که می‌خواهید دشوار است. با این حال، اگر جایگاه مناسبی را انتخاب کنید و مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید، به احتمال زیاد به سود بیشتری دست خواهید یافت.در جایگاه‌هایی که رقابت کمتری دارند،سود بهتری نیز خواهید داشت، اما در برخی مواقع، فروش ممکن است افزایش یابد. به همین دلیل است که موفقیت بسیاری از فروشگاه‌های دراپ شیپینگ به تبلیغات بسیار عالی بستگی دارد که حجم  فروش را افزایش می‌دهند. 

2. دراپ شیپینگ می تواند پردازش سفارش را پیچیده کند

دراپ شیپینگ ساده به نظر می رسد: مشتری سفارش می دهد، شما ثبت می کنید و تامین کننده شما سفارش را انجام می دهد و در بیشتر موارد، ساده است. با این حال، اگر محصولات را از چندین تامین کننده تهیه می کنید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. هر یک از تامین کنندگان شما ممکن است از راه حل حمل و نقل متفاوتی استفاده کند که هم برای شما و هم برای مشتریان شما مشکل ایجاد می کند.


حتما بخوانید: انواع بازاریابی اینترنتی کدام است


بسته به تنظیم حمل و نقل شما، هزینه حمل و نقل می تواند بسیار بالا باشد، به خصوص در هنگام ارسال چندین محصول. تامین کنندگان مختلف نیز ساختارهای متفاوتی برای ثبت و صورتحساب دارند. از آنجایی که شما باید تعامل با تامین کنندگان خود را مدیریت کنید، گاهی اوقات ممکن است مشکل باشد.

3. Dropshipping به شما کنترل زیادی نمی دهد

یکی از معایب دراپ شیپینگ این است که کنترلی بر جنبه های خاصی از فرآیند دراپ شیپینگ مانند انبار کردن محصولات، انجام سفارش و ارسال ندارید. شما باید به تامین کنندگان خود تکیه کنید تا همه چیز را درست انجام دهند و به درستی کار کنند. این عدم کنترل می تواند برای برخی از کارآفرینان آزاردهنده باشد، اما معمولاً مشکلی نیست.

این فقط به این معنی است که وقتی مشکلی پیش می‌آید، مدیریت آن دشوار است. در حالی که گاهی اوقات مشکلات تامین کننده می تواند باعث مشکلات حفظ مشتری شود، می توانید آنها را کاهش دهید و با کنترل صحیح آسیب، ریزش مشتری را به حداقل ممکن برسانید.

4. دراپ شیپینگ خدمات مشتری را چالش برانگیزتر می کند

این مشکل دیگری است که وقتی سفارشات اشتباه می شود یا تامین کنندگان ورشکست می شوند اتفاق می افتد. از آنجایی که شما فقط مالک فروشگاه هستید و کنترل زیادی ندارید، مرتب کردن سفارشات و رسیدگی به پشتیبانی مشتری ممکن است دشوار باشد.

یکی از بدترین معایب دراپ شیپینگ این است که وقتی مشتریانتان شکایت می کنند شما مقصر هستید. شما ممکن است همه چیز را به درستی انجام دهید و اگر تامین کنندگان شما مشکلی داشته باشند همچنان با مشکل مواجه می شوید. همانطور که گفته شد، مسئولیت پذیری و جذب اشتباه از طرف تامین کنندگان شما، همه بخشی از مدل کسب و کار است، پس آن را درنظر بگیرید!

معایب دراپ شیپینگ

آموزش دراپ شیپینگ

آیا دراپ شیپینگ برای شما مناسب است؟

دراپ شیپینگ برای همه مناسب نیست. و مطمئناً طرحی برای ثروتمند شدن سریع نیست. اما اگر مایلید خوبی ها را با بدی ها کنارهم تحمل کنید، دراپ شیپینگ می تواند یک تلاش هیجان انگیز باشد.با این حال، اگر سوال هایی مانند این داشته باشید، هنوز قابل درک است: 

 • «من نمی دانم آیا زمان کافی برای شروع یک کسب و کار دارم یا خیر.»
 • «من نمی‌خواهم خطر اخراج از کار روزانه‌ام را به جان بخرم.»
 • «اگر زمان زیادی را صرف کنم و پول خود را صرف دراپ شیپینگ کنم اما موفق نشوم، چه؟»

زمانی که به راه اندازی یک کسب و کار فکر می کنید، داشتن این سوال و فکرها طبیعی است اما اجازه ندهید که مانع شما شوند. اگر فکر می‌کنید دراپ شیپینگ ممکن است راهی برای کسب درآمد بیشتر و لذت بردن از آزادی  باشد، ایمان بیاورید و وارد آن شوید! 

آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟

راه های زیادی برای راه اندازی و رشد یک کسب و کار دراپ شیپینگ وجود دارد. داستان‌های کارآفرینی ما در مورد بازرگانی صحبت می‌کنند که برای کسب درآمد چند صد دلاری در ماه، کسب‌وکارهای دراپ شیپینگ را شروع کرده‌اند، در حالی که دیگران چندین فروشگاه باز کرده‌اند. چه به دنبال شروع دراپ شیپینگ به عنوان مقدمه ای برای تجارت الکترونیک یا یک مدل کسب و کار برای همیشه باشید، مهم است که بدانید دراپ شیپینگ چگونه می تواند برای شما سودآور باشد.


حتما بخوانید: 32 ایده پولساز اثبات شده برای کسب درآمد سریع


دراپ شیپینگ به عنوان یک شغل دوم

جذابیت اصلی دراپ شیپینگ چیست؟ از آنجایی که انعطاف پذیر است و پس از شروع به زمان زیادی نیاز ندارد، این به عنوان شغل دوم ایده آل است. بسیاری از کارآفرینان در حالی که شغل اصلی دارند و درآمد ثابتی هم دارند، دراپ شیپینگ را به عنوان شغل دوم انجام می دهند. به عبارت دیگر، لازم نیست شغل روزانه خود را فدای رویاهای خود برای کارآفرین شدن کنید.

نگرانی شماره 1 در اینجا این است که کارفرمای شما باعث مشکلات جانبی برای شما می شود، اما باور کنید یا نه، بسیاری از شرکت ها با آن مشکلی ندارند. شما باید با پرسیدن از شرکت خود در موردشغل دوم و بررسی هر گونه قرارداد غیررقابتی که امضا کرده اید، مطمئن شوید که مشکلی نیست. شما همچنین  باید مطمئن شوید که منافعتان به خطر نمی افتد. اما اگر همه چیز بررسی شود، و مشکلی نباشد،خوب است که کسب و کارتان را شروع کنید.

نیازی نیست زمان و انرژی زیادی را برای دراپ شیپینگ اختصاص دهید، به این معنی که می‌توانید بدون هیچ مشکلی آن را انجام دهید. آیا نگران این هستید که هیاهوی جانبی شما باعث کم کاری شما شود؟ شما مجبور نیستید همیشه فعال باشید! شما می توانید هر روز فقط چند ساعت را برای کسب و کار دراپ شیپینگ خود صرف کنید و همچنان موفق باشید.

با این حال، دانستن محدودیت های خود بسیار مهم است. اگر مرتباً در کار روزانه خود اضافه کار می مانید و برای پیدا کردن وقت برای مسئولیت های مهم روزانه تلاش می کنید، ممکن است نتوانید وقت کافی برای تجارت دراپ شیپینگ  نداشته باشید. حتی اگر دراپ شیپینگ به وقت زیادی احتیاج نداشته باشد باید در روز برای آن وقت بگذارید.

در بیشتر موارد، فقط کمی مدیریت زمان و زمان‌بندی نیاز دارد. بسیاری از خرده فروشان دراپ شیپینگ مشاغل اصلی و جانبی خود را به راحتی مدیریت می کنند. برای اینکه این کار را انجام دهید نیازی به سه ساعت خوابیدن یا حذف وعده های غذایی ندارید. شما باید برنامه ای را تعیین کنید که برای شما مناسب باشد و از همه نظر به آن پایبند باشید.

دراپ شیپینگ به عنوان یک تجارت الکترونیک تمام وقت

یکی از مزایای دراپ شیپینگ انعطاف پذیری است. شما می توانید کسب و کار خود را به اندازه ای که می خواهید بزرگ یا کوچک کنید. بسیاری از دراپ شیپر ها این کار را به عنوان شغل دوم انجام می دهند، اما این یک مسیر شغلی قابل دوام نیز است. اما اگر می خواهید یک خرده فروش تمام وقت دراپ شیپینگ باشید، می توانید باشید!

هنگامی که به مشتریان دسترسی پیدا کردید و فروش کافی به دست آوردید، می توانید به صورت تمام وقت کار کنید بهتر از همه، شما می توانید این کار را با هر سرعتی که می خواهید انجام دهید.
بدیهی است که این شغل به کار بیشتری نیاز دارد، اما بازده آن ارزشش را دارد. هنگامی که متوجه شدید که چگونه به طور موثر کار کنید، دیگر لازم نیست نگران درآمد ناپایدار باشید.تجارت الکترونیکی دراپ شیپینگ مانند ساعت کار می کند و حتی می توانید درامد غیر فعال داشته باشید.

و از آنجایی که زمان زیادی را نمی‌گیرد، حتی می‌توانید در حالی که هنوز یک خرده‌فروش تمام‌وقت دراپ‌ شیپینگ هستید، دست به کار شوید! 

شاید هنوز در مورد تبدیل شدن به یک دراپ شیپر تمام وقت شک دارید. اما فکر کنید: هزاران داستان موفقیت از کارآفرینانی وجود دارد که درست از جایی که شما هستید شروع کردند. برای امرار معاش از این راه، مدرک کسب و کار یا میلیون ها سرمایه لازم نیست. به علاوه، آموزش دراپ شیپینگ ما هر چیزی را که برای شروع نیاز دارید را پوشش می دهد.

آیا دراپ شیپینگ سودآور است؟

فرآیند دراپ شیپینگ

اکنون که فهمیدید دراپ شیپینگ چیست ، بیایید دقیقاً نحوه عملکرد آن را بررسی کنیم. در اینجا مروری گام به گام از کل فرآیند دراپ شیپینگ و همچنین نگاهی به آنچه که مشتری تجربه می کند (و چرا اهمیت دارد) است. همانطور که می بینید، خرده فروش تنها یک تکه از پازل است. یک عملیات دراپ شیپینگ موفقیت آمیز به چندین فرد متکی است که همگی با هم کار می کنند. می توان آن را به سه مرحله اساسی تقسیم کرد:

تولید کننده محصولات را تولید می کند و آنها را به صورت عمده به تامین کنندگان و عمده فروشان می فروشد

فرض کنید سازنده A بطری های آب می سازد. بعد از اینکه بطری ها از خط تولید خارج می شوند، به صورت عمده به تامین کنندگان و عمده فروشان فروخته می شوند، که دوباره بطری هارا به خرده فروشان می فروشند.

تامین کنندگان و عمده فروشان محصولات را به خرده فروشان می فروشند

خرده‌فروشی مانند شما به دنبال تامین‌کننده‌ای برای نوع خاصی از محصول می‌گردد. سپس خرده‌فروش و عرضه‌کننده قراردادی را برای همکاری با یکدیگر منعقد می‌کنند.

 • یک نکته کوچک : در حالی که می‌توانید مستقیماً از تولیدکنندگان محصول خرید کنید، در عوض خرید از تأمین‌کنندگان بسیار آسان‌تر است. اکثر تولیدکنندگان حداقل نیازهای خرید را دارند که می تواند نسبتاً بالا باشد، و همچنین باید محصولات را ذخیره و ارسال کنید.
 • بنابراین، خرید مستقیم از تولید کننده ممکن است ساده تر به نظر برسد، اما از خرید از تامین کنندگان (و پرداختن به نشانه گذاری جزئی) بیشترین سود را خواهید برد.
 • تامین کنندگان نیز راحت هستند زیرا بسیاری از آنها در یک جایگاه خاص تخصص دارند، بنابراین می توانید به راحتی نوع محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنید. 

خرده فروشان محصولات را به مصرف کنندگان می فروشند

تامین کنندگان و عمده فروشان مستقیماً محصول به مردم نمی فروشند. این کار خرده فروش است خرده فروش آخرین مرحله بین محصول و مصرف کننده است. خرده فروشان ویترین فروشگاه های آنلاینی را ارائه می دهند که مصرف کنندگان محصولات را از آن خریداری می کنند. پس از اینکه عمده‌فروش محصول را علامت‌گذاری کرد، خرده‌فروش دوباره آن را علامت‌گذاری می‌کند تا به قیمت نهایی برسد. منظور ما از "نشانه گذاری" تعیین قیمتی است که قیمت تمام شده کالا را پوشش می دهد و برای شما سود می آورد.

خودشه! این کل فرآیند دراپ شیپینگ از ابتدا تا انتها است. این یک مفهوم ساده اما حیاتی در تجارت است.

بعداً در این راهنما، نحوه راه اندازی یک کسب و کار خرده فروشی دراپ شیپینگ را پوشش خواهیم داد. به عبارت دیگر، شما یاد خواهید گرفت که چگونه تاجری شوید که محصولاتی را از عمده فروشان خریداری می کند تا به عموم بفروشد. این می تواند به این معنی باشد که شما از طریق وب سایت خود و یا  ویترین فروشگاه آنلاین محصولات می فروشید.

اکنون که می دانید فرآیند دراپ شیپینگ چگونه است، بیایید ببینیم این فرایند برای مشتری چگونه است.

دراپ شیپینگ چیست و چیزهایی که قبل از شروع باید بدانید

دراپ شیپینگ و تجربیات مشتری 

قبلاً صدها بار محصولات را به صورت آنلاین خریداری کرده اید، اما احتمالاً هرگز به این تجربه فکر نکرده اید. این طبیعت دوم برای مصرف کنندگان است. به عنوان یک مشتری، لازم نیست در مورد آن فکر کنید، اما به عنوان یک خرده فروش، کاملاً باید فکر کنید.

خرده فروشان می توانند با فکر کردن به تجربه ایده آل مشتری از سفارش از یک فروشگاه، چیزهای زیادی بیاموزند. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر مشکلاتی در خرید مشتری وجود داشته باشد، می تواند برای شما به عنوان یک خرده فروش دردسر ایجاد کند. مهم است که بدانید خریداران از شما چه انتظاراتی دارند.

بیایید فرض کنیم که یک تجارت به نام بطری‌های فنسی واتر، سایتی به نام FancyWaterBottles.com و یک عمده‌فروش به نام بطری‌های آب در سراسر جهان دارید. در اینجا فرآیند سفارش از دیدگاه مشتری به نظر می رسد:

مشتریA یک بطری آب را در FancyWaterBottles.com سفارش می دهد و بلافاصله یک ایمیل تأیید خرید دریافت می کند. پس از چند ساعت و تا چند روز، مشتری A اخطاری مبنی بر ارسال سفارش خود دریافت می کند. این اعلان شامل اطلاعات پیگیری است، بنابراین مشتری A دقیقاً می داند بسته او در مسیر کجاست. مشتری A بطری آب را دریافت می کند.

این همان فرآیندی است که هر بار که هر چیزی را به صورت آنلاین خریداری کرده اید، طی کرده اید. این به نظر اساسی می رسد، اما دو جنبه مهم از این تجربه وجود دارد.


حتما بخوانید: 15 نکته طلایی برای ویزیتور حرفه ای شدن


 • اول، ساده است. تنها کاری که مشتری باید انجام دهد این است که محصول را سفارش داده و هزینه آن را پرداخت کند. هر چیز دیگری، مانند ایمیل تأیید سفارش و اطلاعات پیگیری، به آنها تحویل داده می شود.
 • و این ما را به نکته دوم می رساند: راحتی. تجربه خرید از هر نظر بسیار راحت است. خرید آنلاین فقط چند دقیقه طول می کشد و مشتریان می توانند در اوقات فراغت خود از سایت هر خرده فروشی بازدید کنند. و اگر همه چیز خوب پیش برود، مشتری حتی مجبور نخواهد بود با کسی تعامل داشته باشد. و حداقل تلاش برای دستیابی به نتیجه مطلوب از دریافت محصول نیاز است.
 • این تجربه بسیار شبیه خرید یک بطری آب در یک فروشگاه بزرگ و استفاده از صندوق است. این یک فرآیند بدون سر و صدا است که هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. این یک دلیل بزرگ است که چرا مردم در وهله اول خرید آنلاین می کنند، بنابراین ویترین فروشگاه شما باید همان سطح راحتی را به مشتریان شما ارائه دهد.
 • آخرین نکته  اما نه کم اهمیت، مشتری هرگز نباید بفهمد که افراد دیگری به جز خرده فروش درگیر هستند. در مورد آن فکر کنید. وقتی چیزی را آنلاین می‌خرید، فکر می‌کنید، "من یک بطری آب از Fancy Water Bottles خریدم." شما فکر نمی کنید که خرده فروش محصول را از کجا دریافت کرده یا چه کسی ممکن است سفارش شما را ارسال کند.

فرآیند دراپ شیپینگ به طور ایده آل باید از دیدگاه مشتری به این شکل باشد. حال، بیایید آنچه را که در طرف دیگر اتفاق می‌افتد، را توضیح دهیم.

دراپ شیپینگ در  پشت صحنه

این چیزی است که مشتری می بیند، اما دراپ شیپینگ در پشت صحنه چگونه است؟ در اینجا یک نمای کلی از روند است: مشتری A یک بطری آب را در سایت FancyWaterBottles.com سفارش می دهد و یک ایمیل تأیید فرآیند دریافت می کند. فرض کنید مبلغ کل به 14.95 دلار رسید. سایت همان ایمیل تاییدیه و همچنین پرداخت مشتری A را دریافت می کند. این معمولاً توسط نرم افزار خودکار انجام می شود که تأییدیه را هم برای خریدار و هم برای فروشنده ارسال می کند.

سایت سفارش را به کل سایت ها در سراسر جهان ارسال می کند. به طور معمول، یک نماینده فروش از Water Bottles Worldwide سفارش را دریافت و پردازش می کند. سپس هزینه خرید از خرده فروش دریافت می شود. برای این مثال، فرض کنید water Bottle Worldwide در سراسر جهان برای هر بطری آب 12.95 دلار دریافت می کند. خرده فروش آن مبلغ را پرداخت می کند و تفاوت آن سودی است که خرده فروش به دست خواهد آورد. در این صورت، خرده فروش 2.00 دلار سود خالص خواهد داشت.

Water Bottle Worldwide سفارش را بسته بندی می کند. اگرچه عمده‌فروش محصول را ارسال می‌کند، اما آدرس بسته از water Bottle Worldwide خواهد بود و نام بطری‌های آب فنسی روی فاکتور و برگه بسته‌بندی ثبت می‌شود. (این به این دلیل است که مشتری نام خرده‌فروش را روی بسته تشخیص می‌دهد.) سپس عمده‌فروش یک فاکتور و اطلاعات  پیگیری  را برای خرده‌فروش ارسال می‌کند.

 • خرده فروش اطلاعات حمل و نقل را برای مشتری ارسال می کند. این امر نقش خرده فروش را در فرآیند سفارش نهایی می کند.
 • مشتری بسته را دریافت می کند و از بطری آب لذت می برد.

این فرآیند دراپ شیپینگ در عمل است. می‌توانید ببینید که چگونه خرده‌فروش، عمده‌فروش و تولیدکننده باید بدون عیب و نقص با هم کار کنند. هنگامی که به درستی انجام شود، یک فرآیند عالی صورت می گیرد که منجر به حداقل کار برای همه افراد درگیر می شود.

نکته‌ای که باید بر آن تاکید شود این است که شما، خرده‌فروش، تنها مسئول دو مرحله هستید: ارسال سفارش به تامین‌کننده و اطلاعات ارسال به مصرف‌کننده. گاهی اوقات، شما باید مسئولیت چیزهای دیگری مانند خدمات مشتری را بر عهده بگیرید ، اما اگر همه چیز به خوبی پیش برود، این دو مرحله تنها مراحلی هستند که باید انجام دهید.

دراپ شیپینگ چیست و چیزهایی که قبل از شروع باید بدانید

شروع دراپ شیپینگ

همه اینها ممکن است مانند یک پازل پیچیده به نظر برسد، اما زمانی که یاد بگیرید چگونه دراپ شیپینگ را انجام دهید، این یک روند آرام برای همه افرادی که درگیر هستند خواهد بود. شما، تاجر دراپ شیپینگ، می توانید همه کارها را از راه دور انجام دهید و هرگز حتی یک محصول را لمس نکنید!

به یاد داشته باشید که برای باز کردن یک فروشگاه دراپ شیپینگ نیازی به تجربه کاری ندارید. مطمئنا کمک می کند، اما ضروری نیست. بسیاری از کارآفرینان نوپا هرگز به دنبال رویاهای خود نمی روند زیرا معتقدند به مدرک تحصیلی یا سال ها تجربه نیاز دارند. اما اینطور نیست. یکی از مزایای دراپ شیپینگ این است که در حین حرکت می توانید نحوه دراپ شیپینگ را یاد بگیرید.

بهتر از آن، منابع متعددی وجود دارد که دراپ شیپینگ را آسانتر از همیشه می کند. شما می توانید هیچ تجربه کسب و کاری نداشته باشید و همچنان به راحتی سود کنید. در طول مسیر باید راه ها را یاد بگیرید، و گاهی اوقات چالش برانگیز خواهد بود، اما ارزشش را دارد.

سخن آخر

سوال "دراپ شیپینگ چیست؟" و همه چیزهای اساسی که باید قبل از شروع کار بداند پاسخ داده شده است. اکنون نوبت شماست که آستین‌بالا بزنید، ویادگیری را شروع کنید و شروع به درامد زایی کنید. ممکن است در ابتدا با  ترس از شکست کار کوچکی شروع کنید، اما همه کارآفرینان موفق قبلاً در یک نقطه شروع بودند. یک برنامه استراتژیک ترسیم کنید، فرصت ها و هزینه ها را بررسی کنید، برنامه خود را شروع کنید و رویای کسب و کار خود را محقق کنید.


مقالات مرتبط:

چگونه می توانیم سایت‌ها و فروشگاه های اینترنتی جعلی را تشخیص دهیم؟

روش معامله در بازار سرمایه فارکس
 

از
1
رای