شیرینی و دسر کره ای؛ 21 غذا و دسر سنتی تا مدرن کره جنوبی (korean)

شیرینی و دسر کره ای؛ 21 غذا و دسر سنتی تا مدرن کره جنوبی (korean) شیرینی و دسرهای کره ای معروف و پرطرفدار ؛ تاریخچه دسر های کره های جدید و قدیمی خوشمره و معرفی 21 مدل از انواع غذاها، شیرینی و دسرهای سنتی و مدرن کره جنوبی (korean) در سلام دنیا بخوانید.

غذاهای کره ای چیزی بیشتر از غذاهای معروف مثل بولگوگی (گوشت ترشی شده)، کیمچی (سبزیجات تخمیری) و تئوکبوکی (کیک برنج قرمز) هستند. این سنت پخت و پز بسیار فراتر از طعم های گرم، گوشتی و خوش طعم است چرا که گزینه های دسرهای کره ای هم نیز بسیار گسترده است. بنابراین، چه به دنبال خوراکی ای هستید که حس خواستن شیرینی شما را ارضا کند؛ به آن طعم واکنش نشان دهید و یا حتی به یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ کره علاقه مند باشید، این مطلب از سلام دنیا را از دست ندهید. در این مقاله، ما در به برخی از بهترین و محبوب ترین دسرهای کره ای مدرن و سنتی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

دسرهای محبوب کره ای

برای این بخش، ما برخی از نمادین ترین دستور العمل های دسر کره ای را تا به امروز شرح داده ایم. در این مطلب ممکن است که برخی از غذاهای معروف خیابانی و همچنین دسرهای کره ای که از طریق رسانه های اجتماعی و فرهنگ پاپ رایج شده اند را بشناسید.

1. دسرهای محبوب کره ای: دسر قهوه زده شده (قهوه دالگونا)

قهوه دالگونا در سال 2020 خیلی مشهور شد، با این حال عشق ما به این معجون هوشمندانه کره ای همچنان مثل همیشه قوی است. این نوشیدنی که حتما باید امتحان کنید منحصر به فرد است، زیرا هر وعده از شیر سرد و یک فوم قهوه زده شده کرکی در بالای آن تشکیل شده است. بهترین قسمت این دسر این است که شما می توانید این نوشیدنی دسری با کیفیت کافه ای را با حداقل مواد اولیه و ابزار آشپزخانه درست کنید.

دسرهای محبوب کره ای 1

2. دسرهای محبوب کره ای: دسر یخ تراشیده شده (بینگسو)

بینگسو کره ای اساساً یخ تراشیده شده با شربت و تاپینگ می باشد. طعم سنتی تر این غذای شیرین به نام پاتبینگسو شناخته می شود که در آن شیر تغلیظ شده و خمیر لوبیا قرمز به عنوان مواد اصلی در هسته دستور العمل آن قرار می گیرند. امروزه می‌توانید از انواع شیرینی‌ها - از پودر چای سبز ماچا گرفته تا انواع میوه‌ها - برای آن استفاده کنید. این دسر را امتحان کنید و از یک کاسه توت با طراوت روی یخ کرکی سرد لذت ببرید.

دسرهای محبوب کره ای 2

3. دسرهای محبوب کره ای: دسر آب نبات اسفنجی (دالگونا)

دالگونا امروزه یکی از شناخته شده ترین دسرهای کره ای است. اخیراً با گنجاندن آن در سری موفق Squid Game به شهرت جهانی دست یافته است. اما این دسر دقیقا چیست؟


حتما بخوانید: 28 غذای کره ای معروف، خیابانی، ساده و محبوب


 خوب، دالگونا اساساً یک غذای خیابانی شیرین و لانه زنبوری است که بین دهه 70 و 80 در کشور رایج شد. شما به راحتی می توانید آن را خودتان درست کنید، زیرا این کار فقط شامل سفت شدن مخلوط کف آلود شکر ذوب شده و جوش شیرین می شود.

دسرهای محبوب کره ای 3

4. دسرهای محبوب کره ای: دسر پانچ هندوانه (سوباک هواچای)

سوباک هواچا که اغلب به عنوان نوشیدنی تابستانی عالی توصیف می شود، به راحتی کنار هم ریخته می شود. با استفاده از توپک خربزه میوه های آبدار را تکه تکه کنید یا به سادگی آنها را با چاقو خرد کنید. سپس، قطعات را در یک لیوان با نوشیدنی های باحال مانند سوجو، نوشابه، آب میوه یا شیر سرو کنید. شما یک وعده از با طراوت ترین نوشیدنی کره ای را در اختیار دارید. برای دستورالعمل سنتی تر، می توانید پایه آن را با عسل، شکر، چای یا گل های خوراکی نیز درست کنید.

دسرهای محبوب کره ای 4

5. دسرهای محبوب کره ای: شیرینی به شکل ماهی (بونگ اوپنگ)

علیرغم داشتن نامی که به نان کپور ترجمه می‌شود که در آن کپور به نوع خاصی از ماهی مربوط می‌شود، بونگ اوپنگ حاوی هیچ شکلی از غذاهای دریایی نیست. در عوض، این غذای محبوب خیابانی کره ای یک شیرینی ماهی لوبیا قرمز است. خود نان ماهی شکل است و معمولاً با خمیر لوبیا قرمز چسبناک و شیرین پر می شود. در مجموع، این یکی از بهترین دسرها و تنقلات کره ای است که می توانید در خانه درست کنید.

دسرهای محبوب کره ای 5

6. دسرهای محبوب کره ای: کیک ناهار کره ای (کیک بنتو)


حتما بخوانید: طرز تهیه جاپچائه کره ای خوشمزه


اگر تا به حال می خواستید وارد دنیای پخت کره ای شوید، اکنون فرصت آن فرا رسیده است. سعی کنید این ترند کیک جعبه ناهار کره ای را درست کنید که اخیراً در وب گرد آمده است. این غذای شیرین بالش مانند به عنوان یک دسر شخصی یا یک کیک تولد مینیاتوری عالی است زیرا قطر آن تنها چهار اینچ است. برای تزیین کیک خود با استفاده از تکنیک های مینیمالیستی زیبایی غذای کره ای و طراحی کیک، ایده های زیبای کیک خود را زنده نگه دارید.

دسرهای محبوب کره ای 6

7. دسرهای محبوب کره ای: پنکیک شیرین کره ای (هوتیوک)

هوتیوک یکی دیگر از غذاهای خیابانی کره ای است که برای بستن یک وعده غذایی عالی است. این شیرینی با مخلوط شیرین و مغزدار پودر دارچین، شکر قهوه ای و گردوی خرد شده پر می شود. برای رسیدن به بهترین بافت، مطمئن شوید که زمان کافی به خمیر بدهید تا در دمای اتاق استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود.

دسرهای محبوب کره ای 7

8. دسرهای محبوب کره ای: دونات پیچ خورده کره ای (کوابایگی)

از داشتن دونات های حلقه ای خسته شده اید؟ برای تغییر، دونات های کره ای پیچ خورده درست کنید. این یکی از بهترین دسرها و دستور العمل های غذایی کره ای است که می توانید در خانه درست کنید چرا که می توانید به راحتی از خوردن آن لذت ببرید. ابتدا آرد همه منظوره را با بقیه مواد ترکیب کنید تا خمیر درست شود. سپس به قطعات استراحت دهید و قبل از پخت به شکل پیچ خورده استاندارد در آورید. پس از سرخ شدن، آنها را روی مخلوط پودر دارچین و شکر بغلتانید تا این دسر شیرین و اسفنجی آماده خوردن شود.

دسرهای محبوب کره ای 8

9. دسرهای محبوب کره ای: کیک خامه ای تازه کره ای


حتما بخوانید: طرز تهیه غذای کره ای بیبیمباپ (bibimbap)


سعی کنید این دستور پخت کیک کره ای را دوباره از نو خلق کنید. ما به شدت توصیه می کنیم که یک تثبیت کننده مانند ژلاتین بدون طعم را برای فراستینگ هم بزنید تا تعادل خوبی بین قوام ابر مانند و ساختار بهتر کیک به طور کلی حاصل شود.

دسرهای محبوب کره ای 9

10. دسرهای محبوب کره ای: دسر شیر موز (موز اویو)

تا همین اواخر، موز در کره میوه ای بسیار لوکس بود، زیرا به سختی در این کشور یافت می شد. زمانی که دولت در دهه 1970 از مردم خواست شیر ​​بیشتری بنوشند، تولید شیر موز به نتیجه رسید. خوشبختانه، دیگر لازم نیست نزدیکترین فروشگاه آسیایی خود را برای امتحان این نوشیدنی دسر کره ای با طعم موز خامه ای جستجو کنید. 

دسرهای محبوب کره ای 10

11. دسرهای محبوب کره ای: دسر شیر توت فرنگی (تتالگی اویو)

برای نوشیدن یکی از بهترین دسرهای کره ای، توجه خود را به سمت شیر ​​توت فرنگی معطوف کنید. این نوشیدنی معروف تابستانی تنها دو جزء اصلی دارد: شیر و پوره میوه که تهیه آن نیازی به مقدار زیادی ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند تکه توت فرنگی را در مخلوط کن بریزید و اجازه دهید مخلوط با شکر بجوشد و در یخچال بگذارید تا خنک شود. مخلوط را با قاشق در یک لیوان بریزید، سپس آن را با شیر سرد پر کنید تا تمام شود.

دسرهای محبوب کره ای 11

12. دسرهای محبوب کره ای: کیک گردوی کره ای (هودو کواجا)

نمی توان انکار کرد که غذاهای خیابانی کره ای در این لیست از دسرهای مدرن کره ای برتری دارند.


حتما بخوانید: لیستی از غذاهای کره ای عجیب، چندش آور، حیوانات و حرام


کیک گردو که در محلی به عنوان هودو کواجا شناخته می شود، یک میان وعده راحت است که می تواند به عنوان یک خوراکی شیرین برای پایان دادن به وعده غذایی شما باشد. اگرچه برای رسیدن به این غذا به قالب خاصی نیاز دارید. خمیر را به همراه خمیر لوبیا قرمز شیرین شده و گردوی پوست کنده در شکاف ها بپزید. این پر کردن یک حس منحصر به فرد از آجیل شیرین را ارائه می دهد.

دسرهای محبوب کره ای 12

دسرهای سنتی کره ای

اکنون که از دسرهای مدرن کره ای صحبت شد، بیایید غذاهای سنتی کره ای را هم نیز در این بخش بررسی خواهیم کرد. اینها غذاهایی هستند که اغلب در طول تعطیلات خاص در آشپزخانه کره ای - مانند اولین روز سال قمری کشور و Chuseok (جشن برداشت) -  وجود دارند.

13. دسرهای سنتی کره ای: موچی لوبیا قرمز کره ای (چاپسالتئوک)

موچی خوراکی ای نرم و لطیف قابل لمس است که با هر لقمه با مقدار زیادی خمیر لوبیا پر شده است. با جوشاندن و له کردن لوبیا قرمز با شکر، نمک، عصاره وانیل و شربت ذرت، فیلینگ را از ابتدا درست کنید. سپس مخلوطی از آرد برنج، نمک، شکر و آب را در مایکروویو قرار دهید تا به قوام مناسب خمیر موچی کره ای برسید. در نهایت، اجزای سازنده را مونتاژ کنید و آماده هستید. 

دسرهای سنتی کره ای 1

14. دسرهای سنتی کره ای: کیک برنج نیمه ماه (سونگ پیون)

سونگ پیون که به طور سنتی با برنج تازه برداشت شده درست می‌شود، اغلب به عنوان پیشکش در جشن سالانه چوسئوک، جشن برداشت در اواسط پاییز، سرو می‌شود. برای این نسخه، ما از آرد برنج دانه کوتاه برای خمیر استفاده می کنیم که می توانید آن را با پودر کدو تنبل (زرد) یا زغال اخته (بنفش) رنگ کنید. قبل از بخارپز کردن، خمیر این شیرینی های کره ای شکل می گیرد و با دانه های کاج شیرین شده یا دانه های کنجد پر می شود.

دسرهای سنتی کره ای 2

15. دسرهای سنتی کره ای: دسر کیک برنج کره ای (اینجولمی)


حتما بخوانید: 16 غذای چینی خوشمزه، خیابانی، دریایی و معروف


اینجولمی یکی دیگر از انواع کیک های جویدنی تئوک یا برنج کره ای است که در مناسبت های خاص سرو می شود. روش سنتی تهیه این غذا شامل کوبیدن دستی برنج برای رسیدن به قوام مناسب برای خمیر است، اما امروزه می توانید فقط از آرد برنج چسبناک استفاده کنید. اینجولمی که با پودر سویا بوداده آجیلی پوشانده شده است، یکی از بهترین دسرهای برنج برای خوراکی بدون گلوتن است که خیلی شیرین نیست.

دسرهای سنتی کره ای 3

16. دسرهای سنتی کره ای: کوکی های چای کره ای (داسیک)

این کوکی های سنتی کره ای همیشه در سال نو قمری، تولدها و دیگر مناسبت های خاص وجود دارند. داسیک با ترکیبی از دانه‌های کنجد بوداده، نمک و شربت عسل، تجربه‌ای بی‌نظیر و نسبتاً شیرین را ارائه می‌دهد که به خوبی با چای ترکیب می‌شود. فقط مواد را با همزن بزنید و مخلوط را در قالب های داسیک پان فشار دهید تا مقداری درست شود. طعم‌های دیگری ، مانند ماچا داسیک که با پودر چای سبز طعم‌دار می‌شود هم نیز وجود دارند.

دسرهای سنتی کره ای 4

17. دسرهای سنتی کره ای: نوشیدنی شیرین کره ای برنج (سیخی)

با یک وعده سرد یا گرم سیخی، یک نوشیدنی برنج کره ای، خود را با یک وعده غذایی شیرین پذیرایی کنید. این نوشیدنی دسر حاوی هیچ شیرین کننده مصنوعی نیست، فقط جوهر طبیعی برنج پخته شده در آب مالت می باشد که خب در نتیجه، مقدار مناسبی از شیرینی را - که با طعم غلات مانند غلات متعادل شده است - شامل می شود. آجیل کاج و عناب بدون هسته (میوه خرمای چینی) تزیینات اختیاری این پانچ هستند، اما تقریباً همیشه با تکه‌های برنج شناور در بالای نوشیدنی سرو می‌شوند.

دسرهای سنتی کره ای 5

18. دسرهای سنتی کره ای: کوکی های عسل کره ای (یاکگوا)


حتما بخوانید: لیست غذاهای چینی زنده، عجیب، چندش و حیوانات


آرد، روغن کنجد، ساکه (شراب برنج)، آب و عسل با هم ترکیب می شوند تا خمیر این شیرینی سرخ شده سنتی را تشکیل دهند. تکه‌های یاکگوا را به قطعات کوچک‌تر برش داده و سرخ می‌کنند و سپس در شربت عسل-زنجبیل شیرین و چسبناک خیس می‌شوند تا طعم‌دار شوند. مقداری کنجد برشته شده و دانه کاج خرد شده را روی آن بپاشید تا یک لایه آجیل به این دسر اضافه شود.

دسرهای سنتی کره ای 6

19. دسرهای سنتی کره ای: دسر گلابی پخته شده (باسوک)

باسوک یا گلابی پخته نوعی پانچ سنتی کره ای است که گفته می شود خواص دارویی دارد. به طور کلی شیرینی ملایم و کیفیت تسکین دهنده ای دارد، به خصوص وقتی گرم سرو شود. اگرچه برخی به عنوان گلابی سرخ شده نیز از آنها یاد می کنند، اما این خوراکی لذیذ در واقع با بخار درست می شود. برای این دسر سالم، داخل یک گلابی کره ای گرد شده خالی می شود و با زنجبیل، عسل، پودر دارچین و آجیل کاج پر می شود. میوه هایی مانند عناب را نیز قبل از بخارپز کردن داخل آن قرار می دهند. سپس می توانید این غذا را به صورت گرم یا سرد از یخچال میل کنید.

دسرهای سنتی کره ای 7

20. دسرهای سنتی کره ای: دسر پانچ دارچین کره ای (سوجئونگگوا)

پانچ دارچینی یک نوشیدنی دسر مانند شیرین است که به طور سنتی در مناسبت های خاص مانند سال نو کره ای و چوسئوک و همچنین بعد از غذا برای کمک به هضم غذا سرو می شود. با طعمی شیرین و تند، یک وعده از این نوشیدنی گرم می تواند به گرم نگه داشتن شما در روزهای سرد کمک کند. ترکیبات کلیدی دسر سوجئونگگوا برش های زنجبیل و چوب دارچین هستند. ابتدا آنها را جداگانه در آب می پزند. هنگامی که اسانس از هر دو استخراج شد، باید آنها را با شکر ترکیب و شیرین کرد. سپس گوتگام (خرمالوی خشک) نیز در مخلوط خیسانده می شود. در آخر، آجیل کاج را قبل از سرو روی آن می پاشند.

دسرهای سنتی کره ای 8

21. دسرهای سنتی کره ای: دسر برنج شیرین با آجیل و توت (یاکسیک)

یاکسیک که به غذای دارویی هم نیز ترجمه می شود، نوعی کیک برنجی شیرین برای مناسبت های خاص است. این دسر یک دسر سالم در نظر گرفته شده است، چرا که با عسلی که دارای خواص دارویی خاصی است درست می شود. برای تهیه این غذا، برنج چسبناک بخارپز را با ترکیبی از سه نوع سس عسل، کارامل و چاشنی که عمدتاً از سس سویا، روغن کنجد و شکر قهوه ای تشکیل شده، مخلوط می کنند. آجیل کاج و شاه بلوط نیز به همراه هر یک از این میوه های خشک: عناب، کشمش یا زغال اخته خشک شده به مخلوط هم زده می شوند. در نتیجه، این دسر شیرین برنج رنگ قهوه ای و طعمی شبیه کارامل پیدا می کند.

دسرهای سنتی کره ای 9

سخن آخر

برای اینکه بدانید روی چه چیزی تمرکز کنید و همچنین با فرهنگ و غذاهای کره ای بیشتر آشنا شوید این مطلب از سلام دنیا را از دست ندهید چرا که هر چه به آن نیاز دارید در همین جا گردآوری شده است. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مطلب به شما در شناخت بهترین دسر ها و غذاهای کره ای اخیر کمک کرده باشد.


مطالب مرتبط:

6 دسر سنتی و محبوب کره جنوبی که باید امتحان کنید

طرز تهیه اودنگ کره ای (سوپ کیک ماهی) خوشمزه مرحله به مرحلهاز
1
رای