خواص تمشک آبی؛ بلوبری و فواید بی نظیر آن برای کاهش وزن و تنظیم قند خون

خواص تمشک آبی؛ بلوبری و فواید بی نظیر آن برای کاهش وزن و تنظیم قند خون بلوبری یکی از میوه های تابستانی بسیار خوشمزه است که سرشاز از ویتامین C و K و آنتی اکسیدان است. گالیک اسید یکی از آنتی اکسیدان های مفید بلوبری برای سلامتی است.

زغال‌ اخته آبی با نام تجاری: (Blueberry؛ تلفظ: بلوبری) «نام علمی: Vaccinium corymbosum» یا سیاه‌گیله نام عمومی برای چند گیاه با میوه سته‌ از سرده واکسینیوم است. این سرده شامل سیاه‌گیله، توت خرس، قره‌گیله نیز می‌شود. تمشک آبی که در بازار عرضه می شود در بسیاری از نقاط جهان کشت می شود. این میوه بومی نواحی آمریکای شمالی است و توسط مهاجران اروپایی در سال 1930 به اروپا وارد شد.

تمشک آبی برای سرخ پوستان آمریکا مقدس بود و اعتقاد داشتن روح بزرگ این میوه را برای کودکان گرسنه فرستاده است. آن ها این میوه را خشک می کردند و در زمستان به صورت خالص و یا مخلوط با گوشت مصرف می کردند.

خواص بلوبری

ترکیبات و ارزش غذایی بلوبری (تمشک آبی)

از ترکیبات مهم تمشک آبی می توان به فلاونوئیدها، الاژیک اسید، رسوراترول و آنتوسیانین اشاره کرد. زغال‌ اخته آبی میوه خوشمزه ای است که برای سلامتی بدن بسیار مفید است. ترکیبات این دانه های آبی زیبا به شرح زیر است: 

یک فنجان بلوبری تازه حاوی:

 انرژی: 84 کالری

کلسترول: 0 گرم

پروتئین: 1.1 گرم

چربی: 0.49 گرم 

کربوهیدرات: 21 گرم 

فیبر غذایی ( 14درصد از نیاز روزانه ): 3.6 گرم 

آب: 125 گرم

خواص بلوبری (تمشک آبی یا زغال‌ اخته آبی)

فواید تمشک آبی

1. کاهش وزن بلوبری

مطالعات انجام شده بر روی تمشک آبی نشان می دهد که کاتچین موجود در ترکیبات تمشک توانایی حذف چربی های شکمی را دارد و وزن کل را کاهش می دهد. کاتچین ها با فعال کردن ژن های چربی سوز در ناحیه شکم فرآیند چربی سوزی را در بدن فعال می کنند و به این ترتیب باعث لاغری و کاهش وزن می شوند.

همچنین تمشک آبی کالری پایین و فیبر و آب فراوان دارد. فیبر موجود در مواد غذایی از گرسنگی کاذب جلوگیری می کنند و به این ترتیب اشتها را کاهش می دهند، در نتیجه کاهش اشتها نیز منجر به لاغری خواهد شد.

2. تمشک آبی برای بهبود عملکرد مغز

مطالعاتی که در زمینه خواص تمشک انجام شده نشان می دهد که مصرف تمشک یا مکمل های آن به مدت 12 هفته می تواند به بهبود عملکرد مغز به ویژه در بزرگسالان کمک کند. آنتوسیانین های موجود در تمشک سیگنال های عصبی مربوط به قسمت حافظه را تقویت می کنند. به این ترتیب اعمال مغز، مربوط به قسمت حافظه تسهیل می یابد.

اسید گالیک موجود در تمشک آبی، استرس اکسیداتیو مغز را کاهش خواهد داد. سلول های مغز فعالیت زیادی دارند، آن ها همیشه حتی زمانی که شما خواب هستید در حال فعالیت می باشند. بیشترین گلوکز بدن توسط مغز مصرف می شود. مصرف شدن گلوکز به معنی اکسید شدن آن است، در فرایند اکسیداسیون مواد زاید و رادیکال های آزاد تولید می شوند که برای بدن مضر هستند. اسید گالیک تمشک آبی که یک آنتی اکسیدان است به دفع رادیکال های آزاد از مغز کمک خواهد نمود.

3. تنظیم کلسترول خون

طبق تحقیقات انجام شده، مصرف روزانه 50 گرم تمشک آبی پس از 8 هفته، اکسیداسیون (LDL) یا کلسترول بد خون را به میزان 27 درصد کاهش می دهد. مصرف 75 گرم تمشک آبی همراه با یک وعده غذایی، فعالیت لیپوپروتئین LDL را به شدت کاهش می دهد. کاهش چربی خون یکی از راه های محافظت از قلب است.

4. تنظیم قند خون با تمشک آبی

خواص درمانی تمشک آبی مربوط به فیبر موجود در آن است (یک فنجان بلوبری حاوی 3.6 گرم فیبر است). افراد دیابتی که از فیبر در مواد غذایی خود استفاده می کنند نسبت به افرادی که در رژیم غذایی خود از فیبر کمتری استفاده می کنند، قند خونشان پایین تر است. مصرف مقدار مناسب از فیبر در رژیم غذایی، برای همه افراد دیابتی (نوع 1 و نوع 2) مفید خواهد بود و قند خون در آن ها کاهش پیدا می کند

5. بلوبری برای کاهش فشار خون 

در یک مطالعه روی افراد چاق، مشخص شد که مصرف روزانه 50 گرم تمشک آبی پس از 8 هفته، فشار خون را به میزان 6-4 درصد کاهش می دهد. ترکیبات موجود در تمشک آبی به انعطاف رگ ها خونی کمک می کند و از سختی شریان ها را کاهش می دهد. کنترل فشار خون بالا یکی از راه های کمک به قلب و دیگر ارگان های بدن است. مصرف تمشک آبی برای کاهش فشار خون بالا در زنان یائسه بیشترین تاثیر را دارد.

6. بهبود بینایی با خوردن بلوبری 

لوتئولین، زیگرانتین و فلاونوئیدهایی مثل روتین در تمشک آبی سبب تقویت مویرگ های چشم می شوند و دژنراسیون موکولا، آب مروارید، نزدیک بینی، دوربینی و خشکی چشم را کاهش می دهند. اثرات بهبود کارایی سلول های چشم با مصرف تمشک آبی در چندین پژوهش در شرایط آزمایشگاهی ثابت شده است.

یکی از این پژوهش ها، روی خرگوش ها انجام شده است. تغذیه ی روزانه ی خرگوش ها با عصاره ی بلوبری حاوی دوز 2/1 تا 4/9 گرم بر کیلوگرم آنتوسیانین به مدت 4 هفته، آسیب ناشی از نور در سلول های شبکیه را کاهش می دهد.

زغال اخته آبی

از
2
رای