شربت برون کلد برای چیست؛ طریقه مصرف و عوارض Broncold syrup

شربت برون کلد برای چیست؛ طریقه مصرف و عوارض Broncold syrup شربت برون کلد برای چیست؛ کاربرد و موارد مصرف شربت برون کلد برای کودکان، برای زنان باردار، تنگی نفس؛ طریقه مصرف Broncold syrup چیست؛ عوارض، تداخل و قیمت شربت برون کلد در سلام دنیا بخوانید.

از شایع ترین بیماری‌های فصل سرما و حتی سایر فصول می توان به سرماخوردگی و آنفولانزا اشاره کرد که اکثر افراد به آن مرتبه مبتلا می‌شوند. سرماخوردگی و آنفولانزا باعث ابتلا مجاری تنفسی به عفونت‌های باکتریایی و ویروسی شده و عوارضی همچون سردرد، گلودرد و سرفه را نیز به همراه دارد. مصرف شربت برون کلد به دلیل ترکیبات کاملا گیاهی آن به رفع علائم ایجادشده در سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می‌کند. در این مطلب سلام دنیا سعی کرده ایم تا اطلاعات کاملی درباره  شربت برون کلد برای چیست؛ (Broncold syrup چیست؛ موارد مصرف شربت برون کلد، عوارض، تداخل و قیمت شربت برون کلد ارائه کنیم.

شربت برون کلد برای چیست (Broncold syrup چیست)

شربت برون کلد به دلیل داشتن سه ماده طبیعی مانند منتول، انیسون و تنتور فلفل دلمه، یک داروی گیاهی مؤثر در رفع علائم سرماخوردگی است‌.مصرف این دارو به کاهش علائم سرماخوردگی و آنفولانزا در سنین مختلف کمک کرده و تا به حال عملکرد خوبی در بهبود سردرد، تب‌ولرز، دردهای عضلانی، سرفه و حتی آب مروارید داشته است. علاوه بر این شربت برون کلد به دلیل خاصیت خنک کنندگی اش به تنفس راحت‌تر در بیماران کمک می کند. این شربت گلودرد، آبریزش بینی، تب و دردهای عضلانی را بهبود می‌بخشد و با رفع این علایم نقش موثری در بهبود بیماری دارد. مقدار مصرف بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال دو یا سه قاشق 5 میلی‌لیتری شربت برون کلد (10 تا 15 میلی‌لیتر) و کودکان 6 تا 12 سال یک یا دو قاشق 5 میلی‌لیتری (5 تا 10 میلی‌لیتر) است.

شربت برون کلد برای چیست

موارد مصرف و کاربردهای شربت برون کلد 

شربت برون کلد به دلیل داشتن خواص گیاهی فراوانی در ترکیباتش، بیشترین کاربرد را برای موارد زیر دارد:

 • درمان علائم سرماخوردگی مانند گلو درد
 • درمان علائم آنفولانزا مثل تب و سرفه
 • بهبود سوزش، خارش و عفونت‌ دستگاه تنفسی
 • درمان گرفتگی صدا

حتما بخوانید:شربت جی ماکس برای چیست


شربت برون کلد برای کودکان

شربت برون کلد به دلیل ترکیبات تشکیل دهنده خود برای درمان علائم سرماخوردگی در کودکان بالاتر از 6 سال سودمند است میخک و زنجبیل موجود در این شربت خواص آنتی باکتریالی دارند و به سیستم ایمنی در مبارزه با باکتری‌های عامل عفونت در گلو کمک می‌کند. فلفل قرمز و نعناع فلفلی دو منبع بسیار غنی از ویتامین C محسوب می شوند که می‌توانند التهاب گلو، گرفتگی‌های عضلانی و ضعف بدن را در ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا کاهش دهند. رازیانه نیز در کاهش مشکلات گوارشی در اثر این دو بیماری نقش دارد. به طور کلی شربت برون کلد یک محصول ضد سرماخوردگی گیاهی است و بسیاری از پزشکان برای کمک به درمان این بیماری در کودکان و بزرگسالان آن را تجویز می‌کنند.

شربت برون کلد برای کودکان

شربت برون کلد برای کودکان زیر 3 سال

طبق دستورالعمل شربت برون کلد، مصرف این دارو برای کودکان زیر 6 سال ممنوع است.

شربت برون کلد برای زنان باردار

از آنجایی که در شربت برون کلد عصاره‌های گیاهی موجود است، بنابراین ممکن است مصرف مصرف آن در دوره های بارداری باعث ایجاد حساسیت شود، به همین دلیل مصرف این محصول در دوران بارداری مجاز نیست.

شربت برون کلد برای تنگی نفس

تنگی نفس، ممکن است به دلیل حملات آنافلاکسی یا آسم، بیماری‌های ویروسی و حتی بیماری‌های مادرزادی ایجاد شود. مصرف شربت برون کلد به دلیل داشتن ترکیبات گیاهی می‌تواند به بهبود تنگی نفسی که با ورود میکروب به سیستم تنفسی ایجادشده‌، کمک کند.

شربت برون کلد برای تنگی نفس

طریقه مصرف شربت برون کلد

 • پیش از مصرف شربت برون کلد، دستورالعمل روی جعبه را با دقت مطالعه کنید.
 • شربت برون کلد برای کودکان بالای 6 سال توصیه شده است (مصرف آن برای نوزادان یا کودکان زیر شش سال اصلاً توصیه نمی‌شود).
 • بعد از هر بار مصرف شربت، درب آن را محکم ببندید و دارو را در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید.
 • بهترین زمان مصرف برون کلد، قبل یا بعد از غذا است.

حتما بخوانید: شربت گایافنزین برای چیست


شربت برون کلد هر چند ساعت

شربت برون کلد هر چند ساعت یک بار مصرف می‌شود. به‌عبارت بهتر، دوزهای مشخص شده برای این دارو را می توان هر 2 یا 3 ساعت مصرف کرد.

شربت برون کلد خلط اور است

 شربت برون کلد با جدا کردن باکتری‌های نفوذ کرده در گلو به صورت خلط، اثرات خلط آور دارد و به درمان سریع تر گلودرد و سرفه بصورت موثری کمک می‌کند.

شربت برون کلد خلط اور است

عوارض شربت برون کلد 

مصرف شربت برون کلد باعث بروز عوارض خاصی نمی شود. بااین‌حال، در صورتی که به یکی از ترکیبات گیاهی موجود در آن حساسیت داشته باشید، امکان استفاده از شربت هم وجود نخواهد داشت، بنابراین بهتر است پیش از مصرف این دارو با پزشک تان مشورت کنید.

شربت برون کلد خواب آور است

خیر. مصرف شربت برون کلد در افرادی که به ترکیبات این داروی گیاهی حساسیت ندارند، خواب آور نیست. اما در صورتی که فرد به این ترکیبات گیاهی حساسیت داشته باشند، ممکن است ایجاد سرگیجه و احساس خواب آلودگی کند.

شربت برون کلد خواب آور است

تداخل داروی شربت برون کلد

 • در مورد شربت برون کلد تا کنون تداخل دارویی خاصی گزارش نشده است، اما از آنجایی که این شربت حاوی ترکیباتی است که می‌توانند باعث کاهش قند خون شود، توصیه می شود افراد مبتلا به دیابت و افرادی که داروی کنترل‌کننده قند خون مصرف می‌کنند، این شربت را با احتیاط مصرف کرده و در زمان مصرف قند خون خود را مرتب کنترل نمایند.
 • در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد خون، توصیه می شود مصرف شربت برون کلد را تحت نظارت پزشک شروع کنید.
 • این شربت حاوی فلفل و نعناع فلفلی است که می‌توانند جذب آهن را تا حدودی کاهش دهند، به همین دلیل بهتر است برون کلد را با فاصله زمانی از فرآورده‌های حاوی آهن مصرف نمایید.
 • ایبوپروفن
 • استامینوفن
 • استاتین‌ها
 • داروهای کنترل فشارخون
 • داروهای سرفه حاوی پاراستامول

حتما بخوانید: برای سرفه خشک چی خوبه


قیمت شربت برون کلد

شربت برون کلد 200 میلی‌لیتری در پاییز 1402، به‌قیمت حدودی 25 تا 58 هزار تومان در داروخانه های کشور عرضه می شود.

قیمت شربت برون کلد

سخن پایانی:

در این مقاله درباره خواص شربت برون کلد صحبت کردیم و روش مصرف آن را شرح دادیم. مصرف این شربت در زمان بارداری و برای کودکان زیر 6 سال مجاز نیست.


مطالب مرتبط:

درمان سرفه در بارداری در طب سنتی

درمان خانگی سرماخوردگی کودک و بزرگسال

فواید فوق العاده شربت کیدی کر برای کودکاناز
2
رای