شنبه، 23 آذر 98

دلایل مهمی که نباید زنجبیل را پوست بگیرید! (خواص پوست زنجبیل)

دلایل مهمی که نباید زنجبیل را پوست بگیرید! (خواص پوست زنجبیل) عدم پوست گیری زنجبیل نه تنها باعث صرفه جویی در وقت و حفاظت از انگشتان ظریف شما می شود، بلکه از هدر رفت ماده غذایی نیز جلوگیری می کند؛ زیرا کل ریشه زنجبیل استفاده می شود.

وقتی صحبت از آشپزی در خانه می شود، یکی از بزرگترین مشکلاتی که همه ما با آن روبرو هستیم زمان است. هیچ کس زمان کافی ندارد. حتی به عنوان یک آشپز آموزش دیده حرفه ای که در رستوران کار کرده است و رازهای برای دستورالعمل های پیچیده آشپزی دارد، من نیز به دنبال ترفندهایی برای صرفه جویی در وقت و آشپزی آسان تر، سریع تر و بدون استرس هستم. یکی از این ترفندها پوست نگرفتن زنجبیل است و در اینجا به شما می گویم که چرا باید این کار را انجام دهید.

پوست گرفتن زنجبیل خسته کننده و وقت گیر است، لازم نیست اشاره کنم که اگر به درستی این کار را انجام ندهید به بریده شدن دستتان منجر می شود. مطمئناً در سایت های زیادی دیده اید که گفته شده است زنجبیل را منجمد کنید! آن را با یک قاشق پوست بگیرید! استفاده از پوست کن سبزیجات باعث می شود بسیاری از قسمت های برامده یا گودی های گیاه به هدر برود! اما پوست کندن زنجبیل از کی شروع شد؟ پوست زنجبیل مثل کاغذ نازک است، اما تقریباً در همه دستورالعمل هایی که نیاز به زنجبیل تازه دارد، گفته شده است که باید پوست آن گرفته شود. اما هیچ دلیلی برای اینکار نیست. پس چرا باید این کار پر زحمت را انجام داد؟

چرا نباید زنجبیل را پوست بگیرید؟

در دو موقعیت جداگانه من شاهد این بودم که متخصصان تغذیه گفتند که زنجبیل نیاز به پوست کندن ندارد. اولین شخص نویسنده کتاب آشپزی آلیسون رومن بود. او کسی است که فیلم آشپزی خوراک معروف نخود را در اینترنت منتشر کرد. او می گوید من قصد ندارم زنجیل را پوست بگیریم. اگر شما می خواهید، می توانید این کار را انجام دهید اما نمی توانید من را وادار به این کار کنید. پوست زنجبیل به اندازه ای نازک است که نمی توانید آن را پیدا کنید.

پوست زنجبیل را نکنید!!! + خواص پوست زنجبیل

نفر دومی که مدعی است نیازی به پوست کندن زنجبیل نیست، مولی باز است که یکی دیگر از تولید کنندگان فیلم های آشپزیست. او در برنامه ای که مربوط به پخت نوعی خوراک با مرغ بود، گفت که من هرگز زنجبیل را پوست نمی کنم. برای اینکه نمی فهمم چرا مردم این کار را انجام می دهند. شاید یک روز شخصی این را انجام داده است و از آنجا این کار وقت گیر شروع شده است. وقتی شما می توانید به راحتی زنجبیل را با پوست در غذا استفاده کنید و حتی متوجه وجود پوست آن نشوید، پس نیازی به این کار نیست. مگر اینکه زنجبیل شما مانده و چروکیده شده باشد، که در این مورد شما نمی توانید از آن استفاده کنید.

از آن زمان، من دو مرتبه، آشپزی بدون پوست کندن زنجبیل را در آشپزخانه خودم امتحان کردم. یک بار در هنگام تهیه خوراک رومی که نیاز به زنجبیل خرد شده دارد. خیلی ساده فرآیند پوست گرفتن زنجبیل را ندیده گرفتم و آن را خرد کردم. همچنین یک بار سوپ هویج و زنجبیل درست کردم که زنجبیل را مستقیماً درون قابلمه خرد کردم. در هر دو بار هیچ کس متوجه نشد که زنجبیل با پوست پخته شده است.

عدم پوست گیری زنجبیل نه تنها باعث صرفه جویی در وقت و حفاظت از انگشتان ظریف شما می شود، بلکه از هدر رفت ماده غذایی نیز جلوگیری می کند زیرا کل ریشه استفاده می شود. اگر نگران میکروب های آن هستید، می توانید زنجبیل را مثل سیب زمینی با مالش دادن تمیز کنید. در صورتیکه زنجبیل چروکیده ای دارید که یادتان نمی آید آن را چند وقت پیش خریده اید، احتمالاً لازم است آن را پوست بگیرید یا زنجبیل تازه بخرید.

از
0
رای