10 مورد از مناسب ترین و مضرترین نوشیدنی ها برای زنان باردار

10 مورد از مناسب ترین و مضرترین نوشیدنی ها برای زنان باردار تغذیه و نوشیدنی های دوران بارداری می تواند تاثیرات بسیاری در رشد و نمو کودک داشته باشد، همه نوشیدنی های برای مصرف در زمان بارداری از ارزش یکسانی برخوردار نیستند. در ادامه نوشیدنی های مجاز و غیر مجاز در بارداری آمده است.

آنچه در دوران بارداری می خورید و می نوشید، تأثیر زیادی در رشد کودک شما دارد. بعضی اوقات، نوشیدن راحت تر از خوردن است، به خصوص در سه ماهه اول. اما مهم است که نوشیدنی مناسب برای سلامتی و رشد کودک خود مصرف کنید. بنابراین، کدام نوشیدنی ها باید بخشی از رژیم بارداری شما باشند؟ ادامه مطلب بخوانید تا بدانید.

نوشیدنی های سالم در دوران بارداری

همه نوشیدنی ها برای مصرف در هنگام بارداری یکسان نیستند. برخی مغذی تر از بقیه هستند. در اینجا نوشیدنی های سالم برای بارداری را معرفی می کنیم:

1. آب 

بیایید با بدیهی ترین انتخاب شروع کنیم. برای سالم ماندن باید آب بنوشید. نوشیدن آب حتی در شرایط غیر بارداری نیز اهمیت دارد. اما در دوران بارداری، نیاز به آب بیشتری است. H2O برای سلامت گلبول های قرمز شما ضروری است. همچنین برای جلوگیری از کم آبی بدن به آب احتیاج دارید، کم آبی می تواند منجر به زایمان زودرس در بعضی از خانم ها شود.

سالم ترین نوشیدنی در دوران بارداری

2. آب نارگیل

نوشیدنی سالم دیگری برای جلوگیری از کم آبی بدن وجود دارد. آب نارگیل یک نوشیدنی ایزوتونیک طبیعی است. همچنین برای دوباره جایگزین کردن نمک های طبیعی بدن مفید است. بنابراین، دفعه دیگری که احساس تشنگی می کنید، به دنبال مقداری آب نارگیل تازه باشید.

3. لیموناد

چه کسی یک لیوان لیموناد خنک را دوست ندارد؟ یک روش عالی برای آبرسانی به بدن، یک لیوان لیموناد است که می تواند همچنین ویتامین C بدن را تامین کند. اگر بیماری صبحگاهی شما کم شده است، لیموناد گزینه خوبی برایتان خواهد بود.

نوشیدنی های مناسب برای زنان باردار

4. شیر و نوشیدنی های مبتنی بر شیر

یک لیوان شیر در روز می تواند به سلامتی شما کمک کند. شیر نه فقط در دوران بارداری بلکه در تمام طول زندگی نیز مفید است. اگر نمی توانید شیر بنوشید، می توانید نوشیدنی های مبتنی بر شیر مانند اسموتی یا میلک شیک هایی که شامل میوه ها هستند را امتحان کنید. همچنین می توانید آب دوغ بنوشید. تمام این نوشیدنی ها مملو از کلسیم، پروتئین و ویتامین B12 هستند و همگی در دوران بارداری و برای رشد جنین بسیار حیاتی هستند.

5. آب میوه

همه می دانیم که میوه ها برای سلامتی ما مفید هستند. اما آیا آب میوه ها به همان اندازه خوب هستند؟ بدیهی است که میوه های کامل گزینه بهتری هستند. اما آب میوه های تازه نیز برای بارداری سالم بسیار عالی هستند. بنابراین، آبمیوه گیری خود را راه بیندازید و شروع کنید! اما بهتر است به دنبال آب میوه های آماده و بسته بندی شده نباشید! شما می توانید خلاقیت به خرج دهید و تمام میوه های مورد علاقه خود را اضافه کنید تا یک آبمیوه سالم تهیه کنید.

مفیدترین نوشیدنی های برای دوران بارداری

6. آب سبزیجات

اگر واقعاً سبزیجات دوست ندارید، باید بدانید که در این مورد تنها نیستید. اما برای رژیم متعادل بارداری به سبزیجات احتیاج است. بهترین راه مصرف سبزیجات در رژیم غذایی، تهیه آب آنهاست. صدها دستورالعمل آماده کردن آب سبزیجات وجود دارد که می توانید امتحان کنید. پس شروع کنید.

7. چای یخ

اگر تابستان باشد، هیچ چیز نمی تواند مثل یک لیوان چای یخ لذت بخش باشد. چای یخ یک درمان عالی برای بیماری صبحگاهی است. اما این نوشیدنی سالم برای بارداری، در لیست نوشیدنی های کافئین دار قرار دارد. بنابراین باید مصرف آن محدود باشد.

چای یخ درمان عالی برای بیماری صبحگاهی دوران بارداری

نوشیدنی های غیر مجاز در بارداری

اکنون که نوشیدنی های سالم در دوران بارداری را می شناسید؛ بیایید نگاهی به نوشیدنی هایی بیندازیم که باید از آنها پرهیز کنید:

1. الکل

مصرف الکل در دوران بارداری بی خطر نیست. بیشتر خانم های باردار می دانند مصرف زیاد الکل می تواند منجر به سندرم الکل جنینی شود. اما خیلی ها نمی دانند که حتی قرار گرفتن در معرض محدود الکل در رحم می تواند منجر به نقص رشد و همچنین مشکلات ذهنی و رفتاری در کودک متولد نشده، شود.

2. چای گیاهی

آیا فکر می کنید همه گیاهان بی خطر هستند؟ نه واقعاً! ما در مورد اثرات ترکیبات مختلف موجود در چای های گیاهی در بارداری چیزی نمی دانیم. در طول بارداری از چای های گیاهی خودداری کنید.

نوشیدنی های غیر مجاز در بارداری

3. نوشیدنی های انرژی زا

شما در دوران بارداری به انرژی اضافی احتیاج دارید. اما نوشیدنی های انرژی زا انتخاب خوبی نیستند. این نوشیدنی ها مملو از کافئین، شکر و سایر مکمل ها هستند. به جای آن، برای بدست آوردن انرژی مورد نیاز خود فقط از غذاهای سالم استفاده کنید!  

منتظر چه چیزی هستید؟ شروع به مصرف نوشیدنی های سالم کنید و بهترین چیزهای ممکن را برای شروع زندگی فرزندتان به او بدهید. از الکل پرهیز کنید.

از
0
رای