آیا مصرف مشروبات الکلی در بارداری عوارض یا ضرر دارد؟

آیا مصرف مشروبات الکلی در بارداری عوارض یا ضرر دارد؟ در اکثر موارد، هیچکسی حد مجاز و امن مصرف مشروب را نمی داند و ممکن است، حد مجاز و ایمن در یک خانوم با خانوم دیگر، و در یک جنین با جنین دیگر متفاوت باشد.

نظرتان در مورد نوشیدن گاه به گاه یک لیوان شراب چیست؟ من داستان های متناقضی شنیده ایم. آیا هر چند وقت خوش گذرانی و تفریح با یک لیوان شراب مشکلی ندارد یا بهتر است از خطر مصرف آن صرف نظر کنیم؟ متاسفانه هیچ تحقیقی برای تایید این نکته وجود ندارد که نوشیدن گاه به گاه یک لیوان مشروب (کوکتل یا آب جو) در زمان بارداری بی خطر است. در نهایت ارزش ریسک کردن را ندارد. دانشکده آمریکایی متخصص زایمان و متخصص بیماری های زنان (ACOG)، آکادمی پزشکی اطفال آمریکا (AAP)، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CPC) و جراح عمومی، به خانم های باردار توصیه می کنند که در زمان بارداری از مصرف الکل، از جمله یک لیوان شراب گاه به گاه هم خودداری کنند. با سلام دنیا همراه باشید.

آیا خانم های باردار می توانند مشروب بخورند؟

چرا نباید بخوریم؟ چون در اکثر موارد، هیچکسی حد مجاز و امن را نمی داند و بسته به تمامی انواع متغییر ها، ممکن است حد مجاز و ایمن در یک خانوم با خانوم دیگر، و در یک جنین با جنین دیگر متفاوت باشد. علاوه بر این، برای بعضی از خانوم ها نوشیدن یک لیوان شراب در بارداری منجر به نوشیدن لیوان دیگری می شود. در بسیاری از کشورهای اروپایی نوشیدن گاه به گاه یک لیوان شراب در زمان بارداری همراه با غذا مورد قبول است؛ اما تمامی عوارض نوشیدن شراب در زمان بارداری را برایتان به همراه خواهد داشت. پس بهترین کار، خودداری از نوشیدن آن است. اگرچه خودداری کردن از نوشیدن شراب ممکن است مانند مانع بزرگی به نظر برسد، اما چند ماه دیگر بهتر خواهید شد (آیا دوباره شراب خواهید نوشید!)

آیا خانم های باردار می توانند مشروب بخورند؟

برای پرهیز از نوشیدن شراب به دنبال تایید و انگیزه های بیشتری هستید؟ با درمانگرتان آنها را بررسی کنید. اگر برای رفع تشنگی به دنبال نوشیدنی های متنوعی هستید، آب میوه های بدون الکل بی ضرر برای بارداری را امتحان کنید. چند انتخاب نیروبخش برای شما وجود دارد که بعضی از آنها فوایدی هم برای تسکین تهوع دارند:

  • نوشابه زنجبیلی: نوشابه گازدار زنجبیلی، چند تکه خیار و چند قطره عصاره آب لیمو ترش تازه را با هم مخلوط کنید و روی آن یخ بریزید.
  • موهیتوی ساختگی: نوشابه گازدار، آب لیمو، برگ های نعناع و شربت ساده را با هم ترکیب کنید و روی آن یخ بریزید.
  • اسلاش هندوانه ای: هندوانه، قالب های یخ و عسل را در مخلوط کن با هم ترکیب کنید.
  • شامپاین ساختگی: یک قسمت آب آناناس، دو قسمت از انگور (شراب) سفید و سه قسمت از آبجو زنجبیلی را برای طعم دار کردن با هم ترکیب کنید.

منبع: whattoexpect

از
1
رای