علائم کبد چرب در زنان و مردان + داروی گیاهی برای درمان کبد چرب

علائم کبد چرب در زنان و مردان + داروی گیاهی برای درمان کبد چرب علائم کبد چرب در زنان و مردان چیست ؛ بهترین داروی گیاهی برای کبد چرب و روش درمان کبدچرب با خاکشیر، سرکه سیب، دمنوش و عرقیجات برای کبد چرب در طب سنتی در سلام دنیا بخوانید.

کبد یکی از عضو های اصلی بدن در سرپا نگه داشتن بدن است که وظایف بسیار مهمی برای بدن دارد که برخی از وظایف را می توان به سم زدایی بدن، دفع محصولات زائد ناشی از تخریب شدن و بازسازی گلبول های قرمز خون به صفرا و ذخیره قند به صورت گلیکوژن و ... اشاره کرد. در این مقاله سعی داریم راجب بیماری کبد چرب در سلام دنیا با شما صحبت کنیم که بیماری کبد چرب چیست و علائم کبد چرب در زنان و مردان کدام است و بهترین داروی گیاهی برای درمان کبد چرب با دمنوش و عریقجات و خاکشیر چگونه است. با ما همراه باشید.

کبد چرب چیست

تجمع چربی ها در سلول های کبدی که ممکن است برای برخی بیماران با التهاب سلول کبدی بوجود آید و با بیماری سیروز که بازگشت پذیری ندارد پایان یابد. برخی از افراد با خوردن نوشیدنی های الکلی به کبد چرب دچار می شوند و برخی افراد حتی نوشیدنی ها الکلی مصرف نمی کنند هم دچار بیماری کبد چرب می شوند.

علائم کبد چرب در زنان و مردان

علائم کبد چرب در مردان

 • چاقی شکم و احساس سیر بودن در قسمت بالایی شکم 
 • کاهش اشتها، کاهش وزن و حالت تهوع
 • زرد شدن سفیدی چشم و پوست
 • متورم شدن شکم و پاها
 • خستگی زیاد و ضعف جسمانی

علائم کبد چرب در زنان و مردان

علائم کبد چرب در زنان

 • خون ریزی زیاد و شدید در دوران قائدگی
 • نامنظم شدن دوره تخمک گذاری
 • احساس خستگی و بی اشتهایی
 • حالت تهوع
 • ریزش مو و حساسیت های پوستی
 • کاهش سوخت و ساز بدن و در نتیجه افزایش وزن و چاقی
 • کم خونی و بی خوابی 
 • اسهال
 • خشکی چشم 
 • بدن درد

داروی گیاهی برای کبد چرب

درمان کبد چرب با سرکه سیب

سرکه سیب قاتل چربی های رسوب کرده دور اطراف و داخل کبد است که داروی تخصصی کبد چرب حساب می شود.

 • روش تهیه نوشیدنی سرکه سیب: به یک لیوان آب گرم دو قاشق سرکه سیب اضافه و برای شیرین شدن بهتر است به آن عسل هم اضافه کنید. برای 2 تا 3 ماه از این نوشیدنی قبل و بعد غذا استفاده شود. 


حتما بخوانید: 6 خاصیت بینظیر سرکه سیب برای سلامتی 


درمان کبد چرب با خاکشیر

خاکشیر خود به تنهایی برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود. با خوردن خاکشیر می توانید از کبد خود نسبت به سموم و مواد زائد حفاظت کنید و کبد را پاکسازی کنید.

 • روش تهیه نوشیدنی خاکشیر: یک لیوان آب گرم به همراه خاکشیر و ترنجبین یک نوشیدنی موثر در درمان کبد چرب است.

درمان کبد چرب با خاکشیر

درمان کبد چرب با رزماری

رزماری خاصیت ضد التهابی دارد و طبق تحقیقات صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که خاصیت پاکسازی کبد نیز در رزماری وجود دارد.

درمان کبد چرب با دارچین

دارچین را نباید آسیاب کنید و همان گونه به صورت چوب خشک دارچین باید دم کرده شود و یا مکمل دارچین مصرف شود. برای درمان کبد چرب، طبق آزمایشات صورت گرفته و نتایج بسیار خوبی که دارچین بر روی کبد می گذارد، می توان دارچین را نیز مانند زردچوبه دانست.

درمان کبد چرب با کنگر فرنگی

مصرف گیاه کنگر فرنگی بسیار سابقه دراز مدتی در طب سنتی دارد که به درمان اختلالات کبد و صفرا کمک شایسته ای می کند. کنگر فرنگی دارای اسیدهای سینارین، فلونیک و کافئیک لاکتون‌های سزکویی‌ ترپن، مواد معدنی، ویتامین و آنزیم‌ها را درون خود دارد که عصاره کنگر فرنگی خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و سلول های کبدی را تحریک می کند که برای درمان بیماری کبد چرب بسیار مفید است.

درمان کبد چرب با زنجبیل

یکی دیگر از روش های درمان کبد چرب جا دادن زنجبیل در رژیم غذایی خودتان است که زنجبیل باعث می شود جذب چربی در اندام ها و کبد به حداقل مقدار خود برسد و سوخت و اسز بدن را افزایش دهد.

 • روش تهیه نوشیدنی زنجبیل: به مقدار لازم درون چای سبز یا آب خود بیاندازید و بگذارید تا به خوبی دم بکشد این دمنوش را مواقعی که غذا های چرب خورده اید حتما مصرف کنید.

حتما بخوانید: 11 مزیت اثبات شده زنجبیل برای سلامتی


درمان کبد چرب با زنجبیل

درمان کبد چرب با زردچوبه

بزرگان طب سنتی می گویند زردچوبه دارای مقادیر بالایی از خاصیت آنتی اکسیدانی است و رسوب کردن چربی درون اندام ها و به درمان کبد چرب کمک شایانی می کند. برای هضم راحت تر غذا های چرب از زردچوبه استفاده کنید.

روش تهیه نوشیدنی زردچوبه: زردچوبه آسیاب نشده، زنجبیل، دارچین و زیره را به همراه عسل اول نیم کوب کنید بعد آب را به آن اضافه کنید و بگذارید تا قشنگ روی حرارت به جوش آید و بعد از متعادل شدن دمای آب به آن عسل را به مقدار لازم اضافه کنید و 4 وعده در روز مصرف کنید.

درمان کبد چرب با گیاه خار مریم

گیاه خار مریم به دلیل وجود سیلی مارین در ترکیبات خود میزان جذب چربی بد خون را کاهش می دهد و به همین دلیل برای درمان کبد چرب و بیماریهای کبدی بسیار موثر و مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تهیه دمنوش گیاه خار مریم: به مقدار لازم دانه خار مریم را به هر مقدار آب مورد نظر خود اضافه و روی حرارت بگذارید تا 25 الی 30 دقیقه دم بکشد. روزی 3 بار قبل از خوردن هر وعده غذایی میل کنید.

درمان کبد چرب با چای سبز

نوشیدن چای سبز بسیار مفیداست که نقش آن کاهش جذب چربی ها در اطراف کبد و باعث جلوگیری از رسوب کردن چربی ها در اندام ها می شود. محققان چینی به این نتیجه رسیده اند که مصرف چای سبز هر روز و به طور مداوم از سرطان کبد شما را حفظ می کند.

درمان کبد چرب با چای سبز

درمان کبد چرب با دمنوش قاصدک

گیاه قاصدک یکی از بهترین گیاه برای جلوگیری از کبد چرب و یا درمان کبد چرب به شمار می آید که به دفع سموم بدن و مانع از رسوب کردن چربی ها در بدن و اندام ها می شود.

روش تهیه نوشیدنی قاصدک: ریشه قاصدک را به مقدار لازم به آب خود اضافه کنید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه دم بکشد و بعد میل کنید. همچنین می توانید برگ قاصدک را پخته و با غذا خود میل کنید.


حتما بخوانید: خواص چای قاصدک برای سلامتی


درمان کبد چرب با عرقیات

عرقیجاتی مانند شاه تره، کاسنی و خارشتر گیاهان و عرقیجات دارویی بسیار مفید برای درمان بیماری های کبد و مانع رسوب گذاری چربی در کبد می شوند و احتمال مبتلا شدن به بیماری های کبدی را با خوردن 2 لیوان از هرکدام این عرقیجات به صفر برسانید.

دمنوش گیاهی برای کبد چرب

 • دمنوش نعنا: نوشیدن این دمنوش سطح کلسترول خون را پایین و به دفع سموم بدن کمک زیادی می کند.
 • دمنوش مریم گلی: دمنوش این گیاه یکی از دمنوش های ادرار آور است که با دفع سموم بدن از کبد و خارج کردن آن با ادرار صورت می گیرد.
 • دمنوش شیرین بیان: یکی دیگر از دمنوش های گیاهی شیرین بیان است که به دفع سموم بدن کمک زیادی می کند و مانع مبتلا شدن به کبد چرب می کند.

دمنوش گیاهی برای کبد چرب

سخن آخر

اگر می خواهید از دمنوش ها و دارو های گیاهی استفاده کنید که در اینجا ذکر نشده باید حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید تا عوارضی برای بدن شما بوجود نیاورند و باعث پشیمانی شما شوند. ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با انواع گیاهان دارویی ضد کبد چرب آشنا کنیم.


مقالات مرتبط:

غذاهای مفید و مضر برای کبد چرب

 درمان کبدچرب با دارو و روش خانگی

از
7
رای