حداکثر تعداد انزال مردان؛ یک مرد از لحاظ فیزیکی چند بار در روز می تواند ارگاسم داشته باشد؟

حداکثر تعداد انزال مردان؛ یک مرد از لحاظ فیزیکی چند بار در روز می تواند ارگاسم داشته باشد؟ تعداد انزال و ارضا شدن مردان از لحاظ فیزیکی در طول یک روز از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و به عوامل زیادی از جمله: سن، میزان تحرک و طول دوره بازیابی قوای جنسی در مردان بستگی دارد.

اکثر مردان (پسران) در سنین خاصی وارد دوران تجربه کردن چند باره ارضا در طول روز می شوند (احتمالاً به دلیل تعدد خود ارضایی). ممکن است شما یک روز برای خود خانه ای داشته باشید و بخواهید با دوستانتان امتحان کنید که هر نفر چند بار می تواند در طول یک روز ارضا شود؟ به نظر من اکثر مردان تا حدودی با سقف دفعات انزال خود آشنا هستند.

یک مرد از لحاظ فیزیکی چند بار در روز می تواند انزال داشته باشد؟

فردی اعلام کرده بود: "من این کار را تا 5 الی 6 بار وقتی حدوداً 20 ساله بودم انجام دادم. سال های پیش در جایی دور از اینجا..." فرد دیگری نوشته بود که پس از 8 بار انزال دیگر چیزی برای انزال نداشته است. "شاید اگر به اندازه کافی آب و مقداری مکمل روی مصرف کنید بتوانید رکورد 10 یا حتی 15 بار را بشکنید ..." بعضی دیگر اعلام کرده بودند که این بستگی به دوره زمانی استراحت بعد از هر بار ارضا شدن دارد. فرد دیگری بیان کرده بود که "در یک تحقیق بر روی رکورد یک مرد با کمبود پرولاکتین و بدون داشتن دوره بازیابی توان جنسی، وی توانست در مدت 40 دقیقه 6 بار انزال داشته باشد اما هر بار میزان منی خارج شده از وی کاهش می یافت.

تعداد انزال مردان از لحاظ فیزیکی در طی یک روز

دوره بازیابی توان جنسی مردان چگونه است

بر اساس گفته های جیمن برامبات یک متخصص اورولوژی، دوره بازیابی توان جنسی مردان ممکن است بین چند دقیقه تا چند ساعت متفاوت باشد. این بازیابی بستگی به سن، میزان تحریک دریافتی بین هر بار ارضاء، هورمون ها و سلامت جسمی کلی فرد دارد. وی توضیح می دهد: "پس از رابطه جنسی، آلت تناسلی به دلیل سیگنال هایی به بدن می گوید که آرام باشد (بویژه آلت تناسلی به عنوان مهمترین عضو در این فرآیند)، شل و آویخته می شود. سطوح دوپامین و تستوسترون کاهش یافته و پرولاکتین (که سطح تستوسترون را در مردان کاهش می دهد) افزایش پیدا می کند و این تغییرات هورمونی به نظر می رسد دلیل اصلی طول دوره بازیابی قوای جنسی در مردان باشد." وی می افزاید: تحقیق دریافته اند که جوانان می توانند در مدت چند دقیقه این بازیابی را داشته باشند در حالی که در مردان 30 و 40 ساله این مدت به 30 الی 60 دقیقه یا حتی بیشتر می رسد. هر چند در این زمینه هیچ قانون نوشته شده و دقیقی وجود ندارد. 

اما در مورد اینکه یک مرد می تواند تا چند بار از خط پایانی انزال عبور کرده، فرض را بر این می گذاریم که آن فرد در دوران اوج توان جنسی اش قرار داشته باشد. "تحقیقات دریافته اند که پسران در سن 18 سالگی دوره زمانی بازیابی حدود 15 دقیقه دارند در حالی که این میزان در مردان 70 ساله به حدود 20 ساعت می رسد. مقدار میانگین بین تمامی گروه های سنی حدود 30 دقیقه می باشد. بنابراین به طور میانگین اگر فردی بلافاصله بعد از دوره زمانی بازیابی اقدام به رابطه جنسی نماید، حداکثر تعداد دفعات وی چه میزان خواهد شد؟ 48 مرتبه. اما همه ما می دانیم که این یک عدد تئوری می باشد چون انجام این کار از لحاظ جسمی امکان پذیر نیست."

دوره بازیابی جنسی مردان

برامبات فکر می کند که عدد تئوری نصف میزان واقعی این مساله می باشد. وی می گوید: "من حدس می زنم که شما می توانید این کار را 24 بار در روز انجام دهید اما هیچ کس نمی تواند به این میزان دست یابد زیرا بعد از انجام چند باره، این کار دردناک شده و برای شما لذتی در بر نخواهد داشت." اریک ویبوو، یک سخنران در دانشگاه اوتاگوی نیوزلند که مقاله ای درباره تعدد ارگاسم در مردان نوشته است، می گوید که مهم است ارگاسم را از انزال جدا کنید چون این دو فرآیندهای یکسانی نمی باشند. "بعضی مردان قادرند تا بدون داشتن انزال به ارگاسم جنسی برسند یا برعکس. انزال شامل خروج منی از بدن می باشد و در نتیجه قابل مشاهده است. با این وجود مردانی که چندین بار انزال داشته باشند، به تدریج از میزان مایع انزال آنها کاسته خواهد شد. اما این مورد برای ارگاسم برقرار نمی باشد یعنی مردان می توانند ارگاسم های بدون انزال نیز داشته باشند."

تحقیق ویبوو مشخص کرده است که در حالی که بسیاری از مردان ادعا کرده اند بین 2 تا 9 بار در طول 24 ساعت ارضا شده اند، اما بیشترین مقدار آن 16 بار گزارش شده است. کماکان وی اعتراف می کند که بسیاری از تحقیقات درباره تعدد ارگاسم به صورت حکایتی و نقل قولی بوده و داده چندانی همراه با ارزیابی فیزیولوژیک ارگاسم وجود ندارد و شاید دلیل آن این است که اندازه گیری و سنجش ارگاسم امری چالش برانگیز است.

منبع: melmagazine

از
64
رای