پماد آنتی بیوتیک نئوسپورین چیست + فواید و عوارض neosporin برای جوش

پماد آنتی بیوتیک نئوسپورین چیست + فواید و عوارض neosporin برای جوش نئوسپورین چیست؛ فواید و عوارض پماد آنتی بیوتیک سه گانه نئوسپورین برای از بین بردن جوش و عفونت پوستی و جای زخم آیا کرم نئوسپورین (neosporin) برای درمان آکنه موثر است؛ در سلام دنیا بخوانید.

به دنبال درمان جوش و آکنه هستید و به شما استفاده از نئوسپورین را توصیه می کنند، در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات نئوسپورین چیست؟ پماد آنتی بیوتیک سه گانه نئوسپورین و اینکه آیا می توان از نئوسپورین برای درمان جوش و آکنه استفاده کرد؟ صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

آکنه می تواند دردناک، آزاردهنده باشد و بر سلامت عاطفی شما تأثیر بگذارد. برخی از درمان های خانگی موجود برای درمان آکنه می توانند مفید باشند، در حالی که برخی می توانند شرایط را بدتر کنند. استفاده از نئوسپورین برای آکنه یکی از روش های اثبات شده برای کاهش اکنه است. حدود 9.4 درصد از جمعیت جهان در برخی مواقع به آکنه مبتلا می شوند و در سطح جهانی هشتمین بیماری شایع در نظر گرفته می شود.

نئوسپورین چیست؟

نئوسپورین پمادی است که معمولاً برای درمان آسیب های پوستی یا عفونت های باکتریایی چشم استفاده می شود. این ترکیبی از سه آنتی بیوتیک است که از عفونی شدن زخم ها جلوگیری می کند. همچنین به عنوان یک پماد آنتی بیوتیک سه گانه (یا TAO) شناخته می شود.


حتما بخوانید: بهترین پماد برای جوش صورت


پماد آنتی بیوتیک سه گانه نئوسپورین

سه آنتی بیوتیک موجود در نئوسپورین به شرح زیر است:

1. پماد آنتی بیوتیک نئومایسین :

نئومایسین آنتی بیوتیکی است که می تواند با باسیل های هوازی گرم منفی و برخی از باسیل های بی هوازی نیز مبارزه کند .

پماد آنتی بیوتیک نئومایسین

2. پماد آنتی بیوتیک پلی میکسین بی:

پلی میکسین B یک آنتی بیوتیک است که می تواند با عفونت های باکتریایی گرم منفی مبارزه کند. می تواند غشای سلولی باکتری ها را بشکند و آنها را از بین ببرد.

پماد آنتی بیوتیک پلی میکسین بی

3. پماد آنتی بیوتیک باسیتراسین:

باسیتراسین آنتی بیوتیکی است که می تواند با شکستن دیواره سلولی و تداخل در سنتز باکتری های گرم مثبت، روی باکتری های گرم مثبت اثر بگذارد. از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند.

پماد آنتی بیوتیک باسیتراسین

از آنجایی که نئوسپورین ترکیبی از این سه آنتی بیوتیک است، می تواند با باکتری های گرم مثبت و گرم منفی مبارزه کند.

نئوسپورین همچنین حاوی کره کاکائو، وازلین، روغن زیتون و روغن پنبه دانه است. در حالی که ترکیبات موجود در نئوسپورین امیدوارکننده به نظر می رسد، این دارو تا چه حد برای درمان آکنه موثر است؟ اجازه دهید توضیح دهیم.


حتما بخوانید: از بین بردن جوش صورت بدون دارو با درمان خانگی


آیا می توان از نئوسپورین برای درمان آکنه استفاده کرد؟

نئوسپورین برای آکنه موثر است؟

نئوسپورین برای آکنه خیلی موثر نیست. در واقع، شواهدنشان می دهد که ممکن است در برخی نیز اثرات نامطلوبی ایجاد کند. شاید تعجب آور باشد که دارویی که برای کشتن باکتری ها طراحی شده است ممکن است به درمان بیماری ناشی از باکتری کمک نکند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که در حالی که نئوسپورین ممکن است طیف وسیعی از باکتری ها را از بین ببرد، بر علیه سایرین کار نمی کند. سویه ای از باکتری به نام  Propionibacterium acnes در اکثر موارد مسئول ایجاد آکنه است. در حالی که نئوسپورین علیه باکتری‌های اشریشیا کلی و نایسریا عمل می‌کند ، ممکن است در برابر P.acnes مؤثر نباشد.

در حالی که آکنه ممکن است توسط دیگر گونه‌های کوچک باکتری که نئوسپورین می‌تواند در برابر آن‌ها کار کند نیز ایجاد شود، احتمال آن بسیار کم است. از این رو، توصیه می کنیم از نئوسپورین برای درمان آکنه خود استفاده نکنید. مشورت با پزشک برای درک باکتری خاصی که باعث بیماری شما شده است ایده آل است. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از نئوسپورین برای درمان رایج ترین اشکال آکنه می تواند عوارض نامطلوبی داشته باشد. در بخش بعدی به همین موضوع پرداخته ایم.

آیا می توان از نئوسپورین برای درمان آکنه استفاده کرد

عوارض جانبی استفاده از نئوسپورین برای آکنه

1. مقاومت آنتی بیوتیکی در باکتری ها را افزایش می دهد:

استفاده طولانی مدت از داروی نامناسب می تواند باعث ایجاد مقاومت باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها شود. پس از آن، دارو حتی بر روی آن دسته از باکتری‌هایی که قبلاً در برابر آن‌ها مؤثر بود، عمل نمی‌کند. حتی اگر تاثیری بر روی آکنه شما نداشته باشد، استفاده بیش از حد از نئوسپورین در جایی که نیازی به آن نیست، می‌تواند شانس موثر بودن آن را زمانی که آن را روی زخم یا آسیب دیگری اعمال می‌کنید کاهش دهد.


حتما بخوانید: آکنه و جوش پیشانی چیست و درمان آن


2. ممکن است به پوست شما آسیب برساند:

استفاده طولانی مدت از  نئوسپورین برای آکنه می تواند تأثیر نامطلوبی بر پوست شما داشته باشد. آنتی بیوتیک ها، مانند آنهایی که در نئوسپورین وجود دارند، میکروبیوم پوست را تغییر می دهند. آنها به لایه بالایی پوست آسیب می رسانند و ممکن است آن را مستعد آکنه و سایر عفونت ها کنند. یکی دیگر از اجزای نئوسپورین، به نام نئومایسین، ممکن است باعث درماتیت تماسی آلرژیک شود.

3. ممکن است آکنه شما را تشدید کند:

نئوسپورین حاوی اجزای کمدوژنیک است (که می تواند منافذ شما را مسدود کند). منافذ مسدود نیز ممکن است باعث آکنه و فولیکولیت شود.

آیا این عوارض به این معنی است که هرگز نباید از نئوسپورین برای درمان آکنه استفاده کنید؟ نه واقعا. شرایط خاص استفاده از نئوسپورین را برای درمان آکنه ضروری می کند.

عوارض جانبی استفاده از نئوسپورین برای آکنه

چه زمانی از نئوسپورین برای آکنه استفاده کنیم؟

استفاده از نئوسپورین تنها زمانی می تواند ایده آل باشد که آکنه شما عفونی شود. این می تواند یک پماد عالی برای درمان آکنه عفونی باشد. ژل نفتی موجود در نئوسپورین یک نرم کننده است و ممکن است پوست اطراف آکنه را مرطوب کند. با این حال، اطلاعات در این زمینه محدود است. برای اطلاعات بیشتر با دکتر خود مشورت کنید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر آکنه شما خیلی شدید یا دردناک می شود، یا درمان ها نتایج مناسبی را ارائه نمی دهند، باید به متخصص پوست مراجعه کنید. همچنین اگر آکنه شما پس از مصرف هر داروی خاصی ظاهر شد، باید به پزشک مراجعه کنید. مراجعه به موقع به پزشک می تواند شما را با اطلاعات مناسبی که می تواند به حل سریعتر مشکل شما کمک کند، مسلح کند.


حتما بخوانید: درمان جوش با طب سنتی چینی


نئوسپورین ترکیبی از سه آنتی بیوتیک است که به درمان آسیب های پوستی و عفونت های چشمی کمک می کند. اگرچه بسیاری از نئوسپورین برای مدیریت آکنه استفاده می کنند، اما خیلی موثر نیست. ممکن است طیف وسیعی از باکتری ها را از بین ببرد، اما با باکتری های مولد آکنه مبارزه نمی کند. بنابراین، استفاده از نئوسپورین برای مشکلات آکنه توصیه نمی شود. علاوه بر این، ممکن است عوارض جانبی جدی از جمله آسیب رساندن به پوست و تشدید آکنه شما را به همراه داشته باشد. شما ممکن است از نئوسپورین برای تسکین عفونت پوست استفاده کنید، اما همیشه بهتر است قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

چه زمانی برای درمان آکنه به پزشک مراجعه کنیم؟

سوالات متداول

آیا نئوسپورین به درمان جوش کمک می کند؟

نئوسپورین ممکن است به تسریع روند بهبودی در صورت استفاده از پوسته های جوش کمک کند.

آیا می توان نئوسپورین را روی جوش ها قرار داد؟

بله، میتونی. اگرچه نئوسپورین ممکن است با باکتری های ایجاد کننده آکنه مبارزه نکند، اما می تواند التهاب اطراف جوش را کاهش دهد.

آیا نئوسپورین برای جای زخم خوب است؟

نئوسپورین ممکن است روند بهبود زخم را زمانی که روی دلمه ها اعمال می شود تسریع کند. بنابراین، ممکن است به کاهش جای زخم کمک کند. با این حال، نمی تواند جای زخم های موجود را محو کند.


حتما بخوانید: درمان خانگی گوشت اضافه جای زخم (زائده گوشتی)


آیا نئوسپورین به عفونت های پوستی کمک می کند؟

این بستگی به باکتری ایجاد کننده عفونت دارد. نئوسپورین ممکن است بتواند مشکلات ناشی از برخی باکتری های گرم منفی و گرم مثبت مانند اشریشیا کلی و نایسریا را درمان کند.

آیا باید به استفاده از نئوسپورین ادامه دهم؟

از Neosporin طبق دستورالعمل برچسب محصول یا طبق توصیه یک متخصص پوست استفاده کنید.

آیا باید به استفاده از نئوسپورین ادامه دهم؟

نکته های کلیدی کرم نئوسپورین

  • نئوسپورین پماد ساخته شده از سه آنتی بیوتیک است که برای درمان آسیب های پوستی و عفونت های باکتریایی چشم استفاده می شود.
  • نئوسپورین برای درمان آکنه در نظر گرفته نشده است و حتی ممکن است آن را بدتر کند.
  • برای کشف علت آکنه و درمان مناسب برای آن با یک متخصص پوست مشورت کنید.

سخن آخر

بدترین درمان برای آکنه دستکاری آنها می باشد، پس هرگز برای رفع آکنه و یا جوش های هر ناحیه از بدنتان به آنها دست نزنید زیرا امکان شیوع آنها بیشتر می شود.


مقالات مرتبط:

از بین بردن قرمزی جای جوش صورت با 11 درمان خانگی و گیاهی

20 تا از بهترین ضد آفتاب ضد جوش خارجی برای پوست چرب و مستعد آکنهاز
2
رای