روش مراقبت از خود در مقابل بیمار کرونایی (covid-19) در منزل

روش مراقبت از خود در مقابل بیمار کرونایی (covid-19) در منزل انتقال ویروس کووید 19 به فرد سالم بسیار سریع است پس بهتر است که توصیه های ایمنی را جدی بگیریم و حدالمقدور از ترک کردن خانه برای کارهای غیر ضروری بپرهیزیم و در صورت بیرون رفتن فاصله فیزیکی را رعایت کرده و ماسک بزنیم.

اطلاع داشتن از مثبت شدن نتیجه آزمایش کووید 19 فردی که با او زندگی می کنید می تواند نگرانی را برای هر دو شما ایجاد کند. دکتر دیوید هیرشوورک ، متخصص بیماری های عفونی ، پزشک داخلی Northwell Health ، این گونه گفت که: "این یک وضعیت مهم است که باید در نظر گرفته شود زیرا ما می دانیم که اعضای خانواده تقریباً 50 درصد در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند." به منظور کمک و مراقبت از شخصی که مبتلا به COVID-19 است ضمن حفظ امنیت خود ، هشت نکته بیان شده در این مقاله از وبسایت سلام دنیا را که از متخصصان برای مراقبت از بیمار کرونایی در خانه گفتند نیز در نظر بگیرید.

اگر در خانه کرونایی داشته باشیم چه کنیم

8 راه برای محافظت از خود وقتی که شخصی در خانه شما دارای COVID-19 میباشد

1. برای محافظت از خود در برابر کووید 19 تست COVID-19 را انجام دهید

دکتر اسکات براونشتاین ، مدیر پزشکی Sollis Health در لس آنجلس ، گفت: اگر فردی در خانه شما جواب آزمایش و تست  COVID-19 او مثبت درآمد ، در اسرع وقت آزمایش PCR COVID-19 را برای خود انجام دهید. براونشتاین به Healthline گفت: "با این حال ، حتی اگر این تست جوابش منفی باشد ، این امر نمیتواند عفونت زودرس را ، وقتی که بار ویروسی می تواند زیر سطح تشخیص باشد و باعث یک آزمایش منفی کاذب شود، رد کند.


حتما بخوانید: اقدامات و راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا


"ما می دانیم که میزان حساسیت تست ها 5 تا 7 روز پس از آخرین قرار گیری در معرض بیماری به طرز چشمگیری افزایش می یابد ، بنابراین شما می خواهید که در طی یا بعد از آن روزنه ، آزمایش COVID-19 PCR دوم را بدست آورید. "برای یافتن آزمایش در نزدیکی خود(محل آزمایش نزدیک به خود) ، به وب سایت وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده مراجعه کنید. براونشتاین گفت: "اگر قادر به بدست آوردن و انجام آزمایش نیستید یا اینکه ترجیح می دهید که تحت آزمایش قرار نگیرید ، قرنطینه کردن خود به مدت 14 روز تا زمانی که علائمی از خود بروز ندهید راه حل دیگری برای این موضوع است." براونشتاین گفت: "تست اعضای خانواده و سایر تماس یا برخورد های نزدیک دیگر را باید مثبت فرض کرد."

برای محافظت از خود در برابر کووید 19 تست COVID-19 را انجام دهید

مراقبت از کرونایی ها در منزل

2. محدود کردن برخورد ها (تماس ها) برای محافظت از خود در برابر کووید 19

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در رهنمودهای خود برای مراقبت از فرد مبتلا به COVID-19 بیان می کنند: افراد مبتلا به COVID-19 باید خود را از دیگران در خانه جدا کنند. در صورت امکان ، فرد مبتلا به COVID-19 باید از یک اتاق خواب و حمام جداگانه استفاده کند. همه افراد در خانه باید حداقل 6 فوت از فرد مبتلا به COVID-19 تا حد ممکن فاصله داشته باشند. براونشتاین گفت: فرد مبتلا به COVID-19 باید از زمان شروع علائم یا آزمایش مثبت حداقل 14 روز در قرنطینه باشد و در موارد شدید نیز مدت بیشتری در قرنطینه باشد.دکتر بروس ای. هیرش ، پزشک معالج و استادیار در بخش بیماری های عفونی Northwell Health ، گفت: اگر در فضای محدود و تنگی هستید ، فرد مبتلا به COVID-19 را تا حد امکان از دیگران دور نگه دارید هیرش به Healthline گفت: "اکثریت قریب به اتفاق ، فاصله دورتر از آن شخص به این معنی است [که] حتی اگر در معرض بیماری قرار بگیرید ، در معرض دوز کمتری از آن قرار خواهید گرفت." وی افزود: "اطلاعات بسیار جالبی وجود دارد که نشان می دهد فردی که به مقدار زیادی از ویروس آلوده می شود بسیار بیمارتر از فردی است که توسط یک ویروس کوچک آلوده می شود."وی خاطرنشان کرد: با این حال ، شما هنوز هم می توانید از شخص مراقبت کنید ، اما فقط برای نیاز های ضروری وارد مکان او شوید. هیرش گفت: "افرادی كه با شخصی كه مبتلا به COVID-19 است زندگی می كنند باید با آوردن غذا برای آنها و جلوگیری از تماس طولانی مدت در اتاق ، از آنها مراقبت كند."


حتما بخوانید: آموزش روش پاکسازی و ضد عفونی کردن خانه پس از یک دوره بیماری


3. برای محافظت از خود در برابر کووید 19 پنجره ها را باز نگه دارید

برای بهبود تهویه هوا در محل زندگی خود ، پنجره ها را تا حد قابل تحمل باز نگه دارید ، حتی اگر به معنای بالا بردن حرارت و زیاد کردن شوفاژ باشد باشد.هیرشوورک گفت: "این امر به ویژه در هنگام یادآوری کردن این نکتهکه ویروس می تواند به صورت قطرات بسیار کوچک در هوا باقی بماند و بطور بالقوه دیگران را آلوده کند مهم است ."

برای محافظت از خود در برابر کووید 19 پنجره ها را باز نگه دارید

4. برای محافظت از خود در برابر کووید 19 ماسک بزنید

CDC اظهار می دارد که شخصی که بیمار است هنگامی که در اطراف افراد دیگر هست باید ماسک بزند ، و کسی که با آنها زندگی می کند نیز باید از ماسک یا پوشش صورت (شیلد) استفاده کند. هیرشوورک گفت: "برای استفاده از ماسک (تا آنجا که ممکن است) باید آستانه بسیار کمی وجود داشته باشد. "وی افزود: ماسكها به عفونتهای تنفسی بینی و دهان فرد آلوده كمك می كنند. اما داده های جدیدتراز این پشتیبانی می کند که ماسک ها از افراد در برابر آلودگی نیز محافظت می کنند. "در حالی که استفاده از ماسک ، محافظت 100 درصدی را در برابر ابتلا به ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود را تضمین نمی کند ، هیرش گفت که انجام این کار می تواند شانس ابتلا شما به این ویروس را کاهش دهد.هیرش گفت:"ماسک های جراحی خوب هستند، به خصوص اگر به خوبی مهر و موم شده باشد(محکم درست شده باشن).ماسک پارچه ای نیز از هیچ چیز بهتر است. "" اگر هرکدام از آنها را ندارید، پوشیدن یک ژاکت/گرمکن روی بینی و دهان می تواند سطح محافظت خاصی را برآورده کند."استفاده از عینک های حفاظ دار هنگام حضور در نزدیکی فرد مبتلا به COVID-19 "می تواند از ورود ویروس مستقیم به غشاهای مخاطی چشم محافظت کند".


حتما بخوانید: آموزش تصویری استفاده صحیح از انواع ماسک + روش درآوردن ماسک


برای محافظت از خود در برابر کووید 19 ماسک بزنید

5. برای محافظت از خود در برابر کووید 19 غذای سالم بخورید

هیرش گفت با پزشک خود در مورد اینکه آیا شما باید یک مکمل مصرف کنید یا نه صحبت کنید. وی گفت: "با این حال ، آنچه مهمتر است داشتن یک رژیم غذایی سالم و جلوگیری از افزایش وزن است که تجربه آن در این زمان استرس زا و عدم اطمینان بسیار آسان است. "ما می دانیم که برخی شرایط سلامتی فرد را مستعد ابتلا به عوارض COVID-19 می کند که بسیاری از این شرایط سلامتی را می توان با تغییر سبک زندگی برطرف کرد." طبق گفته CDC ، بزرگسالانی که شرایط پزشکی خاصی دارند ، در معرض خطر بیشتری برای مبتلا شدن به COVID-19 شدید ، بستری شدن در بیمارستان و ICU ، لوله گذاری یا تهویه مکانیکی و مرگ هستند.

برای محافظت از خود در برابر کووید 19 غذای سالم بخورید

شرایط مربوط به رژیم غذایی که افراد را در معرض خطر افزایش بیمارهای شدید قرار می دهد شامل موارد زیر است:

خطر افزایش ابتلا به کووید 19 در  :

  • بیماری های قلبی
  • چاقی (BMI 30 کیلوگرم در متر مربع یا بالاتر اما کمتر از 40 کیلوگرم در متر مربع)
  • چاقی شدید (BMI ≥40 kg / m2)
  • دیابت غیر وابسته به انسولین

هیرش گفت: "داشتن یک رژیم غذایی سالم بدن را از نظر متابولیکی بسیار سالم تر می کند و این تفاوت را ایجاد می کند."

6. برای محافظت از خود در برابر کووید 19 دست ها را بشویید و سطوح را ضد عفونی کنید

CDC رعایت بهداشت درست و خوب دست را پیشنهاد می کند:دستان خود را به ویژه پس از نزدیک بودن به بیمارحداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید. اگر آب و صابون به راحتی در دسترس شما نبود، از ضد عفونی کننده دست که حداقل دارای 60 درصد الکل است استفاده کنید.از دست زدن به چشم ، بینی و دهان با دست های شسته نشده خودداری کنید.هیرش گفت: "شستن دستها مفید است و در مورد یک فرد بیمار بسیار منطقی است و همچنین برای شخص بیمار نیز باید دستهای خود را بشوید."CDC همچنین توصیه می کند که هر روز سطوح و وسایل "با لمس زیاد" نظیر میزها ، دستگیره های در ، کلیدهای روشنایی ، میز ، توالت ، شیر آب ، ظرفشویی ها و وسایل الکترونیکی را تمیز و ضد عفونی کنید. CDC پیشنهاد می کند که سطح و وسایل را با آب و صابون تمیز کنید و سپس از یک ضد عفونی کننده خانگی استفاده کنید.


حتما بخوانید: آموزش تصویری روش ضد عفونی کردن و شستن دست ها برای جلوگیری از بیماری


برای محافظت از خود در برابر کووید 19 دست ها را بشویید و سطوح را ضد عفونی کنید

7. به منابع خبری COVID-19 معتمد اعتماد کنید

براونشتاین گفت ، اگر چه گوش دادن به صحبت های دوستان ، خانواده و افراد در رسانه های اجتماعی وسوسه انگیز است ، اما در مورد اطلاعات و توصیه های COVID-19 فقط به منابع معتمد مورد حمایت متخصصان گوش دهید. براونشتاین گفت: "اطلاعات غلط زیادی در رسانه های اجتماعی و اینترنت وجود دارد که توصیه می کند از دوزهای گسترده ویتامین ها گرفته تا دوش آب گرم که برای محافظت از ابتلا به COVID-19 موثر هستند استفاده کنید""بیشتر این پیشنهادها  اثبات نشده و حتی بعضی از آنها می توانند خطرناک باشند." به منابعی همچون پزشک مراقبت های اولیه ، CDC یا منبع معتبر سازمان بهداشت جهانی مراجعه کنید.

 به منابع خبری COVID-19 معتمد اعتماد کنید

8. درباره COVID-19 با یک دوست صحبت کنید

با این حال ، دوستان و خانواده می توانند برای بیان احساسات شما در زمان های دشوار عالی باشند. براونشتاین گفت: " اگر تست تماس خانگی برای COVID-19 مثبت بود ، طبیعیست که احساسات مختلفی از جمله ترس ، اضطراب ، افسردگی و تنهایی را تجربه کنید ، که می تواند عمیق و ضعیف کننده باشند."براونشتاین افزود: "صحبت كردن و ابراز این احساسات به یك دوست یا خویشاوند خود می تواند بسیار كاریكاتیك باشد ، و می تواند بهزیستی جسمی و روحی شما را بهبود بخشد." امیدواریم از مقاله که درباره نکات ایمنی و مراقبت از بیمار کرونایی در خانه خواندید لذت برده باشید و ما را در مقالات دیگر سلام دنیا همراهی کنید.


مقالات مرتبط:

10 نشانه و علائم هشدار دهنده بیماری در کودکان که نباید نادیده گرفت

آموزش تصویری و گام به گام روش ساخت 2 نوع ضد عفونی کننده دست خانگی

انشا با موضوع ویروس کرونا؛ تاثیر کووید 19 بر سبک زندگی مردم

از
7
رای