توصیه هایی برای یک رژیم غذایی سالم در ماه رمضان

توصیه هایی برای یک رژیم غذایی سالم در ماه رمضان ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا علاوه بر آرامش روحی به تناسب اندام نیز دست بیابیم، البته مشروط بر آنکه با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و پرهیز از پرخوری در وعده ها

با شروع ماه رمضان، میلیون ها نفر در سراسر جهان روزانه از طلوع تا غروب خورشید به مدت یک ماه کامل روزه می گیرند. افرادی که ماه رمضان روزه می گیرند، روز خود را با یک وعده به نام سحر شروع می کنند، سپس بعد از طلوع آفتاب روزه خود را با وعده دیگری به نام افطار به پایان می رسانند. در طول روزه، هیچ غذا یا آبی برای مصرف مجاز نیست. با وجود روزه داری، بیشتر افراد به کار روزانه خود می پردازند. اگر شما ماه مبارک رمضان روزه دار باشید، تغذیه شما مهم است تا انرژی لازم را در طول روز داشته باشید. برای کمک به روزه داری شما، نکاتی برای راهنمایی ارائه می شود.

رژیم غذایی ماه رمضان

رژیم غذایی مناسب ماه رمضان 

برای حفظ قدرت در طول روز، شما باید اطمینان حاصل کنید که غذای سیر کننده و مغذی در وعده سحر میل کنید. اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی فیبر را در قالب میوه ها و سبزیجات به بدن برسانید. مقادیر زیادی از جو، گندم، آجیل، تخمه ها و عدس را مصرف کنید. همچنین، از پروتئین های با کیفیت خوب نیز استفاده کنید. تخم مرغ یک ماده عالی برای شروع روز است. این مواد انرژی شما را به مدت طولانی در طول روز حفظ می کنند.
از آب میوه ها و اسموتی ها برای هیدراته نگه داشتن بدن همراه با آب فراوان در بازه بین افطار تا سحر استفاده کنید. از مصرف کافئین صرف نظر کنید زیرا منجر به از دست دادن آب بدن در طول روز می شود و حس تشنگی را افزایش می دهد.

از بادام و خرما زیاد استفاده کنید. هر دو اینها نه تنها مغذی هستند بلکه به شما در طول روز کمک می کنند. خرماها حاوی قند طبیعی هستند که انرژی فوری را به شما ارائه می دهند.
هر زمان که می توانید از غذاهای کباب شده، کمی سرخ شده و پخته شده استفاده کنید. این هضم شما را آسان و مواد مغذی غذای شما را حفظ می کند. اگر دچار دیابت، بارداری یا بیماری های قلبی یا سایر شرایط سلامتی هستید، با پزشک خود در مورد روزه داری مشورت کنید.

از
1
رای