اعتیاد به کار چیست ؛ علائم و تست تشخیص معتاد به کار

اعتیاد به کار چیست ؛ علائم و تست تشخیص معتاد به کار آیا می دانستید که زنان بیشتر در معرض خطر اعتیاد به کار هستند؟ زنان اغلب در معرض فشار کاری بیشتری هستند که اغلب آسیب های بسیار جدی به زنان وارد می کند. علائم و تست تشخیص معتاد به کار را در سلام دنیا بخوانید.

داستان اعتیاد به کار خانم کورتنی

کورتنی ادموندسون می گوید: "من فکر نمی کردم ساعت کاری هفته ای 70 تا 80 ساعت مشکلی داشته باشد تا زمانی که متوجه شدم تمام زندگی من فقط کار است و زندگی می کنم تا کار کنم".  او اضافه می کند: "زمان هایی که با دوستانم می گذراندم، اغلب صرف نوشیدن برای رسیدن به یک تسکین موقتی می شد."
در سه سال اول یک کار فوق العاده رقابتی، ادموندسون بی خوابی شدید را تجربه کرد. او تنها حدود هشت ساعت در هفته می خوابید که بیشتر آن هم جمعه ها بود، تا وقتی که از کار خارج شد.

او معتقد است که در نهایت خود را ازبین برده است تا به خود ثابت کند که انسان با کفایتی است. در نتیجه، ادموندسون خود را در جستجوی اهداف غیرواقعی یافته و هچنینم به این واقعیت پی برد که هرگاه به هدف خود رسیده تنها یک درمان و راه حل موقت بوده است. اگر داستان ادموندسون آشنا به نظر می رسد، زمان بررسی فهرست عادات کاری و اثر آنها بر زندگی خود است. در این مقاله از سایت سلام دنیا، به بررسی اینکه اعتیاد به کار چیست و علائم معتاد به کار و تست تشخیص وابستگی به کار و شغل پرداختیم. با ما همراه باشید.

اعتیاد به کار چیست

چگونه متوجه اعتیاد به کار خود شوید (معتاد بودن به کار چیست)

افراد مبتلا به این اختلال سلامت روان، توانایی کاهش زمان سپری شده در دفتر کار و کنترل وسواس در اجرای کار خود را ندارند. افراد معتاد به کار عمدتا از کار بیشتر برای فرار از مشکلات شخصی استفاده می کنند. اعتیاد به کار می تواند به روابط، سلامت روحی و جسمی نیز آسیب برساند. اعتیاد کار در زنان و افرادی که خود را به عنوان فردی کمالگرا توصیف می کنند، رایج است. طبق نظر دکتر روانشناس بالینی کارلا ماری منلی، اگر شما یا عزیزانتان احساس می کنید که زندگی شما تنها دارد صرف کار کردن می شود، احتمالا در طیف معتادان به کار هستید.


حتما بخوانید: فرد معتاد کیست و چه علائم ظاهری دارند؟


نشانه واضح اعتیاد به کار

برای انجام اقدامات اولیه و ایجاد تغییرات، شناسایی علائم اعتیاد به کار مهم است. با وجود راه های مختلف در توسعه اعتیاد به کار، چند نشانه واضح برای آگاهی وجود دارد :

 • به طور مرتب کار را به خانه می آورید.
 • اغلب تا دیروقت در دفتر می مانید.
 • دائما ایمیل یا پیام های کاری خود را در زمانی که در خانه هستید چک می کنید.

منلی اضافه می کند: اگر زمان اختصاص یافه برای همراهی با خانواده، ورزش، غذا خوردن یا زندگی اجتماعی شما تحت شعاع یک برنامه کاری قرار می گیرد، به نظر می رسد که تمایلات اعتیاد به کار را دار می باشید. در ادامه علائم بیشتری معرفی می کنیم.

تست تشخیص اعتیاد به کار

تست تشخیص اعتیاد به کار با 7 معیار پایه 

علاقه محققان به یافتن اطلاعات بیشتر در مورد اعتياد به کار، ابزاری را برای اندازه گيری درجه اعتیاد به کار توسعه داده است: مقياس اعتیاد به کار Bergen. هفت معیار پایه برای شناخت اعتیاد به کار:

 • به این فکر هستید که چطور می توانید زمان بیشتری را برای کار آزاد کنید.
 • شما وقت بیشتری را نسبت به زمان در نظر گرفته شده صرف کار می کنید.
 • شما برای کاهش احساس گناه، اضطراب، درماندگی، و افسردگی کار می کنید.
 • دیگران بارها به شما گفته اند که کمتر کار کنید.
 • اگر شما را از کار منع کنند مضطرب می شوید.
 • شما به خاطر کار خود از سرگرمی ها، فعالیت های اوقات فراغت و ورزش محروم می شوید.
 • بقدری کار می کنید که به سلامتی شما لطمه وارد کرده است.

پاسخ "اغلب" یا "همیشه" به حداقل چهار نکته از این هفت جمله ممکن است نشانه اعتیاد بکار باشد.


حتما بخوانید: چگونه یک فرد معتاد را ترک دهیم؟ 


چرا زنان بیشتر در معرض ابتلا به اعتیاد به کار قرار دارند

مردان و زنان هر دو تجربه اعتیاد به کار و استرس کاری را تجربه می کنند. اما تحقیقات نشان می دهد که زنان بیشتر در معرض اعتیاد به کارهستند و سلامت آنها بیشتر در معرض خطر قرار دارد. مطالعه ای نشان می دهد زنانی که بیش از 45 ساعت در هفته کار می کنند در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند. اما خطر ابتلا به دیابت برای زنانی که کمتر از 40 ساعت کار می کنند، به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
آنچه در مورد این یافته ها بسیار جالب است این است که خطر ابتلا به دیابت در مردان با انجام ساعت کاری طولانی مدت تغییری نمی کند.
تونی تان، روانشناس توضیح می دهد: "زنان به طور قابل توجهی بیشتر از فشارهای شدید، اضطراب و افسردگی نسبت به مردان رنج می برند، همچنین مشکالت جنسی در محل کار و مسئولیت خانوادگی، فشارهای وارده بر زنان را دوچندان می کند."

اعتیاد به کار

زنان اغلب در معرض فشار کاری بیشتری هستند زیرا با احساسات زیر دست و پنجه نرم می کنند :

 • باید دو برابر سخت تر و طولانی تر کار کنند تا اثبات کنند به خوبی همکاران مرد خود هستند.
 • به اندازه ای که شیستگی دارند به آن ها بها داده نمی شود.
 • مواجهه با پرداخت نابرابر
 • عدم پشتیبانی مديريتی
 • انتظار از برقراری تعادل در کار و زندگی خانوادگی
 • نیاز به انجام "درست" همه چیز

مواجهه با تمام این فشارهای مضاعف اغلب آسیب های بسیار جدی ای به زنان وارد می کند.
الیزابت کوش، کارشناس مشاور بالینی توضیح می دهد: "بسیاری از زنان احساس می کنند که باید دو برابر سخت تر و طولانی تر کار کنند تا با همکاران مرد خود همسو شوند یا به سمت جلو حرکت کنند. تقریبا به این معناست که ما [زنان] ثابت کنیم غیرقابل تخریب هستیم تا برابر با مردان و یا مورد توجه قرار گیریم".

سخن آخر

وابستگی به کار و شغل نیز به نوعی اعتیاد محسوب می شود و فرد معتاد به کار ، تمام زندگیش را وقف کار می کند، اگر می خواهید بدانید که شما هم اعتیاد به کار دارید یا نه، تست تشخیص اعتیاد به کار که در این پست سلام دنیا، آمده است انجام دهید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید تجربیات و نظرات خود را در خصوص اعتیاد به کار را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

جملات انگیزشی و مثبت برای ترک اعتیاد کوتاه و تاثیرگذار

بهترین راه های ساده ترک اعتیاد به شیشه در خانه

از
5
رای