کاهش وزن با یوگا؛ 10 آسانا و حرکت یوگا برای لاغری شکم، ران و بازو

کاهش وزن با یوگا؛ 10 آسانا و حرکت یوگا برای لاغری شکم، ران و بازو لاغری با یوگا، 10 حرکت یوگا برای کاهش وزن؛ بهترین اساناهای یوگا برای کاهش وزن، چربي سوزي سریع، لاغری شکم و پهلو، بازو و ران و بالاتنه تصویری در سلام دنیا بیاموزید.

همه در این دوره مدرن از فواید یوگا آگاه هستند. یوگا آن بسته جامعی است که پاکسازی کامل بدن شما را از نظر جسمی، ذهنی و معنوی نیز هدف قرار می دهد. اگر روز خود را با یوگا شروع کنیم، نمی توانیم انکار کنیم که چقدر احساس شادابی و پر انرژی بودن می کنیم. نه تنها این، برخی از آساناهای یوگا برای کاهش وزن بسیار موثر هستند، بلکه برخی از آساناهای یوگا نیز به کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب که همیشه آرزویش را دارید کمک می کنند. بله، با کمی تلاش و اراده امکان پذیر است.

در این مطلب از سلام دنیا درباره روش کاهش وزن و لاغری با یوگا، و 10 حرکت و آسانا یوگا برای چربی سوزی، لاغری شکم و پهلو، بازو و ران صحبت خواهیم کرد که اگر به طور منظم آنها را تمرین کنید به شما در کاهش وزن کمک خواهد کرد. این آساناهای یوگا به شما کمک می کند انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید، متابولیسم را بهبود بخشید و استقامت خود را تقویت کنید. با پیچ و تاب ها، خم ها و وارونگی های زیاد، عضلات غیرفعال را باز می کنید که کاهش وزن شما را سرعت می بخشد.

10 آسانا یوگا برای کاهش وزن

در اینجا چند آساناهای برجسته یوگا وجود دارد که به دلیل تسریع روند کاهش وزن شناخته شده اند.

1. حرکت کمان (Dhanurasana):

این یک آسانا بسیار موثر برای کاهش وزن است. با بهبود هضم، درمان سوء هاضمه (چاقی)، مشکلات گوارشی، انعطاف پذیری، تقویت عضلات پشت، درمان یبوست و بهبود گردش خون روی کل بدن اثر می گذارد. چقدر شگفت انگیز است که از یک ژست ساده کمان از این فواید فراوان بهره مند شوید!


حتما بخوانید: یوگا چیست؛ آشنایی با فلسفه، سبک ها و انواع یوگا


چگونه انجامش بدهیم؟

برای این کار روی زمین دراز بکشید و صورتتان رو به جلو باشد. و حالا دست ها و پاهای خود را در جهت مخالف خود بکشید تا جایی که فقط لگن و شکم شما با زمین تماس داشته باشد. همچنین ران ها، سینه و پشت شما را تقویت می کند.

توجه: اگر مشکلات مربوط به معده دارید، این حالت را انجام ندهید.

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 1

2. حرکت سلام بر خورشید (سوریا ناماسکار):

سلام بر خورشید ترکیبی از دوازده آسانا است که به نحوی با هم مرتبط و هماهنگ شده اند که منجر به کشش کامل و التیام بدن می شود. این ژست به شما قدرت می‌دهد، کمرتان را تقویت می‌کند، زیرا تنفس عمیق حرکت شکم را با هم به عنوان یک توالی گرم کردن یوگا ترکیب می‌کند. انجام حداقل 12 دور سوریا نامسکار در روز واقعاً خوب است. صبح زمان ایده آل برای انجام این کار است. به محض اینکه احساس راحتی کردید می توانید این ان را افزایش دهید. اگر این ژست به درستی انجام شود می تواند به شما در تحریک سیستم گوارشی، افزایش متابولیسم و ​​تقویت بازوها کمک کند.

چربي سوزي حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو

3. حرکت پل (Setu Bandha Sarvangasana):

برای انجام این کار، به پشت دراز بکشید و دستان خود را به پهلو بکشید. اکنون زانوهای خود را تا کنید و بدن خود را از ناحیه لگن به بالا ببرید. حالا قسمت های مچ پای خود را با دست بگیرید. این ژست واقعاً روی باسن، شکم و ران‌های شما کار می‌کند.


حتما بخوانید: 8 کاری که هرگز نباید قبل از ورزش انجام دهید


این به شما کمک می کند تا به آرامی غده تیروئید خود را هنگامی که چانه سینه شما را لمس می کند ماساژ دهید. از این رو منجر به تولید هورمون تنظیم کننده متابولیسم می شود.

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 3

4. حرکت قایق (ناوکاسانا):

این ژست یوگا یک حالت نشسته است که به کاهش چربی شکم، بهبود هضم، بهبود گردش خون، تقویت عضلات شکم، تنظیم عملکرد ریه ها، پانکراس و کبد کمک می کند. می توان آن را به سادگی انجام داد. شما باید به پشت دراز بکشید و به حالت V شوید. که شبیه یک قایق است. حالا به مدت 10 ثانیه در این حالت بمانید و به تدریج زمان را افزایش دهید. شما احساس خواهید کرد که عضلات شکم شما پیچ خورده است، اما به یاد داشته باشید، این زمانی است که چربی های سرسخت شکم شما از بین می رود. نابرده رنج گنج میسر نمی شود!

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 4

حرکات یوگا برای لاغری و چربی سوزی سریع

5. پلانک رو به بالا (Purvottanasana):

این حرکت در ابتدا کمی دشوار به نظر می رسد. اما فواید آن را پس از تمرین منظم به زودی خواهید دید. این فقط یک موقعیت رو به بالا است. در حالتی بنشینید که پاهایتان دراز باشد و دست‌ها پشت باسنتان به سمت پاهایتان باشد. حالا به آرامی شروع به بالا رفتن کنید. موقعیت را تا ده ثانیه نگه دارید و زمان را به آرامی افزایش دهید.


حتما بخوانید: 7 حرکت مناسب در یوگا برای درمان یبوست


روزانه 10-15 ست یا بیشتر انجام دهید. این حالت عضلات سه سر، پشت، پاها و مچ دست شما را تقویت می کند، شانه ها، قفسه سینه، مچ پاهای جلویی را نیز تقویت می کند.

6. حرکت مثلث (Trikonasana):

این حالت به شما کمک می کند تا رسوبات چربی در شکم را کاهش دهید و با حرکت چرخشی خود به هضم غذا کمک می کند. می توانید عضلات پاها و بازوها را درگیر کنید تا عضلات بیشتری بسازید و چربی بیشتری بسوزانید.

چگونه انجامش بدهیم؟

بایستید و پاهای خود را از هم باز کنید. اکنون، پای راست خود را به سمت بیرون بچرخانید، دست ها را به سمت بیرون بکشید، کاملاً باز کنید و به پهلو روی پای راست خود خم شوید و به آرامی تا جایی که می توانید پایین بروید و پشت خود را صاف و در آن وضعیت نگه دارید. کف دست راست خود را روی زمین نگه دارید و تا زمانی که بتوانید بی حرکت بمانید. همین کار را در طرف دیگر تکرار کنید.

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 6

7. حرکت جنگجو (ویرا بهادراسانا):

برای انجام این حالت، باید صاف بایستید و پاهای خود را حداقل 3-4 فوت از هم باز کنید. هر دو دست را باز کنید تا زانوی راست خود را کمی خم کنید. حالا هر دو دست خود را به سمت سقف دراز کنید و تا جایی که پشت شما اجازه می دهد به سمت عقب متمایل شوید در حالی که پاها را از هم باز نگه دارید. این حالت به تقویت ریه ها و عضلات پشت شما کمک می کند. همچنین روی ران‌ها، شکم و باسن‌تان اثر می‌کند و توده‌های آن ناحیه را تقویت می‌کند.

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 7

حرکات یوگا برای لاغری بازو

8. حرکت پلانک (Chaturangadandasana):

این حرکت سخت است اما برای تأثیر تمرین بر روی مچ دست، بازوها، کمر و شکم بسیار خوب عمل می کند. این به وضعیت ایستادن شما کمک می کند تا بدنی قوی و خوش فرم داشته باشید. اگر به طور منظم پلانک انجام شود، به کاهش چربی شکم و تشکیل شکم کمک می کند. ژست پلانک عمدتاً قسمت بالایی بدن، شانه ها و چربی سوزی و تقویت چربی را هدف قرار می دهد. برای انجام پلانک، باید دستان خود را مستقیماً زیر شانه قرار دهید، مانند حالت فشار بالا و ناحیه لگن خود را به موازات زمین قرار دهید. این یکی از بهترین آساناهای یوگا کالری سوز است.

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 8

9. حرکت ایستادن روی شانه ها (Sarvangasana):

این حرکت فواید زیادی دارد. قدرت شما را افزایش می دهد، هضم را بهبود می بخشد، متابولیسم را افزایش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند و همچنین سطح تیروئید را متعادل می کند. به اختلالات خواب شما کمک می کند، عضلات شانه را تقویت می کند، باسن، عضلات شکم و پاها را تقویت می کند.


حتما بخوانید: فواید یوگا برای سلامت بدن، ذهن و تناسب اندام


برای تمرین این حالت، باید به پشت دراز بکشید. و باسن خود را بالا بیاورید و پاهای خود را به سمت سقف بکشید. می توانید کمر خود را با مچ دست نگه دارید یا به سادگی می توانید دست ها را صاف و کشیده روی زمین بگذارید و کف دست ها را روی زمین بکشید.

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 9

حرکات یوگا برای لاغری بالاتنه

10. حرکت کبرا (بوجانگاسانا):

این حرکت کل ناحیه شانه و قسمت بالای کمر شما را تقویت می کند و انعطاف پذیری بیشتری را برای کمر فراهم می کند. با کشش عضلات شکم به سوزاندن چربی های ناخواسته معده کمک می کند. همچنین به سوزاندن چربی اضافی روی ران، باسن و نواحی پایین شکم کمک می کند. روی شکم خود دراز بکشید و سر و تنه خود را در حالی که کف دست ها روی زمین باشد، بالا بیاورید. حالا بازوهایتان را از آرنج خم کنید و یک قوس ایجاد کنید و به آرامی به سمت بالا نگاه کنید. عجله نکن فشار را روی شکم خود احساس خواهید کرد. انگشتان پا را به طور کامل دراز کنید و آنها را روی زمین فشار دهید تا وضعیت را به درستی تجربه کنید. این آسانا را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. این حالت همچنین به تنظیم چرخه قاعدگی در زنان کمک می کند.

اساناهای یوگا برای کاهش وزن 10

سخن آخر

بنابراین این چند حرکت یوگا برای کاهش وزن است که به شما کمک می کند تا خوش اندام شوید. اما، به یاد داشته باشید که اگر به دنبال  کاهش وزن زیاد هستید، یوگا تنها یک از ارکان کاهش وزن است. برای نتایج سریع و دلخواه باید از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید و مقداری ورزش نیز انجام دهید. بهترین زمان برای تمرین یوگا صبح زود است. این شما را از استرس و سنگینی که ممکن است در تمام طول روز به دلیل انجام چند کار و زندگی سریع احساس کنید، رها می کند. شروع روز خود با یوگا باعث می شود احساس انعطاف پذیری و چابکی بیشتری نسبت به موارد دیگر داشته باشید و در کوتاه مدت به بخشی اساسی از زندگی روزمره شما تبدیل خواهد شد.اگر مشکل مزمن یا درد در قسمتی از بدن خود دارید، باید از پزشک یا متخصص یوگا جویا شوید. برخی از حرکت ها ممکن است بسیار شدید باشند و اگر تحت راهنمایی تمرین نکنید، می‌توانند به عضله یا قسمتی از بدن مشکل‌دار آسیب وارد کنند.

سلب مسئولیت: نکات ذکر شده در وبلاگ فقط برای اهداف اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه پزشکی حرفه ای تلقی شود. همیشه قبل از شروع هر برنامه تناسب اندام یا ایجاد هر گونه تغییر در رژیم غذایی خود با پزشک، مربی یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید.


مقالات مرتبط:

کاهش وزن و لاغری با 25 شگرد و راهکار عجیب

بهترین رژیم غذایی لاغری برای کاهش وزن سالم و اصولی

لاغری و کاهش وزن بدون ورزش کردن

آموزش 5 حرکت ورزشی عالی برای لاغری شکم با توپ پیلاتساز
4
رای