چگونه از فکر عشق بیرون بیاییم؛ جلوگیری از فکر کردن زیاد به یک نفر

چگونه از فکر عشق بیرون بیاییم؛ جلوگیری از فکر کردن زیاد به یک نفر چگونه یک نفر را از سرتان بیرون کنید؛ چگونه از فکر نامحرم بیرون بیاییم؛ نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد و چگونه فقط به خودم فکر کنم و از فکر کردن زیاد به یک نفر دست بردارم در سلام دنیا بخوانید.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است متوجه شوید که نسبت به یک مرد وسواس دارید. ممکن است دائماً فکرتان مشغول باشد که  دوست پسرتان چقدر شما را دوست دارد. یا حتی ممکن است به سختی با همسر سابقتان کنار بیایید. دلیل هر چه که باشد، وسواس می تواند شما را تحت فشار قرار دهد، و حتی شما را وادار به انجام کاری کند که پشیمان خواهید شد، مانند تعقیب عشق خود. یاد بگیرید که افکار وسواسی خود را محدود کنید و اگر می خواهید ادامه دهید. همچنین می توانید با پرت کردن حواس خود با فعالیت های دیگر، از وسواس پرهیز کنید. در این مطلب از سلام دنیا، ما به نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد ، چگونه از فکر عشق بیرون بیاییم؛ جلوگیری از فکر کردن زیاد به یک نفر پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

چگونه از فکر عشق نامحرم بیرون بیاییم (جلوگیری از فکر کردن زیاد به یک نفر)

1. وسواس های خود را محدود کنید

1. چشم انداز را حفظ کنید

وقتی احساس عدم اطمینان یا ناامنی می کنید، به راحتی درگیر جزئیات می شوید. ممکن است خودتان را در حال تجزیه و تحلیل بیش از حد هر جنبه کوچک از رفتار پسرتان ببینید: این شانه انداختن چه معنایی داشت؟ چرا داره میخنده یک قدم به عقب بردارید و چشم اندازی پیدا کنید.


حتما بخوانید: نشانه های مردی که همسرش را دوست ندارد و بخواهد رابطه را تمام کند


 • به جای اینکه روی هر چیز کوچکی استرس داشته باشید، به تصویر بزرگتر نگاه کنید. به زبان ساده، اگر دوست یا پسر جدید شما مدام به اطراف شما می اید واضح است که او شما را دوست دارد. نیازی به تفسیر همه جنبه های رفتار او نیست.
 • به خاطر داشته باشید که تحلیل بیش از حد یک موقعیت شبیه به فرضیات است. در هر دو موقعیت، شما به خود می گویید که چیزی درست است بدون اینکه مدرکی دال بر درست بودن آن داشته باشید. این نوع رفتار غیرمولد، ناسالم است و ممکن است منجر به کاهش عزت نفس شود، بنابراین اجتناب از آن مهم است.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 1

2. ایرادات فرد را به خود یادآوری کنید

احساسات شما در مورد دوست داشتنی یا زیبای جدید اغلب منحرف است. ممکن است متوجه شوید که شخص را ایده آل می کنید، فقط نکات مثبت را می بینید. سعی کنید عیوب فرد را بشناسید و بپذیرید تا به خود یادآوری کنید که او کامل نیست. انجام این کار می تواند به شما کمک کند وسواس را متوقف کنید.

 • برخی از ایراداتی که در مورد آن شخص متوجه شده اید را با صدای بلند بگویید. ممکن است به نظر برسد: «او در تماس گرفتن با من افتضاح است. بعلاوه، من را آزار می‌دهد که لباس‌های او هرگز با هم ست نمی‌شوند.»
 • از قرار دادن دوست پسر خود در موقعیت های حساس خودداری کنید زیرا این کار می تواند منجر به رابطه ای غیراصیل و نابرابر در شما شود.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 2

3. مراقب خودت باش

اگر در مورد پسری وسواس دارید، ممکن است لازم باشد کمی از او فاصله بگیرید. تمرکز را از او روی خودت معطوف کن. با درگیر شدن در مراقبت از خود، تمام آن انرژی را به درون خود بریزید.


حتما بخوانید: 55 ایده مراقبت از خود برای زنان و مردان


 • روزانه زمانی را برای انجام کارهایی که دوست دارید اختصاص دهید. ممکن است برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را دنبال کنید، ناخن های خود را لاک بزنید یا زمانی را با دوستان خود بگذرانید.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 3

4. از دوست خود بپرسید که آنها چه احساسی دارند

اگر نمی توانید دیدگاه خود را به دست آورید و اجازه دهید رابطه برقرار شود، پس با دوست پسر خود صحبت کنید. این اساساً معادل انجام کاری است که از آن می ترسید. اگر از او در مورد هر چیزی که وسواس دارید بپرسید، آن افکار دیگر بر شما قدرتی نخواهند داشت.

 • زمانی را برنامه ریزی کنید که هر دو بتوانید بدون حواس پرتی صحبت کنید. سعی کنید تا حد امکان در مورد نگرانی های خود دقیق باشید. موضوع را با گفتن چیزی شبیه به این موضوع مطرح کنید: «من فکر می‌کردم که آیا شما همان احساساتی را که من برای شما دارم نسبت به من دارید. من تو را دوست دارم و دوست دارم با تو قرار بگذارم. چه حسی در مورد آن داری؟"

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 4

2. محدود کردن تماس ها

1. محدود کردن تماس ها

ممکن است چیزی در این ضرب المثل قدیمی وجود داشته باشد: «هر آنکه از دیده برفت از دل هم رفت». توانایی شما برای حرکت ممکن است پیچیده باشد زیرا هنوز با این مرد درگیر هستید. برای مدتی ارتباط خود را قطع کنید و سعی کنید از دیدن این فرد خودداری کنید تا وسواس نداشته باشید.


حتما بخوانید: چگونه یک زن آلفا باشیم


 • یک سم زدایی کوچک از رسانه های اجتماعی بگیرید تا صفحه آنها را زیر پا نگذارید. به طور موقت شماره آنها را از تلفن خود حذف کنید (اگر این شخصی است که قصد دارید دوباره با او صحبت کنید، حتماً آن را در دفترچه آدرس یادداشت کنید) تا وسوسه نشوید که با آنها تماس بگیرید یا پیامک ارسال کنید.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 5

2. مراسمی را برای رها کردن انجام دهید

اگر هنوز در مورد یک مرد وسواس دارید، به احتمال زیاد هنوز برخی از مسائل حل نشده در اطراف وجود دارد. برای اینکه بتوانید به طور کامل به زندگی خود ادامه دهید باید کارهایی انجام دهید.

 • روش های زیادی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. می‌توانید تمام خاطراتی را که از این شخص دارید جمع کنید و  جعبه را در سطل زباله بیندازید یا اهدا کنید. یا ممکن است برای شخصی که احساسات شما را به اشتراک می گذارد نامه بنویسید. سپس آن را بسوزانید یا تکه تکه کنید.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 6

3. قرار ملاقات با شخص جدید

آشنایی با شخص جدید می تواند به شما کمک کند تا در نهایت معامله غلبه بر یک شعله قدیمی را امضا کنید. به‌علاوه، هنگامی که با یک مسابقه بهتر روبرو می‌شوید، ممکن است فراموش کنید که چرا علاقه‌تان اینقدر جالب بود.

 • حسگرها را بیرون بگذارید تا ببینید آیا حلقه اجتماعی شما می تواند شما را با کسی مرتبط کند یا خیر. به یک باشگاه جدید بپیوندید یا در کلاسی شرکت کنید تا با افراد جدید آشنا شوید و  دوستیابی آنلاین را امتحان کنید.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 7

3. پرت کردن حواس خود


حتما بخوانید: چگونه شخصیت خود را بسازیم


1. چند هدف تعیین کنید

نگاه به آینده می تواند به شما کمک کند تا از وسواس در مورد حال یا گذشته خودداری کنید. به علاوه، اگر به یک پسر وسواس فکری دارید، به این معنی است که زمان زیادی را صرف فکر کردن به او می کنید. در مورد خودتان و آنچه برای زندگی خود می خواهید فکر کنید. بنشینید و چند هدف مشخص را ترسیم کنید.

 • به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک سفر بروید مهلت شما ممکن است یک سال بعد باشد.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 8

2. ورزش کنید

ورزش می تواند یک تقویت کننده خلق و خوی عالی باشد. به علاوه، اگر مشغول دویدن، شنا کردن یا وزنه زدن هستید، زمان کمتری برای وسواس در مورد یک پسر خواهید داشت. یک رژیم تمرینی جدید از تمرینات جالب ایجاد کنید. همچنین، یک لیست پخش از موسیقی‌های شادی‌بخش تهیه کنید که به شما کمک می‌کند تا ذهنتان را آرام کنید.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 9

3. سرگرمی بگیرید

منحرف کردن خود از وسواس زمانی آسان است که فعالیت هایی داشته باشید که برایتان لذت بخش است. در مورد برخی از سرگرمی ها یا علایقی که ممکن است بخواهید دنبال کنید فکر کنید. هنگامی که چند مورد را به دست آوردید، فوراً برنامه ای برای گنجاندن آنها در روال خود ترتیب دهید.

 • به عنوان مثال، اگر می خواهید در آشپزی فرانسوی تسلط داشته باشید، در یک کلاس نزدیک ثبت نام کنید.
 • برای پیدا کردن افرادی که در منطقه شما دارای علایق مشابهی هستند، وب سایتی مانند Meetup.com را برای گردهمایی های محلی بررسی کنید.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 10

4. تقویم خود را پر کنید

داشتن وقت آزاد بیش از حد ممکن است یکی از دلایلی باشد که شما به وسواس ادامه می دهید. مشغول شوید! روزهایتان را با سرگرمی‌های جالب، کار معنادار و دور هم جمع شدن با دوستانتان پر کنید و ممکن است کاملاً از وسواس نسبت به آن مرد دست بردارید.

 • با برخی از دوستانی که از آنها غفلت کرده اید در تماس باشید. ترتیبی دهید که برای شام یا نوشیدنی دور هم جمع شوید.
 • همچنین ممکن است یک تعهد داوطلبانه را شروع کنید یا مسئولیت های بیشتری را در یک باشگاه یا سازمان به عهده بگیرید تا تقویم خود را پر کنید.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 11

5. خود را در حال پاکسازی افکار وسواسی تجسم کنید

یک تکنیک برای غلبه بر افکار وسواسی، تجسم چیز دیگری است. تصور کنید که افکار شما در یک اتاق زیر شیروانی بسیار غبار آلود هستند. سپس، تصور کنید که شخصی جارو می گیرد و تمام گرد و غبار و تار عنکبوت هایی که در ذهن شما نفوذ کرده اند را از بین می برد.

 • مهم است که هر روز زمانی را برای استراحت عمیق اختصاص دهید، بنابراین سعی کنید حداقل 20 دقیقه را برای این کار اختصاص دهید. در این مدت، کاری را انجام دهید که برای شما آرامش بخش است، مانند گوش دادن به موسیقی ، مدیتیشن یا قدم زدن در طبیعت.

نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد 12

سوالات متداول

1. چرا من به این راحتی به پسرها فکر می کنم؟

وسواس نسبت به شخص دیگری اغلب راهی برای تلاش برای یافتن عشق و پذیرش از جانب شخصی غیر از خودتان است. اگر بتوانید به دنبال آن تایید درونی باشید، ترک این اعتیاد آسان تر خواهد بود.

2. فکر می کنم عاشق کسی هستم که اصلا نمی شناسمش و همین الان اطراف او را دیده ام. باید چکار کنم؟

به یاد داشته باشید که این فقط یک وسواس است. اگر می خواهید، سعی کنید در فرصتی مستقیم با آن شخص صحبت کنید. دوستانه رفتار کنید و راه های ارتباطی را با آنها باز کنید. حتی اگر راه به جایی نبرد، حداقل می دانید که تلاش کرده اید. انجام این کار باید وسواس شما را کاهش دهد.

3. اگر پسری که دوستش دارم دوست پسر عمویم باشد چه؟

سعی کنید با دوست پسر عموی خود آشنا شوید. از پسر عمویتان بخواهید که او را به شما معرفی کند و ببینید به کجا ختم می شود.

سخن آخر

شما می توانید در این مطلب از سلام دنیا به روش هایی مختلف و کارآمد برای نحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد دسترسی پیدا کنید. آموزش گام به گام ننحوه جلوگیری از وسواس نسبت به یک مرد را به صورت مفصل در این مطلب از سلام دنیا بیاموزید.


مطالب مرتبط:

طرز برخورد با کسانی که شما را نادیده می گیرند و بی محلی می کنند

ترس از طرد شدن و رهاشدگی و راه های مقابله با آن

چگونه به کسی که دوسش داریم اما نمی‌توانیم او را داشته باشیم فکر نکنیم؟از
1
رای