چگونه به کسی که دوسش داریم اما نمی‌توانیم او را داشته باشیم فکر نکنیم؟

چگونه به کسی که دوسش داریم اما نمی‌توانیم او را داشته باشیم فکر نکنیم؟ چگونه کسي را که دوست داريم فراموش کنيم ؛ چگونه به کسی که دوستش دارید و دلتان برایش تنگ شده فکر نکنید ؛ علت فکر کردن زیاد به یک نفر و چگونه به شخص خاصی فکر نکنیم در سلام دنیا بخوانید.

شما چاره ای ندارید جز اینکه یاد بگیرید چگونه یک نفر را از سرتان بیرون کنید. اگر می‌پرسید چگونه به کسی که دوست دارید فکر نکنید، اجازه دهید ما بخشی از سیستم پشتیبانی شما باشیم. اگر می‌خواهید در زندگی خود به جلو حرکت کنید، در این مطلب از سلام دنیا، ما به نحوه دست کشیدن از وسواس و شروع زندگی  دوباره ؛ چگونه کسي را که دوست داريم فراموش کنيم پرداخته ایم. آیا می خواهید بدانید چگونه به کسی که دوست دارید و دلتان برایش تنگ شده فکر نکنید؟ این یک واقعیت غم انگیز است، اما گاهی اوقات، کسی که دوست داریم ممکن است ما را دوست نداشته باشد. و هیچ کاری نمی توانیم در مورد آن انجام دهیم. البته، شما می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و سعی کنید نسخه بهتر و بهتری از خود ایجاد کنید. این کار را انجام دهید، و شاید حتی بتوانید فردی را پیدا کنید که خیلی بهتر از علاقه فعلی شما باشد. اما هر چقدر که این فکر در آینده احساس خوبی داشته باشد، در حال حاضر کمکی نمی کند. تنها چیزی که در حال حاضر می خواهید این است که از نشخوار کردن در مورد کسی که دوست دارید دست بردارید زیرا هر چقدر تلاش کنید، او 24 ساعته در ذهن شماست. برای رفع این مشکل با ما همراه باشید.

علت فکر کردن زیاد به یک نفر (دلیل داشتن وسواس به یک شخص)

نادیده گرفته شدن توسط کسی که فکر می کنید عاشقش هستید سخت است. خیلی سخت است که جلوی فکر کردن به کسی را بگیری، وقتی می‌دانی که نمی‌توانی به نتیجه برسد. اولاً، سخت است که به کسی فکر نکنید، زیرا ذهن شما به وسواس فکری روی او عادت کرده است. چیزی که به عنوان یک دلخراش بی ضرر شروع شد اکنون به یک وسواس تبدیل شده است. قبلاً به آنها فکر می‌کردید و متعجب می‌شدید که قرار گذاشتن با آنها چگونه است. اکنون، شما خود را مجبور می کنید که به آنها فکر نکنید. بنابراین نه تنها به ذهن شما "اجازه" فکر کردن به آنها داده نمی شود، بلکه متوجه می شوید که تمام آن رویاها و خیالات شما ... آنها هرگز محقق نمی شوند. این یک ضربه مضاعف است، هر طور که آن را ببینید.  از خود بپرسید چرا نمی‌توانید از فکر کردن به کسی که شما را دوست ندارد دست بردارید، چرا برایتان سخت است که کسی را رها کنید، حتی وقتی متقاعد هستید که راهی برای قرار ملاقات با او یا وادار کردن او به دوست داشتن شما وجود ندارد. 

چگونه به کسی فکر نکنیم 1

دلیل سخت بودن فکر نکردن به یک شخص و دوری از آن 

ذهن شما نمی خواهد بپذیرد که تمام شده است. زندگی در انکار و ادامه خیال پردازی در مورد آنها آسان تر است. گاهی اوقات، حتی وسواس در مورد یک دل شکستگی می تواند احساس رضایت عجیبی داشته باشد. شما دردی را به خودتان تحمیل می کنید، و این احساس لذت بخش است! در میان همه این آشفتگی و درد، چند چیز و راه های عملی وجود دارد که می توانید یاد بگیرید که به کسی که دوست دارید فکر نکنید، به خصوص زمانی که او شما را دوست ندارد.

چگونه از فکر کردن و داشتن احساسات نسبت به کسی که دوستش دارید دست بردارید؟

شما ممکن است دلایل خود را برای دست کشیدن از فکر کردن به کسی داشته باشید. در حالی که ممکن است دلایل زیادی برای از دست دادن کسی وجود داشته باشد، راه ها همه مشابه هستند. در اینجا قدرتمندترین و در عین حال ساده‌ترین نکات در مورد اینکه چگونه دلتنگ کسی نشوید و در همان زمان متوجه شوید که در کجا اشتباه می‌کنید، آورده شده است. همه آنها را یکی یکی امتحان کنید، و در کمترین زمان خود را دوباره پیدا خواهید کرد.


حتما بخوانید: رهایی از عشق یک طرفه با 22 روش


1. فکر نکردن به کسی از طریق گرفتن تصمیم قطعی

دقیقاً چه چیزی در ذهن شماست؟ واقعاً می خواهید چه کار کنید؟ آیا می‌خواهید وانمود کنید که کسی وجود ندارد، یا فقط می‌خواهید از وسواس در مورد او دست بردارید؟ گاهی اوقات، وضوح تمام چیزی است که برای پیشرفت و رویارویی با واقعیت نیاز دارید. هر چیزی که می‌خواهید، فهمیدن آن و شفاف‌سازی در مورد آن مفید خواهد بود.

2. فکر نکردن به کسی از طریق دست برداشتن از ایده آل سازی موقعیت 

بله، شما کسی را دوست داشتید و شما احساس می کنید که آنها از هر نظر عالی هستند. شاید حتی متقاعد شده باشید که هر دوی شما یک رابطه عاطفی دارید و در نهایت با هم خواهید بود و رابطه جنسی و بچه های زیادی خواهید داشت. اما اکنون، وقتی به گذشته نگاه می‌کنید، می‌بینید که چیزهای زیادی در مورد آنها و شما وجود دارد که ممکن است ناسازگار باشند. به جای زندگی در یک خیال، سعی کنید واقع بینانه فکر کنید.

چگونه به کسی فکر نکنیم 2

3. فکر نکردن به کسی از طریق رها کردن

طرد شدن را نادیده نگیرید یا از فکر کردن به آن شخص اجتناب کنید. سرکوب کردن آن فقط باعث می شود احساس بدتری داشته باشید. در عوض، این واقعیت را بپذیرید که رد اتفاق افتاده است. یک یا دو روز را به تنهایی به فکر کردن بگذرانید و زمانی که احساس کردید از افکار اشباع شده اید، رها کنید و ادامه دهید. اگر می‌خواهید بدانید چگونه به کسی که دوست دارید فکر نکنید، نیاز به بلاک شدن دارید. بهترین راه برای بسته شدن این است که در ذهن خود به مسائل فکر کنید.

4. فکر نکردن به کسی از طریق اینکه تظاهر به از دست دادن حافظه نکنید

شما نمی توانید وانمود کنید که دلتان برای آن شخص تنگ نشده است. همچنین نمی توانید وانمود کنید که آسیبی ندیده اید. در پایان روز، شما نمی توانید سعی کنید فراموش کنید که این شخص وجود داشته است. در عوض، فقط روی راه هایی تمرکز کنید که تحت تأثیر آن قرار نگیرید. با فکر مقابله کنید، شکست قلب خود را بپذیرید و آن را در ذهن خود پردازش کنید.

چگونه به کسی فکر نکنیم 3

5. فکر نکردن به کسی از طریق صحبت نکردن با آن شخص برای مدتی

در صورت امکان، تماس نگیرید و تمام ارتباط خود را با آنها قطع کنید. این زمانی است که شما باید روند بهبودی را شروع کنید. و اگر با آنها صحبت می کنید یا آنها را در رسانه های اجتماعی دنبال می کنید، فقط احساس بدتری خواهید داشت، بنابراین نگاه کردن به آنها را متوقف کنید و پروفایل های آنها را غیرمجاز کنید. به این مرحله به عنوان یک زخم شفابخش فکر کنید. می دانی که شفا خواهد یافت. شما فقط باید به آن زمان بدهید اما اگر آن را انتخاب کنید، زخم فقط بدتر می شود. پس از مدت زمان مشخصی، پوست شما احساس خوبی دارد، فقط باید برای مدتی آن را به حال خود رها کنید. این موضوع با فهمیدن اینکه چگونه از فکر کردن به کسی دست بردارید، یکسان است. این در مورد جلوگیری از آسیب دیدن یا زخم شدن آن قسمت از قلب دردمند شما در حین بهبود است.


حتما بخوانید: فراموش کردن دوست صمیمی پس از قطع ارتباط با 7 روش ساده


6.  فکر نکردن به کسی از طریق پیدا کردن شخص دیگر برای فکر کردن 

اگر می‌خواهید به کسی فکر نکنید، ساده‌ترین و عالی‌ترین راه این است که شخص یا چیز دیگری را برای تغییر جهت افکارتان پیدا کنید. حواس پرتی ایجاد کنید و شروع به وسواس در مورد شخص دیگری کنید. معجزه خواهد کرد. این می تواند یک سلبریتی یا یک تأثیرگذار رسانه های اجتماعی باشد، واقعاً مهم نیست که چه کسی. فقط روی این تمرکز کنید که برای خودتان یک دلسرد بی ضرر ایجاد کنید تا حتی کوچکترین هیجان را دوباره وارد زندگی خود کنید. 

7. فکر نکردن به کسی از طریق سعی نکردن در برخورد با آن ها

خیال پردازی در مورد شرایط و دیدارهای شاد آسان است. در عوض، از طرح راه‌هایی برای برخورد با آن‌ها دست بکشید و این واقعیت را بپذیرید که به دنبال راه‌هایی برای متوقف کردن فکر کردن به آنها هستید. از رفتن به جاده ها و خیابان هایی که می دانید احتمالاً آنها را خواهید دید، خودداری کنید.

8. فکر نکردن به کسی از طریق فکر کردن به صفات منفی آن ها

اگر توسط کسی مورد ضرب و شتم قرار گرفتید، وقت آن رسیده است که او را از پایه شگفت‌انگیز خود بیاندازید. در مورد آن فکر کنید، این شخص آنقدر که شما تصور می کردید کامل نبود. اگر می خواهید از عاشق شدن آنها جلوگیری کنید، تمام معایب آنها را به خاطر بسپارید و آنها را افزایش دهید.

چگونه به کسی فکر نکنیم 4

9. فکر نکردن به کسی از طریق فکر نکردن به اینکه بدبخت هستید

خیره شدن به یک دیوار خالی و لذت بردن از احساس بدبختی یا مجبور کردن خود برای رنج بردن از عزت نفس پایین آسان است، مخصوصاً زمانی که احساس می کنید کسی همه جای شما را فرا گرفته است. در عوض، اگر لازم است به خودتان بخندید، در مورد همه چیز احساس احمقانه کنید و سعی کنید در همه چیزهای کوچک شوخ طبعی پیدا کنید.  دفعه بعد که متوجه شدید نمی توانید به دوست جدید، یک سابق یا حتی کسی که به سختی می شناسید فکر نکنید، سعی کنید با تماشای ویدیوهای خنده دار یوتیوب، پانتومیم ها یا یک فیلم کمدی در مورد آنها فکر نکنید تا به خود یادآوری کنید که چه احساسی دارید.

10. فکر نکردن به کسی از طریق بیکار نماندن

ذهن بیکار کارگاه شیطان است. شما قبلاً آن را شنیده اید، نه؟ در این صورت، این کارگاه کاری خواهد بود که خودتان به آن فکر می کنید. شما می دانید که احمقانه است که به این شخص زمان و مکان بیشتری در ذهن خود اختصاص دهید. بنابراین مشغول نگه داشتن خود به شما کمک می کند از افکار ناخواسته در مورد کسی اجتناب کنید، چه از طریق یادداشت برداری یا یادگیری سرگرمی های جدید. همچنین ممکن است بخواهید سرگرمی‌ها و علایق قدیمی‌تان را که دیگر انجام نمی‌دهید، دوباره مرور کنید، زیرا هرگاه مردم خود را درگیر افکار شخص دیگری می‌بینند، این چیزها از بین می‌رود. کارهایی انجام دهید که افکار شما را از کسی که دائماً به آن فکر می کنید ربوده است. به علاوه، اینها همچنین به شما این امکان را می‌دهند که در مورد چیزی مولد اقدام کنید و حداقل تا زمانی که در وضعیت عاطفی بهتری قرار بگیرید، تسکین موقتی به شما می‌دهند.


حتما بخوانید: چگونه عشق خود را فراموش کنیم؟


11. فکر نکردن به کسی از طریق دنبال نکردن آن ها چه آنلاین و چه آفلاین 

رسانه‌های اجتماعی تعقیب و سرکوب کردن افراد سابق و دوست‌داشتنی‌ها را بسیار آسان‌تر کرده‌اند. اگرچه ممکن است یک هدیه به نظر برسد، اما در واقع یک نفرین است، به خصوص اگر بخواهید ذهن خود را از کسی دور کنید. شما هرگز ادامه نخواهید داد مگر اینکه تمام اخبار این شخص را دور نگه دارید.

12. فکر نکردن به کسی از طریق احترام گذاشتن به خود

آیا فکر می کنید به اندازه کافی به خودتان احترام می گذارید؟ اگر این کار را می‌کنید، چرا با وسواس دادن به کسی که به وضوح مستحق وقت یا عشق شما نیست بیشتر خود را تحقیر می‌کنید؟

13. فکر نکردن به کسی از طریق یادگرفتن یک فعالیت جدید 

یادگیری یا انجام کاری که همیشه شما را هیجان زده می کند، چه یک برنامه تمرینی جدید یا پیوستن به یک کلاس رقص، ممکن است مفید باشد. این ذهن شما را پر از افکار شاد و تازه می کند که در نهایت تمام آثار شخصی را که می خواهید از او دور شوید پاک می کند.

چگونه به کسی فکر نکنیم 5

14. فکر نکردن به کسی از طریق وقت گذاشتن با دوستان

اکنون زمان بسیار خوبی است که به دوستان و سیستم پشتیبانی خود تکیه کنید تا به شما قدرت و مثبتی بدهد که به شدت به آن نیاز دارید. از تماس گرفتن و معاشرت با افراد مهم زندگی خود برای انجام کارهایی که از آنها لذت می برید دریغ نکنید، و متوجه خواهید شد که بالاخره زندگی آنقدرها هم بد نیست!

15. فکر نکردن به کسی از طریق انتقاد نکردن از خود 

سعی کنید خود را مورد ضرب و شتم قرار ندهید یا فکر نکنید که ارزشی ندارید فقط به این دلیل که کسی شما را دوست ندارد. گاهی اوقات، ممکن است دلایل دیگری در بازی وجود داشته باشد که احتمالاً هیچ ایده ای در مورد آنها ندارید.


حتما بخوانید: چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم 


16. فکر نکردن به کسی از طریق انتخاب فیلم مناسب

شاید زمان آن رسیده باشد که از فیلم ها، آهنگ ها و نمایش های عاشقانه دور شوید. این فقط همه آن احساسات قفل شده را تحریک می کند و شما را به یک سادیست تبدیل می کند که عاشق شکنجه کردن خودتان است. فیلم‌های سرگرم‌کننده را تماشا کنید، یا برای چیزی بهتر از آن، فیلم‌های وحشیانه و شیطنت‌آمیز را با تعداد زیادی از دوستان یا افراد مجرد تماشا کنید.

17. فکر نکردن به کسی از طریق پذیرفتن واقعیت 

اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید به کسی فکر نکنید، به خودتان یادآوری کنید که او حرکت کرده و همه چیز شما را فراموش کرده است. میدونی چیه؟ این شخص دیگر حتی به شما اهمیتی نمی دهد! احتمالاً در حال حاضر به شخص دیگری فکر می کنند. شما را منزجر می کند، اینطور نیست؟ خوب، این واقعیت را بپذیرید و بگذارید به شما قدرت بدهد.

18. فکر نکردن به کسی از طریق دیدن مکان های جدید و رفتن به تعطیلات

گاهی اوقات، تنها چیزی که نیاز دارید یک تعطیلات شگفت انگیز با دوستان است تا ذهنتان را پاک کنید و افکارتان را دور کنید. با احساس خیلی بهتر برمیگردی.

چگونه به کسی فکر نکنیم 6

19. فکر نکردن به کسی از طریق صحبت نکردن در مورد آن شخص با دوستان خود 

اگر سعی می کنید زندگی خود را به دور از فردی که نمی توانید به او فکر نکنید ادامه دهید، فقط یک یا دو روز در مورد او صحبت کنید. فقط به این دلیل که دوستان شما با شما صبور هستند و به شما گوش می دهند که یک داستان را بارها و بارها تکرار می کنید، همیشه به این معنی نیست که باید در مورد این شخص صحبت کنید. صحبت کردن در مورد آنها و تلاش برای رمزگشایی اینکه چرا آنها چگونه رفتار کردند، احساس رضایت بخش است. اما این چگونه به شما کمک می کند؟ تمام شده است، و زمان آن رسیده که آنها را از ذهن خود دور کنید، نه بیشتر وسواس کنید.

20. فکر نکردن به کسی از طریق وانمود کردن به تفریح

در ابتدا این کار سخت خواهد بود. اما سعی کنید لذت ببرید، اگر لازم است وانمود کنید. و شما لذت خواهید برد. همانطور که می گویند، اگر خود را مجبور به لبخند زدن کنید، ذهن شما همان مواد شیمیایی حس خوب را برای تقلید از شادی واقعی ایجاد می کند. هر چقدر هم که زندگی شما در حال حاضر اشفته به نظر می رسد، تنها چیزی که لازم است این است که ابتکار عمل خود را ادامه دهید و دوباره احساس شادی کنید. بیرون بروید، با مردم ملاقات کنید، وانمود کنید که در حال خوش گذرانی هستید و بدون اینکه متوجه شوید شروع به تفریح ​​خواهید کرد.


حتما بخوانید: راه های از بین بردن حس تنهایی


21. فکر نکردن به کسی از طریق پیدا کردن یک سرگرمی جدید

با این شخص قرار داشتی؟ دوست داشتی؟ یا فقط یک دوست بود؟ وضعیت رابطه سابق شما دیگر مهم نیست. تنها چیزی که اهمیت دارد یافتن راهی برای جایگزینی آنها با فرد جدیدی در زندگی است. ما به خاطر خلأ ناگهانی که در قلبمان است، احساس بدی می کنیم. آن را با کمی معاشقه پر کنید، و اصلاً دردی احساس نخواهید کرد. به هر حال، ماهی های زیادی در دریا وجود دارد!

22. فکر نکردن به کسی از طریق ضعیف نبودن

اجازه ندهید این شخص بداند که شما آسیب می بینید. این را به خاطر بسپارید، فرد چسبنده ای که پس از پایان کار به سختی ادامه می دهد، ضعیف تر است. و هر چه ضعیف‌تر و چسبنده‌تر رفتار کنید، راحت‌تر می‌توانید بر شما غلبه کنید. آیا واقعاً می خواهید کاری کنید که آنها به راحتی از شما خوششان نیاید و در عوض از شما متنفر باشند؟ آیا می خواهید هر بار که با چشمان غمگین، پف کرده و قرمز در مقابل آنها ظاهر می شوید، چشمانشان را گرد کنند یا با انزجار به شما نگاه کنند؟

23. فکر نکردن به کسی از طریق حذف کردن هر گونه خاطره از آن ها

آیا گل های خشک شده ای را که به شما داده اند ذخیره می کنید؟ آیا یادگاری از قرار ملاقات با آنها دارید؟ یا اگر این فقط یک دلدادگی است، آیا یادداشتی دارید که به شما داده اند یا شاید یک مورد شخصی از آنها؟ وقت آن است که آن را دور بیندازید یا از جلوی چشم خود دور کنید. آنها به شما فکر نمی کنند. چرا باید به آنها فکر کنید؟ و چرا باید غمگین و بدبخت تو باشی؟

چگونه به کسی فکر نکنیم 7

24. فکر نکردن به کسی از طریق مراقبه کردن

نه، ما در مورد معنوی تر شدن صحبت نمی کنیم. اما اگر همچنان به کسی فکر می کنید، مراقبه کنید. بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید به شما کمک خواهد کرد. سعی کنید وقتی چشمانتان را می بندید اصلاً چیزی احساس نکنید. یکی از تکنیک‌ها این است که تصور کنید یک توپ از نور سفید برای فرد ارسال می‌شود و سپس او را در آن نور محصور می‌کنید. آیا می‌خواهید یک تکنیک تجسم خاص برای غلبه بر شخصی با استفاده از یک جعبه خالی در ذهن خود بدانید؟ این  تکنیک میانجی‌گری را که در اینجا ارائه شده است امتحان کنید ، و به شما اطمینان می‌دهیم که در عرض یک هفته خیلی بهتر و مطمئن‌تر خواهید بود.

25. فکر نکردن به کسی از طریق کار کردن روی عیوب خود

همانطور که قبلاً گفتیم، این به معنای انتقاد از خود نیست. این در مورد یادگیری درس هایی است تا نسخه بهتری از خود را بسازید. آیا فکر می کنید درسی می توان از این عاشقانه شکست خورده گرفت؟ آیا خیلی زود عجله کردید که عشق بی پایان خود را به آنها ابراز کنید؟ آیا فکر می کنید می توانید خودتان را بهبود ببخشید و نسخه بهتری از خودتان شوید؟ یا آیا این اشتباه را مرتکب شده اید که کسی را دوست دارید که قبلاً در یک رابطه است؟ یا از آنها جدا شدی و اکنون نمی‌توانی به آنها فکر نکنی؟ دلایل شما هر چه که باشد، همیشه درس هایی برای خود آینده شما وجود دارد، اشتباهاتی که در آینده قابل اصلاح هستند. و راه هایی که می توانید خودتان را بهتر کنید. روی جایی که فکر می کنید اشتباه کرده اید تمرکز کنید و درس های خود را یاد بگیرید. یادگیری درس های درست همیشه در آینده به شما کمک خواهد کرد.


حتما بخوانید: جملات انگیزشی بعد از شکست عشقی


26. فکر نکردن به کسی از طریق پیدا کردن خودتان 

شما آنقدر نسبت به این شخص خاص وسواس دارید که احتمالاً کاری را که دوست دارید انجام نمی دهید. شاید شما به اندازه کافی سخت کار نمی کنید، ورزش نمی کنید یا از سرگرمی های خود لذت نمی برید. شاید وقت آن رسیده است که آنها را رها کنید و خودتان را پیدا کنید.روی خود، شادی و گام هایی که برای دوست داشتن خود باید بردارید تمرکز کنید.

27. فکر نکردن به کسی از طریق امیدوار نبودن به شانس دوم

گاهی اوقات، وقتی می‌خواهید کسی را فراموش کنید و موفق می‌شوید، ممکن است همان شخصی که می‌خواهید فراموش کنید به زندگی‌تان بازگردد. این یکی از ویژگی های آزاردهنده انسان بودن است - ما عاشق توجه هستیم. آنها اکنون حواس شما را تنگ می کنند *حتی اگر قصد ملاقات با شما را نداشته باشند*، و وانمود می کنند که به شما اهمیت می دهند. این زمانی است که باید محکم و مصمم باشید. اگر هنوز برای یک فرصت دوم دردناک هستید، در مورد آن صحبت کنید. اما به احتمال زیاد، آنها شما را نخواهند. آنها فقط توجه شما را می خواهند

28. فکر نکردن به کسی از طریق زمان دادن 

این سخت ترین بخش یادگیری این است که چگونه به کسی فکر نکنیم. البته در ابتدا همیشه به آنها فکر خواهید کرد. اما این به معنای شکست شما نیست. به خودت زمان بده تا غصه بخوری به خودتان اجازه دهید درد را احساس کنید. روی مراحلی که در اینجا ذکر کردیم کار کنید. در طی چند هفته، متوجه خواهید شد که در مکان بسیار بهتری هستید. گفته می شود که حدود چهار ماه طول می کشد تا به طور کامل بر یک له شدن غلبه کنید . البته، اگر این عشق یا پایان یک رابطه "عالی" باشد، زمان بیشتری طول می کشد. اما شما می توانید این کار را با یک قدم کوچک کودک در یک زمان انجام دهید.

چگونه به کسی فکر نکنیم 8

29. فکر نکردن به کسی از طریق بخشیدن آن ها را به خاطر آزار دادن شما

این کار را انجام دهید تا اگر به شما صدمه زدند آنها را از قلاب خارج نکنید، بلکه برای خودتان. همانطور که بودا زمانی گفت، نگه داشتن خشم مانند نوشیدن سم و انتظار مرگ طرف مقابل است. آنها حرکت کرده اند، اما شما کسی هستید که رنجش و عصبانیت را در خود نگه می دارید. این نه کمکی به شما می کند و نه زندگی آنها را بدتر می کند. پس چرا آن را نگه دارید؟رها کنید، آنها را به خاطر آزار شما ببخشید، و خودتان احساس بهتری خواهید داشت.

30. فکر نکردن به کسی از طریق گرفتن کمک حرفه ای

گاهی اوقات، حتی زمانی که تمام تلاش خود را انجام می دهید، ممکن است متوجه شوید که به موانعی برخورد می کنید که بفهمید چگونه به آن شخص فکر نکنید. اگر فکر می کنید که غلبه نکردن بر این شخصی که هدف وسواس شماست، در زندگی روزمره شما تداخل می کند و بیش از حد توان شما را تحت تاثیر قرار می دهد، وقت آن است که از یک متخصص روابط کمک بگیرید. ممکن است فکر کنید به کمک نیاز ندارید، اما چه چیزی برای از دست دادن دارید؟ یک ساعت از وقت خود را در یک درمان آنلاین برای آزمایش آب؟ آن را امتحان کنید. چه کسی می‌داند، شاید آن را از راه‌هایی بیشتر از آنچه تصور می‌کنید مفید بیابید.


حتما بخوانید: علائم افسردگی بعد از شکست عشقی و درمان آن


31. فکر نکردن به کسی از طریق نشان دادن آینده بهتر

به این فکر کنید که آینده بهتری برای شما وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را باور کنید. هنگامی که از طریق اشتباهاتی که مرتکب شده‌اید کار کردید یا درس‌هایی را که باید یاد می‌گرفتید، یاد گرفتید، وقت آن است که آینده‌ای بهتر را تجسم کنید و عشقی سالم را نشان دهید. شما عشق را خواهید یافت، نه تنها آن، بلکه عشقی که لایق آن هستید. فقط به آینه نگاه کنید یا در یک اتاق ساکت بنشینید و این جمله را تکرار کنید: "من از این شخص گذشته ام، امروز خوشحال تر هستم و زندگی من هر روز بهتر خواهد شد."اگر بتوانید آن را تصور کنید، قدرت تحقق آن را دارید.

32. فکر نکردن به کسی از طریق ایجاد اهداف بلند مدت زندگی

این بهترین زمان برای کار روی یک چیز جدید است. شما عصبانی و آسیب دیده هستید و به علاقه ای جدید نیاز دارید تا تمام این انرژی را به چیزی مثبت، معنادار و بلندمدت هدایت کنید. چند روز را صرف فکر کردن به هدف جدیدی از زندگی کنید که می خواهید به آن برسید. هدفی را انتخاب کنید که چند ماه طول بکشد تا تکمیل شود و هر بار که به این شخص فکر می کنید که نمی خواهید به او فکر نکنید، روی اهداف زندگی خود تمرکز کنید. این حواس پرتی عالی و راهی عالی برای احساس موفقیت است.

چگونه به کسی فکر نکنیم 9

33. فکر نکردن به کسی از طریق یادآوری این که همه چیز خواهد گذشت

هیچ برنامه کوتاه مدت یا یک گلوله نقره ای وجود ندارد که یاد بگیرید چگونه به کسی که هنوز دوست دارید فکر نکنید.اگر می خواهید بر آنها غلبه کنید، به یاد داشته باشید که باید ابتکار عمل و صبر داشته باشید. ممکن است امروز یا فردا از دوست داشتن آنها دست برندارید، اما زودتر از آنچه که می دانید این اتفاق می افتد. تنها چیزی که نیاز دارد قدرت و صبر شماست. و البته حواس پرتی های مثبت.

سخن آخر

این مراحل را به خاطر بسپارید که چگونه به کسی که دوست دارید فکر نکنید، و این به شما کمک بزرگی خواهد کرد. این شخص دیگر به شما اهمیت نمی دهد. پس آنها را رها کن روی یک خود بهتر تمرکز کنید زیرا آنچه را که لازم است برای داشتن همه آنها و بهترین زندگی خود دارید دارید. فقط باید باور کنی.


مطالب مرتبط:

جلوگیری از فکر کردن زیاد به یک نفر

 8 راه غلبه بر داشتن حس دلتنگی و تنهایی

17 روش برای یادگیری دوست داشتن خود، عشق به خود و شاد بودن از
3
رای