چگونه شخصیت خود را بسازیم؛ روش بهبود شخصیت و داشتن شخصیت قوی

چگونه شخصیت خود را بسازیم؛ روش بهبود شخصیت و داشتن شخصیت قوی چگونه شخصیت خود را بسازیم ؛ چگونه شخصیت قوی داشته باشیم ؛ 4 روش کارآمد و موثر برای بهبود شخصیت در محیط کاری و زندگی شخصی و نکات مهم، اصولی و موثر برای رشد نسخه خود در سلام دنیا بخوانید.

شخصیت شما شامل تفاوت های فردی شما با سایر افراد در نحوه تفکر، احساس و رفتار شما می شود. اگر به تازگی به مدرسه جدیدی نقل مکان کرده اید، شغل جدیدی پیدا کرده اید، یا صرفاً به این دلیل که می خواهید بهترین نسخه خود باشید، شاید بخواهید شخصیت خود را بهبود بخشید. شما می توانید با برقراری ارتباط خوب با دیگران، یادگیری چیزهای جدید و سرگرم شدن، شخصیت گرم تری ایجاد کنید! در این مقاله سلام دنیا ما روش های بهبود شخصیت را به شما نشان خواهیم داد تا بیاموزید، چگونه شخصیت خود را بسازیم تا بتوانید در زندگی شخصی خود از آنها استفاده کنید.

چگونه شخصیت خود را بسازیم

روش اول: مهارت های مکالمه خود را توسعه دهید


حتما بخوانید: چگونه قاطع باشیم


1. هر روز چیزی بخوانید

یکی دیگر از مولفه های بهبود شخصیت، گسترش دانش شماست. با خواندن چند مقاله در تلفن خود یا باز کردن یک رمان و خواندن یک یا دو فصل از اخبار فعلی از خیلی چیزها مطلع می شوید. این کار به تحریک ذهن شما کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد با دیگران درباره آن صحبت کنید.

هر روز چیزی بخوانید.

2. در مورد مسائل مهم نظرات خود را بیان کنید

از مطالعه خود، برای شکل دادن نظرات خود در مورد رویدادهای حال حاضر استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که دیگران به زودی درباره این موضوع در اطراف شما بحث خواهند کرد، بنابراین شما می خواهید چیزی برای کمک داشته باشید. مطمئن شوید که نکات خود را با لطافت و منطق بیان می کنید. مکن است چیزی شبیه این بگویید: «اگرچه می‌توانم استدلال‌های ضد اقدام مثبت را درک کنم، اما معتقدم که این کشور کارهای وحشتناکی برای عقب‌نشینی اقلیت‌ها انجام داده است و ما مسئولیت اصلاح آن را داریم».

در مورد مسائل مهم نظرات خود را بیان کنید.

3. شنونده خوبی باشید

وقتی دیگران صحبت می کنند، گوش کنید تا آنها را بفهمید. منتظر نمانید تا آنها تمام شوند تا بتوانید پاسخ دهید، اما واقعاً روی آنچه می گویند تمرکز کنید. سعی کنید آنچه را که به شما گفته اند هر چند دقیقه تکرار کنید تا بتوانید نشان دهید که آنها را می شنوید.ممکن است چیزی شبیه این بگویید: «خب، به نظر می رسد از اینکه رئیست تصمیم گرفت به جای تو، شخص جدید را ارتقا دهد، ناامید شده ای. می توانم درک کنم که چقدر این کار ناراحت کننده خواهد بود."

شنونده خوبی باشید.

4. گوشی تان را کنار بگذارید

برای ایجاد ارتباط عمیق تر با دیگران و بهبود شخصیت خود، هر از گاهی گوشی تان را کنار بگذارید و در فضای واقعی شرکت کنید. اگر با اطرافیان خود درگیر باشید، به جای پیمایش تایم لاین یا لایک کردن عکس‌ها، بیشتر محبوب خواهید شد.

گوشی تان را کنار بگذارید.

روش دوم: تجربیات و توانایی های متنوع داشته باشید


حتما بخوانید: 21 مهارت توسعه فردی برای زندگی بهتر


1. با افراد جدید آشنا شوید

ایجاد ارتباطات جدید می تواند به شما کمک کند تا در مورد دیگران بیشتر بیاموزید و مهارت های اجتماعی خود را تقویت کنید. به دنبال دوستی با کسانی باشید که متفاوت از دوستان فعلی تان هستند تا بتوانید به فردی قوی تر تبدیل شوید. ممکن است به یک باشگاه در مدرسه خود بپیوندید تا با افراد جدید آشنا شوید، به مکان های مذهبی بروید، یا گروهی را پیدا کنید که متناسب با علایق شماست، مانند یک باشگاه کتاب.

با افراد جدید آشنا شوید.

2. یک سرگرمی سرگرم کننده را تمرین کنید.

سرگرم‌کننده‌ترین و لذت‌بخش‌ترین مردم آنهایی نیستند که تمام روز در خانه هستند و نتفلیکس را تماشا می‌کنند! آنها بیرون هستند و در مورد انجام کارهای سرگرم کننده و سازنده تلاش می کنند. چیزی را پیدا کنید که از آن لذت می برید و می تواند به شما کمک کند تا با دیگران ارتباط برقرار کنید و در عین حال علاقه شما را نیز جلب کند.

  • به عنوان مثال، ممکن است اسب سواری، شنا یا پیوستن به یک کلاس تناسب اندام را امتحان کنید.
  • حتماً سرگرمی های جدید را نیز امتحان کنید. این محدودیت های منطقه راحتی شما را آزمایش می کند و به رشد شما کمک می کند.

یک سرگرمی سرگرم کننده را تمرین کنید.

3. روزانه کاری را فقط برای خودتان انجام دهید.

افرادی که بهترین شخصیت را دارند معمولا کسانی هستند که شادترین هستند. با صرف مدتی در روز، حتی اگر فقط پانزده دقیقه باشد، برای انجام کاری سرگرم کننده برای خودتان، خود را خوشحال کنید.ممکن است بسکتبال بازی کنید، بستنی بخورید، فیلم تماشا کنید یا با یک دوست به شام ​​بروید.

  • وقتی در طول روز احساس خستگی می‌کنید، با تماشای یک ویدیوی خنده‌دار یا جستجوی پانتو میم‌های خنده‌دار خلق و خوی خود را بهبود ببخشید.

روزانه کاری را فقط برای خودتان انجام دهید.

4. رژیم غذایی سالم را حفظ کنید.

با خوردن غذاهای سالم شخصیت و خلق و خوی خود را بهبود ببخشید. به طور خاص ثابت شده است که میوه ها به افزایش انگیزه کمک می کنند خب از برخی میوها مثل سیب، پرتقال و موز استفاده کنید.

رژیم غذایی سالم را حفظ کنید.

5. روزانه مدیتیشن انجام دهید.


حتما بخوانید:25 عادتی که کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد


گاهی اوقات، زندگی ممکن است یک آشفتگی باشد و می تواند ذهن شما را بیش از پیش آشفته تر کند. بدون تمرکز مناسب، ممکن است متوجه شوید که نسبت به دیگران بی ادب، غافل، یا صرفاً بداخلاق هستید. هر روز زمانی را برای پاکسازی ذهن و بهبود سلامت روان خود با مدیتیشن اختصاص دهید. اگر قبلاً هرگز مدیتیشن نکرده‌اید، از برنامه‌ای مانند Headspace، Calm یا Insight Timer در تلفن خود استفاده کنید.

 روزانه مدیتیشن انجام دهید.

6.  هر روز برای چیزی که هستید شکرگزاری کنید.

هر روز، چه صبح و چه قبل از رفتن به رختخواب، کمی وقت بگذارید و به چیزی فکر کنید که بابت آن سپاسگزار هستید. این به شما کمک می کند تا فرد مثبت تری شوید و مطمئن شوید که هیچ چیز را بدیهی نمی گیرید.ممکن است انتخاب کنید که اینها را یادداشت کنید یا به سادگی در مورد آنها مدیتیشن یا دعا کنید. عادت کنید هر روز 3 موردی که بابت آنها سپاسگزار هستید را یادداشت کنید. حتی ممکن است بخواهید یک یادآور روی گوشی خود تنظیم کنید تا این کار را به خاطر بسپارید.

هر روز برای چیزی که هستید شکرگزاری کنید.

7. با خانواده و دوستانتان وقت بگذرانید.

بهترین افراد برای بهبود شخصیت خود با و برای آنها کسانی هستند که به شما نزدیک هستند. هر هفته زمانی را صرف ارتباط با آنها کنید. به مادرت سر بزن و برایش گل بیاور یا برای دوستت که مریض است سوپ بیاور. آنها از متفکر بودن شما قدردانی می کنند و لطف را به شما برمی گردانند. حالا برو جلو و به همه نشان بده که چقدر عالی هستی!

 با خانواده و دوستانتان وقت بگذرانید.

روش سوم: ایجاد یک تاثیر خوب


حتما بخوانید: چگونه مسئولیت زندگی خود را بر عهده‌ بگیریم


1 با لبخند به همه سلام کنید.

اولین و ساده ترین قدمی که می توانید برای بهبود شخصیت خود بردارید این است که به همه احوالپرسی کنید. اگر با دیدن آنها لبخند بزنید، مردم شما را دوستانه و مهربان خواهند دانست.لبخند بزنید و دستانشان را تکان دهید یا آنها را در آغوش بگیرید.

با لبخند به همه سلام کنید.

2. مراقب رفتار خود باشید.

ادب به دیگران احترام و به فکر بودن را منتقل می کند. هنگام احوالپرسی از عناوین مناسب مانند عزیز استفاده کنید. به بزرگان احترام ویژه ای نشان دهید و همیشه از آنها به عنوان آقا یا خانم/خانم یاد کنید.آداب سفره خوبی هم داشته باشید صاف بنشینید، آرنج های خود را از روی میز دور نگه دارید و به هیچ وجه بهم نزنید.

 مراقب رفتار خود باشید.

3. سوالات باز بپرسید.

وقتی کسی را ملاقات می کنید، در مورد خودتان خیلی حرف نزنید. در عوض آنها را بشناسید! از آنها سؤالاتی در مورد خودشان بپرسید که به چیزی بیش از پاسخ «بله» یا «خیر» نیاز دارد.ممکن است چیزی شبیه این بگویید: «خب، شنیده ام که شما به موسیقی علاقه‌مند هستید.هنرمندان مورد علاقه شما چه کسانی هستند؟»

 سوالات باز بپرسید.

4.به وعده های خود عمل کنید.

کسانی که شخصیت خوبی دارند اغلب افراد بسیار قابل اعتمادی هستند. اگر به کسی می گویید کاری را انجام خواهید داد، بهانه نیاورید! فقط دنبال کنید تا بدانند می توانند به شما اعتماد  کنند.به عنوان مثال، اگر یک جلسه برای ساعت 10 صبح تنظیم شده است، چند دقیقه زودتر حاضر شوید. این نشان می دهد که به زمان دیگران احترام می گذارید. اگر به مادرتان بگویید برای تولدش او را به شام ​​می‌برید، این کار را انجام دهید! برایش کارت هدیه هم بگیر!

به وعده های خود عمل کنید.

5. دست یاری به نیازمندان بدهید

همیشه به دنبال فرصت های کوچک برای کمک به دیگران باشید. کسی را می بینید که در تلاش است تا کتابی را از یک قفسه بلند بیرون بیاورد؟ اگر می توانید وارد شوید. یا شاید شما در اتوبوس هستید و زنی با عصا وارد می شود. صندلی خود را به او پیشنهاد دهید! شخصیت تا حدی توسط تمام محبتی که به دیگران نشان می دهید ایجاد می شود، پس همین امروز شروع کنید!

 دست یاری به نیازمندان بدهید.

6.  به انجام این کارها ادامه دهید حتی اگر به طور طبیعی اتفاق نیفتند

به خاطر داشته باشید که زمان می برد تا تغییرات به عادت تبدیل شوند یا حتی با رفتارهای جدید راحت شوید. اگر تطبیق هر یک از این رفتارهای جدید برایتان سخت است، روی تمرین کردن آن تمرکز کنید تا زمانی که برای شما راحت تر شود.به عنوان مثال، اگر از لبخند زدن ناراحت هستید، لبخند زدن منظم باید شروع به تسکین بخشی از این ناراحتی کند و در نهایت برای شما آسان تر خواهد شد.

 به انجام این کارها ادامه دهید حتی اگر به طور طبیعی اتفاق نیفتند.

روش چهارم:  تعیین اهداف


حتما بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان


1. برای خود اهداف تعیین کنید.

افرادی با شخصیت های عالی انگیزه دارند تا به بهترین نسخه از خود تبدیل شوند. اهداف شخصی و حرفه ای را برای خود تعیین کنید تا بتوانید به پتانسیل کامل خود برسید.

  • به عنوان مثال، ممکن است یک هدف کوتاه مدت برای تمرین سه بار در این هفته تعیین کنید. هدف بلندمدت شما می تواند ارتقای شغلی در طی یک سال باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که اهدافی که برای خود تعیین کرده اید به نوعی شما را فراتر از منطقه راحتی تان سوق می دهد. در غیر این صورت از آنها رشد نخواهید کرد.

برای خود اهداف تعیین کنید.

2.یک برنامه عملیاتی تهیه کنید.

برای رسیدن به اهداف خود به یک برنامه نیاز دارید. آنچه را که می خواهید انجام دهید و هر قدمی که برای رسیدن به آن لازم است را بنویسید. در هر مرحله که از آن عبور می کنید جشن بگیرید! به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک ترفیع دریافت کنید، ممکن است هدف خود را بسازید که ارائه‌ای را که پیش رو دارید، انجام دهید. همچنین ممکن است هدفتان این باشد که هر روز زودتر به سر کار برسید، وظایف بیشتری را بر عهده بگیرید و یک دوره آموزشی را برای پیشرفت مهارت‌های خود تکمیل کنید.

یک برنامه عملیاتی تهیه کنید.

3. مهارت جدیدی بیاموزید

امتحان کردن چیزهای جدید می تواند به شما کمک کند پشتکار را بیاموزید و اخلاق کاری خود را بهبود ببخشید، که هر دو برای شخصیت مهم هستند. چیزی را که می خواهید یاد بگیرید یا در آن بهبود ببخشید شناسایی کنید و خیلی زود آن را شروع کنید. ممکن است چیزی مانند آشپزی یا یادگیری یک زبان جدید را انتخاب کنید.

مهارت جدیدی بیاموزید.

سوالات متداول:

1. چگونه می توانم مغز خود را بهبود بخشم؟

با یادگیری مداوم چیزهای جدید آن را به چالش بکشید. به عنوان مثال، آشپزی، اسکی، بافتنی، فوتبال بازی کردن یا نوشتن داستان کوتاه را بیاموزید.

2. چگونه می توانم ظاهر خود را بهبود بخشم؟

رژیم غذایی سالم داشته باشید، به طور منظم ورزش کنید و لباس مناسب بپوشید. کوتاه کردن مو یا خرید یک لباس جدید می تواند به شما کمک کند که ظاهر خود را نیز بهتر کنید.

3. چگونه می توانید نگرش خود را بهبود بخشید؟

جهان بینی خود را به دیدگاهی مبنی بر باز بودن در برابر تجربیات جدید تغییر دهید، دیگران یا خودتان را قضاوت نکنید و جنبه مثبت هر موقعیتی را ببینید.

سخن پایانی:

با کمک روش هایی که در قسمت بالا ارائه شد حتما می توانید شخصیت خود را بهبود ببخشید. شاید در زمان شروع انجام این روش ها کمی سخت باشد اما با تمرین، تکرار و استمرار حتما موفق خواهید شد.


مطالب مرتبط:

قوانین طلایی برای هدف گذاری و رسیدن به اهداف

مهارت های نرم چیست و انواع آن

چگونه از نظر عاطفی مستقل باشیماز
5
رای