ایجاد و ساخت عادت جدید و بهتر با 9 داستان کوتاه، زیبا و تاثیرگذار

ایجاد و ساخت عادت جدید و بهتر با 9 داستان کوتاه، زیبا و تاثیرگذار چگونه عادت جدید ایجاد کنیم، روش های ساخت عادت های بهتر با خواندن 9 جملات و داستان کوتاه، زیبا، تاثیر گذار و انگیزشی برای از بین بردن عادات بد و ایجاد و خلق عادات عالی در سلام دنیا بخوانید.

در این مطلب از سلام دنیا، من می خواهم 9 داستان یک جمله ای یا به قول خودمان کوتاه را در مورد ایجاد عادات بهتر به اشتراک بگذارم. (همه آنها دقیقاً یک جمله نیستند، اما بسیار کوتاه هستند.). هیچ کدام از این داستان ها مال من نیستند. آنها توسط افرادی دیگر بیان شده اند. امیدوارم این مثال‌ها و عبارات نشان دهند که مردم واقعی چگونه گفته ها را عملی می‌کنند. این دسته از مثال ها به شما نشان خواهند داد که مردم در واقع برای ایجاد عادات خوب و کنار گذاشتن عادت های بد چه می کنند. ما امیدواریم که این جملات ایده هایی را برای شما بسازند که بتوانید عادت های بهتری را برای خود در زندگی به ارمغان آورید. با ما همراه باشید  تا با 9 داستان کوتاه و انگیزشی برای ساخت عادات جدید و بهتر آشنا شوید.

جملات و داستان های انگیزشی برای ساخت عادت های بهتر

1. داستان شماره یک: عادات مبتنی بر هویت

یکی از ایده‌های اصلی کتاب، مفهوم ایجاد «عادات مبتنی بر هویت» است که اساساً توصیه می‌کند به جای نتیجه‌ای که می‌خواهید به آن برسید، روی نوع فردی که می‌خواهید تبدیل شوید، تمرکز کنید. یکی از خوانندگان به نام رولاند از این ایده برای بهبود عادات غذایی خود استفاده کرد. او نوشت: «من از طریق تغییر هویت، خوردن غذاهای ناسالم را متوقف کردم. «در گذشته بارها تلاش کردم، اما این کار آسان شد.

تنها پس از این که آگاهانه تصمیم گرفتم که می‌خواهم فردی سالم باشم. به جای اینکه هدفم این باشد که می خواهم از خوردن غذای بد دست بردارم ، سعی کردم این طرز فکر را تغییر دهم که من فردی هستم که سالم غذا می خورد و زندگی سالمی دارد . نحوه برخورد شما با مسائل را تغییر می دهد.» خواننده دیگری به نام رابرت این ایده را برای کمک به ترک سیگار به کار برد. او نوشت: «اخیراً سیگار را ترک کردم و تفاوت بین من سیگار نمی‌کشم و نمی‌توانم سیگار بکشم ، مربی قدرتمند مغز من است. پیام مثبت من سیگار نمی کشم این است که من هیچ چیزی را «ترک نکرده ام».

من یک لذت را قربانی نمی کنم. من روی خوشبختی و رفاه آینده ام سرمایه گذاری می کنم.» مانند بسیاری از استراتژی های کتاب، مفهوم عادات مبتنی بر هویت را می توان با سایر تاکتیک های ایجاد عادت ترکیب کرد. به عنوان مثال، یک خواننده از یک پاداش خارجی 10 دلاری برای تقویت هویت مورد نظر استفاده کرد. «به خودم گفتم، دیگر الکلی نیستم . سپس، بعد از هر روز ننوشیدن، 10 دلار به خودم دادم تا چیزی خوب به جای الکل (مانند لباس و وسایل خانه) بخرم. امروز دیگر نیازی به کمک هزینه ندارم و شش سال هوشیار هستم.»


حتما بخوانید: 125 مثال و نمونه اهداف بلند مدت در زندگی و راه رسیدن به آنها


2. داستان شماره دو: تغییر نشانه ها

راه دیگری که می توانید یک عادت را تغییر دهید، شناسایی و تغییر نشانه هایی است که باعث رفتار شما می شود. این دقیقاً همان کاری است که بسیاری از خوانندگان انجام داده اند. زنی به نام لیزا با افزایش قرار گرفتن در معرض کتاب، عادت به مطالعه را در خود پرورش داد. او گفت: "من با نگه داشتن مداوم 20 تا 30 کتاب در کتابخانه، کتاب های بیشتری خوانده ام." "این باعث صرفه جویی در زمان در جستجوی کتاب می شود. من همیشه چیزهای جدیدی برای خواندن با مهلت سه هفته ای دارم.» هدر از استراتژی مشابهی برای تقویت عادت ساده نوشیدن آب بیشتر استفاده کرد.

من از رنگ و مکان برای یادآوری بصری و انگیزه استفاده می کنم. من آب را در یک بطری آب آبی روشن - رنگ مورد علاقه من - ریختم و آن را روی میز خوابم گذاشتم تا وقتی بیدار شدم نتوانم آن را از دست بدهم. خوانندگان دیگر برعکس عمل کرده اند. آنها قرار گرفتن در معرض نشانه های منفی را کاهش دادند . مردی به نام مکس توانست عادت سیگار الکترونیکی خود را از بین ببرد. سیگارهای الکترونیکی را با ترکیبی از قاطعیت و همچنین ترک قهوه به طور همزمان ترک کردم، که برای من محرک بود زیرا صبح با هم سیگار می‌کشیدم و قهوه می‌نوشیدم.»

ساخت عادت های بهتر 1

3. داستان شماره سه: روی هم چیدن عادت

یکی دیگر از تاکتیک‌های محبوب در کتاب چیزی است که من آن را «انباشته عادت» می‌نامم. این استراتژی است که من برای اولین بار از استاد دانشگاه استنفورد بی جی فاگ یاد گرفتم. او از آن به عنوان "لنگر انداختن" یاد می کند زیرا شما عادت جدید خود را روی یک عادت فعلی لنگر می اندازید - یا روی هم می چینید. یکی از خوانندگان از انباشت عادت برای ایجاد یک قانون ساده برای یادگیری یک زبان جدید استفاده کرد.

زمانی که برای اولین بار به چین نقل مکان کردم و شروع به یادگیری ماندارین کردم، متعهد شدم که هر زمان که وارد تاکسی می‌شدم، با راننده تاکسی صحبت کنم (من روزانه بیش از 5 تاکسی سواری با تاکسی می‌کردم). من این کار را به مدت 2 سال انجام دادم بدون توجه به زمان روز یا اینکه چقدر خسته بودم. من اکنون به زبان چینی روان صحبت می کنم. به همین ترتیب، خواننده ای به نام دیوید به من گفت: «من صبح بعد از مسواک زدن به مدت 20 دقیقه مدیتیشن می کنم. به نظر می رسد پیوند دادن عادات جدید به یک پایه کلیدی کارساز باشد.


حتما بخوانید: 25 عادت سالم و نکته ای که کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد


4. داستان شماره چهار: طراحی محیط، قسمت اول

من در گذشته در مورد قدرت محیط و اهمیت معماری انتخابی نوشته ام . حقیقت ساده این است که محیط ما اغلب رفتار ما را شکل می دهد. بسیاری از خوانندگان با نصب برخی از استراتژی های طراحی محیطی که من در کتاب به اشتراک می گذارم از این واقعیت به نفع خود استفاده می کنند. برای شروع، می توانید با افزایش اصطکاک در محیط خود، یک عادت بد را ترک کنید.

زنی به نام Cyd عادت خود را به خوردن میان وعده با استراتژی زیر کاهش داد. چندین خواننده یاد می گیرند که زودتر از خواب بیدار شوند. یکی از خوانندگان به نام دانیل به من گفت: «من هر روز صبح بدون هیچ تردیدی از رختخواب بیرون می پرم. دلیل؟ تنها راه برای خاموش کردن زنگ هشدار من اسکن یک کد QR است که در حمام نگه می دارم. این برای من معجزه کرد.» کریس هم از طراحی محیط و هم از انباشت عادت برای توقف خواب استفاده کرد. او نوشت: «یک عادت بد دارم: چرت زدن. برای از بین بردن آن گوشی را در حمام گذاشتم. سپس تلفن به یک پشته عادت تبدیل شد.

اولین کاری که وقتی از خواب بیدار می شوم: خاموش کردن زنگ ساعت، رفتن به حمام، مسواک زدن و غیره است. یکی از نمونه های مورد علاقه من توسط جی. مانی، وبلاگ نویس امور مالی شخصی برای من ارسال شد . او نوشت: "من بلافاصله بعد از خواباندن بچه‌هایم هر شب (8 شب) دندان‌هایم را مسواک می‌زنم، که سال‌ها مانع از خوردن یا نوشیدن (الکل) در شب می‌شوم. این یک مثال عالی از ایجاد اصطکاک کافی برای جلوگیری از عادت های بد شما است.

ساخت عادت های بهتر 2

5. داستان شماره پنج: طراحی محیط، قسمت دوم

به طور معمول، ما به طراحی فضاهای فیزیکی فکر می کنیم، اما شما می توانید از همان اصول برای شکل دادن به محیط دیجیتال خود نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، یکی از خوانندگان به نام متیو برای من نامه نوشت و گفت: «به طور قابل توجهی زمان بی فکر اینستاگرام را کاهش دادم. صرفاً خروج از برنامه تفاوت بزرگی ایجاد می کند." خواننده دیگری به نام ویت از این هم فراتر رفت.

من با عادت بدم در مرور فیس بوک از تنبلی خودم به نفع خودم استفاده کردم. حذف فیس بوک و گذراندن یک مرحله اضافی یعنی رفتن به وب سایت و ورود به سیستم به صورت دستی مانع کافی برای من بود که دوباره به آن بازنگردم. او نوشت: «برای اعتیاد به بازی، کارت گرافیکم را حذف کردم. "برای گشت و گذار بیش از حد در اینترنت در تلفن همراه، برنامه ها را حذف نصب کردم و مرورگر کروم را حذف کردم."


حتما بخوانید: چگونه عادت های بد را ترک کنیم


6. داستان شماره شش: طراحی محیط، قسمت سوم

از طرف دیگر، می توانید با کاهش اصطکاک در محیط خود، عادات خوب را در خود پرورش دهید. ناتالی شروع به برداشتن لباس های به هم ریخته خود و ایجاد عادات تمیز کردن بهتر به سادگی با کاهش تعداد پله های بین او و سبد لباسشویی کرد. من از گذاشتن جوراب‌هایم روی زمین با گذاشتن یک سبد کوچک کنار در برای جمع کردن جوراب‌ها دست کشیدم.». استراتژی های مشابه می تواند به ویژه برای ایجاد عادات ورزشی جدید مفید باشد. یکی از خوانندگان به نام جاستین پیام زیر را برای من فرستاد: «من شروع به رفتن به باشگاهی کردم که کمتر از یک مایل از خانه من فاصله داشت. این امر وقت و بهانه های ناراحتی را از بین برد.

من هرگز در ورزش ثابت قدم نبودم، اما اکنون 8 تا 10 بار در هفته ورزش می کنم. کراس فیت، دویدن و دوچرخه سواری. من 2.5 سال است که قوی هستم." خواننده دیگری نوشت: «در دو سال گذشته ساعت 6 صبح می دویدم. من همیشه وسایل دویدنم (گارمین، آستین های فشاری، کفش ها و غیره) را از شب قبل در یک توده منظم قرار می دهم. وقتی بلند می شوم، فقط لباس می پوشم و از در بیرون می روم.» حتی از خوانندگانی شنیده ام که با پوشیدن لباس دویدن به خواب می روند . تنها کاری که باید انجام دهند این است که صبح از در خارج شوند.

ساخت عادت های بهتر 3

7. داستان شماره هفتم: جایگزینی عادت

در بسیاری از موارد، جایگزین کردن عادت بد شما می‌تواند مؤثرتر از تلاش برای حذف آن باشد. نکته زیبای جایگزینی عادت این است که همزمان می توانید یک عادت خوب بسازید و یک عادت بد را کنار بگذارید. یکی از خوانندگان به من گفت: "در خانه برای سیگار کشیدن به حیاط خانه می رفتم، بنابراین یک نیمکت وزنه برداری بیرون می آوردم و هر بار که می خواستم سیگار بکشم بیرون می رفتم و به جای آن چند بار تکرار می کردم. بعد از آن، ولع من کاهش یافت.» فکر کردم ایده زیر جالب بود. یکی از خوانندگان جویدن ناخن را با کوتاه کردن ناخن جایگزین کرد. 

بسیاری از خوانندگان عادت جدیدی را به روش "پله پله" جایگزین کرده اند. آنها به تدریج از عادت قدیمی به چیزی سالم تر تغییر می کنند. برای مثال مارک استراتژی زیر را به اشتراک گذاشت. من مصرف آبجو را به میزان قابل توجهی کاهش دادم. من از آب گازدار طعم دار برای جایگزینی آبجو استفاده کردم و از همسرم خواستم تا مدتی آبجو را در یخچال ننوشد. وقتی این عادت را جایگزین کردم (بیشتر نوشیدن استرس بعد از کار بود)، توانستم آبجو را دوباره به زندگی خود اضافه کنم. خواننده دیگری که مارک نیز نام داشت، نوشیدن خود را به روشی مشابه کاهش داد.

من نوشیدن آبجو را هر روز به صورت متوالی جایگزین کردم، از آب میوه، سپس چای سرد و سپس آب سلتزر استفاده کردم. من این کار را در حدود نه ماه با مصرف یک نوشیدنی کمتر در هفته انجام دادم. زمانی که بالاخره ترک کردم، تنها در عرض دو هفته از هوس ها رد شدم. الان بیش از یک سال است که مشروب نخورده ام.» شاون از این روش برای ترک سیگار استفاده کرد. تصمیم گرفتم سیگار را ترک کنم و از یک آب نبات به صورت استعاره و  به ​​عنوان جایگزین استفاده کردم تا زمانی که هوس اصلی از بین رفت. من هنوز بعد از گذشت سالها سیگار نمی کشم.» جایگزینی حتی می تواند در معنای وسیع تری مفید باشد.

سورج نوشت: «من به مواد مخدر و الکل معتاد بودم. برای غلبه بر اعتیادم شروع به ورزش کردم. اکنون قصد دارم در مسابقات پاورلیفتینگ شرکت کنم. تا حدی، جایگزینی عادت به شما این امکان را می دهد که به دنبال وسواس سالم تری باشید. برخی افراد به الکل وابسته هستند. دیگران درگیر ورزش هستند. هر یک از آنها می تواند ناسالم باشد، اگر زیاده روی کنید، اما به طور کلی بهتر است چند ساعت در روز ورزش کنید تا چند ساعت در روز صرف نوشیدن الکل کنید.


حتما بخوانید: عادات موفقیت؛ 5 عادت روزانه افراد موفق


8. داستان شماره هشت: ترفندهای طرز فکر

گاهی اوقات دوست دارم از ترفندهای ذهنی هوشمندانه استفاده کنم تا به یک عادت خوب پایبند باشم. یکی از خوانندگان به نام کیلان نوشت: «سیگار را با تعیین روزهای تقلب به تدریج در آینده ترک کردم. من هرگز "برای همیشه" ترک نمی کنم، من فقط تا روز تقلب بعدی ام ترک می کنم. این به رفع هوس کمک کرد، زیرا انتخاب بین «در حال حاضر» یا «هرگز» نبود، «در حال حاضر» یا «بعدا» بود. کن استراتژی مشابهی را برای عادت خود به خوردن فست فود به کار برد.

زمانی که عادات بدی مانند خوردن دائم مک دونالد و نوشیدن نوشابه را ترک کردم، کار کوچکی را شروع کردم. به خودم گفتم یک هفته مرخصی می گیرم، بعد گفتم دو هفته. که ادامه پیدا کرد. این ماه چهار سال بدون مک دونالد و 15 ماه بدون نوشابه ساختم.» شخص دیگری از استراتژی اشاره و تماس که در فصل 4 بحث کردم استفاده کرد. آنها نوشتند، "من سیگار را با گفتن یک مانترا با صدای بلند هر بار که می خواستم یک سیگار را ترک کنم ("مغز شما شما را فریب می دهد") که فکر می کنم فکرم را تغییر داد.

بخش ناخودآگاه مغز من تا بخش منطقی. کیانا از کمی ریاضی و یک ترفند تصویری هوشمندانه استفاده کرد. او نوشت: «نوشیدن نوشابه را متوقف کردم. من تمام نوشابه‌هایی را که در هفته مصرف کردم جمع کردم و شمارش کردم که چند قاشق غذاخوری شکر در آن قوطی‌ها و بطری‌های نوشابه وجود دارد. شروع کردم به ریختن مقدار شکر در یک کاسه عظیم. ویژوال این کار را برای من انجام داد. مجبور شدم این عادت را ترک کنم.»

ساخت عادت های بهتر 4

9. داستان شماره نه: ردیابی عادت

در نهایت، من می خواهم با یکی از استراتژی های مورد علاقه خود پایان دهم: ردیابی عادت . در ادامهنحوه استفاده تعدادی از خوانندگان از آن آمده است. سیندی برای من ایمیلی فرستاد و گفت: «یک تقویم دیواری بزرگ خریدم و شروع به ساختن زنجیره کردم. این واقعا برای من کار می کند. من دوست دارم آن زنجیره را بسازم. 6 ماه X قرمز در تقویم من وجود دارد. من سالم‌تر هستم، 30 پوند وزن کم کرده‌ام، احساس قوی‌تر می‌کنم، بیشتر ورزش می‌کنم، باغبانی می‌کنم، بیشتر مطالعه می‌کنم، روی کسب‌وکار کوچکم کار می‌کنم و زبان فرانسه را تمرین می‌کنم.» ساده ترین راه برای شروع ردیابی عادات خود استفاده از الگوهای ارائه شده در مجله عادت است.

این کل فرآیند را نسیم خواهد کرد. روش مورد علاقه من این است که یک نسخه بسیار کوچک از عادت خود را انتخاب کنید و آن را دنبال کنید. به عنوان مثال، من در ماه گذشته عادت "خواندن 1 صفحه" را دنبال کرده ام. یکی از خوانندگان به نام گونتر کاری مشابه انجام داد. من بیش از نیم سال است که هر روز یک تمرین ساده انجام داده ام. من توانستم با تغییر دامنه به آن پایبند باشم: وقتی برای یک ست کامل وقت ندارم یا تمایلی به آن ندارم، به جای پرش کردن، یک جلسه کوتاه شده انجام می دهم. من هم آن را در تقویمم علامت گذاری می کنم.» امیدواریم این داستان های کوتاه به شما ایده هایی در مورد چگونگی ایجاد عادت های بهتر در زندگی خود بدهد.

اگر می‌خواهید درباره استراتژی‌های مورد بحث در بالا بیشتر بدانید، به عادات اتمی مراجعه کنید . و اگر به دفترچه‌ای علاقه‌مندید که ایجاد عادت‌های بهتر را آسان‌تر کند، مجله عادت را امتحان کنید . اما مهم نیست که هر روز به اقدامات کوچک ادامه دهید. برای من بسیار خوشحال کننده است که می بینم مردم به دلیل این ایده ها در زندگی خود تغییرات واقعی ایجاد می کنند.

سخن آخر

در این پست ما به تعریف 9 داستان کوتاه، زیبا و تاثیرگذار؛ یک جمله برای ساخت عادت های بهتر پرداختیم. امیدواریم این روش ها به شما کمک کرده باشند تا بتوانید هدف های خود را بهتر درک کنید. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

نکات و قوانین طلایی برای هدف گذاری و رسیدن به اهداف

چگونه می توان در این دنیای آشفته بر اهداف خود متمرکز شد؟

12 قدم مؤثر برای ترک عادات بد و مخرب از زندگی روزمرهاز
1
رای