125 مثال و نمونه اهداف بلند مدت در زندگی و راه رسیدن به آنها

125 مثال و نمونه اهداف بلند مدت در زندگی و راه رسیدن به آنها اهداف بلند مدت چیست ؛ 125 مثال اهداف بلند مدت در زندگی و راه های رسیدن به آنها ؛ نمونه های از اهداف بلند مدت و مادام العمر در همه زمینه های زندگی و نحوه دستیابی به آنها در سلام دنیا بخوانید.

داشتن اهداف مادام العمر بخش مهمی از زندگی معنادار است. اهداف ما به ما انگیزه می دهند، دیدگاه ما را نسبت به جهان شکل می دهند و به ما جهت می دهند. آنها به ما کمک می کنند تا روی رویاها و جاه طلبی های خود متمرکز بمانیم تا بتوانیم با هدف زندگی کنیم.چه هنوز در سنین نوجوانی خود باشید و چه یک بزرگسال باتجربه، اهداف زندگی می تواند هر چیزی باشد که شما می خواهید. در این مطلب از سلام دنیا در مورد 125 مثال اهداف بلند مدت و مادام العمر است که می توانید در طول زندگی خود تنظیم کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. به هیچ هدف خاص یا روش خاصی اهمیت ندهید. راه های مختلفی برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد.به یاد داشته باشید، همه اینها نباید در لیست اهداف شما باشد - این مربوط به طول عمر شما و آنچه می خواهید به دست آورید است! در اهداف خود حساس باشید و روی اهدافی تمرکز کنید که واقعا برای شما مهم هستند.

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛1

مثال برای اهداف بلند مدت

در اینجا 125 نمونه هدف مادام العمر آورده شده است:

1. از 7 عجایب جهان دیدن کنید

این یک هدف سرگرم کننده برای کار است و برای رسیدن به آن مقداری کار لازم است. عجایب هفتگانه جهان عبارتند از: تاج محل در هند، هرم بزرگ جیزه در مصر، باغ های معلق بابل در عراق، غول رودس در یونان، مقبره در هالیکارناسوس در ترکیه، مجسمه زئوس در المپیا یونان و فانوس دریایی اسکندریه در مصر.

2. خانه بخرید

تمایل به داشتن خانه شخصی یک هدف ارزشمند است! این ممکن است یک هدف مهم زندگی برای برخی باشد در حالی که شخص دیگری ترجیح می دهد ماشین رویایی آنها را بخرد. آن چه که برا شما خوب است را انجام دهید.

3. بچه دار شدن

کودکان یک سرمایه گذاری مادام العمر هستند که زندگی شما و آنها را نیز غنی می کند. انتقال میراث خود از طریق خانواده نحوه چرخش جهان است.

4. یک زبان جدید یاد بگیرید

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند فرهنگ‌ها، فرصت‌های تجاری و دوستی‌های جدید را برای شما باز کند .

5. با دلفین ها شنا کنید

هر کسی که تا به حال با دلفین ها شنا کرده باشد به شما خواهد گفت که چقدر تجربه جادویی بوده است! برای لذت بردن از شنا با دلفین ها در اقیانوس آزاد، خود را به خارج از منطقه راحتی خود ببرید .

6. کسب و کار خود را راه اندازی کنید

به عنوان یک کارآفرین، شما این قدرت را دارید که چیزی از خودتان ایجاد کنید. با ساختن کسب و کارتان چیزهای زیادی درباره خودتان و توانایی هایتان یاد خواهید گرفت.

7. مدرک دانشگاهی کسب کنید

مدرک دانشگاهی یک موفقیت مادام العمر است که درهای زیادی را به روی شما باز خواهد کرد. ممکن است کار سختی ببرد، اما در نهایت ارزشش را دارد.

8. به سفر دریایی بروید

سفرهای دریایی یک راه عالی برای دور شدن و کشف مکان‌های مختلف است. هیچ چیز کاملاً شبیه احساس بودن در آبهای آزاد نیست!

9. در کلاس هنر شرکت کنید

کلاس های هنری می تواند به شما کمک کند خلاقیت خود را کشف کنید و به شما یک راه حل جدید برای بیان خود بدهید.

10. به غواصی آسمانی بروید

غواصی در آسمان یک ماجراجویی مادام العمر است که آدرنالین را به شما افزایش می دهد!


حتما بخوانید: چگونه می توان در این دنیای آشفته بر اهداف خود متمرکز شد؟


11. خانه خود را بسازید

ساختن خانه خود یک دستاورد مادام العمر است که به شما احساس غرور و موفقیت می دهد.

12. از تمام قاره های جهان دیدن کنید

این هدف مادام العمر نیازمند فداکاری و برنامه ریزی است، اما ارزش تلاش را دارد. فرهنگ های مختلف را کاوش کنید و به ماجراجویی بروید!

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛2

13. برای هر یک از فرزندان یا نوه های خود یک درخت بکارید

کاشتن درخت برای خانواده یک هدف مادام العمر است که به نفع نسل های آینده خواهد بود. این یک راه عالی برای پس دادن به دنیا نیز است.

14. نواختن ساز را یاد بگیرید

در هر سنی می توانید ساز را بردارید. بهترین دوست من در 20 سالگی آموزش پیانو را شروع کرد!

15. در کلاس آشپزی شرکت کنید

یادگیری پخت انواع غذاها به شما کمک می کند در آشپزخانه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

16. کتاب بنویسید

نوشتن یک کتاب می تواند یک دستاورد مادام العمر باشد که می توانید با افتخار به آن نگاه کنید. این یک موفقیت شگفت انگیز است که کلمات شما منتشر شود!

17. دوی ماراتن

دوی ماراتن موفقیتی است که به فداکاری و تلاش زیادی نیاز دارد، اما احساس غرور در پایان ارزش آن را دارد. شما حتی می توانید برای یک نیمه ماراتن بروید - این کاری است که من انجام دادم!

18. موج سواری را یاد بگیرید

موج سواری به شما خواهد گفت که احساس سوار شدن بر موج بی نظیر است. یادگیری زمان می برد، اما بسیاری از مردم از آن و آزادی ناشی از آن لذت می برند.

19. یک اثر هنری خلق کنید که به آن افتخار می کنید.

خلق هنر یک دستاورد شگفت انگیز مادام العمر است که باید به آن افتخار کرد. چه نقاشی، مجسمه سازی یا هر شکل دیگری از هنر، از آن به عنوان راهی برای بیان خود و خلق چیزی منحصر به فرد استفاده کنید.

20. کوه نوردی کنید

بالا رفتن از کوه یک هدف مادام العمر است که نیاز به مهارت و اراده دارد. مناظر باورنکردنی و حس شگفت انگیزی از موفقیت را در بالا به شما می دهد.

21. به تنهایی یا با دوستان به یک مکان عجیب و غریب سفر کنید

سفر به یک مکان جدید می تواند یک تجربه فوق العاده ارزشمند در طول زندگی باشد. اگر این کار را به تنهایی انجام دهید، به شما فرصتی می دهد که واقعاً چیز جدیدی را کشف کنید. اگر این کار را با دوستان انجام دهید، خاطرات یک عمر باقی خواهند ماند!

22. نقاشی را یاد بگیرید

نقاشی یک مهارت مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند تا خود را به شیوه ای خلاقانه بیان کنید . این یک فعالیت آرام بخش است و نتایج می تواند واقعا شگفت انگیز باشد. همچنین کاری است که می توانید به طور منظم انجام دهید که زندگی شخصی شما را بهبود می بخشد.


حتما بخوانید: 21 مهارت توسعه فردی برای زندگی بهتر


23. در کلاس عکاسی شرکت کنید

کلاس های عکاسی می توانند اصول اولیه گرفتن عکس های عالی را به شما آموزش دهند. با ترکیب بندی و کادربندی آشنا خواهید شد، که به شما کمک می کند عکس های زیبا بگیرید.

24. برای هدفی که به آن اهمیت می دهید داوطلب شوید

داوطلب شدن یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما احساس هدف بدهد و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند.

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛3

25. به غواصی بروید

کاوش در اعماق اقیانوس یک تجربه شگفت انگیز در طول زندگی است. در ابتدا می تواند ترسناک باشد، اما قطعا ارزشش را دارد!

26. در کلاس سفال یا سرامیک شرکت کنید

کلاس های سفال و سرامیک می تواند به شما در کشف یک منبع خلاقانه جدید کمک کند. این چیزی است که می توانید از آن برای ساختن قطعات هنری زیبا استفاده کنید که بتوانید به آن افتخار کنید.

27. در مسابقات سه گانه شرکت کنید

ورزش های سه گانه اهداف مادام العمر هستند که شما را به محدودیت های خود سوق می دهند. زمان و فداکاری می‌خواهد، اما وقتی از خط پایان می‌گذری، احساس شگفت‌انگیزی است.

28. از تمام پنجاه ایالت ایالات متحده دیدن کنید

اگر عاشق سفر هستید ، این هدف مادام العمر برای شما عالی است. تاریخ و فرهنگ هر ایالت را کاوش کنید در حالی که آنها را از لیست خود علامت بزنید!


حتما بخوانید: 25 عادتی که کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد


29. با بهترین دوستان خود به یک سفر جاده ای بروید

سفرهای جاده ای یک تجربه باورنکردنی در طول عمر است.با ماشین بروید میان وعده بخورید و با نزدیکترین دوستانتان مقصد جدیدی را کشف کنید.

30. یک موسسه خیریه یا غیرانتفاعی راه اندازی کنید

راه اندازی یک موسسه خیریه یا غیرانتفاعی یک هدف مادام العمر است که می تواند تفاوت بزرگی در جهان ایجاد کند.

31. اسنوبرد را یاد بگیرید

اسنوبورد یک تجربه مادام العمر مهیج است. با تمرین، می توانید یاد بگیرید که شیب ها را مانند یک حرفه ای خرد کنید!

32. به یک سافاری آفریقایی بروید

این همیشه در لیست من بوده است و امیدوارم روزی این کار را انجام دهم !

33. به زبان اشاره مسلط شوید

یکی دیگر از کارهایی که من همیشه دوست داشتم انجام دهم یاد گرفتن زبان اشاره است و تا زمانی که پسر دومم با کم شنوایی یک طرفه به دنیا آمد، شروع به پیشرفت نکردم.

34. از دیوار بزرگ چین دیدن کنید

این چیزی است که من همیشه می خواستم انجام دهم و این یک دستاورد شگفت انگیز در طول زندگی است.

35. بودجه ایجاد کنید و به آن پایبند باشید

ایجاد و پایبندی به بودجه یک هدف فوق العاده مهم مادام العمر است. این به شما کمک می کند تا در امور مالی خود بمانید و به اهداف خود برسید.

36. فیلمنامه یا نمایشنامه بنویسید

این هدف مادام العمر می تواند به شما کمک کند خلاقیت و مهارت های داستان سرایی خود را توسعه دهید. این یک راه عالی برای کشف دنیای ادبیات است!

37. به تماشای نهنگ بروید

تماشای نهنگ یک تجربه شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای دیدن این موجودات باشکوه در زیستگاه طبیعی آنهاست.

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛4

38. بالن سواری کنید

بالون سواری تجربه های مادام العمری است که هرگز فراموش نخواهید کرد. این یک راه عالی برای دیدن جهان از منظری متفاوت است!

39. یک وبلاگ راه اندازی کنید و به طور منظم پست کنید

وبلاگ نویسی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند ایده ها و افکار خود را با جهان به اشتراک بگذارید. این یک راه باورنکردنی برای ارتباط با مردم و به اشتراک گذاشتن ایده ها و تجربیات شما است.

40. بافتنی یا قلاب بافی را یاد بگیرید

بافندگی و قلاب بافی اهداف مادام العمری هستند که می توانند به شما در ایجاد آثار هنری زیبا کمک کنند. به علاوه، این یک راه عالی برای استراحت است.

41. وب سایت خود را از ابتدا بسازید

ساختن وب سایت خود از ابتدا یک هدف مادام العمر است که به شما در یادگیری کدنویسی و طراحی وب کمک می کند.

42. در چیزی که به آن علاقه دارید متخصص شوید

متخصص شدن در چیزی که به آن علاقه دارید یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند انگیزه خود را حفظ کنید و روی دستیابی به اهداف خود متمرکز شوید.


حتما بخوانید: اهداف استراتژیک چیست و روش تعیین آنها


43. باغ سبزیجات بکارید

کاشت باغ سبزیجات یک تجربه شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای کثیف کردن دست ها و کسب اطلاعات بیشتر در مورد باغبانی است.

44. در یک مسابقه محلی شرکت کنید

تکمیل یک مسابقه محلی یک تجربه مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای به چالش کشیدن خود و کنار زدن محدودیت هایتان است.

45. برف سواری کنید

برف‌سواری یک هدف مادام‌العمر است که می‌تواند شما را از مسیر شکست‌خورده خارج کرده و وارد طبیعت کند. این یک راه باورنکردنی برای کشف و دور شدن از همه آن است.

46. ​​از گراند کانیون دیدن کنید

گرند کانیون یک تجربه مادام العمر است که هرگز فراموش نخواهید کرد. این یک راه باورنکردنی برای کشف یکی از شگفتی های طبیعی جهان است. من چند سال پیش با بهترین دوستم رفتم و جادویی بود.

47. یک سفر جاده ای بین شهری داشته باشید

سفرهای جاده‌ای  تجربیاتی هستند که هرگز فراموش نخواهید کرد. این یک راه عالی برای کاوش در ایالات متحده، ملاقات با افراد جدید و تفریح ​​است.

48. با دوستان یا خانواده خود فیلم بسازید

ساختن یک فیلم با دوستان یا خانواده خود یک تجربه باورنکردنی در طول عمر است. این یک راه عالی برای کشف دنیای فیلمسازی و خلق چیزی با هم است.

49. در یک سال 100 کتاب بخوانید

این یک هدف عالی است و لازم نیست هر سال هدف شما باشد، اما این یک چیز عالی است که حداقل یک بار برای آن هدف گذاری کنید!

50. مجموعه ای از چیزی را که دوست دارید شروع کنید

این هدف مادام‌العمر می‌تواند به شما کمک کند گنج‌ها را بیابید و مجموعه‌ای از چیزی بسازید که برای شما معنای عمیقی دارد.

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛5

51. در کلاس قایقرانی شرکت کنید و در قایقرانی مهارت پیدا کنید

قایقرانی یک تجربه مادام العمر باورنکردنی است. شرکت در کلاس قایقرانی و مهارت در قایقرانی می تواند به شما در کشف دنیای دریا و تبدیل شدن به یک ملوان متخصص کمک کند.

52. در حفاری باستان شناسی شرکت کنید

شرکت در حفاری باستان شناسی یک تجربه مادام العمر است که به زودی فراموش نخواهید کرد. این یک راه عالی برای کشف تمدن های باستانی و یادگیری در مورد تاریخ است.

53. در المپیک شرکت کنید

حضور در المپیک یک هدف شگفت انگیز مادام العمر است. این یک راه عالی برای تجربه ورزشکاران در سطح جهانی و بخشی از فضای هیجان انگیز است.


حتما بخوانید: چگونه عادات بد را ترک کنیم


54. شعبده بازی را یاد بگیرید

یادگیری شعبده بازی یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای به چالش کشیدن خود و توسعه مهارت های هماهنگی است.

55. برای بچه هایتان خانه درختی بسازید

ساختن یک خانه درختی برای فرزندانتان یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای ایجاد چیزی خاص است که می تواند برای تمام خانواده لذت ببرد.

56. از تمام هفت قاره جهان دیدن کنید

بازدید از تمام هفت قاره جهان یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای کشف فرهنگ های مختلف، دیدن مناظر شگفت انگیز و تجربه های فراموش نشدنی است.

57. یک دفترچه از زندگی خود بسازید

من از کودکی عاشق کتاب‌نویسی بودم و امیدوارم بتوانم این سرگرمی را در بزرگسالی دوباره انتخاب کنم!

58. در کدنویسی متخصص شوید یا برنامه نویسی

تبدیل شدن به یک متخصص در کدنویسی یا برنامه نویسی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند جلوتر از بقیه باشید.

59. بازی شطرنج را بیاموزید

یادگیری شطرنج یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای به چالش کشیدن خود و یادگیری مهارت های استراتژی است که می تواند از راه های دیگر به شما کمک کند.

60. از اهرام بزرگ مصر دیدن کنید

بازدید از اهرام بزرگ مصر یک تجربه مادام العمر است که برای همیشه با شما خواهد ماند. این یک راه باورنکردنی برای کشف تاریخ باستان است.

61. هر سال پنج دستور غذای جدید یاد بگیرید

این هدف مادام العمر سرگرم کننده است و می تواند به شما در توسعه یک مجموعه مهارت آشپزی کمک کند. همچنین یک راه عالی برای کشف طعم های مختلف است!

62. در کلاس دفاع شخصی شرکت کنید

شرکت در کلاس دفاع شخصی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند ایمن بمانید و از خود محافظت کنید. این یک تجربه قدرتمند است که به شما کمک می کند اعتماد به نفس داشته باشید.

63. در جشنواره موسیقی خارج از کشور شرکت کنید

و با دوستان برو!

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛6

64. دوباره با یک دوست قدیمی ارتباط برقرار کنید

رسیدن به یک دوست قدیمی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند دوباره با فردی از گذشته خود ارتباط برقرار کنید.

65. در کلاس نجاری شرکت کنید

این هدف مادام العمر راهی عالی برای کشف دنیای نجاری و ایجاد چیزی خاص با دستان خود است.

66. نواختن ساز را یاد بگیرید

یادگیری نواختن ساز یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما در یافتن شادی و بیان خود به روش های جدید کمک کند .

67. خاطرات یا سابقه خانوادگی خود را بنویسید

نوشتن خاطرات یا سابقه خانوادگی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند بخش مهمی از داستان زندگی خود را مستندسازی کرده و به اشتراک بگذارید. این یک هدف بلند مدت عالی است که خانواده آینده شما نیز قدردان آن خواهند بود.

68. شفق قطبی (نورهای شمالی) را ببینید

دیدن شفق قطبی یک تجربه مادام العمر است که برای همیشه با شما خواهد ماند.

69. از برج ایفل در پاریس بالا بروید

بالا رفتن از برج ایفل در پاریس یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای دیدن مناظر یکی از زیباترین شهرهای جهان است.


حتما بخوانید: قوانین طلایی برای هدف گذاری و رسیدن به اهداف


70. باغبان چیره دست شوید

تبدیل شدن به یک باغبان چیره دست یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای یادگیری هنر باغبانی و ارتباط با طبیعت است. یادگیری یک مهارت جدید همیشه برای رشد شخصی یک چیز عالی است و شما هم از رشد غذای خود قدردانی خواهید کرد .

71. در کلاس سرامیک شرکت کنید و چیزی خاص برای خانه خود بسازید

شرکت در کلاس سرامیک و ایجاد چیزی خاص یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما در ابراز خلاقیت کمک کند.

72. رانندگی با ماشین را یاد بگیرید

یادگیری رانندگی با ماشین یک هدف مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای یادگیری یک مهارت مهم است که می تواند در زندگی روزمره به شما کمک کند.

73. در افتتاحیه یک گالری هنری یا نمایشگاه موزه شرکت کنید

حضور در افتتاحیه یک گالری هنری یا نمایشگاه موزه یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای کشف آثار هنرمندان مشهور و غوطه ور شدن در فرهنگ است.

74. در یادگیری کمک های اولیه گواهینامه بگیرید

دریافت گواهینامه CPR و کمک های اولیه یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند برای هر موقعیت غیرمنتظره ای آماده باشید.

75. یک مسابقه ماراتن، سه گانه یا سایر رویدادهای مسافت طولانی را کامل کنید

انجام یک ماراتن، سه‌گانه یا سایر رویدادهای مسافت طولانی یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای به چالش کشیدن خود و تقویت توانایی های فیزیکی و ذهنی است.

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛7

76. در یک گروه تئاتر آماتور شرکت کنید

شرکت در یک گروه تئاتر آماتور یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند دنیای بازیگری را کشف کنید و مهارت های اجرایی خود را تقویت کنید.

77. رقص سالسا را ​​یاد بگیرید

یادگیری رقص سالسا یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند فعال بمانید، موسیقی جدید یاد بگیرید و لذت ببرید!

78. یک دوره آموزشی معلم یوگا شرکت کنید

گذراندن دوره آموزشی معلم یوگا یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای یادگیری بیشتر در مورد تمرین یوگا و آموزش دیگران است.

79. بانجی جامپینگ بروید

بانجی جامپینگ یک هدف مادام العمر است که به شما امکان می دهد هجوم آدرنالین را تجربه کنید و شجاعت خود را آزمایش کنید.


حتما بخوانید: عادت ها و روش های که به کسب سلامت عاطفی کمک می کند


80. از یک مکان دیدنی معروف مانند ساختمان امپایر استیت یا برج سیرز بالا بروید

بالا رفتن از یک مکان دیدنی معروف مانند ساختمان امپایر استیت یا برج سیرز یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است.

81. از هر استادیوم بیسبال لیگ برتر دیدن کنید

بازدید از هر استادیوم لیگ برتر بیسبال در ایالات متحده یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما در کشف برخی از استادیوم های برتر آمریکا کمک کند.

82. برای یک جامعه محروم معلم شوید

معلم شدن برای یک جامعه محروم یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند تا تغییری پایدار در زندگی افراد ساکن در مناطق ایجاد کنید.

83. یک قایق بسازید و با آن در سراسر جهان حرکت کنید

ساختن یک قایق و سفر با آن در سراسر جهان یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای کشف مکان های جدید، یادگیری در مورد فرهنگ های مختلف و به چالش کشیدن خود است.

84. یاد بگیرید که خودتان آبجو یا شراب درست کنید

یادگیری درست کردن آبجو یا شراب خود یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای آزمایش طعم های مختلف و بیان خود به روشی خلاقانه است.

85. در یک کلاس در مورد نحوه تعمیر اتومبیل یا سایر اقلام مکانیکی شرکت کنید

شرکت در کلاس در مورد نحوه تعمیر اتومبیل یا سایر اقلام مکانیکی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند مهارت های دست ساز را توسعه دهید و در مورد نحوه نگهداری انواع ماشین آلات آگاه باشید.

86. در مسابقه غذا شرکت کنید

شرکت در یک مسابقه غذا یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند تا مهارت های آشپزی خود را تقویت کنید و با سایر غذاها سرگرم شوید.

87. در مسابقه رقص شرکت کنید

شرکت در یک مسابقه رقص یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای بیان خلاقیت خود و به دست آوردن شناخت برای حرکات خود است!

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛8

88. از تمام پارک های موضوعی بزرگ دنیا دیدن کنید

بازدید از تمام پارک‌های موضوعی مهم در جهان یک هدف مادام العمر است که می‌تواند به شما کمک کند تا در برخی از نمادین‌ترین پارک‌های تفریحی کاوش کنید و در عین حال لذت ببرید.

89. در یک باشگاه محلی خرس قطبی شرکت کنید و هر سال در یخ فرو بروید

شرکت در یک باشگاه محلی خرس قطبی و شیرجه رفتن در یخ هر سال یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند خود را به چالش بکشید و از آن لذت ببرید.

90. یک نجات غریق شوید

تبدیل شدن به یک نجات غریق گواهی شده یک هدف مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای آماده ماندن برای هر موقعیت غیرمنتظره و محافظت از افراد نیازمند است.

91. در کلاس عکاسی یا فیلمبرداری شرکت کنید و خلاقیت های خود را بسازید

شرکت در کلاس عکاسی یا فیلمبرداری و ساختن برخی از خلاقیت های خود یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای بیان جنبه خلاقانه خود و ثبت خاطرات خود برای همیشه است.

92. یاد بگیرید که به یک زبان جدید صحبت کنید

یادگیری صحبت کردن به یک زبان جدید یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است . این یک راه عالی برای باز کردن خود با فرهنگ های مختلف و ایجاد ارتباط با آنها است


حتما بخوانید: دانلود بهترین برنامه برای یادگیری سریع زبان انگلیسی رایگان


93. رویدادهای استقامتی را امتحان کنید

انجام رویدادهای استقامتی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند سرسختی فیزیکی و ذهنی خود را آزمایش کنید.

94. زنبوردار شوید و کندوهای خود را راه اندازی کنید

زنبوردار شدن و راه اندازی زنبورستان خود یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای یادگیری بیشتر در مورد دنیای جذاب زنبورها و تجربه پاداش مراقبت از آنها است.

95. در نقاط دیدنی اروپا گشت بزنید

گشت و گذار در مکان های دیدنی مشهور اروپا یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند تا در برخی از مکان های نمادین جهان کاوش کنید و خاطراتی ماندگار بسازید.

96. در پناهگاه حیوانات یا مرکز توانبخشی حیات وحش داوطلب شوید

داوطلب شدن در یک پناهگاه حیوانات یا مرکز توانبخشی حیات وحش یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند تا در زندگی حیوانات تفاوت ایجاد کنید و ارتباط قوی تری با محیط ایجاد کنید.

97. بچه ای را به فرزندی بگیرید.

تبدیل شدن به یک والدین رضاعی یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای باز کردن خانه خود به روی کسانی است که نیاز دارند و تأثیری ماندگار بر زندگی آنها می گذارد .

98. پارو زدن را امتحان کنید

امتحان پارو زدن یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند مکان های جدید را کشف کنید، سرگرم شوید و مهارت های تعادل خود را به چالش بکشید .

99. یک خلبان شوید و به آسمان بروید

تبدیل شدن به یک خلبان و صعود به آسمان یک هدف مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای پرواز در ارتفاع و تجربه هیجان حضور در آسمان است!

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛9

100. با خانواده یا دوستان خود خاطرات زندگی را بسازید!

ساختن خاطرات مادام العمر با خانواده یا دوستان خود یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای تقویت پیوندها، سرگرمی و ایجاد خاطره است.

101. بالن سواری را تجربه کنید

تجربه بالون سواری یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای تماشای مناظر از بالا و شگفت زده شدن از این دنیای زیبا است که در آن زندگی می کنیم.

102. در کلاس آشپزی شرکت کنید و یک غذای جدید یاد بگیرید

شرکت در کلاس آشپزی و یادگیری یک غذای جدید یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای گسترش مهارت های آشپزی، کشف طعم های مختلف و تحت تاثیر قرار دادن خانواده و دوستانتان است!

103. حرفه بازیگری یا خوانندگی را دنبال کنید

دنبال کردن یک حرفه بازیگری یا خوانندگی یک هدف مادام العمر است که می تواند به شما کمک کند رویاهای خود را دنبال کنید و استعدادهای خود را به دنیا نشان دهید.

104. در مسابقه باربیکیو شرکت کنید

رقابت در مسابقه باربیکیو یک هدف مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای تقویت مهارت ها، سرگرمی و خودنمایی است


حتما بخوانید: 9 باور محدود کننده که مانع رسیدن شما به موفقیت می شوند


105. دوره فلای فیشینگ را بگذرانید و در آن مهارت پیدا کنید

گذراندن دوره فلای فیشینگ و مهارت یافتن در آن یک هدف شگفت انگیز مادام العمر است. این یک راه عالی برای یادگیری یک سرگرمی جدید است.

106. از جزایر گالاپاگوس دیدن کنید

بازدید از جزایر گالاپاگوس یک هدف مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای تجربه حیات وحش منحصر به فرد و کشف برخی از قابل توجه ترین و منزوی ترین مکان های این سیاره است.

107. غواصی را یاد بگیرید و اعماق اقیانوس را کشف کنید

یادگیری غواصی و کاوش در اعماق اقیانوس یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای تجربه زیبایی های دنیای زیر آب و کشف شگفتی های اعماق است.

108. بر ترسی که دارید غلبه کنید

غلبه بر ترسی که دارید یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای غلبه بر ترس ها و کنترل احساسات خود است .

109. در یک منطقه دورافتاده به دوچرخه سواری در کوهستان بروید

دوچرخه سواری کوهستان در یک منطقه دورافتاده یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای به چالش کشیدن سرسختی فیزیکی و ذهنی، کشف مکان های جدید و داشتن یک ماجراجویی فراموش نشدنی است!

110. در یک رویداد ورزشی مهم مانند جام جهانی یا سوپر بول شرکت کنید

حضور در یک رویداد ورزشی بزرگ مانند جام جهانی یا سوپر بول یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای تجربه هیجان جمعیت و نگاهی اجمالی به بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است.

111. از تمام 50 ایالت ایالات متحده دیدن کنید

بازدید از تمام 50 ایالت ایالات متحده یک هدف مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای کاوش در این کشور شگفت انگیز، کشف فرهنگ های جدید و دیدن همه مناظری است که آمریکا را منحصر به فرد می کند.

112. یک دوره مدیتیشن هدایت شده را بگذرانید و در هنر آرامش مهارت کسب کنید

گذراندن یک دوره مدیتیشن هدایت شده و تسلط بر هنر آرامش بخشی یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای پاکسازی ذهن، تقویت حس آرامش و پرورش آرامش درونی است.

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛10

113. آتش بازی را بیاموزید

یادگیری دستکاری آتش یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای به چالش کشیدن هماهنگی، توسعه رفلکس ها و شگفت زده کردن دوستانتان با مهارت های جدیدتان است!

114. در یک پیاده روی یا مسابقه خیریه شرکت کنید

شرکت در یک پیاده روی یا مسابقه خیریه یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای پس دادن ، سالم ماندن و حمایت از یک هدف نزدیک به قلب شما است. این یکی از آن ایده های اهداف زندگی است که در مورد آن احساس خوبی خواهید داشت! به علاوه برای سلامت روان شما نیز مفید است .

115. به چتربازی بروید و سقوط آزاد را در هوا احساس کنید.

چتربازی و احساس عجله سقوط آزاد در هوا یک هدف باورنکردنی مادام العمر است. این یک راه عالی برای به چالش کشیدن خود و داشتن یک تجربه واقعی در طول زندگی است!

116. در یک کلاس کمدی بداهه شرکت کنید و یاد بگیرید که چگونه مردم را بخندانید

شرکت در کلاس کمدی و یادگیری نحوه خنداندن مردم یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای تمرین مهارت های خود، سرگرمی و ایجاد شادی برای دیگران است.

117. در اوریگامی استاد شوید

استاد شدن در اوریگامی و ایجاد مجسمه های کاغذی شگفت انگیز یک هدف باورنکردنی در طول عمر است.

118. با دوستان خود به یک سفر جاده ای بروید و از مسیر شکسته خارج شوید

یک سفر جاده ای با دوستان خود و خارج شدن از مسیر شکست خورده یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای کشف مکان های جدید و ایجاد خاطرات فراموش نشدنی با دوستانتان است.

119. یاد بگیرید که پارکور انجام دهید و خود را از نظر فیزیکی به چالش بکشید

یادگیری پارکور و به چالش کشیدن خود از نظر فیزیکی یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای کنار گذاشتن محدودیت های خود، تناسب اندام و تبدیل شدن به یک ورزشکار چابک است.

120. از ماچو پیچو در پرو دیدن کنید

بازدید از ماچو پیچو در پرو و ​​کاوش در خرابه های باستانی یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای یادگیری تاریخ، دیدن مناظر زیبا و ماجراجویی است.

121. در مسابقه ساخت قلعه شنی شرکت کنید

رقابت در مسابقه ساخت قلعه شنی یک هدف مادام العمر باورنکردنی است. این یک راه عالی برای استفاده از جنبه خلاقانه شما و نشان دادن مهارت های خود در ساخت قلعه شنی است.

122. یک ترم در خارج از کشور تحصیل کنید و فرهنگ جدیدی را تجربه کنید

تحصیل در خارج از کشور برای یک ترم و تجربه یک فرهنگ جدید یک هدف شگفت انگیز در طول زندگی است. این یک راه عالی برای گسترش افق های خود ، پیدا کردن دوستان جدید و رشد به عنوان یک شخص است.

123. در دوره باغبانی شرکت کنید و نحوه پرورش گیاهان را بیاموزید

گذراندن دوره باغبانی و یادگیری نحوه پرورش گیاهان یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است. این یک راه عالی برای ارتباط با طبیعت، یادگیری در مورد باغبانی است! من همیشه می خواستم این کار را انجام دهم و امتحان کردن چیزهای جدید سرگرم کننده است!

124. در یک سفر سازمان یافته رفتینگ رودخانه ای شرکت کنید

شرکت در یک سفر قایقرانی در رودخانه سازمان یافته یک هدف شگفت انگیز مادام العمر است. این یک راه عالی برای تجربه زیبایی طبیعت ، پیوند با دوستان و داشتن یک ماجراجویی  است!

125. یاد بگیرید که در طبیعت علوفه های خوراکی پیدا کنید و در فضای باز خودکفا شوید

یادگیری علوفه برای خوراکی ها در طبیعت و خودکفایی در فضای باز یک هدف باورنکردنی در طول زندگی است.

اهداف زندگی شما چیست؟ این یک سوال بزرگ است، اما ارزش فکر کردن را دارد. اهداف زندگی شما چیزهایی هستند که می خواهید در طول زندگی خود به آنها برسید. آنها می توانند هر چیزی از اهداف کوچک، مانند یادگیری نواختن پیانو، تا اهداف بزرگتر، مانند پزشک شدن یا راه اندازی کسب و کار خود باشند.

مهم نیست که چه اهدافی دارید، اما دستیابی به آنها همیشه آسان نیست. به همین دلیل است که ما این لیست از 125 نمونه هدف مادام العمر و نحوه دستیابی به آنها را گردآوری کرده ایم. چه به دنبال اهداف شغلی ، اهداف شخصی یا هر چیز دیگری باشید، امیدواریم الهام‌بخشی در اینجا پیدا کنید!

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛11

چگونه به اهداف زندگی خود برسید

این پست در مورد نمونه هایی از اهداف زندگی بود. اکنون به نحوه تنظیم و رسیدن به آنها خواهیم پرداخت.

تصمیم بگیرید که می خواهید با زندگی خود چه کار کنید

تصمیم گیری در مورد اینکه با زندگی خود چه کاری انجام دهید می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد، اما استفاده از برخی تکنیک های هدف گذاری مانند تعیین اهداف مادام العمر و ایجاد اهداف SMART می تواند واقعا مفید باشد.

با کاوش در زمینه‌های مختلف زندگی خود شروع کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما مهم است. طوفان فکری برای اهداف بالقوه مادام العمر، مانند کمک معنادار به جامعه یا دستیابی به امنیت مالی، می تواند به شما در طول سفر کشف آنچه می خواهید زندگی شما شبیه به چه شکلی باشد، چشم اندازی به شما بدهد.

اهداف SMART نیز فوق‌العاده مفید هستند – تعیین اهدافی که خاص، قابل اندازه‌گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به‌موقع باشند، به تقسیم اهداف بزرگ‌تر به مراحل قابل مدیریت کمک می‌کند تا احتمال دستیابی به آنها افزایش یابد.همچنین می توانید اهداف معنوی، اهداف مالی ، اهداف خانوادگی و غیره را در نظر بگیرید و معیارهای مورد نظر خود را برای هر یک از آنها تنظیم کنید. زمان زیادی را صرف فکر کردن به آن نکنید . بهترین چیز در مورد اهداف این است که می توان آنها را در طول زمان تغییر داد. و هیچ اشکالی ندارد که نظر خود را تغییر دهید!

در نهایت، در مورد یک مسیر شغلی تصمیم بگیرید که با شما طنین انداز شود و به شما امکان می دهد خود را به طور کامل در فعالیت های روزانه خود بیان کنید!

نمونه های از اهداف و نحوه دستیابی به انها؛12

اهداف واقع بینانه ای را تعیین کنید که می توانید به آنها برسید

آیا آماده اید که آینده خود را کنترل کنید؟ تعیین اهداف واقع بینانه پایه و اساس موفقیت است!می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که هدف بزرگ‌تری داشته باشید و بزرگ‌تر فکر کنید، اما واقعیت را با اطمینان از دست یافتنی بودن اهدافتان بررسی کنید.

با تعیین اهداف SMART - خاص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط/واقعی و محدود به زمان، آن را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید.

برای مثال، به جای اینکه به سادگی اعلام کنید که می‌خواهید روزی فضانورد شوید، چند هدف کوتاه‌مدت در طول عمر خود تعیین کنید که به شما کمک می‌کند تا به آنجا برسید، مانند «تمام دانشگاه» یا «درخواست برای کارآموزی».حتماً اهدافی را انتخاب کنید که واقعاً برای شما مهم هستند و انگیزه شما را حفظ می کنند!

برای دستیابی به اهداف خود یک برنامه عملی تنظیم کنید

ایجاد کاری که می خواهید در زندگی انجام دهید و دانستن اینکه چه زمانی می خواهید به آن دست پیدا کنید، می تواند به ایجاد ساختاری کمک کند که در آن بتوانید پیشرفت کنید.

اطمینان حاصل کنید که با نوشتن تمام مراحلی که برای رسیدن به آنجا و جشن گرفتن موفقیت های خود در این راه باید انجام دهید، خود را برای موفقیت آماده کرده اید!شما باید مراحلی را که برای رسیدن به اهداف خود باید بردارید را درک کنید. و حساب کنید که هر مرحله چقدر طول می کشد. قرار نیست اهداف در یک روز محقق شوند.در واقع، ممکن است بیشتر عمرتان طول بکشد تا به این موارد برسید. بعلاوه، ممکن است چند سالی بیش از سایرین روی آنها کار کنید. مهم است که زمانی که برای رسیدن به اهداف خود کار می کنید، جدول زمانی را در نظر داشته باشید.

حالا گرد و غبار آن رویاها را پاک کنید، موسیقی الهام بخش انتخاب کنید و بیایید با این ایده های جدید برنامه ریزی کنیم!

به طور خلاصه: 125 مثال برای اهداف زندگی و نحوه دستیابی به آنها

مهم نیست که چه اهدافی را انتخاب می کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که اهداف زندگی شما باید معنی دار و قابل دستیابی باشند. تعیین اهداف، چه اهداف بزرگ و چه اهداف کوچک، یکی از بهترین راه ها برای بهبود پیشرفت شخصی شماست.تعیین اهداف کوچک در طول مسیر به شما کمک می کند با انگیزه و در مسیر حرکت خود بمانید! با کمی فداکاری و سخت کوشی، می توانید به هر چیزی برسید اگر ذهن خود را معطوف به آن کنید.

خود را با آنچه در شبکه های اجتماعی می بینید مقایسه نکنید . رسیدن به بسیاری از اهداف (چه اهداف بلند مدت و چه اهداف کوتاه مدت) زمان زیادی را می طلبد. تنها راه برای دانستن اینکه آیا می توانید این کار را انجام دهید این است که ذهن خود را روی آن متمرکز کنید و برنامه ریزی کنید. اهداف خاص شما متعلق به شما هستند – هیچ کس دیگری.

سخن آخر

امیدوارم در این لیست از اهداف الهام گرفته باشید. و به یاد داشته باشید، همه اهداف بزرگ نباید برای شما باشد. به یاد داشته باشید که هدف نهایی این است که از زندگی خود لذت ببرید و از آن احساس خوبی داشته باشید. لیست و برنامه اقدام شما برای کسی نیست که تجربه یا قضاوت کند.این مثال‌های اهداف مادام‌العمر باید به خلاقیت شما کمک کند و به شما کمک کند تا به اهداف منحصر به فردی دست پیدا کنید و زندگی را هیجان‌انگیزتر کنید. با برنامه ریزی و تعهد صحیح می توان به هر یک از این اهداف مادام العمر دست یافت. پس بیرون بروید، کاری را پیدا کنید که از انجام آن لذت می برید و برای خود هدف تعیین کنید! هیچ وقت برای تعیین یا رسیدن به اهدافتان دیر نیست. موفق باشید!


مقالات مرتبط: 

خصوصیت رفتاری رهبران خوب برای موفقیت در کار

8 گام مهم فرآیند تصمیم گیری با ابزار آنهااز
10
رای