چگونه دیگران را متقاعد کنیم؛ 14 تکنیک و ترفند متقاعد کردن مردم

چگونه دیگران را متقاعد کنیم؛ 14 تکنیک و ترفند متقاعد کردن مردم چگونه دیگران را متقاعد کنیم؛ 14 هک روانشناسی برای متقاعد کردن مردم و استراتژی علمی که افراد را وادار می‌کند از آنچه شما دوست دارید پیروی کنند؛ در سلام دنیا بخوانید.

نیازی نیست که مدیرعامل یک شرکت باشید تا مردم به شما گوش دهند و شما را دنبال کنند. مطالعات روان‌ شناختی نشان می‌دهد که راه‌ های زیادی برای وادار کردن شریکتان به آنچه می‌خواهید وجود دارد - حتی اگر او متوجه نشود که شما می‌خواهید او را متقاعد کنید تا آنچه را که می‌خواهید انجام دهد. در این مطلب از سلام دنیا، ما به 14 ترفند متقاعد کردن دیگران و استراتژی علمی که افراد را وادار می‌کند از آنچه شما دوست دارید پیروی کنند، پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

هک های روانشناسی راهی برای متقاعد کردن مردم

1. هک های روانشناسی: از طعمه استفاده کنید تا به کسی اجازه دهید محصول شما را بخرد

در یک ارائه ثبت شده در تد ، دن آریلی، اقتصاددان رفتاری، " اثر فریب" را با استفاده از یک تبلیغ قدیمی اکونومیست برای ساخت کیف پول توضیح داد. این آژانس تبلیغاتی سه ثبت تبلیغاتی را به شرح زیر ارائه می دهد: بسته تبلیغاتی آنلاین 59 دلاری (حدود 1.3 میلیون VND)، بسته های تبلیغاتی کاغذی 159 دلاری (حدود 3.5 میلیون VND) و بسته های تبلیغاتی دوگانه 159 دلاری (حدود 3.5 میلیون VND) آنلاین و روی کاغذ آریلی توضیح داد که بسته های تبلیغاتی کاغذی 159 دلار قیمت دارند در حالی که بسته های تبلیغاتی دو صفحه ای و آنلاین فقط 159 دلار آمریکا قیمت دارند.


حتما بخوانید: روش های متقاعد کردن دیگران


بنابراین، بسته تبلیغاتی دوگانه جذاب می شود و مشتریان را تحریک می کند تا برای مزایای بیشتر، خرید این بسته تبلیغاتی را انتخاب کنند.به عبارت دیگر، زمانی که برای فروش دو محصول گران قیمت مشکل دارید، گزینه سوم را در اختیار مشتری قرار دهید و انتخاب اولیه را با هزینه کمتری انجام دهید و در نتیجه برای مشتریان جذاب‌تر می‌شوند.

هک های روانشناسی 1

2. هک های روانشناسی: تغییر محیط باعث می شود دشمن کمتر تهاجمی شود

"شکار " یک پدیده روانی بسیار قدرتمند است که واکنشی ناخودآگاه ایجاد می کند. مطالعه‌ای که در کتاب « تو خیلی باهوش نیستی» نشان داد که شرکت‌کنندگان در بازی‌های اتاق بسته ترجیح می‌دهند وقتی تنها در اتاقی با کیف می‌نشینند، پول بیشتری نسبت به خودشان نگه دارند. چرم، گیره جیبی و خودکار. هنگام نشستن در اتاقی با فضای خنک، با اجسام خنثی به طور ناخودآگاه، پرخاشگری در آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

اگرچه هیچ یک از شرکت کنندگان آنچه را که در حال رخ دادن است بازی نمی کنند، اما شی تجاری مربوط به اشیایی است که باعث رقابت می شود.این تاکتیک را می توان زمانی استفاده کرد که می خواهید با کسی مذاکره کنید - به جای اینکه طبق معمول با او در یک اتاق جلسه جدی ملاقات کنید، شریک زندگی خود را به فضای جدیدی مانند کافی شاپ دعوت کنید. یا جایی که آنها با آن راحت هستند، شریک زندگی شما فوراً کمتر قاطعانه خواهد شد.


حتما بخوانید: روانشناسی تشکر؛ فواید شکرگزاری و قدردانی از دیگران بر سلامتی


3. هک های روانشناسی: زبان بدن حریف را تقلید کنید تا با شما همدردی کند

دفعه بعد، اگر می‌خواهید کارفرماها یا شریک زندگی خود را تحت تأثیر قرار دهید، سعی کنید از نحوه نشستن آنها و روش صحبت کردن آنها پیچیده تقلید کنید - شاید آنها شما را بیشتر دوست داشته باشند.دانشمندان آن را «اثر آفتاب‌پرست» می‌نامند: ما تمایل داریم با افرادی صحبت کنیم که حالت‌ها، استایل‌ها و حالات صورت یکسانی دارند.نکته عجیب در مورد این پدیده این است که بیشتر آن به صورت ناخودآگاه کار خواهد کرد. حتی اکثر داوطلبانی که در «اثر آفتاب‌پرست» شرکت کردند، متوجه نشدند که فردی که روبروی آن نشسته بود، عمدا از اعمال آنها «تقلید» می‌کرد.

هک های روانشناسی 2

4. هک های روانشناسی:  برای جلب همدردی، صحبت کردن را در مناظره ها تسریع کنید

نحوه انتقال ایده ها به اندازه ماهیت ایده مهم است. تحقیقات انجام‌شده توسط دانشگاه جورجیا نشان می‌دهد که وقتی کسی با شما مخالف است، باید با سرعت بیشتری استدلال انتقادی را مطرح کنید تا طرف مقابل برای پردازش تمام اطلاعات وقت نداشته باشد. که شما می گویید و فقط "سر تکان دهید". این به کوتاه کردن زمان پردازش اطلاعات شخص مقابل کمک می کند و باعث می شود تا بعد از ظهر در اختیار شما قرار گیرد. از طرف دیگر، وقتی دیدید که شریک زندگی تان با نظر شما موافق است، آهسته تر صحبت کنید تا همه وقت داشته باشند پیامی را که می خواهید منتقل کنید، ارزیابی و درک کنند.

هک های روانشناسی 3

5. هک های روانشناسی: ایجاد سردرگمی برای رسیدن به مطلوب

یک مطالعه نشان داد که وقتی شرکت‌کنندگان برای اهداف خیریه برای فروش کارت‌های یادداشت به خانه رفتند، تکنیک DTR به آنها کمک کرد تا دو برابر بیشتر درآمد کسب کنند، وقتی آنها به سادگی گفتند که 8 کارت را به قیمت 3 دلار آمریکا (حدود 66000 VND) می‌فروشند، تنها 40٪. موافقت خانوارها برای خرید اما هنگامی که روش انجام آن را با استفاده از فناوری DTR تغییر دادند، فقط "300 سنت برای 8 کارت" وجود داشت، آنها دو برابر این مبلغ را در مقایسه با "کارت 3 دلاری 8 دلاری" فروختند. محققان می‌گویند که تکنیک DTR به این دلیل استفاده می‌شود که تفکر عادی خریداران را "شکست" می‌دهد و نمی‌تواند منطقی کردن و تصمیم‌گیری درباره هزینه‌های خود را برای خریداران غیرممکن کند. وقتی سعی می‌کردند 300 سکه خرج کنند تا حواسشان پرت شود، قیمت را به عنوان معامله قبول کردند.


حتما بخوانید: رفتار درمانی دیالکتیکی چیست؛ تکنیک، فواید و عوارض (DBT)


6. هک های روانشناسی: در مورد سرگرمی ها وقتی خسته هستند بپرسید تا همکاری کنند

اثر هشدار انسانی همیشه وقتی با یک پیشنهاد مواجه می‌شوید، شک و تردید ایجاد می‌کند. با این حال، زمانی که فردی خسته یا حواس‌پرت است، این مکانیسم بی‌اثر عمل می‌کند و بنابراین، به راحتی آنچه را که شما می‌گویید، باور می‌کند. بنابراین، اگر قصد پیشنهاد کمک به یک همکار برای پروژه را دارید، بهتر است در پایان ساعت کاری پیشنهاد دهید. در آن زمان، همکار شما تمام توان خود را برای انجام کارهای روزانه به کار می‌برد، و انرژی کافی برای درک اینکه آنچه شما گفتید می‌تواند در یک ساعت انجام شود، نادرست است. اطمینان حاصل کنید که با کمک به آنها در پروژه‌های آینده بازپرداخت می‌کنید، بنابراین نباید فقط از زحمت همکاران خود بهره ببرید.

هک های روانشناسی 4

7. هک های روانشناسی: استفاده از تصاویر چشم باعث می شود افراد آگاهانه رفتار کنند

در مطالعه ای در دانشگاه نیوکاسل، دانشمندان به جای گل، تصاویری از چشم ها را در یک غذاخوری عمومی قرار دادند و واکنش مشتریان را دنبال کردند. نتایج نشان داد که تعداد افرادی که بعد از غذا خوردن محل خود را تمیز می کردند به طور قابل توجهی بیشتر بود. بنابراین، اگر می‌خواهید از ریختن زباله‌های بی‌رویه جلوگیری کنید یا مردم را تشویق کنید که کتاب‌ها را هنگام امانت گرفتن در کتابخانه بازگردانند، ممکن است باعث شود وقتی احساس کنند "من تحت نظر هستم" فرهنگی و مسئولانه‌تر عمل کنند.

هک های روانشناسی 5

8. هک های روانشناسی: از اسم به جای افعال استفاده کنید تا افراد رفتار خود را تغییر دهند

در تحقیقی از داوطلبان دو سوال با همین مضمون پرسیده شد: " در انتخابات فردا چه میزان اهمیتی برای شما دارد؟" و " در انتخابات فردا چه میزان برای شما اهمیت دارد؟ " نتایج روز بعد نشان داد که داوطلبان وقتی از "رای دهندگان" پرسیده شد، به طور قابل توجهی نسبت به داوطلبانی که از آنها " رای" خواسته شده بود، رای دادند .این به این دلیل است که وقتی افراد به دلیل نیاز به تعلق برانگیخته می شوند و از یک اسم استفاده می کنند تا احساس کنند هویت یکسانی دارند و عضو یک گروه خاص هستند.

9. هک های روانشناسی: ترس را برای رسیدن به آنچه می خواهید بیاورید

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که اضطراب را تجربه کرده‌اند و سپس آرام شده‌اند، بعداً به درخواست‌های کمک واکنش‌های مثبت بیشتری خواهند داشت. به عنوان مثال، افرادی که برای شنیدن صدای آژیر پلیس به موقع از خیابان عبور می کنند، به راحتی پاسخ سؤالات مصاحبه را زودتر از کسانی که صدای آژیر را نمی شنوند، می پذیرند. این ممکن است به این دلیل باشد که منابع انرژی شناختی آنها به دلیل ترسی که به تازگی با آن مواجه شده اند، مختل شده است. بنابراین، آنها اغلب الزامات مطرح شده بلافاصله پس از آن را به دقت در نظر نمی گیرند.اگر درست در وسط شرکت خود سوت بزنید، ممکن است معقول نباشد. "تهدید" همکاران خود را به روشی ظریف‌تر در نظر بگیرید، مثلاً بعداً درباره یک پروژه به آنها یادآوری کنید و از آنها بپرسید که آیا می‌خواهند از شما مراقبت کنند، سپس به آنها بگویید.


حتما بخوانید: بهترین داروها برای درمان اضطراب و استرس در نوجوانان و عوارض آنها


10. هک های روانشناسی: بر آنچه شریکتان در هنگام مذاکره دریافت خواهد کرد تمرکز کنید

در حین مذاکره تحقیقات نشان می‌دهد که باید به جای از دست دادن، به شریکتان تأکید کنید که چه چیزی دریافت می‌کند . به عنوان مثال، اگر قصد فروش یک خودرو را دارید، به جای گفتن «من برای این خودرو 1000 دلار می‌خواهم» بگویید «ماشینم را به شما 1000 دلار می‌فروشم».به این ترتیب، شریک خود را متقاعد خواهید کرد که چیزها را به گونه ای دیگر ببیند و شاید پذیرای او باشد.

هک های روانشناسی 6

11. هک های روانشناسی: دیدگاه خود را به همه نشان دهید

بدیهی است که اگر می خواهید دیدگاه کسی را تغییر دهید، باید به او کمک کنید تا بفهمد کاری که انجام داده اشتباه است. اما وقتی نوبت به سیاست می‌رسد، دانشمندان نشان می‌دهند که یک استراتژی کمتر شهودی می‌تواند به انجام بهتر کارها کمک کند. در مطالعه‌ای در سال 2014، دیدگاه‌های سیاسی یهودیان در مجموعه‌ای از کلیپ‌های ویدئویی که درگیری اسرائیل و فلسطین را به تصویر می‌کشید، مشهود بود که به عنوان یک "تجربه" مثبت تلقی می‌شد. پس از چند ماه، راست‌گرایان اسرائیلی (که کمتر با چپ‌گرایان همدردی می‌کنند) نسبت به راست‌گراهایی که ویدئوهای غیرسیاسی تماشا کرده‌اند، تمایل بیشتری به تغییر دیدگاه‌های سیاسی خود دارند. حتی بیشتر احتمال دارد که آنها بخواهند رای بدهند تا ایجاد احزاب سیاسی "صلح آمیز". محققان به این استراتژی عملیات مشکوک هستند زیرا افراد را تهدید نمی کند، بنابراین مکانیسم دفاعی را کاهش می دهد و به آنها اجازه می دهد در موقعیت خود تجدید نظر کنند.

12. هک های روانشناسی: بدانید چه زمانی باید توقف کنید تا بحث به بن بست نرسد

هنگام تحقیق در مورد مقالات از انجمن " ChangeMyView "، محققان تاکتیک های موثری را برای متقاعد کردن افراد برای حرکت به سمت دیدگاه خود شناسایی کرده اند. یک مطالعه جالب که در سال 2016 انجام شد، فعالیت‌های ChangeMyView را تجزیه و تحلیل کرد - وب‌سایتی که کاربران می‌توانند نظرات خود را در آن ایجاد کنند. اعضای این انجمن می توانند سوالات خود را ارسال کنند و اعضای انجمن نظرات خود را در مورد آن سوال بیان می کنند.یک یافته غیرمعمول در تحقیقات این است که آن افراد از استدلال های خود محافظت می کنند - برای مثال، با گفتن " ممکن است چنین باشد " - در نهایت موفق می شوند تا افکار قبلی را تغییر دهند. محققان می گویند این امکان پذیر است زیرا ملودی های انتقادی شما را ملایم می کند.

هک های روانشناسی 7

13. هک های روانشناسی: همدردی با آنها

یک مطالعه در سال 1991 نشان داد که افرادی که کتاب می‌خرند اغلب مورد استقبال قرار می‌گیرند تا زمان بیشتری برای برداشتن اقلام از فروشگاه و خرید بیشتر از مهمانانی که به آرامی از آنها استقبال نمی‌شود داشته باشند.جالب اینجاست که مطالعات دیگر نشان می‌دهد مردانی که به آرامی بازوی یک زن را لمس می‌کنند، احتمالاً شماره تلفن زن را می‌خواهند.

14. هک های روانشناسی: به آنها بگویید که یک انتخاب دارند

غیرعادی به نظر می رسد، اما وقتی به مردم یادآوری می شود که می توانند انجام دهند یا نه. این می تواند به شما در ایجاد انگیزه برای پیروی از نیازهای شما کمک کند. بررسی اخیر تحقیقات، اثربخشی تکنیک «اما راحت باش» را برجسته می‌کند: تأیید مجدد آزادی، انتخاب می‌تواند در زمانی که فرد بخواهد، شانس را دو برابر کند، چه « اهدا» برای یک هدف خاص باشد یا شرکت در نظرسنجی. نیازی نیست خیلی ضربه زننده باشید، فقط باید به سادگی بگویید " بدیهی است که لازم نیست ".

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از سلام دنیا به شما در استفاده از هک های روانشناسی راهی برای متقاعد کردن مردم کمک کرده باشد. در صورت مفید بودن مقاله، لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

روش های افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان

7 راه ساده اما مطمئن برای از بین بردن نگرش منفی و افکار بداز
1
رای