7 رفتاری که باعث می شود با ارزش و مورد احترام دیگران باشیم

7 رفتاری که باعث می شود با ارزش و مورد احترام دیگران باشیم چگونه رفتار کنیم که مورد احترام دیگران باشیم ؛ 7 علائم و نشانه هایی که می گوید شما در نگاه دیگران با ارزش و قابل احترام هستید؛ چیکار کنیم تا به ما احترام بگذارند در سلام دنیا بخوانید.

زندگی که در آن مردم به شما احترام زیادی قائل هستند شگفت انگیز است. بالاخره زندگی شما به معنای واقعی کلمه راحت تر می شود.  بیشتر مردم دوست دارند در زندگی دیگران خار باشند و آنها را پایین بیاورند. اما وقتی مردم به شما احترام می‌گذارند، نه تنها جلوی موانع را می‌گیرند، بلکه فعالانه تلاش می‌کنند تا به شما در رسیدن به عظمت کمک کنند. اگر این نشانه ها را در زندگی خود رعایت نکردید، ناراحت نشوید. درعوض، آن را به عنوان بازخورد در نظر بگیرید و ابزارهای احترام گذاشتن را بیاموزید. در این مطلب از سلام دنیا، ما به موضوع چگونه رفتار کنیم که مورد احترام دیگران باشیم و " نشانه هایی که شما مورد احترام بقیه هستید" پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

چگونه رفتار کنیم که مورد احترام دیگران باشیم


حتما بخوانید: فواید احترام گذاشتن به دیگران و بزرگترها


7 نشانه که نشان می‌دهند شما در نگاه دیگران ارزشمند هستید

1. احترام دیگران به شما: دیگران را بسیار مفید می بینید

برخی از افراد هستند که نظر کلی آنها این است که جهان فوق العاده خودخواه است و به طور کلی اطرافیان خود را مفید توصیف نمی کنند. از سوی دیگر، دنیا برای افرادی که احترام زیادی قائل هستند بسیار مفید به نظر می رسد. این فقط به دلیل تفاوت در دیدگاه نیست، بلکه به دلیل افرادی است که به آنها احترام می گذارند و افرادی که دنیا را متفاوت تجربه نمی کنند. حتی خودخواه ترین افراد ممکن است تمایل داشته باشند به افرادی که بسیار مورد احترام هستند کمک کنند. بنابراین، اگر احساس می کنید دنیا برای نیازهای شما بسیار مفید است، نشانه آن است که دیگران به شما احترام می گذارند.

نشانه‌هایی که نشان می‌دهند شما مورد احترام دیگران هستید 1

2. احترام دیگران به شما: برای خود احترام قائل هستید (نه غرور)

در این دنیا سه نوع آدم وجود دارد. آدم‌های دسته اول خوب هستند، اما نسبت به خودشان احساس خوبی ندارند. آنها فاقد خودآگاهی هستند، اعتماد به نفس زیادی از خود تراوش نمی کنند و به این دلیل از دیگران احترام نمی گیرند. سپس، افرادی هستند که در چیزی خوب نیستند، اما مانند خودشان رفتار می کنند. این افراد خودشیفته های کاذب هستند و هیچ چیز بیشتر از خودشیفتگی باعث نمی شود که مردم احترام شما را از دست بدهند.

بالاخره افرادی هستند که در کاری خوب هستند و نسبت به خودشان احساس خوبی دارند. چنین افرادی همگام هستند و مورد احترام دیگران هستند.احتمالاً شنیده اید که مردم همان طور با شما رفتار می کنند که شما با خودتان رفتار می کنید. اگر شما با خودتان خوب رفتار کنید، آنها نیز چنین خواهند کرد. بنابراین، اگر  برای خود احترام زیادی قائل هستید ، نشانه آن است که دیگران نیز چنین می کنند.

نشانه‌هایی که نشان می‌دهند شما مورد احترام دیگران هستید 2

3. احترام دیگران به شما: مردم برای یافتن راه حل به شما اعتماد دارند

چه درگیری در محل کار یا حتی در زندگی شخصی شما، شما آتش نشانی هستید که آتش دیگران را خاموش می کند. در حال حاضر، این افراد ممکن است افراد معتمد متفاوتی داشته باشند. آنها ممکن است به افراد دیگر اعتماد کنند و عمیق ترین رازهای خود را فاش کنند.


حتما بخوانید: راز موفقیت در زندگی و کار چیست


اما بر خلاف آن افراد مورد اعتماد، شما فردی هستید که دیگران برای یافتن راه‌حل‌هایی که واقعاً به آن‌ها می‌پیوندند، به سراغ او می‌روند.در حالی که این هم یک نعمت است و هم نفرین، اگر  همه از شما نصیحت بخواهند و در واقع گوش کنند، نشانه آن است که شما بسیار مورد احترام هستید.

نشانه‌هایی که نشان می‌دهند شما مورد احترام دیگران هستید 3

4. احترام دیگران به شما: شما متواضع هستید، حتی اگر دلایل زیادی برای مغرور بودن دارید

افرادی که صرفاً خوب هستند اما در هیچ چیز واقعاً عالی نیستند، احترام زیادی را القا نمی کنند. در واقع،  فقط خوب بودن بدون اینکه واقعاً در چیزی در زندگی عالی باشید، کاملاً غیر منطقی است. مثل این است که شما سعی می کنید کمبود شایستگی خود را با رفتار بیش از حد خوب جبران کنید. مردم می توانند از طریق آن ببینند. در چنین حالتی، حتی خوب بودن شما آنطور که باید قدردانی نمی شود.

زیرا مردم می دانند که شما چاره ای جز خوب بودن ندارید. از سوی دیگر، افرادی که در زندگی عملکرد فوق العاده خوبی دارند، خوب و متواضع هستند، اما احترام باورنکردنی دارند. به این دلیل است که آنها چیزی برای مغرور بودن دارند. و با این حال، آنها تلاش فعالی برای فروتنی می کنند.مردم می توانند این را احساس کنند و پاسخ آنها احترام گذاشتن به شما است.

نشانه‌هایی که نشان می‌دهند شما مورد احترام دیگران هستید 4

5. احترام دیگران به شما: مردم از تصمیمات شما سود می برند

تصمیمات افراد اغلب به صورت اجتماعی نمایش داده می شود و توسط دیگران مورد قضاوت قرار می گیرند. وقتی برای دیگران معنا پیدا کنند، آن را درک خواهند کرد.با این حال، اگر تصمیمات شما برای دیگران منطقی نباشد، مردم ممکن است به دو روش پاسخ دهند. اگر احترام زیادی قائل نباشند ممکن است تصمیم شما را مسخره کنند. با این حال، اگر به احترام دستور دهید.


حتما بخوانید: نشانه ها و مشخصات رابطه سالم از نظر روانشناسی


آنها ممکن است چیزی شبیه این بگویند: "خب، من نمی دانم چرا جان این کار را کرد. این برای من منطقی نیست. اما جان است؛ مطمئن هستم که او باید به آن فکر کرده باشد. " وقتی مردم به شما احترام می‌گذارند، نه تنها با تصمیم‌های به ظاهر مزخرف شما صلح می‌کنند، بلکه احساس می‌کنند باید بفهمند چرا کاری را انجام داده‌اید، زیرا احساس می‌کنند چیزی برای یادگیری وجود دارد.

نشانه‌هایی که نشان می‌دهند شما مورد احترام دیگران هستید 5

6. مردم واقعاً از شما تعریف می کنند

تعریف و تمجید از دیگران برای بیشتر افراد به طور طبیعی به وجود نمی آید. و هدف اصلی آنها در زندگی این است که  نسبت به خود احساس خوبی داشته باشند ، نه ایجاد احساس خوب در دیگران. به همین دلیل است که قضاوت و قدردانی نکردن مسیر رایج بسیاری از مردم است. وقتی کسی را قضاوت و مسخره می کنید، ناخودآگاه به خود می گویید: «تو بهتری».قضاوت برای ما طبیعی است، اما تعریف و تمجید از دیگران اینطور نیست. بنابراین اگر اطرافیانتان بارها و بارها از شایستگی شما تعریف می کنند، این نشانه بزرگی است که واقعاً به شما احترام می گذارند.


حتما بخوانید: 60 تا از ارزشمندترین و مهمترین درس زندگی


7. رقیب شما از شما مشاوره می خواهد

همه ما در محیط های رقابتی کار می کنیم. بچه ها برای کسب رتبه های برتر کلاس با هم رقابت می کنند.  کارمندان برای ارتقاء با هم رقابت می کنند . حتی برخی از گروه های دوستان کمی رقابت دارند. تمایل عمومی برای هر کسی در چنین محیط هایی این است که قوی و بهتر از رقیب خود ظاهر شوند. مردم مغرضانه هستند که از همان افرادی که با آنها رقابت می کنند مشورت نخواهند گرفت.

با این حال، نشانه این است که شما بسیار مورد احترام هستید زمانی است که فردی که با او رقابت می کنید واقعاً از شما مشاوره می خواهد. آنها با خود اعتراف کرده اند که شما برخی چیزها را می دانید که آنها نمی دانند و با مشورت گرفتن از شما نمی ترسند ضعیف ظاهر شوند.آنها به شما احترام می گذارند و می خواهند از شما یاد بگیرند.

سخن آخر

احترام از دیگران به ما نشان می‌دهد که ما در زندگی و مشارکت‌هایمان ارزشمند هستیم. اگر دیگران به ما احترام می‌گذارند، این نشانه‌ای است که ما به اندازه کافی مفید و قابل اعتماد در زندگی دیگران به شمار می‌رویم. همچنین، این احترام نشان می‌دهد که ما خودمان را به اندازه کافی ارزشمند و با احترام می‌دانیم و این به دیگران نیز منتقل می‌شود. بنابراین، از جایی که احترام به طور کلی دارای ارزش بوده، این می‌تواند میزان رفتار درست خود را نشان دهد و تمایل به کمک و ادامه راه را داشته باشد.


مطالب مرتبط:

آسیب بی احترامی و بدگویی از همسر جلوی فرزندان و روش ترک آن

چطور مردان خوب را از مردان بد تشخیص دهیم؟از
1
رای